PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجهیزات پرورش قارچ دکمه ای

شرول
07-08-2012, 12:57
سلام بچه ها کی میتونه تو زمینه کشت قارچ دکمه ای، مثلا بهترین تولید کننده کمپوست و خاک پوششی، و خرید تجهیزات تمام اتوماتیک کمکم کنه؟ سایتی رو میشناسین یا جایی که لیست قیمتهاشو بهم بده؟ آشنایی دارین که بتونه اجازه یه بازدید کوچیک از کارگاهش رو بده؟

A M ! N
07-08-2012, 15:55
سلام دوست عزیز..

کدوم شهر هستی ؟ به سایت پایین سری بزن کاملا متوجه میشین با جدول توضیح داده شده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی.

osmaan
08-08-2012, 00:12
توی خونه هم میشه برای مصرف خودمون قارچ کشت کنیم؟ ارزش داره؟ چه چیزایی میخواد؟

ملا نصرالدین
08-08-2012, 00:20
من این مراحل را طی کردم.
شما اول 1 کتاب پرورش قارچ بگیر و بخوان.
بعد به چند تا از این کلاس هایش سر بزن.بعضی ها سوله هم بهت میدن.مثلا میگن ما 700 تومان ازت میگیریم یه سوله 500 متری و اموزش و مواد اولیه بهت میدیم.قارچت را هم از کیلویی 400 تومان تا 1500 تومان ازت میخریم.
یا مثلا فقط 200 تومان پول کلاس بده.
به هر حال سوله ای که میگیری حتما باید نزدیک محل زندگیت باشه چون زیاد باید سر بزنی
بهتره اول با همین کتاب و.. توی یه فضای کوچک توی منزل و.. این کار رو انجام بدی ببینی اصلا ازش خوشت میاد یا نه.کارش یک مقداری کثیف کاری دارد.
به نظر من ارزش ندارد.مگه ما چقدر قارچ مصرف میکنیم.باید کمپوست بخری(کمپوست همون خاک کشت قارچ هست که مخلوط کاه و کود مرغ هست)
بذر هم باید بخری.
جای گرم و مرطوب هم باید باشد.یه جایی مثل حمام.

بعد قارچ اینجوری نیست که مثلا روز 1 ماه بذر ریختی مثلا روز 30 ماه همش در بیاد.مثلا روز 30 ماه 1/3 قارچ ها در میاد.روز 10 ماه بعد 1/3 بقیه و روز 20 ماه بعد هرچی باقی مانده

A M ! N
08-08-2012, 00:32
سلام.

ما همیشه فضای پرورش قارچ رو یک اتاق در نظر میگیریم که کاملا مستقل باشه..

دارای مساحت سی متر حداقل و بهتره که اتاقتون به شکل مستطیل باشه ، دلیلش

رو میگم بعدا.

نیاز به ایزوله کردن فضا داریم بنا به دلایلی.. مثلا نیاز به تنظیم دمای اتاق پروش ،

جلوگیری از ورود باکتریهای مضر و ..

برای مصرف خودتون بله اگه همچین اتاقی با این مشخصاتی که گفتم روداشته باشین .

تجهیزات : نیاز به یک دستگاه سیرکولاسیون هوا ، مه پاش ، قفسه بندی ، اتاق دارای

بدنه و کف سیمان سفید ، چنانچه گچ و یا آجر کار شده جهت جلوگیری از هزینه های اضافی

بهتره که از فوم برای روکش دیوارها و بدنه استفاده کنید.

اتاقتون حتما باید کفشور آب داشته باشه ، چون اعمالی نظیر آبیاری اونجا انجام میشه و بعد از

هر دوره باید اتاق کاملا شسته و ضدعفونی بشه پس آبهای زاید نباید در کف اتاق باقی بمونه.

هرچی ارتفاع سالن یا اتاق شما بیشتر باشه بیشتر میشه قفسه بندی کرد تا سقف و طبیعتا

کمپوست بیشتری میشه استفاده کرد.

سالن بهتره مستطیل باشه چون وقتی قفسه بندی میکنیم بیشتر به محیط نیاز داریم تا به مساحت

یعنی به دیوارها و قفسه بندی در سالنهای مستطیل شکل خیلی راحتتر و مناسب تر هستش.

اگه بخواین به کارتون به چشم یک کار تجاری نگاه کنید نیاز به یک سالن حداقل 200 متری نیاز دارین

این سالن 200 متری رو به دوبخش 100 متری تقسیم میکنید ، و بخشها رو فازهای نامنتاوب قرار میدین.

مثلا اگه اتاق یک در حال ریختن کمپوست هست ، اتاق دو در فاز یک یعنی چیدن قارچ مرحله ی اول باشه.

اینطوری همیشه محصول دارین.

جهت دیدن لیست قیمت های تجهیزات و همچنین دوره ی آموزشی به این بخش مراجعه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])