PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ASUS X54HR یا Samsung NP300E5Z-S03؟

babak1000
21-08-2012, 12:59
سلام من در تصمیم گیری برای خرید این دو لپ تاپ مانده ام شما بگید کدوم یکی رو بخرم، با توجه به تجربیات خودتون دربرندهای معتبر.
امکاناتی که برام مهمه به ترتیب اولویت:
1- داغ نکردن در صورت روشن بودن طولانی.( چون از اینترنت دانلود می کنم زمان زیادی دستگاه روشن است)
2-هارد با ظرفیت بالا.
3-برندی باشه که گارانتیش معتبر باشه.(یعنی در صورت خرابی نگه قطعه اش تو بازار نیست صبر کن تا بیاد).
4- گرافیک بالا.(جهت نصب بازی)
5- باطری با شارژدهی طولانی.
6- برندی باشه که گارانتیش معتبر باشه.(یعنی در صورت خرابی نگه قطعه اش تو بازار نیست صبر کن تا بیاد،البته اگه گارانتی های معتبر لپ تاپ را بهم بگید که ممنون میشم).
7- با توجه به بالا رفتن قیمت دلار مجبورم که زودتر بخرم تا از این گرون تر نشده و 1,250,000کل هزینه ایست که برای لپ تاپ گذاشتم،کلا" برای استفاده خانگی می خوام.
البته با توجه به اینکه لپ تاپهای سامسونگ گارانتی که داره شامل: باطری و شارژر هم میشه خودم نظرم رو سامسونگه تا نظر دوستان چی باشه.

ASUS X54HR
Processor Type:Intel® Core™ i3 2350M Sandy Bridge, 3M Cache, BUS 1333 MHz Processor Speed 2.3GHz
Memory:4.0 GB DDR3
Hard Disk Drive:500 GB SATA
Display:15.6" LED Bright
Graphic Card:ATI Radeon™ HD 7470M 1.0 GB UpTo 4.0 GB
Weight:2.6 Kg
Other:DVD-RW, Card Reader, Webcam, LAN, WiFi, HDMI, Bluetooth, USB 3.0
حدود قیمت: 1,250,000 گارانتی ویستا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Samsung NP300E5Z-S03
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.3 کیلوگرم
پردازنده: Intel 2450M 2.5GHz Core i5 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT520MX DDR3 1024 MB
صفحه نمایش: 15.6" LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS
قیمت : 1250000 تومان | گارانتی ۲ ساله هورداد رایان (نماینده رسمی لپ تاپ های سامسونگ) | رنگ نقره ای
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1DL0VeB0Y
21-08-2012, 13:11
معمولا لپ تاپ هایی که پردازنه با معماری sandy bridge و یا بالاتر دارن مشکلی به نام گرما عادی هم تو استفاده معمولی ندارن چه برسه به داغی ...
برای دانلود سبانه هم مشکلی نیست و اثری از گرما وجود نداره ...
بودجه خوبی نیست اما بدب هم نیست ...
شاید بشه روی این asus کمی تامل کرد اما به نظر من جفتشون در کل رد میشن ...
اچ پی هم با این بودجه می تونی بگیری مثل probook که خیلی عالی هست ولی خوب باید کمی افزایش بودجه بدی ...
در کل نسبت به انتخاب هایی که کردی acer v3 رو تایید می کنم با گرافیک 630M ...
خیلی خوبه و کیفیت در حدی هم داره ...

Highbury
21-08-2012, 13:18
سلام بابک
فکر کنم این چندمین تاپیک مشاورت باشه :31:
مقایسه بین این دو خیلی آسونه. من از هر لحاظی مقایسه کنم e5z سرتره و شاید تنها برتری ایکس 54 داشتن usb3 باشه.
از لحاظ طراحی ساخت e5zکاملا سره. کیبوردش بهتره، تاچ پد بزرگتری داره، سایز کوچیکتری داره و اگه دقت کنی فضاهای اضافی اطراف e5z حذف شده و با اینکه 15 اینچ هست لبتاب رو کوچیکتر نشون میده.
از لحاظ عملکردی پردازنده ci5 کاملا برتری داره نسبت به ci3
یه زمانی x54 با باتری 4 سل تو بازار بود که بعضی مدلاشون 6 سل داشتن. اگر این مدل 4 سل باشه اصلا خوب نیست و بازم برتری برای e5z هست.
وزن 2300 گرمی برای یه 15 اینچ عالیه، چرا که با بعضی 14 اینچ ها هم وزنه. در واقع شما یه لبتاب 14 اینچی رو دارید که کیبورد عددی داره
در مورد قطعات شما مشکلی نخواهید داشت چرا که اکثر سخت افزار لبتابها مشابه هم هستن.
هورداد رایان هم گارانتی خوبیه.
در کل بین این دو تا برتری کامل با e5z هست.
موفق باشی

3rdoor
21-08-2012, 21:46
از نظر کانفیگ که واضحه از نظر گارانتی هم از هورداد رایان مطمعا باش ظاهرشونم که خودت عکس گذاشتی . سامسونگ خیلی سره
در مورد سامسونگ شک نکن :7: