PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب لپ تاپ برای نرم افزارهای مهندسی و محاسباتی ... ( تا سقف 1800 )

Headphone
18-08-2012, 21:28
سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنید بین این مدل ها ، کدوم یکی واسه کار های مهندسی و محاسباتی ( و کمی هم بازی ) مناسب تره ، سقف قیمتم هم 1800.000 تومنه
طول عمر باتری و داغ نکردن بیش از حد لپ تاپ و گارانتی معتبر هم واسم خیلی مهمه

Lenovo z-570 76720
acer aspire 5755g-b
Dell - Isnpiron N5520 ( Ivy bridge )

ضمنا اگه مدل بهتری هم هست پیشنهاد بدید لطفا (( گرافیک زیاد فاکتور خیلی مهمی نیست واسم ))

ممنون

Phoenix84
19-08-2012, 04:33
حالا چرا گیر دادی به این مدل ها؟lenovo z580 با کانفیگ corei7 گزینه خیلی خوبی میتونه براتون باشه و مواردی که گفتی(داغ نکردن و گارانتی معتبر) دقیقآ پوشش میده گرافیک 630 انویدیا داره که بازیهای روز در جزئیات متوسطو بخوبی اجرا میکنه

bpc
19-08-2012, 11:50
دوست عزیز منمz570 روتایید میکنم خودمi5دارم باگرافیک2گیگ630 ازش راضیم اصلا داغ نمیکنه صبح تا شب یه سر روشنه

1DL0VeB0Y
19-08-2012, 19:39
با 1800 رفتی سراغ این مدلا ؟؟بهترین انتخاب hp dv6 6c50 هست ...
با پردازنده i7 و گرافیک فوق قوی 7690M XT ...
چون گرافیک زیاد به کارت نمیاد dv6 6121 هم خیلی عالیه ...حدود 1640T ...
کار محاسباتی خاصی هم به نظر نمیاد داشته باشی همون i5 کافیه که اگر خودتم این موضوع رو تایید می کنی گزینه آخر به نظرم 6c45 بهتر باشه ...
از لحاظ دیزاین و کیفیت و اسپیکر و ...لنوو اصلا بهش نمی رسه مطمئن باش .

Headphone
19-08-2012, 22:15
با 1800 رفتی سراغ این مدلا ؟؟بهترین انتخاب hp dv6 6c50 هست ...
با پردازنده i7 و گرافیک فوق قوی 7690M XT ...
چون گرافیک زیاد به کارت نمیاد dv6 6121 هم خیلی عالیه ...حدود 1640T ...
کار محاسباتی خاصی هم به نظر نمیاد داشته باشی همون i5 کافیه که اگر خودتم این موضوع رو تایید می کنی گزینه آخر به نظرم 6c45 بهتر باشه ...
از لحاظ دیزاین و کیفیت و اسپیکر و ...لنوو اصلا بهش نمی رسه مطمئن باش .

HP گارانتی مناسب و معتبری تو ایران داره ؟
از نظر داغ کردن چی ؟
این 6121 گزینه خوبی به نظر میاد

