PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با HP K8600: رنگ magenta پرینت نمی‌شود!

realty
08-08-2012, 13:33
با سلام.
رنگ magenta که تقریباً قرمز رو چاپ می‌کنه بعد از یک مدتی یواش یواش کم رنگ شد و کلاً قطع شد.
جوهرش تو مخزن پره، مخزن داخلی هم پره، از شیلنگ هم به هید جوهر میاد، تو خود کارتریج هم جوهر هست، کارتریج رو که روی کاغذ هم می‌کشم جوهر ازش میاد. اما تو پرینت یا تست هیچ رنگ قرمزی چاپ نمیشه. و بعد که هید رو باز می کنم، کارتریج قرمز پاک پاکه!
این مشکل برای رنگ مشکی هم به وجود اومد ولی خود به خود برطرف شد!
اما این قرمزه چندین هفته س به هیچ صراطی مستقیم نیست. depp clean هم هیچ تأثیری نداشت.
سؤال من این است که آیا هید خراب شده و باید دورش بندازم؟
اصلاً مشکل سخت افزاری است یا نرم افزاری؟
ممنون میشم اگر فرد بزرگوار و دانایی به من کمک کنه.

realty
08-08-2012, 18:06
چی شد؟
چندین نفر سؤال من رو خوندن ولی هیچ جوابی نیست!
آیا هید ممکنه خراب شده باشه؟ قیمت هیدش 150 هزار تومنه و اصلاً نمی ارزه خریدش.
ضمن این که هیچ اتفاقی نیفتاده که بگیم هید خرابه.

realty
11-08-2012, 15:10
من چند تا تعمیرگاه پرسیدم گفتن هید رو بیار که ببینیم.
این راهنما رو هم تو سایت HP پیدا کردم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چیزی که تقریباً به ذهنم میاد اینه که یه جایی دستور چاپ رنگ magenta متصل نمی‌شه. اما تعجب میکنم چطور این اتفاق خود به خود افتاده!
می گن این یه روشه برای فروش قطعات ولی من باور نمی کنم.
کسی ایده ای نداره؟

m_2t_ab
11-08-2012, 23:50
سلام دوست عزیز
من خیلی اطلاعات ندارم اما یه چیزایی که به نظرم می رسه میگم خدمتتون:
آیا چیپ های روی کارتریج ها اتو ریست هستند؟ (یعنی با شارژ مجدد و استفاده از مخزن نیاز به تعویض ندارند؟)
آیا اتصال چیپ های کارتریج سرخابی با کانکتور های کالسکه هد به خوبی برقرار میشه؟ (ترجیحا با اسپری ناهید هر دو قسمت رو تمیز کنید)
آیا با جایگزینی کارتریج سرخابی سالم دیگری، باز هم مشکل پابرجاست؟ (اگر مشکل بالا نباشد، در این صورت هد مشکل دارد)
موفق باشید

realty
12-08-2012, 08:36
سلام دوست عزیز
من خیلی اطلاعات ندارم اما یه چیزایی که به نظرم می رسه میگم خدمتتون:
آیا چیپ های روی کارتریج ها اتو ریست هستند؟ (یعنی با شارژ مجدد و استفاده از مخزن نیاز به تعویض ندارند؟)
آیا اتصال چیپ های کارتریج سرخابی با کانکتور های کالسکه هد به خوبی برقرار میشه؟ (ترجیحا با اسپری ناهید هر دو قسمت رو تمیز کنید)
آیا با جایگزینی کارتریج سرخابی سالم دیگری، باز هم مشکل پابرجاست؟ (اگر مشکل بالا نباشد، در این صورت هد مشکل دارد)
موفق باشید
سلام و تشکر از راهنمایی شما؛
چیپ کارتریج ها رو مطمئن نیستم اما احتمال خیلی زیاد نیازی به تعویض ندارد، چون فقط برای یک رنگ این اتفاق افتاده در حالی که همه رنگ ها از مخزن استفاده می کنند. در ضمن من کارتریج رو شارژ نکردم، وقتی جوهر توی تانک کم می شه جوهر می ریزم توش، همین!
در مورد اتصال چیپ ها مطمئن نیستم، چند بار با دستمال تمیز کردم ولی اسپری ناهید رو نمی دونم چیه.
منظور شما از کارتریج چیه؟ اونی که رو کاغذ چاپ می کنه یا اونی که توی یه قابیه که روش چهار تا چراغه قطره هست؟ من هیچی رو تعویض نکردم.
اگه می شه در مورد حالت دو توضیح بدید.
ضمناً شما هیچ نظری ندارید که چرا این اتفاق خودبه خود رخ داده و چرا فقط برای یک رنگ این جوری شده؟
ممنونم.

m_2t_ab
12-08-2012, 14:03
(اینو مطمئن نیستم) اما شاید چیپ های کارتریج شما از نوع یک بار مصرف هستند که بعد از مقدار خاصی استفاده می سوزن (برای اینکه کارخونه دوباره به شما کارتریج بفروشه) اما چین چیپ هایی تولید کرده که ریست می شن و در واقع چندبار مصرف هستند. این چیپ ها یا بصورت خودکار و یا با استفاده از کلید تعبیه شده روی کارتریج و یا درآوردن و جازدن دوباره کارتریج ریست میشن. البته چیپ های یکبار مصرف یا کار می کنن و یا خیر و کمرنگ شدن پرینتر شما نمی تونه در اثر این علت باشه. اما اینکه فقط یک رنگ براش این اتفاق افتاده در این فرض مشکلی نداره چون ممکنه استفاده از اون رنگ بیشتر بوده باشه و کانترش زودتر پر شده. ضمنا انتقال جوهر از مخزن به کارتریج همون شارژ کردن هست به عبارتی!

اسپری ناهید مخصوص کناکت های الکترونیکی (مثل این مورد) هست که در دونوع خشک و روغنی تولید کشورمون هست. موادی که داره باعث میشه کثیفی و چربی هایی که روی کنتاکت ها نشسته پاک بشن و اتصال به خوبی انجام بشه. الکل نیز تا حدی این کار رو می کنه.

کارتریج اینه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این هم چیپ های اتو ریست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر کاتریج سالم (که مطمئن باشید) دیگری داشته باشید و اونو جایگزین کنید و مشکل حل بشه، در این صوت مشکل از کارتریج تون هست و با تعویض و یا تعمیر و یا تعویض چیپ می تونه مشکل حل بشه.
پرینتر دستگاه خیلی پیچیده ای هست . یک اتفاق می تونه چندین علت متفاوت داشته باشه. به همین دلیل نمیشه قطعی گفت که مشکل شما دلیلش چی هست. تازه منم که چیزی بلد نیستم!
نازل چک بگیرید از دستگاهتون ببینید آیا اون تو هم سرخابی وجود نداره؟
موفق باشید

realty
14-08-2012, 12:48
اتفاقاً استفاده من از رنگ magenta کم بوده.
اگر مشکل از کارتریجه، پس چه جوری از نازل به راحتی جوهر بیرون میاد؟
بر اساس اون عکسایی هم که نشون داید، چیپ کارتریج من permanent یا همون دائمیه فکر کنم.

realty
14-08-2012, 12:57
اتفاقاً مال من رنگ magenta خیلی کم استفاده کرده.
با توجه به اون عکسا هم چیپ کارتریج دائمیه (permanent)
اگه مشکل از کارتریجه پس چرا از نازل جوهر میاد ولی فقط روی کاغذ چاپ نمی کنه؟!

realty
14-08-2012, 13:15

m_2t_ab
14-08-2012, 13:40

اول) اون ظاهر چیپ هست و درواقع کانکتور هاش هست، اینکه اتو ریست باشه یا نه اصلا از ظاهرش نمی شه فهمید و باید ببینیم توش چه اطلاعاتی هست. (قسمت کانکتور های چیپ معمولی یا اتوریست مثل هم هستن)
دوم) دستگاه شما هد از کارتریج جدا هست دیگه، درسته؟ (یعنی وقتی کارتریج رو بر میدارید، زیرش یه سوراخ بزرگ هست نه یه قسمت فلزی؟) با این اوصاف حتی جوهر دادن کارتریج نمی تونه دلیلی بر صحتش باشه، چون اولا ممکنه اون مقدار جوهر لازم رو نتونه بده ثانیا ممکنه اتصالش با هد بخوبی برقرار نشه، ثالثا ممکنه چیپش اتو ریست نباشه و سوخته باشه، رابعا ممکنه کلا مشکل از کارتریح نباشه و هد مشکل دار شده باشه.
بهترین کار برای تشخیص این قضیه تست با یه کارتریج سالم هست.
سوم) اینکه رنگ سرخابی کم استفاده شده رو احتمالا از روی مقدار جوهری که داخل مخزن ریختید متوجه شدید، درسته؟ ولی با این وجود باز هم احتمال داره مشکل از چیپش باشه.
موفق باشید

realty
14-08-2012, 20:20
دوست من. این مشکل بعیده اصلاً به کارتریج ربطی داشته باشه، چون کارتریج هیچ کاره س. در واقع هید از کارتریج جداس. از نازل به راحتی جوهر میاد.
آیا به نظر شما مشکل از چیپ هید نیست؟
یه تعمیرگاه به من گفت احتمالاً هید با 10 تا 15 هزار تومان درست بشه. ممکنه؟ می خواد چکار بکنه؟

m_2t_ab
15-08-2012, 02:23
دوست من. این مشکل بعیده اصلاً به کارتریج ربطی داشته باشه، چون کارتریج هیچ کاره س. در واقع هید از کارتریج جداس. از نازل به راحتی جوهر میاد.
آیا به نظر شما مشکل از چیپ هید نیست؟
یه تعمیرگاه به من گفت احتمالاً هید با 10 تا 15 هزار تومان درست بشه. ممکنه؟ می خواد چکار بکنه؟

در این دنیا هیچ چیز بعید نیست!
اگر کارتریح هیچ کاره است، پس اصلا چرا هست؟!!!
اما بیشتر خرابی ها مربوط به همون چیپ میشه و معمولا قوطی و اسفنج های کارتریح مشکلی براشون پیش نمیاد.
اکر با یه کارتریج (که چیپ هم روش سواره) سالم تست کنید همه چیز مشخص میشه.
موفق باشید

mehran gorji
15-08-2012, 19:35
سلام دوست عزیز.

در صورتی که پمپ نضب کردید یا چیپ ریست نصب کردید و شارژ میکنید.
اول از همه مارک جوهری را که استفاده میکنید نام ببرید.
من از این دستگاه بالای 200 تا دونه تا الان فروختم.

قلق های مربوط به خودش رو داره.

برای هواگیری و ... تلفنی میتونم کاملا راهنمایی کنم.

m_2t_ab جان عزیز.

این دستگاه هد متحرک داره و هیلی به جوهر های متفرقه و .. حساسه حتی بهترین مارک جوهر را هم استفاده کنی باز ضعف نشون میده.

با جوهر پارت سارژ گاری بالایی داره.

و حتما هم برای پمپ باید هواگیری شوند که هواگیری اینها کاملا متفاوت میباشد.

m_2t_ab
16-08-2012, 02:06
m_2t_ab جان عزیز.

این دستگاه هد متحرک داره و خیلی به جوهر های متفرقه و .. حساسه حتی بهترین مارک جوهر را هم استفاده کنی باز ضعف نشون میده.

با جوهر پارت سارژ گاری بالایی داره.

و حتما هم برای پمپ باید هواگیری شوند که هواگیری اینها کاملا متفاوت میباشد.

مخلصم آقای گرجی
منم از پارت استفاده کردم و ازش راضی بودم.
برای اپسون هم پارت بهترینه؟ (می خوام یه سری کامل یک لیتریشو بگیرم.)
(یه سوال براک پیش اومده: من فقط از شما شنیدم که به به مخزن یا همون CISS میگید "پمپ" می تونم دلیلشو بپرسم؟
خیلی ممنونم از اینکه ما رو راهنمایی می کنید.
موفق باشید

mehran gorji
16-08-2012, 06:26
برای اپسون هم پارت بهترینه؟ (می خوام یه سری کامل یک لیتریشو بگیرم.)

اول وکس تو اولویته.

(یه سوال براک پیش اومده: من فقط از شما شنیدم که به به مخزن یا همون CISS میگید "پمپ" می تونم دلیلشو بپرسم؟
اولین باری که پمپ بستم 5 سال پیش بود.

واسه اینکه اولین بار گفتیم دیگه تا اخر اسمش روش مونئ :)

h_khozooei
06-02-2013, 18:00
بهترین کار برای دستگاه های این مدلی HP اینه که اون هدی که نمی زنه رو وزن کنی اگر وزنش کمتر از هدای دیگه بود هوا گرفته و خالی شده
می تونی یه هد نو بزاری یا یه سرویس کار برات درستش کنه
این حالتی که توضیح دادی مطمئنا هدخالی شده یه کمی جوهر توش می اد می گیره ولی تموم می شه یه مقدار زمان باید بهش بدی دوباره یه پرینت دیگه این نشونه هوا گرفتگی هد هست.
البته بیشتر سرویس کارا هم حوضله سرویشو ندارن و میگن یه دونه نو بخر