PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش نشدن کامپیوتر

popeye
08-08-2012, 10:04
سلام و عرض ادب

وقتی کامپیوتر را shut down می کنم خاموش می شود ولی چند ثانیه بعد به صورت خود به خود روشن می شود بنابراین حتما باید دکمه off پشت کیس را بزنم یا برقش را قطع کنم تا خاموش شود به نظر شما مشکل از کجاست؟

متشکرم

EXTREME
08-08-2012, 10:41
اگر عمل خاموش شدن درست انجام میشه باز بعد خاموش شدن دوباره روشن میشه یک علتش میتونه از بایوس باشه بایوس یک دور دیفالت کنید درست نشد آپدیت کنید
علت بعدی میتونه از خالی شدن بایوس باشه باید باتری مین رو چک کنید
اتصال بدنه و الکتریسیته ساکن و علت بعدی از خود پاور و خرابی مین میتونه باشه

gis0o0
14-08-2012, 09:38
با توجه به مشکلات مشابهی که داشتم ، روشهای زیر جواب داد:

یعنی سیستم خاموش نمی شده. از باطری بود که کلییر کردم و حل شد.

اگه هم منظورتون اینه که یه لحظه تا مرز خاموش شدن میره و بعد روشن میشه ( ریست میشه ) جای POWER SWICH و RESET SWICH رو عوض کنید . شاید مال شمام حل شد.

popeye
15-08-2012, 10:05
اگه هم منظورتون اینه که یه لحظه تا مرز خاموش شدن میره و بعد روشن میشه ( ریست میشه ) جای POWER SWICH و RESET SWICH رو عوض کنید . شاید مال شمام حل شد.

چطور این کار وانجام بدم؟

gis0o0
22-08-2012, 07:19
در کیس رو وا کنید. از دکمه پاور جلو کیس ، چند تا رشته سیم نازک کشیده شده که به یه سری پایه های ریز رو مین بورد متصل میشه. هر کدوم ارز اون رشته سیم ها کار خاص خودشونو انجام میدن. یکیش power swich که مربوط به دکمه پاور میشه و معمولا با حرف pw sw یا مشابه اون مشخص شده. یکی دیگه از این رشته سیمهام reset swich که با rs sw مشخص شده. البته باید دقت کنیید چون ریزن . شما کافیه pw sw رو جدا کنید , rs sw رو جاش بذارید. (( همه این کارها رو وقتی سیستم خاموشه و دکمه آف پشت کیس رو زدید انجام بدید)) بعد سیستم رو روشن کنید و تست کنید.

tanaz145
07-09-2012, 22:04
سلام دوستان من این مشکل را با لب تاپ دارم که بعداز خاموش کردن .:ریست میشه لطفا راهنمایم کنید ویندوز هم 7هستش

EXTREME
07-09-2012, 23:12
سلام دوستان من این مشکل را با لب تاپ دارم که بعداز خاموش کردن .:ریست میشه لطفا راهنمایم کنید ویندوز هم 7هستش

اگه عملیات خاموش شدن درست انجام میشه بیشتر این مشکل میتونه از ویندوز و ویروس باشه
علت بعدی بایوس لپ تاب و منبع تغذیش