PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف پارتیشن و اختصاص فضای آن به دیگر درایوها

amirpers
09-08-2012, 17:12
دوستان من یه سوالی دارم که ممنون میشم کمک کنید.
چه جوری می تونم یکی از درایو هام رو حذف کنم و فضای اون رو به طور مساوی به دیگر درایو ها بدم ؟
مثلا 6 تا درایو دارم . حالا می خوام یکی رو حذف کنم و فضای اون رو که مثلا 25 گیگ هستش، به 5 تا درایو دیگه به صورت مساوی یعنی 5 گیگ، اختصاص بدم. البته بدون از بین رفتن اطلاعات اون ها.

من قبلا با نرم افزار های جانبی این کار رو می کردم. می خوام بدونم با خود ویندوز هم میشه یا نه و اینکه آیا خودش فضا رو به صورت مساوی تقسیم می کنه ؟
ممنون. ضمنا سیتم عاملم هم 7 و 64 بیتی هستش.

jafarian
09-08-2012, 22:15
برای اینکار شمااز برنامه MiniTool Partition Wizard استفاده کنید که لینکش بهمراه آموزش پایین قراردادم چون با خود ویندوزبخواین اینکارکنید کلیه اطلاعات درایوهای شما از بین میره:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرحله اول

طبق شکل پایین شماره 1 آخرین درایو هارد خودتون انتخاب کنید بعدش طبق شماره 2 روی گزینه موردنظر کلیک کنیدطبق شماره 3 همون درایو آخر انتخاب کنید طبق شماره 4 گزینه موردنظر انتخاب کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله دوم

تو شکل بعدی طبق شماره 5 پارتیشن بغل دست h که میشه g از من انتخاب شده بعد طبق شماره 6 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله سوم

طبق شماره 7 میبینید که جفت پارتیشنها باهم ادغام شدم که شدن جفت یک درایو به اسم h بعدش تو این مرحله اگر منصرف شده باشین طبق شماره 8 گزینه مورد نظرانتخاب وگرنه باز برای مابقی درایوها هم همین کاربکنید فقط بجز c بعد طبق شماره 9 روی گزینه مورد نظر به نشانه تاییدکلیک کنید از اخرم طبق شماره 10 گزینه مورد نظر انتخاب اون چند تا پارتیشن که با هم ادغام کرده بودین جز c رو به اون صورت که میخواین تقسیم کنید.

amirpers
10-08-2012, 01:55
ممنون دوست من. کلی استفاده کردم از راهنماییت اما یه سوال.
اگه من نخوام همه پارتیشن ها رو ادغام و از اول پاتیشن بندی کنم چی ؟
مثلا من درایو C و D و E و F و G و H دارم. حالا می خوام درایو F و G رو حذف کنم و فضاشون رو اختصاص بدم به 4 تا درایو دیگه بدون اینکه به درایو های دیگه دست بزنم ؟

mehrdad x
10-08-2012, 02:20
در حد تجربه خودم فک میکنم هر تغییری روی پارتیشنها با خود ویندوز، تمام اطلاعات موجود روی اون پار تیشنا رو به فنا میده! واسه همین به نظر من از برنامه های دیگه استفاده کنید بهتر باشه...
من خودم دقیقا همین کار رو به راحتی با برنامه Partition Magic انجام دادم، اول فقط با یکی از پارتیشنها ادغامش کردم و بعد حجمش رو بین پارتیشنای دیگه تقسیم کردم

jafarian
10-08-2012, 07:35
ممنون دوست من. کلی استفاده کردم از راهنماییت اما یه سوال.
اگه من نخوام همه پارتیشن ها رو ادغام و از اول پاتیشن بندی کنم چی ؟
مثلا من درایو C و D و E و F و G و H دارم. حالا می خوام درایو F و G رو حذف کنم و فضاشون رو اختصاص بدم به 4 تا درایو دیگه بدون اینکه به درایو های دیگه دست بزنم ؟

شما اگر بطور مثال درایو f با g رو ادغام کنید با هم بعدا بطور مثال بخواین فضا به درایو d اضافه کنید چون مابین این دو تا درایو درایو e قرارداره قادر به انجام اینکارنیستین شما باید برای اینکار این 4 تا درایو با هم ادغام کنید بعدش اقدام به انجام اینکار کنید البته هیچ مشکلی هم برای اطلاعات شما پیش نمیاد فقط اینو باز ذکر کنم به درایوی که حاوی بوت ویندوز سیستم عامل روش نصب شده کلا دست نزنید.

jafarian
10-08-2012, 07:36
در حد تجربه خودم فک میکنم هر تغییری روی پارتیشنها با خود ویندوز، تمام اطلاعات موجود روی اون پار تیشنا رو به فنا میده! واسه همین به نظر من از برنامه های دیگه استفاده کنید بهتر باشه...
من خودم دقیقا همین کار رو به راحتی با برنامه Partition Magic انجام دادم، اول فقط با یکی از پارتیشنها ادغامش کردم و بعد حجمش رو بین پارتیشنای دیگه تقسیم کردم

دوست عزیز برنامه Partition Magic تا ورژن 8 بیشتر نیومده فقط xp ساپورت ویستا و 7 کلا ساپورت نمیکنه.

amirpers
10-08-2012, 14:41
شما اگر بطور مثال درایو f با g رو ادغام کنید با هم بعدا بطور مثال بخواین فضا به درایو d اضافه کنید چون مابین این دو تا درایو درایو e قرارداره قادر به انجام اینکارنیستین شما باید برای اینکار این 4 تا درایو با هم ادغام کنید بعدش اقدام به انجام اینکار کنید البته هیچ مشکلی هم برای اطلاعات شما پیش نمیاد فقط اینو باز ذکر کنم به درایوی که حاوی بوت ویندوز سیستم عامل روش نصب شده کلا دست نزنید.

درسته. مشکل من هم همین بود.
من مجبور شدم با ترفندی این کار رو بکنم. یعنی اون دو تا درایو رو ادغام کردم و بعدش مقداری از فضا رو دادم به درایو قبلیشون. بعدش همون مقدار رو از اون درایو جدا کردم و دادم به درایو قبلی تا اینکه برسم به درایو مورد نظر.

daniel2love
28-04-2013, 18:00
سلام دوست عزیز

برعکس این کار هم بدون از دست رفتن اطلاعات امکان پذیره؟

من یک درایو 400 گیگ دارم و 150 گیگش خالیه می خوام 100 گیگ ازش جدا کنم و یک درایو دیگه بسازم بدون اینکه اطلعاتم از دست بره

رعد
17-02-2014, 18:26
با سلام
بنده سیستمم دارای 6 پارتیشن هست که پارتیشن C و D بترتیب هردو ویندوز xp دارند و درایو بعدی e دارای ویندوز 7 هست . مدتی میشه که ویندوز درایو d تقریبا خراب شده . حالا با توجه به اینکه هنگام بوت شدن هر سه ویندوز در داس نمایش داده میشن و همچنین سابقه قبلیم در دستکاری حجم درایو c و یکپارچه شدن کل هارد و به فنا رفتن کل اطلاعاتم :n04:دو سوال دارم .
آیا حذف درایو d وافزودن حجمش به درایو c , c بدون تخریب و تهدید بقیه پارتیشنها امکان پذیره ؟
دوما امیدی به سالم موندن ویندوزهای درایو c و e هست؟

ask_bl
17-02-2014, 20:21
تاپیک قدیمی
برای مشکلتون تاپیک جدید بزنین
بسته شد