PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدایی از هارد اکسترنال وسترن دیجیتال م میاد

batlagh
19-08-2012, 21:59
بنده یه یکی دو ماهی هست یه هارد اکسترنال وسترن یک ترا پاسپورتی گرفتم
هر از گاهی مثلا ربع ساعتی یا کمتر و بیشتر یه صدای خفیفی از توش میاد!
راستش نگرانم کرده چون دیتا هایی که توش ذخیره کردم برام مهم هست (کلا هر چی ذخیره می کنم برام مهم هست! :31:)

صداه خیلی بلند نیست اما نگرانم کرده! اساتیدی که تجربه دارند طبیعی هست یا نه ؟ امکان داره خراب بشه؟ و...!
یکی دیگه وسترن دیجیتال دارم از اون مدل se فکر کنم انتهاش می نوشتن اون از این صداه به نظرم نمی ده! (راستش شاید من دقت نکردم! چون روی اون کلی دیتا ریختم و آرشیوش کردم و این یکی همه جا باهام هست و ازش کار می کشم!)

خلاصه مفصل مستفیذ بفرمایید ببینم چشه! :46:

ata.royalfalcon
19-08-2012, 22:32
بنده یه یکی دو ماهی هست یه هارد اکسترنال وسترن یک ترا پاسپورتی گرفتم
هر از گاهی مثلا ربع ساعتی یا کمتر و بیشتر یه صدای خفیفی از توش میاد!
راستش نگرانم کرده چون دیتا هایی که توش ذخیره کردم برام مهم هست (کلا هر چی ذخیره می کنم برام مهم هست! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

صداه خیلی بلند نیست اما نگرانم کرده! اساتیدی که تجربه دارند طبیعی هست یا نه ؟ امکان داره خراب بشه؟ و...!
یکی دیگه وسترن دیجیتال دارم از اون مدل se فکر کنم انتهاش می نوشتن اون از این صداه به نظرم نمی ده! (راستش شاید من دقت نکردم! چون روی اون کلی دیتا ریختم و آرشیوش کردم و این یکی همه جا باهام هست و ازش کار می کشم!)

خلاصه مفصل مستفیذ بفرمایید ببینم چشه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام .
در درجه اول لطفاً برنامه hdtune رو دانلود کنید و از قسمت health یه عکس بگیرید و اینجا آپلود کنید تا بتوان بهتر راهنمایی کرد .
اگر مشکلی در این برنامه دیده نشه این صدا میتونه به خاطر standby شدن هارد باشه .

EXTREME
19-08-2012, 22:34
من فکر کنم طبیعیه و مشکلی نداره
برای اطمینا خاطر یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

batlagh
19-08-2012, 23:12
این عکس از اونی که فرمودید برای هارد اکسترنالم
(امکان داره مشکل سخت افزاری مثلا داشته باشه و نشون داده نشده باشه؟)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یکی هم عکس هارد پی سی هست! که دیدم اخطار داد! :18:
حالا خیالم نسبتا از اکسترناله راحت شد این رو کجای دلم جاش بدم؟! حال چه مشکلی داره هارد پی سی ام؟

EXTREME
19-08-2012, 23:26
اکسترنال که درسته و مشکلی نداره و اون صدا طبیعی است و صدای حرکت هد است و مشکلی نداره
برای هارد pc این مشکل بیشتر و burst rat تاثیر میزاره
راه های زیادی وجود داره
مثل چک کردن اتصالات هارد - تست با یک پاور و مین دیگه - آپدیت بایوس مین - تست hdd regenerator - فرمت سطح پایین و ایجاد یک mbr و پارتیشن بندی مجدد هارد - آپدیت فریم ویر هارد در بعضی موارد ایراد از برد هارد است که شما همچین مشکلی ندارین

batlagh
20-08-2012, 21:55
ممنونم
خیالم از هارد اکسترناله راحت شد!
اما چون من سوادم در زمینه سخت افزار در حد پیش دبستانی هست! :D! تقریبا متوجه نشدم حالا این هاردم چشه؟ چقدر خطر داره که اطلاعات نابود بشه؟
البته مدتی هست به نظرم سرعت سیستم پایین اومده! چند روز گذشته کلا چنان هنگی کرد که اصلا هیچ کاریش نمی شد کرد و مجبور به ریستارت فیزیکی شدم! و با سیف مود روشنش کردم که خیالم راحت باشه مثلا!

batlagh
21-08-2012, 21:15
:9:
منتظر راهنمایی اساتید هستم. با تشکر

EXTREME
21-08-2012, 22:57
:9:
منتظر راهنمایی اساتید هستم. با تشکر

گفتم چه کارهایی انجام بدین
اگه بلد نیستین بدین یک نفر براتون انجام بده

gonjoo
01-09-2012, 03:51
دوست عزیز مشکل شما یه مشکل متداول هاردهای اکسترنال می باشد و اکثر اوقات بدلیل نوسانات برق بوجود می آید.هاردهای اکسترنال بسیار حساس می باشد و در صورت کافی نبودن جریان برق ورودی هد آنها دچار مشکل می شود.اکثرا علت و مشکل صدای تق تق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هارد دیسک مکستور سیگیت وسترن دیجیتال سامسونگ توشیبا هیتاچی فوجیتسو کوانتوم هد هارد دیسک می باشد خراب شدن یا شکستن هد باعث صدادار شدن هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال یا لپ تاپ می شود علتهای دیگر مانند برد . فریمور . خرابی پلیت خرابی موتور ضربه خوردن هارد و ... هم میتوانند باعث علت صدا در هارد باشند.به هر حال در اکثر مواقع باید هارد به تعمیر گاه فرستاده شود فراموش نکنید که ه هیچ عنوان هارد خود را باز نکنید . اگر هارد را باز کنید هوای بیرون وارد آن میشود و سطح روی دیسک و اطلاعات شما و هارد با هم خراب می شود .وقتی فقط هد هاردی می سوزد خیلی راحت با تعویض مشابه آن به اطلاعات دسترسی پیدا می کنیم و بالای 80 در صد تعویض هد خراب موفقیت آمیز بوده ولی وقتی هد یا دیگر قطعات سخت افزاری هاردی بر اثر ضربه خراب می شود این در صد موفقیت نسبت به آسیب وارد شده به هارد کمتر می شود

batlagh
10-09-2012, 00:57
:23: الان آخر هاردو سالم هست یا نه؟!

EXTREME
10-09-2012, 06:59
:23: الان آخر هاردو سالم هست یا نه؟!

تو پست قبلیم نوشتم مشکل جدی نیست

smakha1369
11-12-2012, 12:04
سلام به اساتید گرامی.
منم مشکل صدا دادن هاردم رو دارم. صدایی شبیه جیلیز و ویلیز میاد ازش. بدجور استرس وارد کرده بهم این روزا. تموم زندگی و رزومه کاریم توی هاردمه. اینم عکسی که با نرم افزار hd tune گرفتم. فکر کنم دیگه امیدی بهش نیست.:n14:

<a href=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]>Untitled.png - 936.5 Kb</a>

smakha1369
11-12-2012, 12:08
سلام به اساتید گرامی.
منم مشکل صدا دادن هاردم رو دارم. صدایی شبیه جیلیز و ویلیز میاد ازش. بدجور استرس وارد کرده بهم این روزا. تموم زندگی و رزومه کاریم توی هاردمه. اینم عکسی که با نرم افزار hd tune گرفتم. فکر کنم دیگه امیدی بهش نیست.:n14: