PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای شبکه بی سیم چی لازم دارم؟

maxmen
12-08-2012, 19:33
سلام
برای شبکه کردن بیسیم دوتا کامپیوتر باهم انتقال اطلاعات و استفاده کردن از اینترنت از چی استفاده میکنن؟

من میخوام اینو بگیرم:

Wireless-N USB Adapter CWL-907

تا وصلش کنم به لپ تاپ با کامپیوتر خونگی شبکه کنم فایل جا به جا کنم از اینترنتش استفاده کنم.........
گوشیم رو از طریق وای فای به کامپیوتر وصل کنم باهاش از اینترنت کامپیوتر استفاده کنم............
درسته ؟ همینو باید بخر؟ به اینا چی میگن میگن وایرلس؟
فرق اکسس پوینت با وایرلس چیه؟:20:

alikhafan123
12-08-2012, 20:21
دوست عزیز وایرلس یعنی بیسیم .شبکه وایرلس یعنی شبکه بیسیم که تجهیزات خاصی داره(یعنی سیستما به جای اینکه با سیم بهم وصل بشن بدون سیم بهم وصل میشن
).
اکسس پوینت یک وسیله مرکزی هست که سیستمهایی که میخوان به صورت وایرلس به هم وصل بشن به وسیله اکسس پونت به هم وصل میشن.(کارش مثل سوییچ هست در شبکه های سیمی)
در شبکه های سیمی از هر سیستم یک سیم میاد به سوییچ و این سیستما به هم وصل میشن ولی در شبکه بیسیم دیگه نیاز به کابل نیست و هر سیستم به صورت بیسیم به اکسس پوینت وصل میشن و سیستما به هم متصل میشن)
این چیزی که شما گفتید یک کارت شبکه وایرلس است از نوع USB که برای اتصال سیستما به صورت وایرلس حتما لازمه.و همه سیستما باید یکی داشته باشن.
شما اگه مودم وایرلس داری دیگه نیاز به اکسس پوینت نداری و خودش نقش اکسس پوینتا بازی میکنه.هم سیستما را میتونی به صورت بیسیم به هم وصل کنی هم میتونی به همه سیستما اینترنت بدی.
اگه دوتا سیستما میتونی بدون اکسس پوینت یا مودم وایرلس هم این دو تا را به هم متصل کنی.در این حالت فقط هر سیستم یه کارت شبکه وایرلس داشته باشه و به صورت Ad-hoc به هم وصل بشن.
ولی در این حالت خیلی سخته بتونید با موبایل وصل بشید.
به نظر من بهتره یک مودم وایرلس بگیرید و برای هر سیستم یک کارت شبکه وایرلس

maxmen
12-08-2012, 20:44
پس چیزی که باید همه سیستم ها داشته باشن کارت شبکه وایرلس هست.
الان اینترنت من وایمکس هست اگه واسه لپ تاپ کارت شبکه وایرلس بگیرم (خودش داره اما خراب شده) میتونم باهاش وصل بشم به Wifi وایمکس؟
یه سوال دیگه کارت شبکه وایرلس 20 تومنی با کارت شبکه 100 تومنی چه فرقی داره؟مثلا اون 100 تومنیه چیش قوی تر از این 20 تومنیه هست؟
مودم وایرلس با مودمی که Wifi داره فرق میکنه؟

alikhafan123
12-08-2012, 20:55
بله شما باید برای هر سیستم یک کارت شبکه وایرلس بگیرید
اگه مودمتون WiFi داشته باشه بله میتونید با کرت شبکه وایرلس بهش وصل بشید و اینترنت استفاده کنید.مودمتون WiFi هست؟
فرقش تو سرعت و بردش هست.سری N بالاترین سرعتا داره (2 تا سرعت 150Mbps و 300Mbps) .برد هم کارتهای شبکه USB بعضی از مدلاش آنتن جدا داره و گرون تره.یا آنتن بهش چسبیده.
وایرلس یک مفهوم کلیه و به معنی بیسیم که خودش شامل Infrared ,Bluetooth ,Wifi , .... میشه.
مودم وایرلس یعنی مدمی که WiFi داره.

maxmen
24-08-2012, 22:45
خب بچه ها من رفتم بازار کارت شبکه وایرلس خریدم
مگه الان نباید وای فای گوشیم کارت شبکه که وصل کردم به کامپیوتر رو پیدا کنه؟ یا بر عکس کارت شبکه وای فای گوشیم رو؟
اما پیدا نمیکنه باید کار خاصی انجام بدم؟

alikhafan123
25-08-2012, 07:32
خب بچه ها من رفتم بازار کارت شبکه وایرلس خریدم
مگه الان نباید وای فای گوشیم کارت شبکه که وصل کردم به کامپیوتر رو پیدا کنه؟ یا بر عکس کارت شبکه وای فای گوشیم رو؟
اما پیدا نمیکنه باید کار خاصی انجام بدم؟

نه دوست عزیز اینا که هیچ کدوم روتر یا اکسس پوینت نیستن که .
شما اگه مودمتون Wifi هست میتونید با سیستما و موبایل بهش وصل بشید.