PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ××اگه نمی تونید دانشگاه" های "تهران قبول شوید خودتان را اواره دیگر شهر ها نکنید××

onlinefarhad
08-08-2012, 06:03
سلام
تاپیک جدید!
گفتم الان نزدیک انتخاب رشته است یه تاپیک بزنم در این مورد!
واقعا اگه کسی نمی تونه یکی از دانشگاه (های) تهران-صنعتی شریف-صنعتی امیر کبیر-تربیت مدرس-علم و صنعت-خواجه نصیرالدین طوسی(برای ریاضی ها)-علوم پزشکی تهران(تجربی ها) قبول بشه دلیلی نداره که از شهر خودش اواره بشه و بره یه شهر دیگه
خیلی ها دلیل میارن میگن فلان شهر اب و هواش بهتره من میرم اونجا-حتی استان های همجوارش رو هم اول بعد از استان خودش انتخاب نمیکنن بعضیا!!!!!!!!

یکی از بچه های همدان رتبه2340منطقه 2اورده بود تو چند تا تاپیک پایین تر
خوب با این رتبه دانشگاه( های )تهران که دیگه نمیشه قبول شد پس شهر های دیگه ارزش ندارن چون ادم اگه بتونه یکی از دانشگاه های تهران قبول بشه و اواره یه شهر دیگه بشه به ارزشش می ارزه!ولی شهر های دیگه نه.

حالا تازه این که خوب بود اگه رتبه 1000 کشوری هم داشته باشی مطمئنا ادم نمیتونه یه رشته تاپ یکی از دانشگاه های مزبور رو بره
میتونید یادگار ماندگار قلمچی رو مشاهده فرمایید

از قبیل مشکلات جدی در مورد تحصیل در شهر های دیگر:

1-مشکل خوابگاه:
خب اکثر دانشگاه ها میگن خوابگاه نمیدیم خب دروغ میگن اکثرن میدن ولی اخرش 1 سال شاید هم 2 سال و بقیشو باید خونه اجاره کنید(4سال کارشناسی فنی مهندسی)
حداقل اگه خوابگاه بدند یه اتاق 3-4 متری میدن که 4 نفره است(حداقل که گفتم تعداد افراد بود)
بعضی دانشگاه ها که میگن اصلا نمی دیم که البته بعضی هاشون راست میگن(چندتا رفیق شکست خورده از این جور دارم!)
تازه اونایی ام که میدن گرفتاری داره

2-مشکل افت تحصیلی:
خب وقتی که ادم از خانوادش دور میشه این مشکل هست چون فضای ادم عوض میشه
مثال ها از این مورد زیاده ، حتی رتبه های تک رقمی که میان تهران(تو چند تاپیک قبل یه رتبه تک رقمی اهل قم رو مثال زدم)

3-مشکل رفت و امد(حمل ونقل)یا شاید هم هزینه حمل ونقل:
4 سال برای لیسانس خوندن و یک شهر دیگه بودن کم نیست ، همش که ادم تو دانشگاه ها نیست یه بار میبینی 2-3 روز تعطیلی پشت سرهم میفته دولت هم حتما4-5 روز بینشو تعطیل میکنه ! ادم میتونه(یا شاید هم مجبوره) بره شهرشون یا مابین ترمها یا .... گرفتاری داره دیگه میدونید که چی میگم

4-گفتم بازم بگم گفتم زیادی طولانی میشه...خسته اور میشه

حالا بچه های دیگه هم میتونن اینجا شرکت کنند و نظرشونو در مورد اواره شدن در شهر های مختلف ایران زمین بیان فرمایند...
شمایی که این متنو خوندی نظر شما چیه ؟

Rainbow
08-08-2012, 09:06
موافقم ... بخصوص در مورد خوابگاه . چون اولا همه امکان خوابگاه گرفتن رو ندارن و با فرض گرفتن خوابگاه شما دانشجو مجبور میشه که با افرادی هم اتاق بشه که از خصوصیات شخصیتی و اخلاقی باهم بسیار فاصله دارن و شما ناچارید که اونها رو تحمل کنید و در نهایت مجبور میشید که برای خودتون خونه اجاره کنید و همین مسئله سبب میشه هزینه های شما چند برابر بشه

pour-homme
08-08-2012, 12:07
با نظر شما مخالفم (با عرض معذرت) ، در عین حال بعضی مسائلی که گفتید کاملا درست هست
شما همیشه نمیتونید کنار خانواده باشید این 4 سال در یک شرایط مطلوب تحصیل کنید برای کار چطور من اغلب مهندس های مکانیک و عمرانی را که میشناسم به دلیل پروژه هایی که میگیرن خارج از تهران هستند حتی شرکت های مستقر در تهران هم پروژه هاشون جاهای دیگه هست.
قبول شدن در این دانشگاهایی که فرمودید به این آسونی نیست از همه جای ایران تهران رو برای تحصیل انتخاب میکنن مگر اینکه اسم دانشگاه و محل تحصیل رو فدای علاقه و رشته مطلوب کنید.
برای کسی که رتبه خوب نیاورده چه راه حلی پیشنهاد پشت کنکور بمونه انقدر کنکور بده تا بتونه بیاد تهران یا شهر خودش (خوب خیلی از شهر ها دانشگاه ندارن که)؟؟
اگر درست متوجه شدم باشم شما میگید یک شخص براش می صرفه از شهر خودش بیاد تهران برای ادامه تحصیل ولی شهر دیگه نه ، شما زمانی که از شهر خودت بیرون میای دیگه فرقی نداره کجا میری ( تهران اون بهشتی نیست که فکر میکنید ) همون مشکلات که ذکر کردید مثل دوری از خانواده و خوابگاه و رفت و امد بازم هست اگر ساکن تهران هستید بهتر میدونید که هزینه تهران بودن بیشتراز شهر های دیگه هستش
من کسی میشناسم برق فردوسی مشهد رو ول کرده اومده فیزیک بهشتی میخونه فقط برای تهران بودن

اینکه دانشگاه های تهران بهتر ازخیلی جاهای دیگر هست هیچ شکی نیست ، اینکه تو شهر دیگری رفتن مشکلاتی داره ،کیفیت خوابگاه های خیلی پایین هست ولی به نظر من این درست نیست که ملاک رو فقط تهران یا شهر خودش قرار بده (گفتم همه شهر ها که دانشگاه ندارن)

onlinefarhad
09-08-2012, 02:48
با نظر شما مخالفم (با عرض معذرت) ، در عین حال بعضی مسائلی که گفتید کاملا درست هست
شما همیشه نمیتونید کنار خانواده باشید این 4 سال در یک شرایط مطلوب تحصیل کنید برای کار چطور من اغلب مهندس های مکانیک و عمرانی را که میشناسم به دلیل پروژه هایی که میگیرن خارج از تهران هستند حتی شرکت های مستقر در تهران هم پروژه هاشون جاهای دیگه هست.
قبول شدن در این دانشگاهایی که فرمودید به این آسونی نیست از همه جای ایران تهران رو برای تحصیل انتخاب میکنن مگر اینکه اسم دانشگاه و محل تحصیل رو فدای علاقه و رشته
.................................................. ..............
اینکه دانشگاه های تهران بهتر ازخیلی جاهای دیگر هست هیچ شکی نیست ، اینکه تو شهر دیگری رفتن مشکلاتی داره ،کیفیت خوابگاه های خیلی پایین هست ولی به نظر من این درست نیست که ملاک رو فقط تهران یا شهر خودش قرار بده (گفتم همه شهر ها که دانشگاه ندارن)

ببینید اصل مهم اینه که دوری از شهر باعث مشکلاتی میشه که شرح دادم.
با اون کسایی که تو شهرشون دانشگاه نیست کاری نداریم،بعدش تو استانشون که دیگه دانشگاه هست؟
ما در کشورمون حداقل 96 دانشگاه و یا مجتمع اموزشی دولتی داریم که در سازمان رتبه بندی دانشگاه های جهان اسلام (ISC) ثبت شده اند و روزانه دانشجو می گیرند
1-بحث اینکه انسان بخاطر کار از خانواده اش دور باشه یه بحثه و دوری از خانواده جهت تحصیل یه بحثه دیگه-اولی شاید اجباری باشه ولی دومی شاید نه،بعدش هم اولی که مشکلات ی از جمله افت تحصیلی !!! که نداره!! پس این ها رو با هم خواهشا قاتی نکنید

2-بعدش من نگفتم حتما ادم باید تهران قبول شه، گفتم غیر تهران اواره شدن تو شهر های دیگه ارزش نداره؛ بله تهران بهشت نیست اما امکاناتی بیشتری داره و این جمله هم واقعی و هم عرفه و هم همه میدونن و بر اساس اون فکر میکنن

3- اگه ادم مجبور باشه از شهر خودش بره بیرون واسه تحصیل میتونه اول شهر های نزدیک رو بزنه تو استان خودشون و بعد استان های همجوارشون

بحث اصلی من درمورد استان های بعدی که بعضی ها بخاطر اب و هوا محل تحصیلشونو دور می کنن مثلا یک فرد اهل اهوازه یا ابادان یا اصفهان یا اراک و ... میگه خب اول دانشگاه های تهرانو میزنم بعد یه شهری رو که اب و هواش بهتر باشه و بعد اهواز !! به کرار من تو این تاپیک ها دیدم یه چنین چیزی ، دیگه فکر ه دوری راه رو نمی کنه و مشکلاتی رو که بهش افزون میشه ،
فکر کنم الا منظورمو خوب رسونده باشم
حالا یه عکس هم از isc واستون میذارم در مورد رتبه بندی سال 91

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ALt3rnA
09-08-2012, 03:49
من کاملا موافقم !
بعد از تهران تا جایی که میتونید شهر خودتون رو بزنید
هم سهمیه بومی دارید و شانس خیلی زیاد برای قبولی
هم اینکه خیلیا تا به حال بیشتر دو سه روز دور از خانواده زندگی نکردن ! من تجربه دارم واقعا سخته ! اگه شهر دیگه رو هم میزنید یه شهری باشه هم جوار خانواده ! نه اینکه خانواده بند عباسه شما بزنید تبریز !
به ایناش فکر کنید که پس فردا اگه خدای نکرده اتفاقی افتاد و خانواده بتون نیاز داشت یا شما به اونا بتونید سریع برسید

از آشنایان ما یکی هست ایتالیا درس میخونه . چند سال پیش پدرش فوت شد خیلی ناگهانی . با کلی تلاش و عجله بیشتر یه ماه گذشت تا تونست با دانشگاه هماهنگ کنه و ویزاشو درست کنه تا بتونه بیاد ایران

کلا به همه چی فکر کنید .

Kesel
09-08-2012, 12:38
شما برید با مرکز مشاوره های خوابگاه ها صحبت کنید ببینید چند نفر به خاطر همین مساله پشیمونن و دارن ناله می کنن و به این مراکز میان.
تازه به نظر من از یه شهر کوچیک به تهران اومدن بسیـــــار آسون تر از اینه که شما از تهران بخواین برین تو یه شهر کوچیک .
حتما از دوست و آشنا درباره ی خوابگاه های خارج از کشور شنیدین یا تو فیلما دیدین . آدم واقعا لذت می بره تو اون خوابگاها زندگی می کنه . به معنای واقعی «زندگی» می کنه . یعنی می گن اصن ما به هیچ چی غیر از درس فک نمی کنیم و اصلا چیزی نیس که ذهن ما رو مشغول کنه . اونوخ دانشگاهای ما با این امکاناتی که اصلا به نظر من کرامت انسانی رو له می کنه نود درصد دغدغه های دانشجوی ما رو تشکیل می ده . حتی همین تهرانش . خوابگاه های هشت نفره ! تازه به قول شما اگه بدن .
با توجه به این مشکلات اساسی و این که تفاوت سطح دانشگاه های ما در مقطع کارشناسی اون قدر نیست که آدم بخواد این مشکلاتو تحمل کنه به نظر من همون جایی که هستید بمونید .
باور کنید من اگه رتبه ی 1 می شدم نمی رفتم تهران . واسه همین مسائل . من برم تهران اون تهرانی بنده خدا کجا بره ؟ بیاد شهرستان ؟ درسته واقعا ؟ اونوخ همش شریف و تهران باد می کنن شهرستانای ما اصلا حرفی برای گفتن ندارن . اون تهرانی دود تهرانو خورده دانشگاهای تهران نوش جونش باشه . این بومی گرایی هم واسه همینه . یک کم هم اگه امکاناتو پخش کنن باور کنین سطح بچه های شهرستانی پایین تر از شریف نیست اگر همه نرن تهران و شریف .
من نمی خوام تز بدم که از تهران نرین شهرستان یا بالعکس ولی یادتون باشه در مقابل این مشکلات بایــــــــد دلیل قانع کننده ای داشته باشین نه مثل آب و هوا و ... اینا دلیل نیست . واقعا ببینید اگه هیچ چاره ای ندارید شهرتونو عوض کنید .
موفق باشید

