PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در خرید هارد جدید

piter1000
06-08-2012, 12:00
با سلام خدمت همه عزیزان
من یک مادربرد گیگابایت P31-S3G روی سیستمم نصبه و می خوام یک هارد 2TB جدید بخرم.:39:
می خوام بدونم آیا از SATA 3 پشتیبانی میکنه؟
این هارد رو برای آرشیو می خوام و سیستمم هم 24 ساعته روشنه و خلاصه حسابی ازش کار می کشم چه مدل هاردی بهتره بگیرم؟ (چه مارکی)
این هارد جدید رو همینجوری نصب کنم درسته دیگه ویندوزم سونه تنظیمی چیزی که نداره نه؟
یه حدود قیمتم اگه دوستان لطف کنن ممنون می شم.با تشکر فراوان از همه دوستان گرانقدر
:26::26::26::26:

ata.royalfalcon
06-08-2012, 12:42
با سلام خدمت همه عزیزان
من یک مادربرد گیگابایت P31-S3G روی سیستمم نصبه و می خوام یک هارد 2TB جدید بخرم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می خوام بدونم آیا از SATA 3 پشتیبانی میکنه؟
این هارد رو برای آرشیو می خوام و سیستمم هم 24 ساعته روشنه و خلاصه حسابی ازش کار می کشم چه مدل هاردی بهتره بگیرم؟ (چه مارکی)
این هارد جدید رو همینجوری نصب کنم درسته دیگه ویندوزم سونه تنظیمی چیزی که نداره نه؟
یه حدود قیمتم اگه دوستان لطف کنن ممنون می شم.با تشکر فراوان از همه دوستان گرانقدر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
اگر براي آرشيو كردن (نه نصب ويندوز يا اجراي بازي) ميخواهيد Seagate Barracuda SATA3Gb/s 5900RPM 2TB با سريال ST320005N4A1AS-RK پيشنهاد ميشه . اگر اين مدل رو پيدا نكرديد ميتونيد WD Green رو با سريال WD20EARX يا WD20EZRX بخريد . حدودي قيمت دوترابايت هم 220 هزارتومن هست .

مادربرد شما هم SATA 3Gb/s هست گرچه هارد وسترني كه پيشنهاد دادم SATA 6Gb/s هست اما مشكلي با نصب نخواهيد داشت . براي نصب هم كافيه كه سيستم رو خاموش كنيد و از برق بكشيد و كابل ديتا و برق رو به هارد متصل كنيد . پس از load ويندوز هارد نياز به پارتيشن بندي داره كه ميتونيد از disk management ويندوز اقدام كنيد .

piter1000
06-08-2012, 16:34
مرسی از راهنمایی شما دوست عزیز
من در حال حاضر یه هارد 500 هیتاچی روی سیستمم دارم که ویندوزم روی اون نصبه و خیلی ازش راضیم.
اما یه سوال داشتم اینکه گفتین مثلا بازی نمیشه روش اجرا کرد بخاطر RPM پایین هارد منظورتونه؟
نمیشه هاردی باشه که بشه تمام استفاده ها رو مثل آرشیو یا هرچیز دیگه روش انجام داد و عمر طولانی ای هم داشته باشه چون همونظور که گفتم سیستمم 24 ساعنه روشنه و مدام ازش استفاده می کنم.

ata.royalfalcon
06-08-2012, 18:10
مرسی از راهنمایی شما دوست عزیز
من در حال حاضر یه هارد 500 هیتاچی روی سیستمم دارم که ویندوزم روی اون نصبه و خیلی ازش راضیم.
اما یه سوال داشتم اینکه گفتین مثلا بازی نمیشه روش اجرا کرد بخاطر RPM پایین هارد منظورتونه؟
نمیشه هاردی باشه که بشه تمام استفاده ها رو مثل آرشیو یا هرچیز دیگه روش انجام داد و عمر طولانی ای هم داشته باشه چون همونظور که گفتم سیستمم 24 ساعنه روشنه و مدام ازش استفاده می کنم.

