PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عوض کردن ویندوز و مشکل ای پی

mohammad2407
08-08-2012, 15:56
سلام دوستان عزیز

ما یک شبکه محلی داریم دیروز یکی از سیستم ها با مشکل مواجح شد و ویندوز اون سیستم عوض کردیم

اون سیستم دو تا ای پی داره یکی برای خودش که وصل یشه به سرور و یکی هم مجازی برای اینترنت

حالا ای پی ها رو ما فراموش کردیم

چطوری میتونم از دوباره برای این کامپیوتر ای پی تعریف کنم

این کامپیوتر به یونیکس وصل میشه + گرفتن اینترنت

نمیدونم چطوری بگم ولی فکر میکنم خوب گفتم

ممنون میشم راهنمایی کنید

mohammad2407
08-08-2012, 16:44
دوستان توجه داشته باشن که یک کارت شبکه روی این سیستم هست و برای اینترنت ای پی مجازی استفاده میشه

یعنی همزمان هم به سرور وصل میشه و کار خودشو انجام میده و هم اینترنت

alikhafan123
08-08-2012, 17:00
سلام.شما باید ببینی Range آی پی های شبکتون چیه.کلا فقط سرور یونیکس دارید یا سرور یونیکس فقط برای اینترنت است و سرور دیگه برای شبکه دارید؟
روی سرور نگاه کنید ببینید Range آی پی چنده.میتونید با نرم افزار Advanced IP Scanner آی پی همه سیستماتونا بدست بیارید .
فکر نکنم نیازی به 2 تا IP باشه .شما تو قسمت Default gateway آی پی سروری که اینترنت داره را وارد کن.

mohammad2407
08-08-2012, 17:09
ما یک سرور یونیکس داریم + 8 کاربر ( کامپیوتر - کلاینت ) + یک هاب

تمام یوزر ها از طریق کابل شبکه میرن داخل هاب مودم ADSL هم میره داخل هاب

یعنی سرور اصلی به هاب وصل هست

مودم هم به هاب وصل هست

الان میخوایم ای پی بدیم چطوری باید ای پی ست کنیم

alikhafan123
08-08-2012, 17:46
خوب شما برید روی یکی از کلاینتها ببنید IP چنده .Default Gateway را هم چک کنید ببینید چنده
اگه مودم به صورت اتوماتیک وصل اینترنت میشه که Default Gateway را باید بذارید IP مودم.البته Range آی پی که به سیستم میخواید بدید هم باید تو Range آی پی مودم باشه.
اگه نه یونیکس اینترنتا شیر میکنه باید Default Gateway را IP سرور یونیکس قرار دهید.
نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه .
اگه نفهمیدی بگید بیشتر توضیح بدم
مثلا یکی از کلاینتها آی پیش اینه:192.168.10.1
شما میفهمی که Range آی پی شما 192.168.10.X است که به جای X شما هر عددی از 1 تا ز254 میتونید بذارید.البته عددی باید بذارید که یکتا باشه و روی سیستمای دیگه ست نشده باشه.