PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک کردن ویندوز به صورت کامل

nelahe
08-08-2012, 13:34
سلام

چطور می شه ویندوز را به صورت کامل پاک کرد

2- من نام ویندوز را از خط فرمان پاک کردم (اما الان می بینم نوشته windows (default) چکار باید کرد که اسمش کامل پاک شه و چرا الان این رو نوشته به جای نامش

jafarian
08-08-2012, 14:10
برنامه easy bcd رو نصب کنید بعدش اجراش کنید با این برنامه اون منوی اضافی رو حذف کنید طبق شکل پایین :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nelahe
08-08-2012, 15:23
از طریق ویندوز دیگه امکان پاک سازی کامل

1- ویندوز

2- نام ویندوز

نیست

jafarian
08-08-2012, 23:23
ازطریق ویندوز دیگه هم قادر به پاک کردن اون منوی بوت خود ویندوز هستین به البته به سیستم عاملی هم که دارین بستگی داره طبق مراحل پایین برین برای پاک کردن ویندوز ازطریق فایل boot.ini تو این قسمت باید وارد اون یکی ویندوزی بشین که قصد پاک کردنش ندارین.

مرحله اول

منوی run اجرا کنید داخلش طبق شکل اول دستور مورد نظر بزنید اینترکنید تا دایرکتوری این ویندوز خودتون بدونید کجا نصب شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله دوم

بازمنوی run اجرا کنید این دستور diskmgmt.msc داخلش تایپ اینترکنید طبق شکل پایین وقتی دایرکتوری ویندوزی که میخواین پاک کنید دیدین روی اون درایو طبق شماره 1 کلیک راست طبق شماره 2 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله سوم

بعدش روی همون درایوی که پاک شده طبق شماره 3 کلیک راست طبق شماره 4 گزینه مورد نظرانتخاب کنید

مرحله چهارم

روی my computer کلیک راست گزینه properties انتخاب کنید بعدش طبق شماره 5 به سربرگ مورد نظر برین طبف شماره 6 روی گزینه مورد تظر کلیک کنید طبق شماره 7 هم همینطورطبق شماره 8 صفحه ای txt باز میشه طبق شماره 9 منوی file انتخاب کنید طبق شماره 10 تو کادری که باز میشه گزینه Boot.old تایپ سیو کنید

مرحله چهارم

طبق شماره 7 باز روی گزینه edit کلیک کنید تو پنجره txt که باز میشه تو قسمت 11 که مشخص کردم اون قسمتی که نوشته شده partition 2 مربوط میشه به ویندوز دوم شما که بطور مثال داخل درایو d قرار داره شما پاکش کردین بعد اگر قصد پاک کردن این ویندوز دارین اون قسمتی که با کادر آبی مشخص کردم کلا پاک بعدش ازمنوی file باز گزینه save انتخاب کنید تایید کنید بعدش سیستم ریستارت کنید فقط حین کار اشتباه نکنید پیشنهاد ساده تر برای شما استفاذه ازهمون برنامه که معرفی کردم.

nelahe
09-08-2012, 08:26
بی نهایت ممنون خیلی زحمت کشیدید

nelahe
09-08-2012, 08:32
یه موردی برای عکس آخری شما گفتید که فقط قسمت 12 پاک بشه !!

ولی من قبلاً کل اون خط را پاک کردم :) فکر کنم به خاطر همین در خط فرمان به جای اسم ویندوز نوشته windows (defaul) !!!

jafarian
09-08-2012, 14:17
یه موردی برای عکس آخری شما گفتید که فقط قسمت 12 پاک بشه !!

ولی من قبلاً کل اون خط را پاک کردم :) فکر کنم به خاطر همین در خط فرمان به جای اسم ویندوز نوشته windows (defaul) !!!

شما اگر قبل از اینکه من این روش گفتم کلا اون خط مورد نظر پاک کردین این با همون برنامه که مرفی کردم تو محیط همین ویندوز نصب اجراش کنید بعدشم اون گزینه دیفالتی اگر تو اون کادر دیدین کلا پاک کنید اگر که نبود درصورتی بازم دو تا منوی بود دارین اگر که گزینه default تو قسمت دوم قرارداره شما باید منوی run اجرا کنید بعدشم داخلش دستور msconfig تایپ اینتر کنید تو صفحه که باز میشه طبق شکل پایین به سربرگ مورد نظر برین گزینه 30 تبدیل به صفر کنید تایید اکی کنید تا سیستم ریست بشه بیاد بالا اما بازم میگم اکر تو منوی بوت که نمایش داده میشه گزینه default تو قسمت دوم اینکار انجام بدین.