نه فقط RPM بلکه اساساً ساختار این هاردها طوری طراحی شده که Cool , quiet , Low power هستند و performance پایینتری نسبت به هاردهای دیگر دارند ، ولی در عوض این هاردها بسیار مناسب برای آرشیو کردن یا مناسب برای سیستمهایی که به مدت طولانی روشن میمانند هست . در نتیجه اجرای بازیها یا نصب ویندوز کارایی مطلوبی نخواهد داشت (ولی میتونید نصب کنید) . مثلاً یکی از ویژگیهای هارد وسترن سری گرین IntelliSeek هست . که به حرکت نرم و آهسته و هماهنگ actuator با پلاتر اشاره میکنه که نویز و صدا و لرزش و مصرف برق کمتر رو باعث میشه .

اگر این سری از هاردها شما رو راضی نمیکنه میتونید هارد سیگیت Barracuda 7200.14 با مشخصات زیر رو بخرید .

سریال نامبر
اینترفیس
rpm
حجم
cache

ST2000DM001
SATA 6 Gb/s
7200
2TB
64 MB

نکته اصلاحی : بغیر از هارد سیگیت 5900RPM که در پست بالا گفتم مدلهای دیگری هم وجود دارد اگر از این سری خرید میکنید مدل ST2000DL003 توصیه میشه .

نام مدل
اینترفیس
rpm
حجم
cache

ST2000DL003
SATA 6 Gb/s
5900
2TB
64 MB

ST32000542AS
SATA 3 Gb/s
5900
2TB
32 MB

piter1000
08-08-2012, 10:19
با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز
من مراجعه کردم برای خرید هارد در بازار مشهد اما هاردهایی رو که راهنمایی کردین پیدا نکردم که هیچ ! اصلا هارد 2TB توی بازار نبود
فقط تونستم یه جا پیدا کنم که وسترن 1TB با 64MB کش از نوع گرین داشت منتها سریالش رو نمی دونست می خواستم نظر شما رو بدونم.
پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزارم

ata.royalfalcon
08-08-2012, 11:30
با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز
من مراجعه کردم برای خرید هارد در بازار مشهد اما هاردهایی رو که راهنمایی کردین پیدا نکردم که هیچ ! اصلا هارد 2TB توی بازار نبود
فقط تونستم یه جا پیدا کنم که وسترن 1TB با 64MB کش از نوع گرین داشت منتها سریالش رو نمی دونست می خواستم نظر شما رو بدونم.
پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزارم

سلام
در هر حال اگر عجله براي خريد هارد داريد اين مورد هم مناسب هست (براي آرشيو كردن و نصب بصورت هارد دوم سيستم) .
نكته مهم : در صورت خريد اين مدل از هارد وسترن ، لطفاً با برنامه هاي پارتيشن بندي قديمي هارد رو پارتيشن بندي نكنيد بهترين راه براي پارتيشن بندي استفاده از disk management ويندوز سون هست .

piter1000
08-08-2012, 11:52
بالاخره با کمک یکی از دوستان که توی کار کامپیوتره وسترن 2TB دیجیتال گرین 7200 رو با کش 64mb تونستم از تهران سفارش بدم قیمتی که بهم گفت 262 تومان برای هارد و 5 تومان برای حمل و نقل بود نمی دونم قیمت خوبی داده یا نه؟ اما به هر حال سفارش دادم.
دیروز توی مجتمع تک مشهد هارد یک ترا وسترن گرین رو 200 تومان قیمت گرفتم و البته بسیار نایاب بود و فقط یکی دو تا مغازه داشتن.حتی هارد 500 هم به سختی گیر میومد وقتی پرسیدم گفتن داره گرون میشه.
این پست رو فقط برای این نوشتم که دوستانی که در شرف خرید هارد هستن انشاالله از این تجربه سود ببرن و یه جورایی نبض فعلی بازار دستشون بیاد.

با سپاس از راهنمایی های بی دریغ ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :42: