PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشی تا 850 تومان

ali_1372
14-08-2012, 10:56
سلام

من می خوام یه گوشی بخرم تا 850 تومان که
1زیاد داغ نکنه
2بازیای سنگین رو به راحتی اجرا کنه
3دوربین با کیفیتی داشته باشه
4اندروید 4 روش نصب باشه یا قابلیت آپدیت داشته باشه
5گوشی خوب و محکمی باشه که حداقل 2 سالی کار کنه

من خودم تحقیق کردم گوشی Xperia s رو 840 پیدا کردم .. به نظرتون گوشی خوبیه؟؟ کسی تا حالا مشکلی داشته باهاش؟؟

Abolfazl_Real
14-08-2012, 11:57
من کسپریا اس عالیه
گلکسی اس ۲ هم میتونه بگیری ولی اکسپریا اس جدیدتر و سر تره

Punisher_2008
14-08-2012, 13:03
سلام..
XPERIA S
نمایشگر با کیفیت و با رزولیشن HD
سخت افزار قوی
دوربین 12MP
اندروید 4.0.4
ظاهر شیک و بدنه با کیفیت
پورت hdmi
و.....

اس2 قدیمیه..
Galaxy Nexsus هم گزینه عالی هست..

ali_1372
14-08-2012, 15:07
سلام..

ممنون از همه دوستان .... به احتمال خیلی خیلی زیاد Xs برمی دارم چون S2 خیلی قدیمیه و امکانات Nexsus به پای Xs نمیرسه.

فقط یه چند تا سوال دیگه دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
1 این قضیه ی Full Pack و Half Pack چیه ؟؟؟
2 هنگام خرید داخل جعبه گوشی باید چی باشه؟؟؟
3 به نظرتون از این قیمت ارزونتر میشه یا نه ؟؟ الان بخرم یا بذارم چند هفته دیگه؟

armin 76
14-08-2012, 15:46
سلام..

ممنون از همه دوستان .... به احتمال خیلی خیلی زیاد Xs برمی دارم چون S2 خیلی قدیمیه و امکانات Nexsus به پای Xs نمیرسه.

بعضی سایت ها گوشی رو با کابل hdmi و nfc میفروشند علاوه بر دیگر کابل ها . که به اینا میگن فول پک
دیجی و آل که مدل ساده ینی بدون hd و nfc میدن.
فقط شارژر ، هدفون ، کابل USB توشونه .

MMM52
14-08-2012, 17:47
سلام..

گفتنی ها رو آرمین گفت ولی اینو اضافه کنم که اگه میتونی یکم دیگه صبر کنی بد نیست چون یه 10 روز پیش حدود 780 بود...

MR.CART
15-08-2012, 02:31
یعنی Xs از Gnxs بهتره؟

h!tman
15-08-2012, 03:27
به نظرم به جز دوربین. مزیت خیلی خیلی برتری نداره .
از این ور ساپورت گوگل و SuperAmoled رو چی بگیم اخه ؟:دی

MMM52
15-08-2012, 13:48
تو این موارد هر کس نظر و سلیقه ای داره اگه من باشم اکسپریا اس میگیرم چون به دوربین اهمیت میدم ولی اگه کسی اصلا به دوربین اهمیت نده نکسوس مناسبه...

صفحه با رزولوشن hd اکسپریا اس رو نگفتیا....

بعد یه چیز دیگه نکسوس 16 'گیگ با اکسپریا اس 32 گیگ هم قیمت هستن...

bahsalam1
15-08-2012, 14:02
تو این موارد هر کس نظر و سلیقه ای داره اگه من باشم اکسپریا اس میگیرم چون به دوربین اهمیت میدم ولی اگه کسی اصلا به دوربین اهمیت نده نکسوس مناسبه...

چونکه صفحه Nexus 4.65 هست ولی Xperia S 4.3 اینچه و رزولوشن نکسوس هم HD هست.

