PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی راه اندازی مودم Alfex Wifi 2000

hamed29
06-08-2012, 18:55
سلام؛ من یه مودم ‏Alfex wifi 2000 N150-A‏ گرفتم،کل اینترنتو زیر رو کردم نتونستم یه راهنمای نصب پیدا کنم.دو تا راهنمای فارسی (‏asus ‎‏ و...) تو انجمن هست ولی نمیتونم دانلود کنم.میشه لطفا کمک کنید؛یه راهنمای فارسی واسه همین مودم میخوام.تشکر

alikhafan123
06-08-2012, 20:39
شما میخواین مودما کانفیگ کنید؟
اگه مودمتونا با کابل شبکه به کامپیوتر وصل میکنید که نیاز به نصب مودم نیست و فقط کارت شبکه کامپیوتر باید نصب باشه.فکر نکنم خروجی USB هم داشته باشه که نیاز به نصب درایور داشته باشه.
شما مودما با کابل شبکه به سیستم وصل کنید(حتما چک کنید کارت شبکتون نصب باشه) بعد برید تو IE یا هر مرورگر دیگه و بزنید 192.168.1.1 و یوزر و پسووردا هم بزنید admin .اگه میتونید یه عکس از صفحه تنظیمات بگیرید و قرار بدید تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم.

اول باید یک کانکشن درست کنید یا از نوع Bridge (که باید یک کانکشن جدا داخل ویندوز درست کنید یوزر و پسووردا توش وارد کنید و وصل بشید) یا از نوع PPPOE (که خود مودم اتوماتیک آنلاین میشه و چند تا دستگاه را میتونید باهم به مودم به صورت کابلی یا وایرلس وصل کنید.)
در حالت PPPOE باید یوز و پسوورد را روی مودم ست کنید.

برای ساخت کانکشن باید بعد از اینکه وارد تنظیمات مودم شدید برید تو قسمت Advanced Setup و بعد قسمت WAN و تو اون قسمت هم دکمه ADD را بزنید و کانکشن مورد نظرتونا بسازید(از نوع Bridge یا PPPOE) (البته شاید مودم شما تفاوت داشته باشه ولی حالت کلی همینه)

VPI و VCI هم باید هنگام ساختن کانکشن وارد کنید
بعد از ساختن کانکشن باید تنظیمات وایرلسا انجام بدید .برید تو قسمت وایرلس در بخش Wireless Basic باید در قسمت SSID یه اسم برا مودم انتخاب کنید (سلیقه ای) تا هروقت خواستید به صورت وایرلس بهش وصل بشید به این اسم پیداش کنه

تو قسمت Wireless Security هم میتونید برای مودم رمز بگذارید تا همه نتونن به صورت بیسیم بهش وصل بشن.بهترین نوع رمزگذاری هم WPA2 است
در آخر هم یک سر مودما Save/Reboot کنید تا تنظیمات ذخیره بشه.

hamed29
09-08-2012, 19:32
از راهنمایین ممنون.
از دفترچه ی مودم و مطالبی که برای مودم های دبگه پیدا کردم وارد منو شدم و تنظیمات رو انجام دادم ولی اصلا جواب نمیداد.
ظاهرا مشکل چیز دیگه ای بود که مودم نصب نمیشد (کانفیگ کردنش به مشکل برمیخورد).
بعد از فعال شدن adsl روی خط تلفن،زنگ زدم پشتیبانی و VPI , VCI رو علاوه بر user و pass دریافت کردم.
مشکل اینجا بود پشتیبانی VPI رو صفر گفته بود و من بعد از کلی کلنجار رفتن با مودم چون نتونستم نصبش کنم درخواست کارشناس دادم؛اونم اومد همون کارهایی رو کرد که من انجام دادم ،فقط واسه VPI به جای صفر عدد 8 داد؛همین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این وسط ققط 10هزار تومن پول مفت خرج کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed29
10-08-2012, 21:12
سلام، راهنمای کانفیگ مودم Alfex Wifi 2000 رو که خودم تهیه کردم ،در این پست میذارم؛ امیدوارم بتونه به بقیه کمک کنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

homayongoli
12-02-2013, 23:27
از راهنمایی شما بسیار سپاس گذارم.