PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز 7 بر روی لپ تاپ خام (با سیستم عامل داس)

ramram87030
18-08-2012, 21:38
با سلام خدمت همه اساتید گل
من یه لپ تاپ واسم اوردن که خام هستش یعنی سیستم عامل داس روش هست و ویندوز نداره ..
میخواستم ببینم چجوری باید روش ویندوز 7 بزنم آخه وقتی سی دی ویندوز رو میزارم توو دستگاه صفحه داس بالا میاد و ازم دستور میخواد که من بلد نیستم ...
لطفا کمک کنییییییییییییییییییییییی ییییید..
مرسیییییییییییییییی از همتوووووووووووون...

sayanermia
18-08-2012, 22:19
دوست عزیز کافیه برید به تنظیمات بایوس لپتاپ ، سپس به بخش boot برید و اولین دستگاه بوت رو به dvd drive تغییر بدید.
اینطوری وقتی سیستم روشن میشه اولین چیزی که بوت می خونه و میاره بالا دی وی دی درایو شماست که می تونید بعدش ویندوز نصب کنید

rubah2000
18-08-2012, 22:26
ابتدای روشن شدن توی لوگوی مادربورد باید دکمه دیلیت رو بزنی بری توی قسمت بوت بایوس مادر بورد و اونجا اولین دستگاه رو دی وی دی رایتر بزاری.

ramram87030
18-08-2012, 22:43
دوستان اینارو میدونم خب هر دکمه ای رو فکر کنین امتحان اما توی تنظیمات بایوس نرفت !!!
نمیدونم حالا لپ تاپ های HP با کدوم دکمه میرن توو تنظیمات ...؟؟؟

sayanermia
18-08-2012, 23:06
دوستان اینارو میدونم خب هر دکمه ای رو فکر کنین امتحان اما توی تنظیمات بایوس نرفت !!!

هر کدوم از این هارو امتحان کن :
F2 - F5 - F6 - F12

mb1372
18-08-2012, 23:21
به احتمال زياد با كليد F2 واردش ميشه

ramram87030
18-08-2012, 23:43
دمتون گرم بچه ها کلید F9 بود ، این کلید مستقیما میبرت به تنظیمات بوت...

reza12120hoo
07-03-2014, 00:37
سلام یه لب تاب lenovoدارم وقتی ریاستارد میکنم فقط تاریخ و ساعت رو که میخواهد و به تنظیمات بایوس نمیره از f1تاf12 رو هم امتحان کردم بایدچه کنم

Public Enemy
07-03-2014, 02:29
سلام یه لب تاب lenovoدارم وقتی ریاستارد میکنم فقط تاریخ و ساعت رو که میخواهد و به تنظیمات بایوس نمیره از f1تاf12 رو هم امتحان کردم بایدچه کنم

با سلام . دکمه بایوس در لنوو ها بسته به تنظیمات بایوس F2 ( در صورت غیرفعال بودن Hotkey ها ) و یا ترکیب Fn+F2 ( در صورت فعال بودن Hotkey ها ) هست . باید در هنگام مشاهده آرم لنوو فشرده شود

راهی هم که معمولا توصیه نمی شه ولی کاربردی اینه که از کلید Novo یا کلید ریکاوری تعبیه شده در لپ تاپ لنوو استفاده کنین . یه کلید کوچک هست که معمولا در اطراف لپ تاپ قرار داره . می تونین با مراجعه به دفترچه راهنما و یا جستجو در اینترنت محل قرار گیری کلید Novo در لپ تاپتون رو پیدا کنین . کلید Novo رو باید در هنگام خاموش بودن لپ تاپ فشار دهید .

Scoulen
29-04-2014, 16:46
آقا سلام . خیلی لطف کردین دمتون گرم غمتون کم همون fn+f2 بود درضمن بعدشم که رفتید داخله بوت درقسمت بوت بادکمه های fn+f5/f6 بوت دی وی دی رو بجای بوت هارد بزارید
یاحق.

wega
05-11-2014, 23:16
این چند سطر رو از کتاب راهنمای لنوو (ThinkPad Edge E431 and E531 ) براتون میذارم :

:Notes
– The UEFI BIOS features are supported on the Windows 7 operating system (64-bit) and the Windows
.(8 operating system (64-bit
– Be sure to set a preferred setting for the UEFI/Legacy Boot option in ThinkPad Setup
– After installing the new operation system, you should not change the initial UEFI/Legacy Boot setting
in ThinkPad Setup. The UEFI/Legacy Boot setting must be the same as it was when the Windows
.operating system image was installed. Otherwise, the new operating system will not boot properly

