PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری : نشناختن هارد دیسک

yakuzaturk
26-08-2012, 10:09
با سلام خدمت دوستان
بعد از ریستارت کردن کامپیوتر با ارور disk boot failure مواجه شدم از منوی بایوس چک کردم ولی هاردو شناسایی نمی کنه کابل هارو چک کردم جاشونو عوض کردم بازم نشناخت هارد من maxtor هست که sata پشتیبانی می کنه با نرم افزارهای بوتیبل hirens و acronis هم نتونستم شناسایی کنم....دوستان مشکل از هارد هست یا چی؟بردش سوخته؟اگه سوخته خودمون می تونیم تعویض کنیم؟درست میشه؟

EXTREME
26-08-2012, 10:19
هارد رو به پاور میزنید ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه ؟

hamidclick
26-08-2012, 10:28
در ادامه extreme باید گفت کیس رو خاموش کرده کابل برق و کابل مانیتور رو جدا کرده و باتریه بایوس رو به مدت 5 دقیقه در بیارید بعد کابل ها رو وصل کرده یکبار بدون جا انداختن باتری امتحان کنید ایشاالله که درست میشه

yakuzaturk
26-08-2012, 10:38
هارد رو به پاور میزنید ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه ؟
آره کار میکنه کابل پاورشم عوض کردم بازم نشناخت!!

EXTREME
26-08-2012, 10:45
پس اگه موتور هارد کار میکنه این علت هارو داره
یا میتونه از تنظیمات بایوس باشه

یا از اتصالات هارد باید کامل چک کنید با یک کابل دیتا دیگه جاشو عوض کنید و یک کانکتور برق دیگه که اینکارهارو کردین
با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
میتونه این مشکل از سوکت دیتا هارد یا فریم ویر هارد باشه که اگه از فریم ویر باشه یا با pc3000 باید اپدیت بشه یا با رابط به حالت قبلش برگرده
این مشکل میتونه از لحیم سردی قطعات روی برد به خصوص آی سی کنترلر هارد و نرسیدن ولتاژ به اون باشه باید قطعات روغن فلکس زده بشه و با هیتر به مدت 30 ثانیه در دمای 200 درجه حرارت بدین و سپس برد رو با تینر تمیز کنید
در آخر هارد روی یک مین دیگه چک بشه

yakuzaturk
26-08-2012, 10:47
در ادامه extreme باید گفت کیس رو خاموش کرده کابل برق و کابل مانیتور رو جدا کرده و باتریه بایوس رو به مدت 5 دقیقه در بیارید بعد کابل ها رو وصل کرده یکبار بدون جا انداختن باتری امتحان کنید ایشاالله که درست میشه

متاسفانه جواب نداد.

yakuzaturk
26-08-2012, 12:06
پس اگه موتور هارد کار میکنه این علت هارو داره
یا میتونه از تنظیمات بایوس باشه

یا از اتصالات هارد باید کامل چک کنید با یک کابل دیتا دیگه جاشو عوض کنید و یک کانکتور برق دیگه که اینکارهارو کردین
با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
میتونه این مشکل از سوکت دیتا هارد یا فریم ویر هارد باشه که اگه از فریم ویر باشه یا با pc3000 باید اپدیت بشه یا با رابط به حالت قبلش برگرده
این مشکل میتونه از لحیم سردی قطعات روی برد به خصوص آی سی کنترلر هارد و نرسیدن ولتاژ به اون باشه باید قطعات روغن فلکس زده بشه و با هیتر به مدت 30 ثانیه در دمای 200 درجه حرارت بدین و سپس برد رو با تینر تمیز کنید
در آخر هارد روی یک مین دیگه چک بشه
اگه موتورش کار میکنه یعنی اطلاعاتش پاک نشده?

EXTREME
26-08-2012, 21:33
اگه موتورش کار میکنه یعنی اطلاعاتش پاک نشده?

اگه از فریم ویر باشه ممکنه به بعضی اطلاعات آسیب رسیده باشه