M . Sayid
09-08-2012, 19:06
کسی که به رشته ی خاصی علاقه داره ، باید پی همه چیزو به تنش بماله ! چون بعضی دانشگاه ها مطمئنا سطح بالاتر ، اساتید بهتر و دانشجویانه فعال تری داره !
دوری از خونواده سخته ! روی آدم تاثیر میزاره درست ولی شما که تا آخر عمر پیش پدر و مادرتون زندگی نمی کنید !

حداقل اگه خوابگاه بدند یه اتاق 3-4 متری میدن که 4 نفره است(حداقل که گفتم تعداد افراد بود)

خیلی خیلی بعیده ، اصلا تو 3-4 متر شما می تونی 2 تا تخت دو نفره رو جا بدی ؟ اتاقی که برای 4 نفر در نظر می گیرن عموما 12 متریه !
مهمترین مساله خوابگاه اول دمپائیه ! بعد هم اتاقی !

اگه هم اتاقیتون تنبل باشه کارتون زاره ! ولی اگه با هم همکاری کنید ، بهتون خوش می گذره خیلی !

hermione
09-08-2012, 22:59
من موافق نیستم
با این حساب برای مثال یه تهرانی که رتبش شده 2 -3 هزار( و خودش هم بیشتر از این انتظار نداشته) حالا که رشته های مهندسی تاپ رو توی تهران نمیاره باید چه کار کنه ؟ 1 سال پشت کنکور بمونه ؟ ابدا که این کاره درستی نیست
این همه کنکوری شما فقط انتخاب ها رو محدود می کنی به رتبه تا 1000 ؟ پس بقیه چی ؟
درسته که دانشگاههای تهران بهترینن توی ایران و مشکلات خوابگاه و رفت و آمد شهرهای دیگه هست ولی به نظر من وقتی که بحث انتخاب شهر دیگه هست باید به سطح دانشگاه توجه کرد که آیا ارزششو داره یا نه ؟ اینطوری نمیشه کلی گفت شهر دیگه نرید .

M A M M U T
10-08-2012, 00:42
من هم دقیقا تو این شرایط هستم....من کرمانشاهی هستم...رتبم هم خوب شده طوری که غیر از پزشکی تهران و شهید بهشتی هر جایی که دلم بخواد میتونم برم.... الآن بین پزشکی اصفهان و پزشکی کرمانشاه گیر کردم....خودم که فکر رفتن به خوابگاه رو میکنم مو به بدنم سیخ میشه...من همین طوری تو یه اتاق خالی با خودم درگیرم :) چه برسه سه چار نفر دیگه بیاد کنارم:) از طرفی اگه خانواده هم قرار باشه باهام بیاد اصفهان هزینش خیلی بالا میره.... اما مشکل دیگه اینه که اگه کرمانشاه بمونم رتبم هدر میره...یعنی عملا مثل اینکه این دو سال رو هیچ کار نکردم....تازه مهم تر اینه میترسم کرمانشاه بمونم و بعدا یه شرایطی پیش بیاد که اصفهان رفتن آسون بشه یا کلا پشیمان بشم...کلا شرایط خیلی سختیه.....نظر شما چیه؟

