PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم میخوام بخرم به این مشخصات نشرتون چیه؟ (لطفا کارشناسی جواب بدید نه احساسی)

mostafaeshghi
18-07-2006, 19:54
مبخوام یه سیتم بخرم با این مشخصات و با این قیمتها که همه ی وسایل وقطعات دارای گارانتی است.

لطفا نظره کارشناسی شده بدید و ازه مه مهمتر فکره جیب من را هم بکنید.

CPU: pentuim LGA 3 GHZ2MB
165/000

MainBoard: Asus (مدلش را یادم رفته)
175/000

Ram: 2 x 512 MB DDR2 OCZ OR Kingston (Original)
110/000

HDD: Maxtor 300 GB
95/000

VGA: Geforce 256 MB ASM model 6600
90/000

Monitor: LG F700P
150/000

Case: Green 450Watt خفن ترین مدل
52/000

Mouse va Keyboard: Farsoo

25/0000

Scaner: Genius
50/000

Modem: Creative 3Chip
15/000

DVD Writer: LG
55/000

DVD ROM: Asus OR Pioneer OR LG
25/000

TV Capture: Snazi
35/000

FDD Sony
7/500
سیستم کامل تقریبا شد حدوده : يك ميليون و يكصد هزار تومان

توضیحا: در مورده ِDVD Writer و Monitor و Mouse و Keyboard و Case و کاملا مطمئنم و به احتماله 99% نظرم عوض نمیشه.

توضیحا 2: در مورده مادربرد و مودم 90% مطمئنم

توضیحا 3: در مورده سی پی یو و کارت گرافیک دی وی دی رایتر و رام و اسکنر وتی وی کپچر در تحقیقاتم و در این موارد کمک میخوام اگر نظری دارید بفرمایید.

ممنون و متشکر

reza12100
18-07-2006, 21:04
سیستم را بیشتر برای چه کاری میخوای؟

m654
18-07-2006, 22:32
در مورد موس و كيبورد و تا حدودي كيس سليقه اي هس اما مودمهاي کرتیو موجود از کالر آیدی پشتیبانی نمیکنن در مورد کارت گرافیکم باید بگم که کدوم برند رو 80 قیمت کردین! بهتره یه 7600جي اس بر دارين مانيتورهاي سامسونگ هم واسه گيم خيلي بهتر از اين مدل هستن بخصوص 17870 با قيمتي حدود 127 اين بالاترين مدل سامه چون قيمتها رو پايين اورده رمهاي اسي زي(يا زد) هم از لحاظ سازگاري خيلش مشگل دارن واسه يه گيم نت بستن مجبور شدن همه رو عوض كنن فك كن بعلاوه هيتسينكاشون فقط ظاهرشونه بهتره كيس و پاور رو جدا بخري كيس رو از فراسو بردار مدل 4818 كه ظاهر رو باطنش خوبه اگه يه مدل حرفه اي و زيباتر ميخواستي 6412 رو بردار اولي 27 و دومي حدود 40 تومنه تيوي هم بهتره يه مدل خوب اكسترنال يا اينترنال برداري مدلهای جدیدkword رسیوشون خیلی قوی و با سیگنالهای ایران سازگاری دارن اینترنالش حدود 25 و اکسترنالش حدود 30 تومنه اتفاقا دیویبی هم داره به قیمتی حدود 50 تومن که میتونی علاوه بر تماشای تلویزین دانلود آفلاین هم انجام بدی , حالا شما بفرمایید تهرانید یا شهرستان تا بهتر راهنماییتون کنم ضمنا کاربرتون چیه دقیقا ; 90% گیمه؟

m654
18-07-2006, 22:48
اها اگه تهرانید که خوب چند کاره نمیخواید یا لیزر تک رنگ (اگه تک رنگ کارتو راه میندازه خیلی بهترن ) یه چند کاره لیزری کنن هم هست حدود 180 تومنه مانيتور رو السيدي ور ميداري؟