Installing the Windows 7 operating system
Before you start, print these instructions
:To install the Windows 7 operating system and its related software on your computer, do the following
Start ThinkPad Setup
Select Startup
Select UEFI/Legacy Boot
:Do one of the following
• If you are going to install the Windows 7 (32–bit) operating system, select Legacy Only or Both
If you are going to install the Windows 7 (64–bit) operating system in Legacy mode, select Legacy
Only
If you are going to install the Windows 7 (64–bit) operating system in UEFI mode, select UEFI Only
5. Press Fn+F10
Insert the Windows 7 operating system installation DVD into the DVD drive, and restart the computer

Installing the Windows 8 operating system

To install the Windows 8 operating system and its related software on your computer, do the following
Start ThinkPad Setup
Select Startup ➙ Boot
Change the boot priority order to boot your computer from the drive that contains the Windows
8 operating system installer
Press Fn+F10
Connect the drive that contains the Windows 8 operating system installer to your computer, and
restart the computer

دوستان عزیز موفق باشید.

nalein
05-05-2015, 15:12
سلام

مینی ایسوس F102 گرفتم/ میخام ویندوز بریزم
صفحه ای میاد با سه گزینه و در واقع فلش که بهش وصله بوت ویندوزشو نمیخونه/ تنظیمات بوتم درسته/ چه باید کرد؟/ عایا باید به فروشنده داد تا ویندوز بریزد؟

mohammad.iran
07-05-2015, 14:08
اطلاعاتتون خیلی مفید بود

saeid2233
17-06-2015, 13:13
با سلام خدمت دوستان گرامي
يك لب تاب لنوو مدل g5070-a به صورت خام دارم
براي تنظيمات هارد با كليد هاي fn+f2 وارد شدم.
و با كليد fn+f5/f6 تنظيمات رو انجام دادم اما در زمان خارج شدن و ذخيره تنظيمات صفحه ميرفت و هيچي نشون نميده حتي بعد از چن دقيقه!!!1:n41:

shahrzad777
23-09-2015, 20:58
دستتون درد نكنه. ب درد منم خورد

امید کلاسیک
21-01-2017, 16:12
سلام خدمت دوستان عزیز.من یک لپ تاپ ایسر ای 5 خریدم و به فروشنده گفتم که سیستم عامل داس میخوام..ایشونم گفتن این سیستم داس است ...ولی وقتی اوردم خونه برای نصب ویندوز دیدم که فقط ویندوز 10 جواب میدهد...ایا این واقعا داس هست یا خیر.ممنون میشم کمکم کنید

amir_t6262
21-01-2017, 16:29
سلام خدمت دوستان عزیز.من یک لپ تاپ ایسر ای 5 خریدم و به فروشنده گفتم که سیستم عامل داس میخوام..ایشونم گفتن این سیستم داس است ...ولی وقتی اوردم خونه برای نصب ویندوز دیدم که فقط ویندوز 10 جواب میدهد...ایا این واقعا داس هست یا خیر.ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست عزیز.
یک نکته ای بگویم. وقتی که روی لپ تاپ هیچ سیستم عاملی نباشد، میگویند رویش داس است. البته غلط است ولی اینطور بین فروشندگان و مردم جا افتاده.
اگر هم روی لپ تاپ سیستم عامل باشد که هم که دیگه معلوم است.

شما ای کاش قبل از خرید، کمی پرس و جو میکردی و بعد خرید میکردی. چون بهتر است هنگام خرید لپ تاپ یا رایانه، حتما در همان مغازه ویندوز نصب کنی و از سلامت تک تک قطعات لپ تاپ و یا رایانه مطمئن بشی و بعد هزینه ی آن را پرداخت کنی.

در مورد لپ تاپ شما هم مثل اکثر لپ تاپ های جدید، احتمال میدهم فقط درایورهای ویندوز 10 ش موجود باشد. یعنی برای اینکه حداکثر استفاده را از لپ تاپ ببری، بهتر است همان ویندوز 10 را نصب کنی.

با مراجعه به سایت رسمی ایسر و جستجوی مدل لپ تاپت میتوانی مطمئن شوی که آیا فقط درایورهای ویندوز 10 ش موجود است یا خیر.

بهرحال، من توصیه میکنم که شما همان ویندوز 10 را نصب کنی. مگر اینکه برنامه ای داشته باشی که با این ویندوز مشکل داشته باشد.

sam_shafiee
17-07-2022, 15:15
سلام و عرض ادب
روی لپ تاپ سونی که هادش فقط یک درایو داشت و ویندوز 10 نصب بود می خواستن ویندوز 7 نصب کنم مسیر بوت رو به دی وی دی تغییر دادم بازم ویندوز 10 بالا اومد آخرش با فلش ریکاوری ویندوز بالا اومدم رفتن توی command prompt درایو c رو فرمت کردم که ویندوز 10 موجود نباشه و از dvd ویندوز 7 بوت شه که با آلارم oparation system dont found مواجه می شم مسیر بوتو روی فلش دی وی دی و هر چی میزارم همین آلارمو میده
لطفا راهنمائی بفرمائید
متشکرم