مقایسه حرفه ای و کاملش رو توی این لینک بخونید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی CPU نکسوس کمی از Xs پایین تره ولی باز هم کار خودشو انجام میده. مگه میخواین چقدر باهاش کار کنید؟ CPU دو هسته ای 1.2 نکسوس از پس همه ی کارهای موردنیاز بر میاد. ولی درعوض GPU (گرافیک) Xs بدتر از نکسوس هست و قدیمی تره. PowerVR SGX540 با کیفیت نکسوس کجا و adreno 220 قدیمی کجا. Adreno 220 اصلا به درد بازی کردن نمیخوره. البتهPower VR بهترین GPU نیست. بهترینش mali 400 توی Galaxy S2 و S3 هست.
گوشی Sony Ericsson Xperia mini هم خوبه cpu 1 Ghz داره و دوربینش هم 720p فیلم میگیره و خیلی سبک و کوچیک و خوش دسته و تازگیا آپدیت اندروید 4 براش اومده ولی دقت کن که به جای Xperia X10 mini اشتباه نگیری چون X10 mini پایین تره و cpu 600 Mhz داره و دوربینش هم VGA هست. قیمت هارو میتونی توی ------------- پیدا کنی و انتخابت رو انجام بدی. Sony Ericsson Xperia Arc S هم گوشی خوبیه ولی باز به Nexus نمیرسه. از سایت gsmarena.com هم میتونی مشخصات فنی کامل گوشی هارو سرچ کنی.

من هم 800 تومن پول دارم و اتفاقا میخواستم گوشی بخرم ولی گفتم ولش کن تا آبان صبر میکنم و S3 میخرم. شما هم همین کار رو بکنی خوبه

GiggleClub
15-08-2012, 14:53
سونی ساپوترش ضعیفه. آپدیت خیلی دیر و کم میده

به نظر من Galaxy Nexus

MMM52
15-08-2012, 14:55
چونکه صفحه Nexus 4.65 هست ولی Xperia S 4.3 اینچه و رزولوشن نکسوس هم HD هست.

مقایسه حرفه ای و کاملش رو توی این لینک بخونید:

ولی CPU نکسوس کمی از Xs پایین تره ولی باز هم کار خودشو انجام میده. مگه میخواین چقدر باهاش کار کنید؟ CPU دو هسته ای 1.2 نکسوس از پس همه ی کارهای موردنیاز بر میاد. ولی درعوض GPU (گرافیک) Xs بدتر از نکسوس هست و قدیمی تره. PowerVR SGX540 با کیفیت نکسوس کجا و adreno 220 قدیمی کجا. Adreno 220 اصلا به درد بازی کردن نمیخوره. البتهPower VR بهترین GPU نیست. بهترینش mali 400 توی Galaxy S2 و S3 هست.
گوشی Sony Ericsson Xperia mini هم خوبه cpu 1 Ghz داره و دوربینش هم 720p فیلم میگیره و خیلی سبک و کوچیک و خوش دسته و تازگیا آپدیت اندروید 4 براش اومده ولی دقت کن که به جای Xperia X10 mini اشتباه نگیری چون X10 mini پایین تره و cpu 600 Mhz داره و دوربینش هم VGA هست. قیمت هارو میتونی توی ------------- پیدا کنی و انتخابت رو انجام بدی. Sony Ericsson Xperia Arc S هم گوشی خوبیه ولی باز به Nexus نمیرسه. از سایت gsmarena.com هم میتونی مشخصات فنی کامل گوشی هارو سرچ کنی.

من هم 800 تومن پول دارم و اتفاقا میخواستم گوشی بخرم ولی گفتم ولش کن تا آبان صبر میکنم و S3 میخرم. شما هم همین کار رو بکنی خوبه

دوست عزیز دوست گل ایشون میگه 850 تومن داره بعد شما حرف از مینی و آرک اس میزنی...

از حافظه 32 گیگ که اصلا نمیشه گذشت...

بعد نکسوس 316 در هر پیکسله در حالیکه اکسپریا اس 342 PPI در هر پیکسل...

یه سری نکات ریز دیگه ای هم هست:

برای مثال نکسوس رادیو و OTG نداره..

h!tman
15-08-2012, 16:15

دوربین نکسس کیفیت فوق العاده ای داره .

MMM52
15-08-2012, 16:33
دوربین نکسس کیفیت فوق العاده ای داره .

فیلمبرداری که یکیه با اس و واقعا عالیه ولی فک نکنم به عکاسی 5 مگاپیکسل تو سال 2012 بشه گفت فوق العاده...

ali_1372
15-08-2012, 18:22
دوستان عزیز با این صحبت هاتون منو انداختید تو شک .... من خودم حقیقتا زیاد سر از امکانات این گوشی ها سردرنمیارم اگه میشه بدون تعصب منو راهنمایی کنید ...
آیا دوربین 5 nexus با 12 xs برابری می کنند؟؟
یه سوال دیگه از لحاظ اجرای بازی های سنگین کدوم گوشی بازی ها رو به راحتی اجرا می کنند؟؟ اگه تستی در این مورد هم هست لطفا بزارید

h!tman
15-08-2012, 18:44
دوستان عزیز با این صحبت هاتون منو انداختید تو شک .... من خودم حقیقتا زیاد سر از امکانات این گوشی ها سردرنمیارم اگه میشه بدون تعصب منو راهنمایی کنید ...
یه سوال دیگه از لحاظ اجرای بازی های سنگین کدوم گوشی بازی ها رو به راحتی اجرا می کنند؟؟ اگه تستی در این مورد هم هست لطفا بزارید
درود .
کلمه مگاپیکسل به معنی اندازه تصویر هست نه کیفیت تصویر. یک دوربین موبایل حداکثر کیفیتی که به شما میده،کیفیت موبایله. جفتشون هم خوب هستند.
از نظر بازی هم ! هر شرکتی بازی خودش رو (به جز تگرا ها ) با گوشی گوگل همگام سازی میکنه. و سعی میکنه بهترین کیفیت روی گوشی گوگل باشه.
تست خاصی هم نیست

MMM52
16-08-2012, 21:26

از لحاظ فیلمبرداری هر دو فول اچ دی هستن و یکین و فرقشون فقط تو عکسبرداریه البته بگم دوربین اونم فقط عکاسی فاکتور مناسبی نیست...

حافظه که خیلی مهم تره و جالب اینه که هردوشون رم نمیخورن و شما ممکنه با 16 گیگ مشکل داشته باشید و جالبتر اینه که نکسوس 16 گیگابایتی از اکسپریا اس 32 گیگابایتی حدود 20 تومن گرونتره...

Punisher_2008
16-08-2012, 23:04
سلام...
یک موردی در مورد دوربین Xperia S بگم..
همینطور که میدونید مگاپیکسل تثبیت کننده کیفیت دوربین نیست..
دوربین Xperia S کیفیتش مثل Arc S هست. نوع سنسورشم مثل هامونه.
منتها رزولیشن بالا رفته و جزئیات رو بهتر ثبت میکنه..

در کل دوربین با کیفیتی داره..

برتری هایی که نکسوس نسبت به اکسپریا اس داره:
نمایشگر کمی بزرگتر
ساپورت رسمی قویتر
وزن و قطر کمتر

برتری هایی که اکسپریا اس نسبت به نکسوس داره:
باطری قویتر
صدای بهتر
سخت افزار قویتر ( در بنچمارکها تفاوت محسوسی دارند)
حافظه داخلی 2 برابر بیشتر
دوربین قویتر
پورت HDMI
قابلیت USB OTG
بدنه با کیفیتر
و......

در مورد ساپورت اینو باز در نظر بگیر الان اندروید 4.0.4 برای اکسپریا اس ریلیز شده و 4.1 هم براش تایید شده.
اما 4.1 رو دریافت کرده..

موفق باشید..

bas ali
18-08-2012, 14:31
من هم فکر میکردم که نمایشگر نکسوس از اکسپریا اس بزرگتره ولی بدلیل وجود دکمه های نرم افزاری ، اندازه دو نمایشگر دقیقا مثل هم میباشد مگر اینکه دکمه های نکسوس رو حذف کنید که در نمایش فیلم و وب گردی حذف نمیشوند .
دوستانی که شک دارند سایت یوتیوب رو نگاه کنند ، دو گوشی رو کنار هم گذاشته اند و بررسی کرده اند

ali_1372
18-08-2012, 23:02
سلام به همه

من عصری بالاخره Xperia S رو با کابل Hdmi و Nfc خریدم 860 تومن (Full Pack)....

فقط یه سوال این NFC دیگه چه صیغه ایه؟؟؟؟؟

saeedsh7j
19-08-2012, 00:11
سلام به همه

مبارکه! چه جوریاس؟ راضی هستی؟

Punisher_2008
19-08-2012, 00:21
سلام به همه

سلام..
مبارکه..
اگه اندروید 2.3.7 هست حتما به 4.0.4 اپدیت کن...

MMM52
19-08-2012, 00:27
سلام به همه

یه سری تگ هست که وقتی یکیشون در کنار گوشی قرار بگیره مثلا تو ماشین بلوتوث و gps رو روشن میکنه آنچنان به کار نمیاد ولی جالبه به نظرم...

یادم رفت مبارکه ایشالله سی پی یوش واست بچرخه!!!!!!:8:

MMM52
19-08-2012, 00:28
سلام..
مبارکه..

تو آیتی رسان یه مقاله هست که گفته آپدیت نکنین چون سرعت گوشی به شدت میاد پایین...

نظرت در موردش چیه؟!

Punisher_2008
19-08-2012, 00:53
تو آیتی رسان یه مقاله هست که گفته آپدیت نکنین چون سرعت گوشی به شدت میاد پایین...

نظرت در موردش چیه؟!
اون واسه اکسپریا 2011 ها بود.
چون اندروید 4 رو براشون با کرنل gb ریلیز کرد..چون قبل از ارائه اپدیت ها سونی و اریکسون جدا شدند سونی هم حساسیتی به گوشی های سونی اریکسون نشون نداد..

اما سونی برای اکسپریا اس اندروید 4.0.4 رو با کرنل 3.0.8ریلیز کرده.
الان گالکسی نکسوس در اندروید 4.1 همین کرنل رو داره..
سیستم عامل روی کرنل سواره..

اندروید 2.3.7 روی اکسپریا اس لگ داره و کنده...
4 رو نصب کن سرعت گوشی افزایش چشمگیری پیدا میکنه چون اندروید 2.3 برای چند هسته ای ها اپتیمایز نشده..
رابطه کاربری هم دستخو تغیراتی میشه.
مثل گالری جدید. موزیک پلیر جدید. ویدیو پلیر جدید . تغیر قسمت رویدادها و....

حتما به 4 اپدیت کن..

ali_1372
19-08-2012, 08:46
مبارکه! چه جوریاس؟ راضی هستی؟

ممنون ......... راضی که صد البته
کیفیت صفحه فوق العاده است .... صداش خوبه .... کیفیت دوربینش هم عالیه .... طراحی گوشی هم بسیار زیباست به خصوص اون 3 کلید پایینی که زیباییش رو دو چندان کرده .... البته یک ذره خوب جواب نمیدن که اینجور که شنیدم با آپدیت به اندروید 4 این مشکل هم کامل برطرف میشه ..

در کل گوشی خیلی خوبیه

سلام..
مبارکه..

ممنون .... بله 2.3.7 هست الان میرم سراغش

MMM52
19-08-2012, 14:46
اون واسه اکسپریا 2011 ها بود.

چون اندروید 4 رو براشون با کرنل gb ریلیز کرد..چون قبل از ارائه اپدیت ها سونی و اریکسون جدا شدند سونی هم حساسیتی به گوشی های سونی اریکسون نشون نداد..

اما سونی برای اکسپریا اس اندروید 4.0.4 رو با کرنل 3.0.8ریلیز کرده.
الان گالکسی نکسوس در اندروید 4.1 همین کرنل رو داره..
سیستم عامل روی کرنل سواره..

اندروید 2.3.7 روی اکسپریا اس لگ داره و کنده...
4 رو نصب کن سرعت گوشی افزایش چشمگیری پیدا میکنه چون اندروید 2.3 برای چند هسته ای ها اپتیمایز نشده..
رابطه کاربری هم دستخو تغیراتی میشه.
مثل گالری جدید. موزیک پلیر جدید. ویدیو پلیر جدید . تغیر قسمت رویدادها و....

حتما به 4 اپدیت کن..

نه اتفاقا همین اکسپریا اس بود این جا رو ببین:

سایت آیتی رسان
قسمت خبر----->تحلیلی---->گوشی اکسپریای خود را به آندروید 4 آپدیت نکنید

Punisher_2008
19-08-2012, 19:27
نه اتفاقا همین اکسپریا اس بود این جا رو ببین:

سایت آیتی رسان
قسمت خبر----->تحلیلی---->گوشی اکسپریای خود را به آندروید 4 آپدیت نکنید

داداش گلم.. منظورش اکسپریا های 2011 بوده!