m.beh
10-08-2012, 01:43
غیر تهران شهرهای بزرگ عموما دانشگاههای خوبی دارند. مثلا دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان دانشگاه سهند تبریز و دانشگاه تبریز و مشهد و شیراز و دانشگاههای صنعت نفت در جنوب ایران. من موافق این نیستم که یا تهران برید یا شهر خودتون . شهر خودتون ممکنه دانشگاه خوب نداشته باشه. آشنایی از تهران رفت پزشکی شیراز خیلیم راضیه. حالا فکر کن کسی که بخواد پزشکی بره بخواد اینقدر انتخاباتشو کم کنه که ممکنه اصلا قبول نشه. ولی خوب نکته در کنار خانواده و خوابگاه و امکانات مالی تونو در نظر بگیرید . آدم با آدم فرق داره. یکی می تونه همه چیزو تحمل کنه یکی نمی تونه. اصلا شهرستانی هم که بیاد تهران دور از خانواده کلی سختی می کشه من خودم تو دوستام دیدم.فرقی نداره که تو تهران از خانوادت دور باشی یا تو یه شهر دیگه. فقط اگر شهرستان دیگه می رید حتما به غیر آب و هوا بافت فرهنگی شهرستانم در نظر بگیرید.

onlinefarhad
10-08-2012, 04:13
خیلی خیلی بعیده ، اصلا تو 3-4 متر شما می تونی 2 تا تخت دو نفره رو جا بدی ؟ اتاقی که برای 4 نفر در نظر می گیرن عموما 12 متریه !
مهمترین مساله خوابگاه اول دمپائیه ! بعد هم اتاقی !

!

سلام

در پاسخ به saeed atletico عزیز
1-گفتم 3-4 متری نگفتم 3-4متر مربع ای،حالا شما اگه 3.5 متری بگیری می افته 12.25 متر مربعی که همون شد که شما گفتی!

2-یکی در مورد رشته های پزشکی تجربی گفت..........،خب موافقم،چون ماجراش با دانشگاه های غیر پزشکی فرق می کنه و تو هر استانی فقط یک دانشگاه علوم پزشکی هست
ولی رشته ریاضی با سطح انبوه دانشگاه ها و دانشکده های سراسری روزانه مورد بحث ماست/و در کل میتونیم بگیمشاید تو این تاپیک رشته تجربی مستثنی باشه(مجبوری!)

در پاسخ به m.beh عزیز
3-البته دانشگاه های بزرگی هم در شهر های مختلف هست ولی به پای دانشگاه (های) تهران-صنعتی شریف-صنعتی امیر کبیر-تربیت مدرس-علم و صنعت-خواجه نصیرالدین طوسی نمیرسند ، و دقیقا موضوع نظر سنجی هم همینه که حاضرید اواره غیر تهران بشید!

در پاسخ به hermione عزیز

4-البته من کلی نگفتم چندتا تبصره هم زدم!
بحث اصلی به نظر من دور کردنه ، مثلا میتونه فردی استان همجوارشو بزنه(در صورت عدم قبولی در استان خودش)ولی اول استان دورتر و میزنه (غیر تهران )، احتمالا بخاطره اب و هواش و یا شاید هم بهتر بودن دانشگاه
که اتفاقا این هم ، همون موضوعی ای هست ، که روش ، نظر سنجی گذاشتیم.

"لطفا در نظر سنجی (که عمومی هم هست )شرکت کنید"

pour-homme
10-08-2012, 11:58
صلاح مملکت خویش خسروان دانند
دوست عزیز هرکسی تو یک جای این سرزمین زندگی میکنه ،هرکسی وضعیت مالی متفاوتی داره ، هرکسی ظرفیت تحمل متفاوتی داره و مهتر اینکه هرکسی هدف و آرزوی خودش رو داره
هرکس بهتر میدونه برای رسیدن به هدف خودش چه راهی رو پیش بگیره یکی هدفش کسب مدرک میزنه پیام نور شهرش یک دلش میخواد یک دانشگاه خوب و رشته خوب بره از یک روستا پا میشه به قول شما خودش رو آواره میکنه نمیشه با یک نظر سنجی نسخه کلی برای یک میلیون داوطلب کنکور نوشت که کی کجا رو بزنه