1DL0VeB0Y
19-08-2012, 22:55
البته تحریم کرده مملکت اسلام عزیز رو ولی بازم گارانتی خوب و خیلی معتبری داره که ایران اچ پی و my hp هست ...
ولی شما اصلا لازم نیست پول مفت به این شرکت ها بدین چون با گارانتی 40T هم می تونین خیال خودتون رو راحت کنین و همه جوره هم پاسخگو هستن یعنی نمی تونه نباشه ...
ضمنا فروشگاه هایی هستن گارانتی خاض خودشون رو دان مثل دوست خودم تو پاساژ پارسیان ...
ضمنا مشکلی هم براش پیش نمیاد چون اچ پی به کیفیت بالا مشهوره و اصلا مرجوعی نداره بازم اینو دوست خودم میگه که اچ پی کاره ...
ضمنا فکر کن لپ تاپ یه درصد بخواد مشکل پیدا کنه ...
به نظرت واسه کدوم قطعه این اتفاق می افته ؟؟
نهایتا یا هارد یا رم ...
غیر از این دوتا نیست مگرا ینی که واقعا بلایی سرش بیاد ...
در کل به نظر من اچ پی رو بدون شک و تردید بخر ...
در مورد 6121 هم عالیه اما گرافیک گیم نداره و متوسط هست چون شما کار گرافیک نداری ...
ولی سعی کن گرافیک و سی پی یو رو با خوب برداری که 6c45 داره گرافیکش فوق قوی هست ...
گیم هم بزن بازی های جدید تو راهه مثل مدال افتخار ...
سری probook هم مدل های جدیدش اومده مثل 4540 که خوراکه واقعا ...
اونم با پردازنده I7 Ivy Bridge بردار که کار محاسبتی داری ..
گرافیکشم متوسط رو به بالا هست ...
و ما باز بحث قدیمی یه سری بی سواد که مردم رو گمراه می کنن ...
خلاصه میگم اچ پی سال 2008 مشکل گرما داشت که به خاطر گرافیک انویدیا بود به دلیل معماری بد ساختش که فورا اچ پی جمع کرد و AMD گذاشت ...
پس می بینی که تقصیر اچ پی نبوده...
من خودم تا سه ماه پیش اچ پی داشتم تو سنگین ترین بازی دما روی 65 بود که فوق العاده عالی هست ...
دلیلشک کولینگ عالی و گرافیک خوب AMD بود ...
فروختم چون مک بوک آوردن واسم وگرنه الان اچ پی داشتم ...
بدون شک کوچکترین مشکلی نداره تو گرما اگه کوچکترین مشکلی داشت نه خودم می خریدم نه پیشنهاد میدادم ...
وای انگشتم ...:24:

irainian
20-08-2012, 00:34
نمیخوام بگم شما هستید ولی یک دوست هستن چند بار بن شدن همش هم باز ایدی میسازن و میان تو فروم ها در مورد همش میگن hp ولی نه در مورد گارانتی مسخره و در مورد خرابیش چیزی نمیگن و همش میگن hp و شروع به بدی بقیه مدل ها میکنن تا حالا چند بار بن شدن و همش ایدی میسازن البته جسارت نشه ها

1DL0VeB0Y
20-08-2012, 01:21
نمی دونم من نیستم .
گارانتی داره فقط چون تحریم هست مملکت اسلام عزیز ساپورت رسمی خود کمپانی اچ پی نیست اما شرکت های خیلی خوبی خستن که ساپورت عالی هم دارن مثل ایران اچ پی / مای اچ پی و ...
ضمنا اچ پی واقها خرابی خیلی کمی داره ...
اون مدل هایی هم که بعضا مشکل گرما داشت به خاطر چیپ های انویدیا بود به خاطر معماری بدشون که اچ پی سریعا از بازار جمع کرد و دیگه انویدا استفاده نکرد تا همین امسال ...
پس می بینی که تقصیر اچ پی نبوده ...من دوست خودم تعمیر لپ تا پداره تو پارسیان یه بار رفتم پیشش دیدم چند تا اچ پی اونجاست بعدروسون نوشته ریختن مایعات / افتادن و شکستن قاب و ...
می گفت چون اچ پی گارانتی رسمی نداره یوزر می زنه داغونش می کنه میاره اینجا بعد هر کی میاد تو مغازه فکر می کنه اچ پی خرابیش بالاست در صورتی که دل / ایسر و اسوس بیشترین مشکل رو دارن اما چون گارانتی رسمی دارن کسی آمارشون رو نداره و همه چی مخفی می مونه ...
شما با سری های 2010 2011 و 2012 اچ پی کار نکردی نمی دونی فکر کردی چون 4 تا بی سواد گفتن اچ پی مشکل داره پس حتما همین طوره ...
همیشه از کسی چیزی رو بپرس که بدونه ...

Headphone
20-08-2012, 13:08
بالاخره بعد از سر و کله زدن با مدل های مختلف تصمیم گرفتم 6c50 رو بخرم ... من که دارم هزینه میکنم بهتره یه گرافیک خوبم رو لپ تاپ باشه .

با تشکر از راهنمایی های شما :46:

1DL0VeB0Y
20-08-2012, 13:15
آره منم همینو گفتم تو که می خری i7 و 7690M XT رو باهم بخر پرواز می کنه واست ...
ازهمین الان تبریک ! :11: