PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل کانکتور usb3 به usb2

black.assassin
08-08-2012, 15:13
سلام به همه عزیزان فروم P30world

دنبال یک عدد تبدیل می گردم مثل این :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کنم بدونید کارش چیه. از کانکتور usb 2 بهتون یه کاکنتور usb 3 میده.
حالا نیازی که من دارم :
من کیس گرین X5 دارم. این کیس دو عدد usb3 داره که برای من عملا قابل استفاده نیست چون مادربردم usb3 panel نداره یعنی برای پنل جلو. میخوام که این کاکنتور usb 3 رو به کاکنکتور usb 2 تبدیل کنم تا بتونم از دو تا usb دیگه استفاده کنم. می خوام اگه تبدیلی برای این کار باشه معرفی کنید و بگید که کجا می تونم پیدا کنم.
البته خودم یه سری اطلاعات دارم برای اینکه خودم یه کار ابتکاری بکنم و این تبدیل رو بسازم اما می خوام یه کار تمیز و بی دردسر باشه.
اینم اطلاعات :

از روی این عکسها میشه فهمید که با یه وصل کردن سیم همه چی حل میشه.
پین 1 و 2 usb 2 به پین 1 و 19 usb 3
پین 3 و 5 usb 2 به پین 8 و 9 usb 3
پین 4 و 6 usb 2 به پین 12 و 11 usb 3
پین 7 و 8 usb 2 به پین 4 و 7 یا 13 و 16 usb 3

از همه دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارند می خوام که راهنمایی بفرمایند. خیلی ممنون

LightningII
08-08-2012, 16:00
ها ؟ مگه خود کانکتور USB3 از لحاظ سخت افزاری Compatibility نداره با USB2 که شما دارید اینکارو میکنید ؟ منکه باهاش مشکلی ندارم !

MR.CART
08-08-2012, 16:55
شما منظورت تبدیل واسه USB Header مادربورده دیگه؟

black.assassin
08-08-2012, 18:15
شما منظورت تبدیل واسه USB Header مادربورده دیگه؟

بله دقیقا. ممنون بابت پاسخ

ها ؟ مگه خود کانکتور USB3 از لحاظ سخت افزاری Compatibility نداره با USB2 که شما دارید اینکارو میکنید ؟ منکه باهاش مشکلی ندارم !

مشکل اینجاست که کیسم کانکتور داره اما مادربردم این امکان رو نداره و فقط پورت usb2 ساپورت می کنه. از نظر فیزیکی هم این دو هدر شباهتی به هم ندارند. ممنون بابت پاسخ

black.assassin
09-08-2012, 12:13
نمی دونم آیا من گنگ صحبت کردم ؟ یکم با تصاویر توضیح می دم شاید منظورمو دوستان اشتباه متوجه نشن:
این مادربرد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@14.jpg

این هدر usb3 :

اینم هدر usb2

خب فکر کنم موضوع رو قشنگ باز کردم. منتظر پاسخ های شما هستم :10:

black.assassin
16-08-2012, 13:34
مرسی از دوستان که اطلاعات مهمی در اختیار من قرار دادند.
من این کار رو انجام دادم و بدون هیچ مشکلی الان usb 2 ها دارند کار می کنند. این رو بگم برای راهنمایی دوستانی که شاید به این مشکل بر بخورند.
هدر usb 3 خودش سیم های مشکی ( gnd ) سبز ( D+ ) سفید (D- ) قرمز ( برق ) رو داره (دقیقا به همین رنگ ) و علاوه بر این 4 سیم که مربوط به usb2 هست 2 تا سیم زوج داره که جدا جدا به هم تابیده شدند و فویل دار هستند. این 4 سیم انتقال با سرعت بالا رو در usb 3 میسر می کنند و یک سیم لخت هم هست که هم نویز رو می گیره و هم gnd این 4 سیم محسوب میشه. از روی تصویر می گم :

همونطور که می بینید 1 تا 4 پینهای پایین کانکتور مربوط به usb 2 هست و 5 اتصال بالایی فقط مخصوص usb 3 هست. تنها کار سختی که می مونه اینه که یه هدر usb معمولیپ یدا کنید که واقعا سخته. من نتونستم گیر بیارم و از کیس قدیمی خودم که دیگه استفادش نمی کنم کندم. :دی