من ابدا مخالف بومی گزینه و مسائلی از این قبیل نیست منظورم اینه که شرایط برای آدما فرق میکنه شرایط آدم رو گاهی مجبور به پذیرش بعضی مسائل میکنه خود من هم امسال برای کنکور علیرغم این که میدونم تهران قبول نمیشم اول تهران رو زدم بعد از نزدیک ترین دانشگاه ها به تهران شروع کردم تا آخر ولی شاید کسی دیگر جای من بودم طور دیگه ای انتخاب میکرد

vahid-p
10-08-2012, 15:15
اما من مخالف بومی گزینیم. pour-homme عزیز شما که میگید صلاح مملکت خویش را خسروان دانند، بذارید بومی گزینی نباشه تا بچه ها صلاح خودشون رو خودشون مشخص کنند. بومی گزینی باعث میشه کسی که در یکی از مناطق دور و محروم شده مثلا 1000 سهمیه و یکی تو یکی از شهرهای استان تهران شده 1500 یا 2000 همون سهمیه نتونه در دانشگاه خوب و رشته مورد علاقش درس بخونه - حتی با اینکه قراره به خاطر دوری زحمت بیشتری تحمل کنه - و اون که به تهران نزدیکتره و امکانات بهش نزدیکتره راحت راحت بتونه قبول بشه ( خب این کجاش ملاک سطح علمی بوده ؟ ) - جالب اینجاست که در بحث سهمیه ها اون 20 یا 40 درصد غیر بومی هم رتبه کشوری فقط ملاک میگیرن.

در صورتی بومی گزینی درسته که تو هر مرکز استان یک دانشگاه مثل دانشگاه تهران ( ! ) داشته باشیم.

حالا سعی کنیم تو این تاپیک رو بومی گزینی بحث نکنیم و بیشتر رو دوری از خونواده و مشکلاتش بحث بشه.

من خودم الان خوابگاهی تهران هستم و با شهرم حدود 1000 کیلومتر فاصله دارم. باید بگم تهران یه خوبی که داره دیگه بین 500 تا 1000 کیلومتر چندان تفاوتی نیست و از این نظر خوابگاههاش خوبن به نسبت ( چه از نظر امکانات خوابگاه چه از نظر بچه های خوابگاه ). البته اگه یکی وضع مالیش خوب باشه که با هواپیما رفت و آمد کنه که هیچ مشکلی نداره. ولی به نظرم بقیه شهرها اینطور نیست و بهتره دانشگاههای خوب و نزدیک رو بزنن. هر منطقه یه دانشگاه نسبتا خوب داریم. یه منطقه دانشگاه شیراز، یه منطقه فردوسی مشهد و اصفهان و تبریز و شهید چمران اهواز. اگه تهران نمیارید، بهتره از بین این دانشگاهها نزدیکترین رو انتخاب کنید.

M A M M U T
10-08-2012, 16:08
. هر منطقه یه دانشگاه نسبتا خوب داریم. یه منطقه دانشگاه شیراز، یه منطقه فردوسی مشهد و اصفهان و تبریز و شهید چمران اهواز. اگه تهران نمیارید، بهتره از بین این دانشگاهها نزدیکترین رو انتخاب کنید.
مشکل اینه هیچ کدوم به کرمانشاه نزدیک نیست:)
من هم شدیدا با بومی گزینی مخالفم.... مثلا یه نفر که رتبش شده 1100 تو ایلام چه فرقی با کسی داره که رتبش تو هشتگرد شده 1100؟ حالا ایلامیه باید بمونه ایلام هشتگردیه بره دانشگاه تهران یا شهید بهشتی پزشکی بخونه....
:(
اینه عدالت....:13:

pour-homme
10-08-2012, 19:32
دوست عزیز شما ابتدا کامل بخونید من چی گفتم بعد قضاوت کنید من گفتم صلاح مملکت خویش را خسروان دانند مربوط به اینه که هرکس بهتر میدونه که چه کاری کنه نه اینکه بومی گزینی باشه یا نباشه
دوما مگه من چکاره هستم :5: که بزارم بومی گزینه باشه یا نباشه من نظر خودم رو ابراز کردم من موافق یا مخالف باشم چه تاثیری در قبولی بچه ها داره
بحث بومی گزینی هم هزار تا قانون تبصره داره بومی گزینی به صورت ناحیه ای قطبی و استانی هست و بعضی رشته های مثل رشته ای که شما میخونید گزینش کشوری داره و به معنی این نیست هرکس تو استان خودش باشه.
تو هر ناحیه یا قطب یک دانشگاه خوب هست

vahid-p
12-08-2012, 21:00
من که آره رشتم کشوریه. برا همین هم مشخصه که برا خودم نمیگم، یا اعتراضم برای خودم نیست . برای دیگرانه. کسانی که واقعا استحقاق دانشگاههای تهران رو دارن و قبول نمیشن.

کلا این بحث بومی گزینی رو ولش کنیم بره. بحث این تاپیک یه چیز دیگست.

Reza31001
12-08-2012, 21:10
بومی گزینی که طرحیه با هدفی غیر تحصیلی .....

من اومدم رای بدم تو نظرسنجی اصلا عنوانش عنوان اشتباهی هست
یعنی چی آواره شدن؟

تقریبا در بیشتر موارد رفتن به شهری با امکانات بیشتر و مخصوصا دانشگاه خوب و بهتر میارزه به این به قول شما آواره شدن
مخصوصا برای پسرها

البته مهمه که کجا بری مثلا از قوچان(خراسان) نباید پا شی بری تبریز (هم به خاطر دوری هم به خاطر زبان و ...) ولی اگه اهل قوچان باشی و تهران قبول نشی مشهد و بعد اون شاهرود گزینه های بسیار مناسبی هستن

اصلا هم آواره نمیشی!

onlinefarhad
22-08-2012, 08:00
عزیزان دلم!
بحث جالبی شد!
البته نباید فراموش کرد که تا حالا 40 درصد موافقن که اگه تهران قبول نشن جایه دیگه اواره نمیشن!!!

یعنی چی آواره شدن؟

هنوز نظرم عوض نشده...

onlinefarhad
31-08-2012, 06:21
اقا دیگه کسی نظر نمیده؟؟؟لطفا علاوه بر اینکه در نظر سنجی شرکت میکنید یه کامنت بذارید....هنوز هم این بحث رو دنبال میکنم....

mrtrevenge
31-08-2012, 11:37
من این تاپیک خوندم از اول تا اخر اما متاسفانه من که تو شهرستانم هدف خیلی از دوستان و خودم اینکه به شهر های بزرگ تر بریم!!!!!!!:31:
باور کنین تفاوت خیلی زیادی داره اما کسی که نتونه مشکلات خوابگاه تحمل کنه اینطوری نباید از در خونشون هم بیاد بیرون؟!!!!!!
یه کم منطقی فک کنین تیریز اصفهان و شیراز مشهد با بقیه شهر ها جوشون یکیه؟
یه مثال که شاید قابل مقایسه نباشه من پیش دانشگاهی نمونه دولتی می تونستم برم اما به دلیلی دوری و اشنا نبودن و نداشتن رفیق و... نرفتم رفتم یه مدرسه خودمون که دولتی بود تنها چیزی که بحثش نبود درس و کنکور بودچیزی که مهم بود سیگار و قلیان ...
بعدا پشیمونی اش برام موند

onlinefarhad
12-09-2012, 09:31
باور کنین تفاوت خیلی زیادی داره اما کسی که نتونه مشکلات خوابگاه تحمل کنه اینطوری نباید از در خونشون هم بیاد بیرون؟!!!!!!
یه کم منطقی فک کنین تیریز اصفهان و شیراز مشهد با بقیه شهر ها جوشون یکیه؟

در اینکه شهر های مزبور برزگن،!،ببخشید بزرگن شکی نیست!!!
وقتی که کسی رشته ای در دانشگاه های معین قبول میشه ،وقتی فارغ التحصیل شد دیگه کسی ازش سوال نمیکنه رشتت چیه و چه دانشگاهی درس خوندی؟؟بلکه فقط میپرسن رشته ات چیه؟؟؟!!(i think so)

ولی شما کاملا در راستای این بحث نظر دادی ،خیلی خوب بود

من این تاپیک خوندم از اول تا اخر

behnam_roli
12-09-2012, 12:57
با حرف شما کاملا مخالفم...

