PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با WPF و مشکلی دیگر با Management Studio

senaps
09-08-2012, 22:17
سلام....
فک کنم دوره‌ی استفاده‌ی من از منیجمنت استودیوی 2008 تموم شده!!!‌چیکارش باید بکنم حالا؟
یعنی اگر قرار باشه که پاکش بکنم، خوب اونوقت باید ویژوال اوستودیو رو پاک کنم.... پاک کردن ویژوال اوستودیو، یعنی مشکل برای نصب مجدد و نیاز به تعویض ویندوز!!!!
میشه دوستان یه راهنمایی برای حل این مشکل به من بدن؟!!!

------------
مشکل جالب دیگه‌ی من اینه که تو WPF وقتی از کلاس های Linq to SQL استفاده میکنم(تو PC) وقتی تیبل ها رو میکشم به داخل طراح، از من میپرسه که میخوام دیتابیس رو کپی بکنم به محل ایجاد پروژه یا نه؟؟
ولی وقتی تو لپ تاپم همین کار رو میکنم، این سوال رو نمی‌پرسه.... خوب من کار رو انجام میدم و میره تا اخر!! بعد الان که میخوام دیتابیس ها رو بندازم با پروژه که برن پی کارشون، کار نمیدن و اعصابم رو خورد میکنن!!:2:
هیچ جوری هم نمیشه به کارشون انداخت!!!!
شما خبر ندارین که چطوری باید به ویژوال اوستودیو بگم که این کار رو بکنه؟!!(یعنی سوال بپرسه یا خودکار فایل دیتابیس رو کپی بگیره به محل پروژه ام؟!!) یا اگر اون نمیشه، چطوری باید دیتابیس رو باهاش بکشم؟!

عــــلی
17-08-2012, 10:38
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام بزرگوار.
در مورد سوال اولتون بنظرم اگه ویژوال استادیو 2012 نصب کنید مشکلتون حل بشه.چون این ویژوال استادیو دیگر مثل قبلی ها مشکل نصب نداره و سریع و آسان نصب میشه.
در مورد سوال دومتون بهتون پیشنهاد میکنم که دیتابیس هاتون رو ابتدا به صورت سرور ارتباط بدید.یعنی با Sql سرور دیتابیس بسازید و کارهاتون رو توی sql سرور انجام بدید و در ویژوال استادیو اون رو کپی نکنید و فقط به صورت ایجاد کانکشن به سرور متصل بشید.بعد از اینکه پروژتون تکمیل شد با کپی دیتابیس کنار نرم افزارتون و تغییر ساده Connection String مشکلتان ان شالله حل خواهد شد.
موفق و سربلند باشید در پناه حق.

senaps
19-08-2012, 00:32
سلام علی گرامی..... عیدتون مبارک....

در مورد سوال اولتون بنظرم اگه ویژوال استادیو 2012 نصب کنید مشکلتون حل بشه.چون این ویژوال استادیو دیگر مثل قبلی ها مشکل نصب نداره و سریع و آسان نصب میشه.

این یکی رو گذاشتم که با ویندوز 8 نصبش کنم... با این پیشنهادتون، همین امشب میرم تو کار دانلود اوستودیوی 2012... فقط از نظر ورژن دات نتش مشکل ندارم؟ اخه من معمولا برنامه هام میرن رو ایکس پی اجرا میشن!!(که فک کنم نهایتا 3.5 رو ساپورت میکنه... حالا پروژه‌ی دانشجوییم هم 2 ماهه دارم روش کار میکنم و در نهایت با 4 نوشتم که نمیدونم رو سیستم عقب مونده‌ی مدیر گروه محترم اجرا میشه یا نه!!)....

در مورد سوال دومتون بهتون پیشنهاد میکنم که دیتابیس هاتون رو ابتدا به صورت سرور ارتباط بدید.یعنی با Sql سرور دیتابیس بسازید و کارهاتون رو توی sql سرور انجام بدید و در ویژوال استادیو اون رو کپی نکنید و فقط به صورت ایجاد کانکشن به سرور متصل بشید.بعد از اینکه پروژتون تکمیل شد با کپی دیتابیس کنار نرم افزارتون و تغییر ساده Connection String مشکلتان ان شالله حل خواهد شد.

خوب من از تو همون سرور منیجر ویژوال اوستودیو دیتابیس ها رو میسازم و ...!! بعد الان با لینک که کار میکنم، اصولا دیگه کانکشنی به اون صورت ایجاد نمیکنم... ولی با این وجود، استرینگش هست که ادرس نداره...(یعنی ادرس فایل دیتابیس نداره و حالت استاندارد و کوتاه شده میباشه!!).....
مشکل بزرگ من اینه که معمولا برنامه نویسی کاربردی انجام دادم و نه دیتابیس و الان که پروژه هام دارن به این سمت میرن، نیاز به کار کردن با کنکشن استرینگ ها که پیدا شد، من ازش فرار کردم!!!!(واقعا بدم میاد از اینجوری چیزا رو هارد کد کردن!!!! میشه یه نمونه‌ی کانکشن استرینگ که شامل ادرس فایل دیتابیس میشه برا من بذارین؟؟ بعد اینو هم باید رو سیستم طرف باز اضافه بکنیم یا همین که سی‌کو‌ال سرور رو روی سیستمش نصب کردیم(با فایل نصب من میذارم) مشکل حله؟!(خودکار اضافه میشه؟!!)

عــــلی
20-08-2012, 21:49
بسم الله.
سلام بزرگوار عید شما و دوستان دیگر هم مبارک باشد.
در مورد دات نت ویژوال استادیو مشکلی نخواهید داشت.

اما در مورد اس کیو ال باید خدمت شما عرض کنم که...شما با منیجمنت ویزوال استادیو هم بسازید مشکلی ندارید برادر امکانات همون هستند برای یه دیتابیس معمولی تقریباً همه نیاز ها بر اورده میشه.
اونی که آدرس فایل نداره برای سرور هست.یعنی باید دیتابیس روی یک سروری اجرا باشه تا شما از دیتابیس استفاده کنید.
این یه نمونه Connection String که شما میتونید به جای آدرس فایل آدرس نرم افزار و دیتابیس خودتون رو بذارید و دیتابیس رو کنار نرم افزار بذارید که هرجا نرم افزار رفت دیتابیس هم همراهش بره.دقت کنید توی سیستم طرف مقابل باید دات نت مورد نظر و sql express نصب باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

senaps
20-08-2012, 23:10
این رو میتونم به جای کانکشن استرینگ استفاده شده تو لینک استفاده کنم دیگه؟ الان میرم تست میکنم....
بسیار بسیار تشکر.....

ویژوال استودیو هم ظاهرا اخرین هنوز تو ریلیز کاندیدت میباشه!! فکر نمیکنم نصب کردن این نسخه کار چندان خوبی باشه!!