PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مادربورد نو ......!!help me!!

moghaddas mfa
17-08-2012, 23:03
سلام. دوستان من یه مادربورد جدید گرفتم وبعد از جایگزین کردن با مادربورد قدیمی سیستم رو خواستم روشن کنم که روشن نشد هیچ، یه بوی سوختگی خیلی کم احساس کردم که زود سیستم رو خاموش کردم .بعد سیستم رو از برق کشیدم خواستم ببرم تعمیر که متوجه شدم سیم فن داخل فن گیر کرده بود......حالا به نظر شما مشکل از همون فن بوده و مشکلی برای دیگر قطعات نیافتاده ....تورو خدا کمک کنید......ممنون

EXTREME
17-08-2012, 23:08
اان فن رو که نصب میکنید و پاور رو میزنید سیستم روشن میشه و تصویر میده ؟

moghaddas mfa
18-08-2012, 03:00
راستشو بخوان دیگه ترسیدم سیستمو روشن کنم....... دیگه تست نکردم....

MR.CART
18-08-2012, 06:04
بدون فن سیستم رو تست کن

moghaddas mfa
18-08-2012, 07:13
به نظر شما وقتی فن گیر کرده باشه سیستم روشن میشه یا نه......

ess_1362
18-08-2012, 07:30
کدوم فن؟
قاعدتا باید روشن بشه و اگر مشکل دمایی وجود داشته باشه چند بوق هشدار میده و بعد force shutdown میشه
مشکل شما احتمالا از جای دیگه ای بوده
شما یکبار سیستم را خارج از کیس تست کنید

EXTREME
18-08-2012, 07:51
به نظر شما وقتی فن گیر کرده باشه سیستم روشن میشه یا نه......

برای چی میترسین فن سی پی یو رو هم وصل کنید و دوباره سوئیچ کنید ببینید مین روشن میشه و سیستم تصویر میده و قشنگ بوت میشه یا نه

moghaddas mfa
18-08-2012, 09:55
دوستان سیستم رو بردم پیش یه خدمات کامپیوتری سیستم رو بیرون از کیس تست کنه که بلافاصله بعد از وصل کردن برق پاور خود مادربورد روشن میشه.بدون اینکه کلیدی رو بزنه روشن میشه .....بوت هم نمیشه....با پاور دیگه هم تست کرد .....از نظر اتصال بدنه هم مشکلی وجود نداشت......راستی گفت اون بوی سوختگی از همون فن سی پی یو بوده ، همو ن بار اول که خودم خواستم سیستم رو روشن کنم برق پاورو که وصل کردم چراغ موسوصفحه کلیدروشن شد بدون اینکه کلیدشو بزنم. ......گفت باید ببری گارانتی ......به نظرتون مشکل از کجاست .گارانتی ببرم تعویض میکنه یا تعمیر .هزینه میگیره یا نه.موقع تحویل مادربود پلمپ نبوده .....

EXTREME
18-08-2012, 10:46
سیستمتون روشن میشه ولی تصویر نمیده این یک مشکل
مشکل بعدیتون هم اینه که خود به خود سیستم روشن میشه
برای مشکل دومتون چندی علت داره یکی بایوس است باید با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید - علت بعدی از خالی شدن بایوس است که هم میتونه به خاطر باتری مین باشه باید با یک باتری دیگه تست کنید - ضعیف بودن پاور - و دستکاری جامپر clear cmos وقتی این جامپر در حالت clear cmos باشه معمولا این اتفاق میفته
علت بعدی میتونه از خرابی پاور باشه - علت بعدی میتونه از الکتریسیته ساکن و اتصال بدنه باشه که این دو مورد رو که میگین تست کرده و علت بعدی خود مین که میتونه از چیپ جنوبی و i/o باشه
در مورد تصویر ندادن باید علاوه بر دیفالت کردن بایوس رم و اسلات حافظه - گرافیک و اسلاتش - پاور و مین چک بشه همچنین با یک فن دیگه هم تست بشه

اگه کارت دیباگر داشته باشین نیاز به تست این همه قطعه نیست میتونید بفهمید مشکل از کجاست

moghaddas mfa
18-08-2012, 11:03
دمتون گرم که برا مشکل من وقت گذاشتید.......اینجور که شما میگید مشکل خیلی بزرگی پیش نیومده به نظرتون ببرم گارانتی بهتر نیست.....اونا چک کن بهتره.راستی مادربورد giga g41mtهستش حدود 145تومن خریدم بهنظرتون چه جوریه.....خیلی نمیخوام قوی باشه در حدی که رم 2 گرافیک 1رو به راحتی جواب بده.یه رم apacer 2 هم خریدم....حدود 28 خوبه یا یه رم دیگه بگیرم...

moghaddas mfa
18-08-2012, 11:05
دمتون گرم که برا مشکل من وقت گذاشتید.......اینجور که شما میگید مشکل خیلی بزرگی پیش نیومده به نظرتون ببرم گارانتی بهتر نیست.....اونا چک کن بهتره.راستی مادربورد giga g41mtهستش حدود 145تومن خریدم بهنظرتون چه جوریه.....میتونم به فروشنده بگم یه مادربورد دیگه بده یا نه همونو میبره برا تعمیر .....اخه سخته ادم پول مادربورد نو بده ولی تعمییری بگیره....خیلی نمیخوام قوی باشه در حدی که رم 2 گرافیک 1رو به راحتی جواب بده.یه رم apacer 2 هم خریدم....حدود 28 خوبه یا یه رم دیگه بگیرم...

EXTREME
18-08-2012, 11:25
اگه مین گارانتی داره ببرید گارانتی انوجا یا تعمیر یا تعویض میکنن البته به شرطی که مین مشکل داشته باشه اون با دیباگر تست میکنند