PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت پایین تصویر tv متصل به pc

farzan311
17-08-2012, 20:28
خوب جریان از این قراره من هر فیلمی رو که میریزم رو فلش و مستقیم به tv وصل میکنم کیفیتش خیلی بهتره از حالتیه که tv رو با کابل hdmi وصل میکنم به pc و همون فیلم رو میبینم حالا این مشکلی نیست مشکل اینه من یه سری بلو ری دارم که به صورت iso هستند و نمیشه با فلش دیدشون با pc هم که میخام ببینم تصویر خیلی بد میشه
فکر کنم دارای نویز هست مثل عکس زیر البته نه به این شدت و خیلی کمتره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
tv هم samsung d6940 هست

mr_rayan
18-08-2012, 00:06
با یه کابل دیکه امتحان می کردی و تنظیمات خروجی pc هم چک کن که روی 1920 در 1080 باشه.

farzan311
18-08-2012, 00:18
من از کابل dvi hdmi مانیتورم استفاده میکنم ممکنه مشکل از اون باشه؟
کابل dvi vga هم دارم حالا با اونم یه تست میکنم اطلاع میدم

PSYCHO_MAN
18-08-2012, 01:05
سلام
اصولاً خود تبدیل مثلاً hdmi به dvi مشکلی ایجاد نمیکنه . اتصالات مثل کابلها و تبدیل ها رو چک کنید اگر ok بودن تک تک پورتهای hdmi تلویزیونو موقع اتصال به pc امتحان کنید. اگر باز کیفیت تصویر خوب نبود این مراحلو دنبال کنید شاید مشکل حل بشه:
کلید source روی کنترل tv رو انتخاب کنیدش
بعد روی گزینه hdmi 1 یا hdmi 2 (یا هرکدوم از پورتهای hdmi که tv با اون به pc متصله ) برید و کلید tools کنترل رو بزنید
دو تا گزینه میاد که شما باید ادیت رو انتخاب کنید و تو پنجره جدیدی که باز میشه گزینه pc یا dvi pc رو انتخاب کنید
شاید بعد از انجام این مراحل اطراف تصویر کادر سیاه رنگی به وجود بیاد که برای حل این مشکل باید از کنترل پنل گرافیک (فرضاً nvidia) روی گزینه adjust desktop size & position برید
بعدش سربرگ size اگر جلوی enable desktop resizing تیک خوره بود برش دارید و اگر تیک نخورده بود بزنید. وبا انتخاب گزینه resize هم میتونید دستی اندازه تصویر رو تنظیم کنید.
البته ممکنه با گزینه تنظیمات صفحه که تو منو تصویر تلویریون هست هم بشه اندازه و نسبت طول و عرض تصویرو تنظیم کرد .

farzan311
18-08-2012, 01:09
ممنون حتما امتحان میکنم خبر میدم
با یه سری گوگل کردن متوجه شدم مشکل عامی هست این تاپیک قدیمیه ولی خوب مشکل تقریبا مثل منه و اینجور که گفتند با کابل vga اصلا مشکلی نیستی و مشکل از hdmi هست و باید یه سری تنظیمات انجام داد که درست سر در نیوردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PSYCHO_MAN
18-08-2012, 01:31
خوبه زدی به هدف دوست عزیز
منم راه حل این مشکلو از فروم همین سایت پیدا کردم. اونجا خیلی کاملتر از من توضیح دادن فقط باید بخونیو ترجمه کنی. ودر کل همینیکه عرض شد.

این مشکلم بیشتر برمیگرده به سامسونگ و به نظر عمدی و برنامه ریزی شدس اینکه تو یکسری پنلا مخصوصاً سریای جدیدتر کابری که میخواد tv رو با hdmi به کامپیوتر وصل کنه حتی اگر رزولوشن هم درست تنظیم بشه باز شاهد تصویر بیکیفیت و پایینتر از حالت استانداردش میشی.
فعلاً راه حلش همینه . البته در این حالت هم یکسری از گزینه های تنظیم تصویر اتوماتیک غیر فعال میشن که یکمی تاثیر میزاره رو کیفیت ولی فکر کنم بهتر از vga باشه چون اون پورت آنالوگه و کیفیت نهایی تصویرو هیچ وقت نمیشه ازش گرفت.
ایشالا مشکلت حل بشه.

farzan311
19-08-2012, 22:52
مشکل با همون تغییر نام به pc حل شد و هیچ کار اضافه ای لازم نبود بکنم
واقعا تصویر اینجوری کلی تغییر میکنه

PSYCHO_MAN
20-08-2012, 00:28
خوب خداروشکر حل شد
راستی گزینش های تصویر و تنظیمات پیشرفته tv غیر فعال شدن مثل تنظیم رنگ ، فیلتر نویزگیر و اینجور چیزا؟
افت کیفیت هم دارید؟ مثلاً تفاوت کیفیت تو فیلمی که مستقیم با فلش میبینی با موقعی که اونو با کامپیوتر میبینی وجود داره؟