PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت برای خرید Sony VAIO T Series SVT1311EFYS

andyarsenaly
10-08-2012, 16:17
سلام دوستان
من قصد دارم این اولترابوک رو تهیه کنم از خارج از کشور
خود دستگاه حدود 720 دلار قیمت داره که برای من تا به دستم برسه با احتساب مالیات و پست و غیره نهایتا زیر 900 دلار درمیاد ...
مشخصاتش از این قراره

DISPLAY | 13.3 in LED backlit (1366 x 768)
PROCESSOR | Intel Core i5-3317U Ivy Bridge 17W TDP 1.70 GHz with Turbo Boost Technology up to 2.60 GHz
MEMORY | 4 GB DDR3 1333 MHz
HARD DRIVE SIZE | 500 GB SATA 5400 RPM + 32 GB SSD mSATA Hybrid
OPERATING SYSTEM | Windows 7 Home Premium
PC TYPE | Ultrabook
OPTICAL DRIVE | None
MEDIA DRIVE | Memory Stick Pro Duo, Secure Digital
AUDIO | Intel High Definition Audio with xLOUD and Clear Phase Technology
VIDEO | Intel HD Graphics 4000 Dirext 11 Shader 5.0
PORTS | 1 USB 3.0, 1 USB 2.0, HDMI, Headphone output, VGA, RJ-45
BATTERY | Lithium-polymer 4050mAh (up to 7 hours, 30 minutes)
CAMERA | 1.3 MP HD webcam
WIRELESS | 802.11b/g/n
BLUETOOTH V4+ | Yes
DIMENSIONS | 12.72 x 8.90 x 0.71 in (323.08 x 226.06 x 18.03 mm)
WEIGHT | 3.54 lbs (1.60 kg)
COLOR | Silver
OTHER | Model number: SVT1311EFYS

نظر دوستان رو میخوام ... با این حدود قیمتی ارزش داره ؟؟؟ چیز بهتری هست که بشه از همین جا با همین حدود قیمت پیدا کنم ؟؟؟

mikey
11-08-2012, 00:46
سلام دوست عزیز به خاطر وزنش با این cpu خوبه ولی خیلی گرونه همه ultrabook های با پردازنده ivy bridge گرونن خب فکر کنم کمترین با core i3 حدود 600 دلار قیمت داشته باشه که سندی بریجه گرافیکشون هم معمولا اینتل هست ولی خوبه چون برای بازی ساخته نشدن

دوست عزیز من هرچی گشتم لینک از خود سایت sony درباره این مدل پیدا نکردم میتونی از خود سونی لینک بدی

وزن سبکتر هم هست مدل سونی به خاطر این هاردش 1.6هست مدل زیر asus هست وزنش1.1 ولی خوب هاردش کمه چون ssd هست قیمتش
24,500,000 که دیگه خیلی گرونه شاید تو بازار بگردید پیدا بشه مثلا i3 در ضمن سندی بریج هست
asus zenbook ux21e
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این یه مدل از ایسر سایت زیر 1,950 میده

و فکر کنم یا مدلش رو اشتباه نوشته یا cpu رو اشتباه زده چون تو سایتش این مدل i3 هست و سندی بریج

asus u24e سایت دی جی کالا زده
این مدل asus با صفحه نمایش 11.6 به نظرم خوب هست درسته سندی بریج هست ولی خوبه
مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع سبک وزن - وزن 1.5 کیلوگرم
پردازنده:Intel 2330M Core i3 2.2 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:4 GB DDR3
هارد دیسک:750 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:Intel HD Graphics 3000 - MB
صفحه نمایش:11" - Bright LED
امکانات:فاقد درایو نوری - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - DOS

قیمت : 1459000 تومان | گارانتی ویستا (الماس) |

Samsung NP350U2A-A03 دیجی کالا
مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع سبک وزن - وزن 1.35 کیلوگرم
پردازنده:Intel 2357M Core i3 1.3 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:4 GB DDR3
هارد دیسک:500 GB 5400RPM
کارت گرافیک:Intel HD Graphics 3000 - MB
صفحه نمایش:12.1" LED
امکانات:فاقد درایو نوری - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

قیمت : 1539000 تومان | گارانتی ۲ ساله هورداد رایان (نماینده رسمی لپ تاپ های سامسونگ) | رنگ نقره ای

کلا به نظرم فعلا ultrabook های ivy bridge نمی ارزن به خاطر قیمت (البته مشکل بیشتر از این وره ) قراره اینتل معماری جدیدشو بده ارزونتر بشن البته اگه مشکل پول ندارید و واقعا استفاده میکنید و به درد کارتون میخوره خوبه

andyarsenaly
11-08-2012, 10:20
ممنون دوست خوبم از پاسختون
فقط چند تا نکته
اول اینکه منم لینکی تو سایت سونی پیدا نکردم یعنی کردم اما با این کانفیگ نه با کانفیگ سندی بریج i3 بود ... لینوو هم قبلا داشتم همین مشکل رو داشتم که تو سایتش اون مدل نبود ... الاایحال ...
فرمودید با این مشخصات گرون هست ؟؟؟چطور ؟؟؟ وقتی نت بوک های با پردازنده های اتم و فیوژن تا 600 دلار پول باید براشون پرداخت کرد با همچین مشخصه هایی 700 دلاره زیاده ؟؟؟ من که متوجه نمیشم ... حتی اگه ایران رو هم نخواهیم لحاظ کنیم باز هم قیمت دلاری بیار عالی ست به نظر من ...
و اینکه فرمودید معماری جدید اینتل ... تا جایی که سواده من قد میده معماری بعدی هاسول هست یا یه همچین اسمی که تازه اونم قراره 2013 یعنی دقیقا یک سال دیگه به بازار بیاد ... کووووووووووووووووووووووو تا حالا آیوی بریج تو بازار جا بیفته بعد نوبت به اون هم میرسه تازه اونم اول 22 نانومتری هست و سری دومش میشه 14 نانومتری که میشه حدودای 2014 ... پس هنوز خیلی راه مونده ...
و نهایتا اینکه هر جوری حساب بکنیم به نظر من به صرفه هست حتی با دلار 2200 تومنی ... وقتی برای i3 سندی بریج با کانفیگ قدیمی باید 15000 پول بدیم اینجا خوب دو تومن ارزش داره که بخوایم سونی با این مشخصات بگیریم ...
نمیدونم حالا این نظر من بود تا نظر بقیه دوستان چی باشه ...
ممنون از راهنماییتون

mikey
11-08-2012, 17:02
درستم میگید اون اتم و فیوژن که دیگه ارزش خرید نداره با این قیمت ، این سری zenbook ایسوس با پردازنده ivy bridge عرضه شدن ؟ آخه تو شاپینگ گوگل ندیدم فکر کنم اینا هم خوب باشن خیلی سبکن

andyarsenaly
11-08-2012, 19:41
بله عرضه شدن

ASUS Zenbook Prime UX31A-DB51 13.3-Inch Ultrabook[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ASUS Zenbook Prime UX31A-AB71 13.3-Inch Ultrabook

ASUS Zenbook Prime UX31A-DB71 13.3-Inch Ultrabook

ASUS Zenbook UX32VD-DB71 13.3-Inch Ultrabook

البته قیمت ها کمی بالاست مضاف بر اینکه بعضی مدل ها محدود به SSD هست و HDD نداره ... به نظر من Hybrid Storage واقعا نعمته ...