من خودم 2 ساله که دارم تو شهرستان درس میخونم.... اینقد تو این 2 سال چیزای جدید و تجربیات تازه داشتم که تو کل زندگیم در آغوش گرم خانواده(!) نداشتم!

درسته دوری از خانواده کمی اذیت میکنه ولی زندگی مجردی خودش کلی نکات مثبت داره!

شما چنان میگی "آواره شدن" مثلا انگار طرف رو همینجوری وسط شهر الاف و سر گردونه! طرف میره خوابگاه میگیره و اگه دلش نخواست خونه میگیره...

خوابگاه همون اول میشه رفت همونجا چند نفر که به نظر خوب باشه رو پیدا کرد و اگه نشد فوقش ترم بعد میشه رفت به یه اتاق جدید با نفرات دلخواه...در مورد خوابگاه دادن هم بستگی به دانشگاه اونجا داره ولی سعی میکنن خوابگاه حتما به دخترها بدن...

یه اتاق 3-4 متری هم که آخر اغراق بود!!:D

افت تحصیلی هم معمولا اول تو همه وجود داره و مختص اونایی که میان شهرستان نیست. اتفاقا ما بچه درسخونامون تو خوابگاهن!

الکی تو دل مردم رو خالی نکنین...

همین 4 سال خوابگاه رفتن میتونه بهترین سالهای زندگی باشه

alavi71
12-09-2012, 22:21
سلام دوست من
در حال حاضر رشته مهم است نه شهر
وقتی شما مثلا علوم دامی تهران بخونید وقتی بازار کار خوبی نداره حالا دانشگاه خوبی هم که باشه بدرد شما نمیخوره
الان باید به رشته توجه کرد نه شهر.

موفق باشید

GHOST RECON
13-09-2012, 00:24
اصلا دلایل قانع کننده ای نبود که یه نفر آینده شو خراب کنه واسه اینکه تو شهر خودش قبول نشده

خوابگاه خیلی بهتر از خونه ست ( البته نه اونایی که وابستگی شدید به خونوادشون دارن )
اولا راحتی و کسی گیر نمیده برو نون بخر برو اتاقتو جمع کن برو فلان کن و ...
دوما شما تو یه جوی که همه درس میخونن بهتر درس میخونی یا تو جو خونه که همه دارن تلویزیون نگاه میکنن تو باید درس بخونی ؟

بعضی شهرستان ها دانشگاه هایی دارن که از تهران بهتره من تو رشته خودم مثال میزنم دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از تاپ ترین هاست باور ندارید برید انقلاب یه مغازه ای که کتاب های پزشکی داره رو چندتا از کتاباشو نگاه کنید تو فهرست مولفین یا ترجمه کننده ها بیشتر افراد از این دانشگاه هستن

بعد اینکه همون پزشکی که دانشگاه تهران تربیت میکنه دانشگاه زابل هم تربیت میکنه اگه بهتر نباشن بدتر نیست )
انقدر دیدم پزشکای شهرستانی که کارشون خیلی خیلی خیلی بهتر از تربیت شده های تهرانه

مورد آخر اینکه اولا دور بودن از خانواده برای یه مدت خوبه چون ارزش بودنشونو میفهمی
ثانیا خیلی ها هستن که دوست دارن دور از خانواده تحصیل کنن

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

onlinefarhad
25-09-2012, 10:45
بحث جالبی شد!
راستش الان دیگه درصد ها تغییر کرده
40 درصد میگن در هر حال موافقن برن شهر های دیگه!
من هم با دلایلی که عزیزان گفتن من الجمله // BEHNAM _RLLI//GHOST RECON /// موافقم
اقای بهنام خان از تجربه ها گفتن........ خب درسته .............. اقای RECON هم همینطور.............
ولی عزیزان لطفا بیشتر نظر بدید............. فعلا...