PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای چند مورد در برنامه نویسی VB6

rain_saeid
11-08-2012, 23:00
با سلام و درود خدمت شما اساتید محترم..

و تشکر از انجمن بسیار خوبتون..

چند مورد راهنمایی میخواستم .. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید..

1- نحوه استفاده و دستورات مربوط به Combobox ( چگونه از این دستور برای انتخاب چند گزینه استفاده کنیم ) ؟

2- میخوام توی VB چند صفحه باز کنم و از منوی ایجاد شده دستوری بنویسم که با زدن منو به آن صفحه وارد بشه..

3- چطور میتونم فایلی بسازم که با ساختن یک برنامه ، و تنها با خود برنامه بشه فایل EXE برنامه رو فراخوانی کرد (یعنی اینکه به برنامه هایی که داخل آن فایل میخوام بریزم، کسی نتونه کپی برداریشون بکنه)

4- چطور چند صفحه داخل یک برنامه بسازم

باتشکر

ali.barcelona
13-08-2012, 05:02
با سلام خدمت دوست عزیز
من تا جایی که سوالات رو متوجه شدم پاسخ میدم ایشالا مفید واقع بشه

1. کمبو لیست فشرده هست من جایی ندیدم قابلیت انتخاب چند گانه داشته باشه . چون نهایتا باید یکی از عناصر به عنوان Text اون قرار بگیره.
ولی میتونید از لیست باکس استفاده کنید و خصوصیت Style را در حالت 1 (Checkbox) قرار دهید . اعضای لیست در این حالت با قابلیت چکس باکس رویت میشوند.

2. منظورتون از صفحه چی هست ؟ اگه منظور تعدد فرم ها است در قسمت کدنویسی منوتون کافیه به نام فرم مورد نظر اشاره کنید :

Form2.Show
Form1.Hide
فرم 2 نمایش پیدا میکنه و فرم 1 پنهان میشه

3. متوجه منظورتون نمیشم یک مقدار واضح تر توضیح یدید. اگه منظور ساخته فایل اجرایی هست که منوی فایل make project1.exe هست .

4. اگه منظور ایجاد زبانه هست که بشه از فضای برنامه بیشتر استفاده کرد. از منوی Project گزینه ی Components رو انتخاب کنید یا کلید میانبر Ctrl + T .
تیک گزینه ی Microsoft Tabbed Dialog Cotrol 6.0 (sp3) رو انتخاب کنید و اکی بزنید.
شی SSTab به نوار ابزار شما اضافه میشود. میتوانید از آن روی فرم استفاده کنید

اگه مشکلی بود همین جا مطرح کنید.
سالم باشید.

rain_saeid
13-08-2012, 23:07
ممنون از راهنمایی بسیار خوب و مفید شما..

1 سوال دیگه..

میخوام گزینه ای که داخل Combobox انتخاب میکنم ، اشاره کنه به مثلا Form2
منظور اینکه در داخل Combobox گزینه هایی داریم مثل : Page1 , Page2 , page3 که با زدن هر گزینه مثلا گزینه page2 اینگونه بشه : Form1 مخفی بشه و form2 نمایش داده بشه..

با تشکر..

rain_saeid
18-08-2012, 22:07
کسی نیست راهنمایی بفرمایه بنده رو ..

ممنون میشم..

ali.barcelona
02-09-2012, 02:00
با سلام
شرمنده عزیز جان دیر شد چند هفته ای نبودم کلا

شما برای این کار نیاز دارید که اولا عنوان page1 و page2 و page3 رو بدید به مشخصه ی List کمبو.
پس از اون در فرم 1 یک کامند قرار بدید و دستورات زیر را وارد کنید:

Private Sub Command1_Click()

If Combo1.Text = "page1" Then
Form1.Hide
Form2.Show
End If

End Sub

موفق باشید

sosani2007
25-09-2012, 07:56
ممنون از راهنمایی بسیار خوب و مفید شما..

1 سوال دیگه..

میخوام گزینه ای که داخل Combobox انتخاب میکنم ، اشاره کنه به مثلا Form2
منظور اینکه در داخل Combobox گزینه هایی داریم مثل : Page1 , Page2 , page3 که با زدن هر گزینه مثلا گزینه page2 اینگونه بشه : Form1 مخفی بشه و form2 نمایش داده بشه..

با تشکر..
سلام دوست خوبم ببین مقادیری که یک Combo Box برگشت می ده رو داخل تکست می ریزه مثلا Combo1.text
یعنی شما باید اینجوری اطلاعاتت رو بنویسی