PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد استفاده از دو هارد همزمان !

Tom Clancy's
18-08-2012, 19:57
سلام دوستان
من دوتا هارد ساتا دارم ( اینترنال) که الان یکیش وصله و باهاش کار میکنم
میخواستم بدونم میشه کاری کرد که وقتی هارد دوم رو وصل میکنم کلا جدا از هارد اول باشه؟!
یعنی اینکه هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند . کلا جدا از هم باشن،و فقط موقع بوت شدن بشه انتخاب کرد که سیستم با کدوم بوت بشه!

EXTREME
18-08-2012, 20:08
شما اون هارد رو کنار اون هارد بزارید درایو هاشم در کنار درایوهای هارد شماست
تو اولویت بندی هارد هم هاردی که میخواین سیستم باهاش بوت بشه رو هم انتخاب میکنید حالا من منظور سوال شما رو متوجه نمیشم میخواین دقیقا چیکار کنید ؟

ali2424
18-08-2012, 20:37
سلام دوستان
من دوتا هارد ساتا دارم ( اینترنال) که الان یکیش وصله و باهاش کار میکنم
میخواستم بدونم میشه کاری کرد که وقتی هارد دوم رو وصل میکنم کلا جدا از هارد اول باشه؟!
یعنی اینکه هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند . کلا جدا از هم باشن،و فقط موقع بوت شدن بشه انتخاب کرد که سیستم با کدوم بوت بشه!
ببین دوست عزیز شما در هر حالتی که هارد دوم به سیستم خود اضافه کنید ربطی به هارد اول شما نداره و کلا مستقل عمل میکنه مگه اینکه در بایاس شما قسمت کنرلر ساتا گزینه رید فعال باشد که اون مبحثی جداست و برای بوت شدن هم همونطور که دوستمون گفتند از طریق بایاس امکان پذیر هست

Tom Clancy's
18-08-2012, 20:48
شما اون هارد رو کنار اون هارد بزارید درایو هاشم در کنار درایوهای هارد شماست
تو اولویت بندی هارد هم هاردی که میخواین سیستم باهاش بوت بشه رو هم انتخاب میکنید حالا من منظور سوال شما رو متوجه نمیشم میخواین دقیقا چیکار کنید ؟

خب با این کار پارتیشنهای هارد جدید هم به پارتیشنهای قبلی اضافه میشه !
من میخوام که این اتفاق نیفته! یعنی هارد 1 سیستم عامل و پارتیشنهای خودش -- هارد 2 هم سیستم عامل و پارتیشنهای خودش!
درواقع از یه هارد نشه به پارتیشنهای هارد دیگه دسترسی داشت !

EXTREME
18-08-2012, 20:53
خوب با نرم افزار های مختلف میتونید اینکارو بکنید رو درایو های اون هارد پسورد بزارید یا هیدن کنید که از این هارد نشه با اون هارد دسترسی داشت راه دیگه ای من سراغ ندارم

Tom Clancy's
18-08-2012, 21:13
خوب با نرم افزار های مختلف میتونید اینکارو بکنید رو درایو های اون هارد پسورد بزارید یا هیدن کنید که از این هارد نشه با اون هارد دسترسی داشت راه دیگه ای من سراغ ندارم

بله دوست عزیز میدونم با نرم افزار میشه این کارو کرد ، میخواستم بدونم که از طریق بایوس راهی نداره که این کارو انجام داد؟!!
چون هیدن کردن تاثیری تو دسترسی در محیط شل نداره !!

یه سوال دیگه هم داشتم ، پشت مین برد(کیس!!) یه Esata داره، میخواستم بدونم مثل همون ساتاهای داخلی میمونه یا تفاوت داره؟! اگر عملکردش مانند هموناست برق دستگاهی که وصل میکنیم رو از پاور باید بگیریم؟!!!

EXTREME
18-08-2012, 21:32
اون esata برای هارد های اکسترنالی است که از این اینترفیس استفاده میکنند شما اون هارد اکسترنال رو به این اینترفیس بزنید خود ولتاژ ش رو هم تامین میکنه نیازی نیست از پاور بگیرید esata همون external sata است با ساتای داخلی فرق داره
از بایوس من ندیدم بشه همچین کاری کرد