PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این کار با مودم ADSL انجام پذیره؟!

alireza20
14-08-2012, 23:21
سلام
من جایی هستم که تلفن ندارم و اینترنت رو از خونه بغل با کابل آوردم اینجا:20:.الان هم 3تا کامپیوتر هست که میخوان استفاده کنن یه مودم DLink-2640U دارم که 4 تا LAN داره و Wirless هم داره میشه از طریق این مودم اینترنت رو Share کرد؟

EHSANRF
14-08-2012, 23:33
بله میشه
البته به نوع مودم، برد وای‌فای و مسافت مربوط می‌شه
اینها رو بگو تا دوستان بهتر راهنمایی کنن

ارسال شده از Galaxy Nexus با استفاده از تپاتالک 2

alikhafan123
14-08-2012, 23:46
بله میشه شما هم میتونی از 4 تا خروجی که داره با کابل LAN به سیستمات وصل کنی و تنظیمات مودم هم اتوماتیک باشه به صورت حودکار همه سیستمات اینترنت میگیرن.
اگه نمیخوای با کابل اینکارا بکنی برای هر سیستم یک کارت شبکه وایرلس بگیر و اونا را به مودم وصل کن.برای افزایش مسافت هم میتونی آنتن مودما عوض کنی و آنتن بهتر بذاری وکارت شبکه با انتن دهی قوی بگیری.
توضیح بیشتر لازم داری بگو در خدمتم.

alireza20
21-08-2012, 13:28
بله میشه شما هم میتونی از 4 تا خروجی که داره با کابل LAN به سیستمات وصل کنی و تنظیمات مودم هم اتوماتیک باشه به صورت حودکار همه سیستمات اینترنت میگیرن.
اگه نمیخوای با کابل اینکارا بکنی برای هر سیستم یک کارت شبکه وایرلس بگیر و اونا را به مودم وصل کن.برای افزایش مسافت هم میتونی آنتن مودما عوض کنی و آنتن بهتر بذاری وکارت شبکه با انتن دهی قوی بگیری.
توضیح بیشتر لازم داری بگو در خدمتم.
خیلی ممنون از توضیحاتتون.
اون کابلی که از خونه همسایه آوردم یه کابل LAN.مودم ورودی LAN نداره فقط 4 تا خروجیه.بازم میشه Share کرد؟!

senaps
21-08-2012, 20:01
اون کابلی که از خونه همسایه آوردم یه کابل LAN.مودم ورودی LAN نداره فقط 4 تا خروجیه.بازم میشه Share کرد؟!

دوست عزیز، شما سیستم ها رو با کابل لن به مودم وصل کن.... بعد مودم رو هر طوری که میتونی به اینترنت همسایه وصل کن و تمام!

alikhafan123
22-08-2012, 10:57
خیلی ممنون از توضیحاتتون.
شما یک کابل LAN از مودم همسایه وصل کن به مودم خودت از 3 تا دیگه جای کابل که میمونه وصل کن به سیستمات.
در این حالت مودم نقش سوییچ را بازی میکنه

فقط به این نکات توجه کن :
1- IP مودم تو باید با اون فرق داشته باشه.مثلا اگه اون 192.168.1.1 هست شما بذار 192.168.1.2
2-DHCP را روی مودم خودت حتما غیر فعال کن .

با این کار سیستمای شما هم از مودم همسایه به صورت اتوماتیک IP میگیرن و وصل اینترنت هم میشن
اگه کارهایی که گفتم را نمیتونید انجام بدید بگید راهنمایی کنم.

alireza20
24-08-2012, 13:42
شما یک کابل LAN از مودم همسایه وصل کن به مودم خودت از 3 تا دیگه جای کابل که میمونه وصل کن به سیستمات.
در این حالت مودم نقش سوییچ را بازی میکنه

فقط به این نکات توجه کن :
1- IP مودم تو باید با اون فرق داشته باشه.مثلا اگه اون 192.168.1.1 هست شما بذار 192.168.1.2
2-DHCP را روی مودم خودت حتما غیر فعال کن .

با این کار سیستمای شما هم از مودم همسایه به صورت اتوماتیک IP میگیرن و وصل اینترنت هم میشن
اگه کارهایی که گفتم را نمیتونید انجام بدید بگید راهنمایی کنم.
خیلی ممنون حل شد تقریبا!

masoud_
24-08-2012, 14:17
چرا تقریبا؟

alireza20
25-08-2012, 14:22
الان دیگه درست شد یه مقدار آی پی ها مشکل داشت!:11: