PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کمک.... با 1 تا 1.5 کودوم برند بهتره؟

rgh4808
13-08-2012, 18:23
با سلام
من تا چند روزه ديگه ميخوام يه لپتاپ بخرم و از هر کسي که مي پرسم يه جواب و يه برند به من پيشنهاد ميکنه و حالا من هم گيج شدم و از بين اين همه مدل و برند نميدونم کدوم برند رو انتخاب کنم.
لطفا خواهشا بدون تعصب (خواهشا دلیل انتخاب هاتونو بگید) منو از اين گرفتاري سخت انتخاب رها کنيد.
من ميخوام 1.400 تا 1.500 هزينه کنم( اگه کمتر هم شد که چه بهتر) کدوم برند رو انتخاب کنم؟ ايسوز سامسونگ ايسر اچ پي دل لنوو يا...
در ضمن براي من باطري و شارژ خوب ، صفحه نمايش خوب و سرعن و پردازنده خوب ملاک است.
لطفا مرا راهنمايي کنيد؟؟؟
در ضمن وضعيت بازار لپتاپ الان چه طوريه ؟ قيمتا بالا هست ؟ کي زمان خوبي براي خريد هست؟

حمید031090
14-08-2012, 00:15
سلااااام
ببین دوست عزیز توی این رنج قیمت بهتره اسوس برداری که هم امتحان خودشو پس داده و هم مدل های متنوعی داره و در ایران خدمات پس از فروشش هم خوبه (حواستون باشه دارم با توجه به بودجتون برند معرفی می کنم و الا انتظاراتی که شما از لپ تاپ داری اون بابایی هم که می خواد لپ تاپ 5 میلیونی بخره هم داره...همون شارژ و کیفیت نمایش و ...اینا
در این انجمن ها انتخاب برند مساله ی خیلی مشکلی شده تنها دلیلش هم اینه که یه عده که تعدادشون هم به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه میان و می خوان که جاهلانه و متعصبانه برندی رو که خودشون استفاده می کنند به دیگران تحمیل کنند و تنها دلیلی هم که میارن اینه:اسوس اشغاله!!سونی پول برند می خوره!!!اپل فلانه!!!دل هنگ می کنه!!!لنووو بد شکله و ...بعدش اسم برند خودشون رو میارن که کلاهش پس معرکه ست!!
الان به دلیل بالا رفتن قیمت ادلار بازار لپ تاپ هم کمی گرون کرده...
فکر کنم این منبع تصمیم رو برای شما راحت تر کنه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر خواستی بگو تا منابع بیشتری در اختیارت بذارم که از سال 2008 2009 2010 2011 2012 می باشد اما جالب اینجاست که فقط چهار تا برند برتر با هم جابه جا می شوند که نشان از رقابت شدید بینشون هست ...

rgh4808
14-08-2012, 12:13
دقيقا همين طوره دوست عزيز و کاملا حق داري ...
متاسفانه تعداد افرادي که به خودشون اجازه ميدن در هر مورد صحبت کنن و خودشون رو بهترين ميدونن براي اين کار خيلي زياده ...
ولي يک کار خيلي ساده هست اونم اينکه خيلي راحت ميشه متوجه شد کي درست ميگه کي غلط ...
نميگم از طريق محک زدن اطلاعات اما حداقل از روي حرف زدنش ميشه فهميد ...
خودم رو هم از اين مساله فاکتور بگير چون خودم رو نگفتم و کلي بود منظوزم ..
بريم سر اصل موضوع ...
اين که برند زياده و انتخاب کار سختي که خيلي واضحه اما وقتي برندها رو از طريق يه سري فاکتورها بررسي کنيم مي بينم فرق هاي اساسي باهم دارن که اونارو از هم متمايز مي کنه و کار رو براي خريدار راحت تر اما اگر کلي نگاه کنيم نمي تونيم متوجه بشيم ...
طبق واقعيت هاي موجود و نه فقط براساس نطر من most popular laptop brand بين خيلي از کاربرها در خارج و داخا اول hp هست بعد asus و lenovo و ...
يعني اين ها محبوب ترين ها هستن ...
همه شون هم لپ تاپ هاي خوب و عالي دارن و به هيچ عنوان مقايسه نمي تونه تحت عنوان بد يا خوب صورت بگيره ...
نکته اي که انتخاب نهايي شما رو رقم مي زنه شخصيت و نوع تفکر دروني و نگاه شما از نظر زيبايي شناسي و اين که چقدر احساس دارين رقم مي خوره ...
مي گي اين يعني چي احساس واسه چي ؟؟
خيلي واضحه وقتي چند مدل از اينارو بزارن جلوت فورا تمام احساس و اون ويژگي هاي شخصيتيت با هم يکجا بروز مي کنه و باهم تصميم رو مي گيرن ...
براي مثال شما به زيبايي خيلي اهميت ميدي و آدم با احساس و با کلاسي هستي بيشتر از بقيه ( براي مثال گفتم ) وقتي مثلا اچ پي رو ببيني فورا چشمت مي گيره که من فقط اينو مي خوام ...
اما اگه زيبايي واست مهم نباشه ممکن به acer و lenovo و ...که زيبايي کمتري دارن هم راضي باشي و ............
منظور اين همه حرف اين بود که گجتي که مي خواي بخري بايد به شخصيتت بخوره ...
اميدوارم مفهمو حرفم رو درک کردي باشي ...
واسه اين هست که کلي برند رو گشتي و نمي دوني چي بخري ...
اما در مورد پيشنهاد اگه لپ تاپ شيک و باکلاس و باکيفيت مي خواي از اچ پي بردار ...
اگه ديدي بهت نمياد انتخاب بعدي صد در صد asus بردار ..اگه بازم نه خوشت نيومد برو سراغ لنوو که بعيد مي دونم اين طوري بشه و تو همون انتخاب گزينه اول گير مي کني ...
مدل ها رو هم وقتي نظرتو گفتي ميگم ....

سلااااام

ببین دوست عزیز توی این رنج قیمت بهتره اسوس برداری که هم امتحان خودشو پس داده و هم مدل های متنوعی داره و در ایران خدمات پس از فروشش هم خوبه (حواستون باشه دارم با توجه به بودجتون برند معرفی می کنم و الا انتظاراتی که شما از لپ تاپ داری اون بابایی هم که می خواد لپ تاپ 5 میلیونی بخره هم داره...همون شارژ و کیفیت نمایش و ...اینا
در این انجمن ها انتخاب برند مساله ی خیلی مشکلی شده تنها دلیلش هم اینه که یه عده که تعدادشون هم به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه میان و می خوان که جاهلانه و متعصبانه برندی رو که خودشون استفاده می کنند به دیگران تحمیل کنند و تنها دلیلی هم که میارن اینه:اسوس اشغاله!!سونی پول برند می خوره!!!اپل فلانه!!!دل هنگ می کنه!!!لنووو بد شکله و ...بعدش اسم برند خودشون رو میارن که کلاهش پس معرکه ست!!
الان به دلیل بالا رفتن قیمت ادلار بازار لپ تاپ هم کمی گرون کرده...
فکر کنم این منبع تصمیم رو برای شما راحت تر کنه:
اگر خواستی بگو تا منابع بیشتری در اختیارت بذارم که از سال 2008 2009 2010 2011 2012 می باشد اما جالب اینجاست که فقط چهار تا برند برتر با هم جابه جا می شوند که نشان از رقابت شدید بینشون هست ...

با تشکر از شما دوست عزیز برای نظرات خوبتون
من دانشجوی مکانیک هستم و میخوام با برانامه های نسبتا تحلیلی مثل کتیا و سالید ورکز و ... که تقریبا برنامه های نسبتا سنگینی هستند کار کنم برای همین یه لپتاپ می خوام که این کارهارو بدون مشکل برام انجام بده .
من نمیخوام پول بی زبون رو برای یه مدل بدم که تو بازار به خاطر اسمی که داره قیمتش بالا باشه. من لپتاپی میخوام که از نظر کاری و کیفیت خوب باشه و کانفیگ بالایی هم داشته باشه که از پس کارام بر بیاد. در ضمن از سقف قیمتم هم بالا نره(1.5 تومن).
حالا توی این رنج قیمت اچ پی و ایسوز کودوم مدل رو پیشنهاد میدید؟
من توی بازار که رفتم بعضی از فروشندهها سامسونگ رو به من پیشنهاد میدادند. میگفتند که سامسونگ پیشرفت خیلی زیادی داشته و چیز های خوبی داره می زنه. نظر شما دوستان رو می خواستم در مورد سامسونگ بدونم.
خلاصه من لپتاپی رو میخوام که با کمترین هزینه بیشترین کیفیت و کانفیگ رو داشته باشم.

در ضمن حمید جان اون چهارتا برند معروف که گفتی چی هستند؟

rgh4808
14-08-2012, 13:50
من یه چنتا سوال دیگه هم دارم:
این مدل هایی که معرفی کردید و کلا توی برند اچ پی مشکل داغ کردن ندارند ؟ میشه تاروزی چند ساعت بدون مشکل ازشون کار کشید؟
نظرتون در مورد برندهای سامسونگ و لنوو چیه؟ چون بعضی ها زیاد تعریفشون می کنند.
و اینکه یادم رفت همون اول بگم که گاهی اوقات هم بازی هم میکنم و گرافیک هم تقریبا مهمه برام (البته در اولویت های آخر هست)
و سوال آخر اینکه در cpu تعداد هسته ها مهمه یا فرکانس cpu ؟ و چه فرکانسی برای کار من مناسبه (توی این رنج قیمت بهترین چنده ؟)
ممنون میشم راهنماییم کنید.

حمید031090
14-08-2012, 15:47
من رفتم از سایت قدرتمند cnet منبع اوردم نمودار اووردم کار تحقیق یه پروسه ی چند ماهه رو که 30 هزار لپ تاپ رو تست کردن اوردم...اونوقت اومدی با توضیحاته یه سایت فارسی که اصلا معلوم نیست داره با کدوم منبع حرف خودش رو میزنه ...رد می کنی.......داداش یا منابع اطلاعاتی امریکایی مشکل دارند و دارن دروغ می گن(!!!!) یا این سایت شما که داره رو هوا حرف میزنه و مدرک هم ارائه نداده .........البته شاید درست میگه چون این سایت ایرونی داره راجع به لپ تاپ های غرب اروپا حرف میزنه و امار اونجا رو ارائه میده!!!!اما منبع cnet راجع به لپ تاپ های مورد استفاده در تمام دنیا صحبت می کرده....

rgh4808
14-08-2012, 15:50
خوب تا الان از اچ پی یکی دو مدل انتخاب کردم که فعلا در اولویت اوله .
در مورد سامسونگ هم این که تازه کاره درسته ولی ممکنه یکی تازه کار باشه ولی کارش خیلی بهتر از یه کهنه کار باشه... سامسونگ توی این چند ساله تحول بزرگی کرده مخصوصا توی گوشی . ولی در مورد لپتاپ اطلاع زیادی ندارم. ولی چنتا فروشنده که از تکنولوژی ساختش تعریف زیادی کردند. به نظر شما رو سامسونگ هم حساب کنم یا نه؟ مدل های جدیدش چه طوره؟
در مورد لنوو هم من خیلی توی نخ قیافه نمیرم بیشتر برام کیفیت ساخت مهمه . میشه لنوو رو هم در کنار اچ پی آورد و لنوو انتخاب کنم؟ اگه میشه یه چنتا مدل هم از لنوو معرفی کنید که کانفیگ خوبی داشته باشه.
تا در آخر بین اچ پی و ایسوس و لنوو و سامسونگ یکی رو انتخاب کنم.

rgh4808
14-08-2012, 15:57
من رفتم از سایت قدرتمند cnet منبع اوردم نمودار اووردم کار تحقیق یه پروسه ی چند ماهه رو که 30 هزار لپ تاپ رو تست کردن اوردم...اونوقت اومدی با توضیحاته یه سایت فارسی که اصلا معلوم نیست داره با کدوم منبع حرف خودش رو میزنه ...رد می کنی.......داداش یا منابع اطلاعاتی امریکایی مشکل دارند و دارن دروغ می گن(!!!!) یا این سایت شما که داره رو هوا حرف میزنه و مدرک هم ارائه نداده .........البته شاید درست میگه چون این سایت ایرونی داره راجع به لپ تاپ های غرب اروپا حرف میزنه و امار اونجا رو ارائه میده!!!!اما منبع cnet راجع به لپ تاپ های مورد استفاده در تمام دنیا صحبت می کرده....
حالا شما دوست عزیز کودوم مدل ایسوس رو توی این رنج قیمت پشینهاد می کنید؟
انتخاب برند بعدیتون چیه؟چه مدل از اون برند.
و در آخر هم نظر شما در مورد سامسونگ و لنوو چیه؟
می خوام نظر همه دوستان رو بدونم تا در آخر یه مدل را انتخاب کنم تا هر چه زودتر از این چند راهی خلاص بشم...

حمید031090
14-08-2012, 16:33
من حالااااااااااااا فهمیدم شما دوست عزیز همون عشق hp هستی که نام کاربریت رو عوض کردی تا کسی شک نکنه و به فعالیت و تبلیغاتت در این انجمن ادامه بدیییییییییییییییی.!!!!!!
این امار هایی هم که گذاشتی که البته امار که نیست گزارش کار شرکت اچ پی بود که اصلا معلوم نیست کجای قصه ی این تاپیک جا داره!!!!
.................................................. ..............................................
بگذریم ...!ادامه ی عرایض من با جناب rgh4808 می باشد:
در بین اسوس مدل های n53 , k43 k53 , و در اخر کمی گران تر n55 مدل های خیلی خوبی هستند که راست کارته
در ضمن حتما حتما حتما به تاپیک های خارجی هم یه سر بزن و لازم نیست زبان خیلی قوی داشته باشی فقط بتونی منظورشون رو بفهمی بسه...اونجا نه تعصب هست نه دروغ ...

حمید031090
14-08-2012, 17:17
اگر قرار بود سونی رو تبلیع کنم اینجا هم این کارو می کردم و حرفی از اسوس نمی اووردم ....اما حیف تو باز این تاپیک رو هم به گند دادی ...
من دیگه با تو حرفی ندارم.
اما به خدا در کل عمرم ادمی مثل تو ندیده بودم که بیش از 100نفر بهش توهین کنن تمام ناظران و مدیران انجمن بنش کنن (به خاطر شتهیات گفتنش) باز بیاد و ادامه بده ..استقامت کوه رو داره...البته شخصیت شما گنجایش بیش از این توهین ها و فحش ها و ... رو داره..:27::27:
یه خواهش از شما: تمام کسانی که میان و داخل این انجمن ها عضو می شن می خوان تا مشکلشون بوسیله ی نظرات و مقالات و تجربیات دیگر اعضا حل بشه پس گزافه گویی های بعضی افراد ...تعصبات ...کلکل ها...نتنها مشکلشون رو حل نمی کنه بلکه باعث انزجار ...دودلی در انتخاب (دقیقا مشکل دوستمون که این تاپیک رو ایجاد کردند) شک و تردید در خرید و حتی پشیمانی بعد از خرید میشه...

rgh4808
15-08-2012, 11:58
من نمیدونم این وسط دیگه چیکار کنم . کل این تاپیک شد بحث در مورد یه آدم که نمیدونم کیه......
به کی اعتماد کنم ....
دوست عزیز مطمئن شم با این رنج قیمت ایسوس بهترین انتخابه ؟؟ یعنی کلا دور اچ پی خط بکشم برم سراغ ایسوس؟؟؟
حالا اگه ایسوس رو بزارم اولویت اول اولویت های بعدیم چی باشه؟چه برند و مدلی؟
نظر شما در مورد سامسونگ و لنوو (و اچ پی) چیه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

حمید031090
15-08-2012, 12:13
ببین دوست عزیز ...یه بیمار ذهنی می خواست تاپیک روبهم بریزه که خدا رو شکر با زیرکی ناظراان کلا این یارو حذف شد(که الانم دیگه نمی بینیش!!!!!)
اما اسوس مدل خوبیه
من احساس می کنم سامسونگ چشم شما رو گرفته و بد جور به دلت نشسته ...خوب سامسونگ بگیر
(اما بنده هیچ اطلاعاتی راجع به این برند ندارم!! )
اما اول دنبال اسوس باش
نمی دونم می تونی به سایت یوتیوب دسترسی داشته باشی یا نه(لیفتر شکن!!!)چون اوجا ویدئو کلیپ هایی هست که خیلیییییییییی خیلییییییی می تونه کمکت کنه(فرض کن طرف داره یه ریویو از لپ تاپش میده که هم خوبیاش رو میگه و هم بدی هاش رو که خیلی خوبه!!!!)

rgh4808
15-08-2012, 13:04
یکم علاقه اگه راستشو بخوای به سامسونگ دارم به خاطر اینکه گوشیم هم سامسونگه:31:
ولی برای خرید یه لپتاپ خوب حاضرم پا روی علاقه ام بذارم آگه کیفیت مهمتره...
آخه ایسوس مدتی هست که به نسبت بقیه مدلا قیمتش بالا رفته منم می خوام یه کانفیگ تا سقف 1.5 تومن بگیرم که توی ایسوس باید برای یه مدل خوب تا 2 تومنی خرج کنم.
لنوو چی اطلاعاتی در موردش نداری؟؟

حمید031090
15-08-2012, 14:57

bargh93
15-08-2012, 16:12
سلام.من دانشجوی الکترونیکم یه لپ تاپ میخوام تورنج قیمت یک تا یک پانصد ممنون میشم کسی راهنمایی کنه؟خودم بین انتخاب اچ پی وایسوز موندم؟

bargh93
15-08-2012, 22:11
ممنون میشم از راهنمایی؟