PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی با رم 16 گیگ میکرو SD

mohammad.ef
10-08-2012, 21:29
سلام دوستان .
من یه رم 16 گیگ micro SD دارم . تا دیروز روی موبایلم بود و مشکلی نداشتم .
امروز از گوشیم درش آوردم و زدم به رم ریدر .
الان حجم استفاده شده ( 12 گیگ ) رو توی Properties نشون میده ، اما هیچ چیزی توی خود رم نیست .
اطلاعات هست اما بهش دسترسی ندارم .

لطفا کمکم کنید که باید چیکارش کنم:42:
ممنون

:19:

M E S S I
10-08-2012, 21:44
وارد My Computer میشی و
از قسمت Tools >
Foler Options
گزینه Show hidden Files and folders رو انتخاب
و تیک
(Hide protected operating syste Files (Recommende
رو بردارید
ببینید آیا فایل های شما دیده میشود؟

mohammad.ef
10-08-2012, 21:48
ممنون
کاری که گفته بودین رو انجام دادم .
الان توی رم ، یه فولدر هیدن ساخته شده به نام FOUND.000 که حجمش ، همون حجم استفاده شده از رمه .
اما توش 3952 تا فایل با پسوند CHK ساخته شده

چیکارش کنم ؟

M E S S I
10-08-2012, 22:05
در مورد فولدر FOUND.000 باید عرض کنم که این پوشه ها زمانی ایجاد میشوند كه فایلهای در حال اجرا به صورت ناگهانی و به هر دلیلی ( برای مثال Restart ناگهانی و هنگ كردن سیستم و ... ) متوقف شوند. اگر دقت كرده باشید در این حالت پس از راه اندازی مجدد سیستم ابزار SCANDISK یا در ویندوز XP به بالا ابزار CHKDSK اجرا میشود و شروع به اسكن سیستم میكند.
این ابزارها برای رفع عیوب احتمالی از فایلهای درون همین فولدرها كه با نام FOUND.XXX میباشند ( به جای XXX ها اعدادی نظیر 000 یا 001 و ... قرار میگیرد ، كه به ترتیب نشان دهنده زمان و ترتیب وقوع رخداد ناگهانی میباشند ) استفاده میكنند ، درون این فولدرها فایلهای شناسایی با نام كلی FileXXXX.chk قرار میگیرند ( به جای XXXX ها اعدادی نظیر 0001 و 0002 و ... قرار میگیرد كه نشان دهنده ترتیب فایلها برای ابزار CHKDSK میباشد ).
همان طور كه به خوبی نیز مطلع هستید این پوشه ها در حالت مخفی قرار دارند و به صورت عادی مشاهده نمیشوند. كه میتوانید به طرق مختلف آنها را آشكار سازید ، اما آشكارسازی آنها معمولا جلوه جالبی ندارد و اصلا نیازی به این كار نیز احساس نمیشود.
اما در مورد اینكه آیا اصلا وجود این پوشه ها ضروری میباشد یا خیر :
حذف این پوشه ها هیچ تاثیر مخربی به صورت كلی بر سیستم شما نخواهد گذاشت ( البته توصیه میكنم هیچ گاه خود پوشه و مخصوصا پوشه با نام FOUND.000 را حذف ننمایید و تنها محتویات آنها را حذف نمایید ) ، ولی همواره توجه داشته باشید كه مواقعی محتویات این پوشه ها را حذف نمایید كه سیستم شما در شروع به كار به حالت CHKDSK نمیرود. زیرا این ابزار مستقیما با این پوشه ها و فایلهای درون آنها در ارتباط است و اگر خللی در آن ایجاد شود شما را دچار مشكلات جدی خواهد ساخت. برای مثال اگر در این حالت شما این پوشه ها را حذف نمایید و ابزار CHKDSK شروع به اسكن نماید ، در همان درصدهای ابتدایی سیستم متوقف میشود و شما چاره ای جز Restart دستی سیستم نخواهید داشت ، البته میتوانید با متوقف نمودن عملیات اسكن با فشردن دكمه ای بر روی صفحه كیبورد از این كار اجتناب كرده و وارد ویندوز شوید ، اما مسلما تكرار این كار پس از مدتی شما را ناراحت خواهد كرد.

M E S S I
10-08-2012, 22:06
به این جا هم سر بزن!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammad.ef
10-08-2012, 22:13
ممنون
راهی برای باز گرداندن فایل هام وجود داره ؟
باید Recovery کنم ؟

M E S S I
10-08-2012, 22:24
ممنون
راهی برای باز گرداندن فایل هام وجود داره ؟
باید Recovery کنم ؟
اون 2 تا لینکی که بهت دادم توش بچه ها گفتن میشه ریکاوری کرد و چند تا برنامه معرفی کردن!
حالا یه امتحانی بکن..!

mohammad.ef
18-08-2012, 13:43
فایل هایی که با گوشی فیلم برداری کردم رو تونستم بر گردونم ، اما باز نمیشه
یه سری کلیپ تصویری روی رم داشتم ، اونها باز میشه ، ، اما فیلم هایی که با گوشی گرفتم ، باز نمیشه
چیکارش کنم ؟