MMM52
20-08-2012, 15:58
داداش گلم.. منظورش اکسپریا های 2011 بوده!

پانیشر جان ای مجازاتگر!!!!

عزیزم تاج بالاسر!!!!

هر کاری میکنم نمیشه لینک بدم بخدا...

شما از ما اعلم تری ولی من اون مقاله رو خوندم یه بار دیگه دیدمش گفتم شاید مخم عیب کرده ولی همون بود...

دقیقا همین اکپریا اس هست اصلا متنشو میذارم البته من تایید کامل نمیکنم ولی اینو ببین:

اگر از ما سوال کنید که آیا گوشی اکسپریا (xperia) خودمان را به اندروید نسخه ۴ یعنی بستنی حصیری آپدیت کنیم؟ ما تنها یک پاسخ به شما خواهیم داد و آن کلمه خیر است! در واقع اگر دوست ندارید که مثل ما درون چاه این نسخه اندروید بیفتید، پس فعلا دست نگاه دارید زیرا اندروید ۴ چیزی به جز دردسر برای شما ندارد! حال می‌پرسید منبع این خبر کجاست؟! خود ما! در واقع ما یک اکسپریا اس داشتیم که داشت با خوبی و خوشی زندگیش را می‌کرد. پس از ارایه نسخه نهایی بستنی حصیری از طریق خود گوشی و به صورت کاملا قانونی! (منظور از کاستوم رام‌های متفرقه و یا روت کردن گوشی استتفاده نکردیم) اقدام به آپدیت آن کردیم و با هزار امید و آرزو نشستیم پای گوشی تا ببینیم چه اتفاقات خوشایندی برای آن افتاده است.

اول از همه کند شدن در باز کردن منوها بیش از هر چیزی در ذوق می‌زد. مثلا وقتی بخواهید به صفحه اصلی بیایید، گوشی لحظاتی را به فکر کردن گذرانیده تا بلکه تصمیم درست را اتخاذ کند! مورد منفی بعدی ایرادات در روشن شدن وای‌فای است زیرا در برخی اوقات هر کاری که کنید وای فای هیچ شبکه‌ای را تشخیص نمی‌دهد و تنها راه چاره ریستارت مجدد دستگاه است. از ظاهر پوسته هم انتظاری نداشته باشید، دسترسی به منوی تنظیمات سخت‌تر شده و بزرگ‌ترین تغییری که می‌بینید ظاهر آلبوم عکس‌ها است که آن هم نسبت به قبل پیشرفت چندان محسوسی نیست! حتی یکی از خوبی‌های قبلی گوشی‌های اکسپریا که توانایی گرفتن اسکرین شات با نگاه داشتن دکمه پاور بود نیز حذف شده است تا بیشتر از این به روز رسانی پشیمان شوید!

البته شاید این ایرادات به قدری برای ما آزار دهنده بوده که کلا قضیه را از دید منفی نگاه کردیم، افزایش نسبی قدرت باتری و همچنین برطرف شدن مشکل قفل گوشی (که در هنگام پسورد گذاری عملا با دو قفل مواجه می‌شدید) از نکات مثبت است.

اما اگر به گذشته باز گردیم، به طور حتم تا رسیدن به روز رسانی‌های بهتر صبر خواهیم کرد، نکته‌ای که نه فقط ما، بلکه خود سونی نیز به انجام آن توصیه کرده است!

mymail
09-09-2012, 00:53
سلام به همه

یک تگ یا برچسب مغناطیسی هست که می تونه گوشی شما رو تبدیل به کیف پول الکترونیکی بکنه. به این صورت که شما اطلاعات کارت اعتباری خودت رو در نرم افزارش وارد می کنی و وقتی بخوای پرداخت ها رو بوسیله کارت انجام بدی فقط گوشیت رو به دستگاه برچسب خوان(می تونه عابربانک یا POS مجهز به برچسب خوان باشه) نزدیک میکنی و پرداخت انجام میشه! حتی اگه گوشی خاموش هم باشه!
نکته ی جالب اینه که به درد ما تو ایران هم نمی خوره!!!