mostafaeshghi
19-07-2006, 01:41
در مورد موس و كيبورد و تا حدودي كيس سليقه اي هس اما مودمهاي کرتیو موجود از کالر آیدی پشتیبانی نمیکنن در مورد کارت گرافیکم باید بگم که کدوم برند رو 80 قیمت کردین! بهتره یه 7600جي اس بر دارين مانيتورهاي سامسونگ هم واسه گيم خيلي بهتر از اين مدل هستن بخصوص 17870 با قيمتي حدود 127 اين بالاترين مدل سامه چون قيمتها رو پايين اورده رمهاي اسي زي(يا زد) هم از لحاظ سازگاري خيلش مشگل دارن واسه يه گيم نت بستن مجبور شدن همه رو عوض كنن فك كن بعلاوه هيتسينكاشون فقط ظاهرشونه بهتره كيس و پاور رو جدا بخري كيس رو از فراسو بردار مدل 4818 كه ظاهر رو باطنش خوبه اگه يه مدل حرفه اي و زيباتر ميخواستي 6412 رو بردار اولي 27 و دومي حدود 40 تومنه تيوي هم بهتره يه مدل خوب اكسترنال يا اينترنال برداري مدلهای جدیدkword رسیوشون خیلی قوی و با سیگنالهای ایران سازگاری دارن اینترنالش حدود 25 و اکسترنالش حدود 30 تومنه اتفاقا دیویبی هم داره به قیمتی حدود 50 تومن که میتونی علاوه بر تماشای تلویزین دانلود آفلاین هم انجام بدی , حالا شما بفرمایید تهرانید یا شهرستان تا بهتر راهنماییتون کنم ضمنا کاربرتون چیه دقیقا ; 90% گیمه؟

در مورد كريتيو تحقيق كردم همه فن حريفه يعني هيچ مشكلي نداره.

ليست را ويرايش كردم و كارت گرافيك را صحيح با قيمت نوشتم.

توي مانيتور ها ال جي از بقيه پشتيباني قويتري داره و نديدم كسي كه از اين مدل پشيمان باشه يا يه ذره ناراضي باشه.

رم OCZ و Kingston هر دو يك قيمتند ولي كينگستون تقلبيش هم هست. در ضمن زياد تفاوتي در كيفيت و قيمت ندارند.
در ضمن اون فردي كه ميبنده آشنا است و استاده كامپيوتر (تحصيل كرده نه تجربه اي) فكر نكنم اشتباهي كرده باشه شايد يه جايي يه انتخاب اشتباه بده ولي در مورده قطعاتش كامل مطمئنم.

همه اينو ميدونند كه از پاور گرين توپتر نيست. و من به هيچ عنوان اين پاور را با هيچ پاور ديگه اي عوض نميكنم. چون در موردش اطلاعات كافي دارم.

حالا تي وي كپچر يه ذره جاي بحث داره كه بايد تحقيق كنم.

من كاربر تهرانيم و كاربريم از كامپيوتر توي اين 2-3 ماه بازيه و بعد از اون كه كنكور ولي ميخوام سيستمي داشته باشم كه سرعتش بالا باشه و حداقل برام تا 3-4 سال كار كنه من الان با همين سيتم 6 سال و 1 ماه تحمل كردم.

mostafaeshghi
19-07-2006, 01:46
اها اگه تهرانید که خوب چند کاره نمیخواید یا لیزر تک رنگ (اگه تک رنگ کارتو راه میندازه خیلی بهترن ) یه چند کاره لیزری کنن هم هست حدود 180 تومنه مانيتور رو السيدي ور ميداري؟

من اصلا پرينتر به كارم نميآيد و لازم ندارم اگر منظورتون اسكنر است كه خيلي حرفتون گنگ و نامفهومه.

در مورده مانيتور به وضوح نوشتم كه F700P که اين مدل مشخص است که از نوغ مانيتورهاي CRT است.

m654
19-07-2006, 09:30
خوب اگه پرينتر و كپير نياز نداري كه بحثي نيس ولي چند كاره ها قيمتاشون خيلي مناسب شده از ما گفتن
ضمنا دوست عزيز بنده كه باشما خصومت ندارم شما حالا ميري يه كرتيو ميگيري تو كالر آيديش ميموني ضمنا اينو گوش كن از آشنا نخر كه ضرره!!!!(آخه اون برندی که واسه گرافیک چیچیه واقعا توصیه ی یه آدم دلسوزه دربارش تحقیق کردی؟)

در ضمن كي حرف كينگ رو اورد اين همه رم توپ هس (اصلا شما ريويوها و تستهاي سايتهاي خارجي رو خونديد اگه نه پس لطفا تعصب به خرج ندید) کروشال پیتریت کرسیر رم خوب اونيه كه تايمينگ پايين و درصورت نياز قابليت اوركلاكينگ بالايي داشته باشه
خوب شما بهتره السيدي نگيرين چون قطعاتي كه نياز دارين كم نيستن (ديويبي , اسكنر) اما اگر بخواين بودجتونو بيشتر كنيد مدلSamsung BF 1750 مدل خیلی خوبیه به قیمت 285 تومن در مورد آپگرید هم باید بگم تا 4 سال قطعا سیستمتون دوام نمیاره بطوری که اگر الان شما پردازنده 2 هسته ای بگیری سال آینده پردازنده های 8 هسته ای در معرض فروش خواهند بود(و البته برنامه های سازگار با اونها) بهتر بگم صنعت کامپیوتر در معزض یه استحاله بزرگه ! تا چند ماهه دیگه رمهای DDRIII وارد بازار میشن و تا دو سال دیگه رمهای XDR!
خوب الان قيمتهاي دوهسته ايهاي اينتل حدود 15% افزايش قيمت داشتن اگه بتونيد تا اواسط پاييز صبر كنيد ميتونيد سيستمي مبتني بر ژردازنده هاي كنرو تهيه كنيد در مقام مقايسه پردازنده 290 دلاري اينتل از آخرين تكنولوژي AMD FX-62 در اكثر برنامه هاي گرافيكي و در لكثريت مطلق بازيها جلوتر بود(بايد بدونيد كه محصول ای ام دی قیمتی حدود 1000 دلار دارد)(رجوع شود به مقاله ی آناند تک در مورد پردازنده های کنرو)
خوب حالا شما اگه تصمیم داری الان سیستم ببندی بهتره از سري 9 پنتيوم دي انتخواب كني!

m654
19-07-2006, 09:48
در ضمن اختیار با خودته توی فرومهای دیگه هم خیلیها ایندو رو مقایسه کردن نتیجه این شد که الجی واسه خوندن نوشته بهتره و سامسونگ واسه گیم(البته سلامتیت هم افزایش میده!) خوب نظر من روی 17870 جادوي سيزه كه قيمتش حدود 126-127 تومنه البته تا چند هفته پيش حدود 150 بود!السيديهارو كه اوردن پايين اينا هم باهاش كاهش پيدا كردن!

mostafaeshghi
19-07-2006, 18:04
خوب اگه پرينتر و كپير نياز نداري كه بحثي نيس ولي چند كاره ها قيمتاشون خيلي مناسب شده از ما گفتن
ضمنا دوست عزيز بنده كه باشما خصومت ندارم شما حالا ميري يه كرتيو ميگيري تو كالر آيديش ميموني ضمنا اينو گوش كن از آشنا نخر كه ضرره!!!!(آخه اون برندی که واسه گرافیک چیچیه واقعا توصیه ی یه آدم دلسوزه دربارش تحقیق کردی؟)

در ضمن كي حرف كينگ رو اورد اين همه رم توپ هس (اصلا شما ريويوها و تستهاي سايتهاي خارجي رو خونديد اگه نه پس لطفا تعصب به خرج ندید) کروشال پیتریت کرسیر رم خوب اونيه كه تايمينگ پايين و درصورت نياز قابليت اوركلاكينگ بالايي داشته باشه
خوب شما بهتره السيدي نگيرين چون قطعاتي كه نياز دارين كم نيستن (ديويبي , اسكنر) اما اگر بخواين بودجتونو بيشتر كنيد مدلSamsung BF 1750 مدل خیلی خوبیه به قیمت 285 تومن در مورد آپگرید هم باید بگم تا 4 سال قطعا سیستمتون دوام نمیاره بطوری که اگر الان شما پردازنده 2 هسته ای بگیری سال آینده پردازنده های 8 هسته ای در معرض فروش خواهند بود(و البته برنامه های سازگار با اونها) بهتر بگم صنعت کامپیوتر در معزض یه استحاله بزرگه ! تا چند ماهه دیگه رمهای DDRIII وارد بازار میشن و تا دو سال دیگه رمهای XDR!
خوب الان قيمتهاي دوهسته ايهاي اينتل حدود 15% افزايش قيمت داشتن اگه بتونيد تا اواسط پاييز صبر كنيد ميتونيد سيستمي مبتني بر ژردازنده هاي كنرو تهيه كنيد در مقام مقايسه پردازنده 290 دلاري اينتل از آخرين تكنولوژي AMD FX-62 در اكثر برنامه هاي گرافيكي و در لكثريت مطلق بازيها جلوتر بود(بايد بدونيد كه محصول ای ام دی قیمتی حدود 1000 دلار دارد)(رجوع شود به مقاله ی آناند تک در مورد پردازنده های کنرو)
خوب حالا شما اگه تصمیم داری الان سیستم ببندی بهتره از سري 9 پنتيوم دي انتخواب كني!

نه عزيز اين حرفها چيه شما سرور ما هستي

يه چيز مهمي كه توي اين دنياي كامپيوتر است اينه كه آدم 500 مدل جواب و حرف از انانهاي وارد و ناوارد ميگيره و نميشه به هيچكس اعتماد كرد. در مورده اين آشنا بايد بگم كه اين سيستم فعلي را 6 سال پيش برام بست و تا حالا به هيچ مشكلي برنخوردم. الان همين مشكل انتخاب رم و سي پي يو و گرافيك سر همين جريان داره ديوانه ام ميكنه.

در مورده صبر كردن بايد بگم كه هر چي صبر كني بار هم تكنولو}ي به روز ميشه و سيستمت ياد به درد نميخوره و اگر بحث صبرذ كردن كه من قرار بود تابستان پارسال بخرم كه به خاطر رمهاي دي دي آر 2 و سي پي يو هاي نسل جديد يك سال صبر كردم يعني هر چي صبر كني بار هم صبر كردن جايز است. من ميخوام توي اين دو ماهه به قول معروف خودم بات كامپيوتر و بازي و اينتزنت خودم را تخليه كنم و بعد از تابستان بشينم سر درس و از همه مهمتر كنكور براي همين بعد از اين 2 ماه بازي كگردن ديگه از سيستمم به عنوان اينترنت و مالتي مديا استفاده ميكنم. و استفاده ي سنگيني ندارم.

حالا مودم زياد مهم نيست من ميرم يه چيزه ديگه ميگيرم

در مورده سي پي يو و رم ممنون از راهنمايت و من نظري ندارم و فقط اينكه بايد بيشتر فكر و تحقيق كنم. ولي دوستان باز هم در اين زمينه بنده را كمك و راهنمايي بفرمايند

و منظورتون از پنتيوم سري 9 چيه؟ اگر ميشسه يه توضيحي بديد و بگيد فرقش نسبت به سي پي يو پيشنهادي من چيه؟

ممنون و متشكر

mostafaeshghi
19-07-2006, 18:14
در ضمن اختیار با خودته توی فرومهای دیگه هم خیلیها ایندو رو مقایسه کردن نتیجه این شد که الجی واسه خوندن نوشته بهتره و سامسونگ واسه گیم(البته سلامتیت هم افزایش میده!) خوب نظر من روی 17870 جادوي سيزه كه قيمتش حدود 126-127 تومنه البته تا چند هفته پيش حدود 150 بود!السيديهارو كه اوردن پايين اينا هم باهاش كاهش پيدا كردن!

نميدونم چرا ولي يه حسي بهم ميگه اصلا سامسونگ نخر كه خفن پشيموني. آخه خداييش قبول كن كه پشتيباني قوي دراه و من هم همه ي دوستام از اين مانيتور دارند و هيچ مشكلي ندارند باهاش.

باشه شما بگي ما هم تحقيق ميكنم.

m654
19-07-2006, 18:36
خوب شما گفتی میخوای حداقل چهار سال کارکنه بنده گفتم چنین چیزی رو 4 ماه دیگه میتونی تهیه کنی چون تغییراتی که در حال وقوعه خيلي بیشتر از اونیه که معمول بوده(يه چيزي مثل اتلن 64بیت سال 2000) اگه سیپییو شما آخرین سری تک هسته ای اینتل یعنی 631 با دو مگ کش باشه(که قیمتش تا حدودی بالا رفته شده حدود 175 تومن) فرقش با دو هسته ایهای اینتل در تک هسته ای بودنه و اینکه مقدار کشش نصفشه در ضمن احتمالا شنیدی که نسل آینده ی کنسولها از پردازنده های چند هسته ای پشتیبانی میکنن(پیسی هم به همین سمت میره) و دو هسته ای بودن تنها برای امور مولتیتسکینگ کاربرد نخواهد داشت بلکه بازیها روی این پردازنده ها عملکرد بهتری دارند ضمنا اورکلاکینگ این پردازنده ها خیلی خوب است ولی نیاز به پاور قدرتمندی نیز دارد در مقابل سری کنرو که حدود چهار ماه آینده در ایران عرضه میشود از مصرف بسیار پایینی برخوردار است با اینوجود در حالت استوک از 4200 ایکس 2 هم قویتر است (مدل 150 دلاری رو میگم)
خوب اگه بخوای حسی سیستمتو بخری بهتره بری تو یه فروم دیگه چه میدونم پیشگویی یا روانشناسی یا...!
خوب از ما گفتن بود خود دانی فرضا ما مبتدی شما که اینقدر خوب تحقیق میکنی دیگه چرا تو فروم سوال مطرح میکنی؟!!!!!

پیشنهاد من: شما این تابستونم بشین با آرامش واسه کنکور بخون که هم اونو از دست ندی هم به سیستمت برسی!

mostafaeshghi
24-07-2006, 17:56
نظر اين دوست عزيزمون محفوظ و گرامي.

ولي ايا كس ديگري نيست نظري بده؟!؟!؟

G A B R I E L
24-07-2006, 19:35
دوست عزیز ، مصطفی جان :

اگه رم بخوای کینگ استون یا Ocz بگیری به نظر من اشتباه میکنی

رم های کینگ مکس King Max رمهایی هستند که حدود 2-3 ساله به ایران وارد شدند و البته 100% رمهای خوب و قابل اعتمادی

هستند که به نظرمن کم کم داره جای برندهای مشهوری چون کینگ استون رو میگیره

باز هم شما نظر نهایی رو باید بدید

با تشکر

mostafaeshghi
25-07-2006, 13:50
ممنون و متشکر از نظرات دوست عزيزمون گابريل دوستان ديگر اگر نظري دارند بگويند که من يه 2-3 روز ديگر مهالت دارم که سيستم بخرم.