PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل: آپدیت بایوس P5K

OMVocational
05-08-2012, 21:01
سلام،
امروز بعد مدت ها تصمیم گرفتم که بایوس مادربورد رو آپدیت کنم و بعد از نصب Asus Update و اجرا کردن بایوس دانلود شده در آخرین مرحله با یه پیغام خطا مواجه میشم.
بعد از راه اندازی مجدد سیستم بالا نیامد و مکرراً ریستارت میشد...
باتری مین رو دوباره جا گذاشتم و جامپر رو هم جاشو تغییر دادم ولی هیچ چیز عوض نشد...
ورژن بایوس مربوطه با مادربورد یکی بود «P5K» ولی به هر جهت این مشکل پیش اومد و می خواستم ببینم راه حل چیست ؟
کلاً اگر تمام راه هارو امتحان کرده باشم و جواب نگرفته باشم تعویض چیپ بایوس موثر هست ؟ یا پروگرام کردنش ؟
متشکر.

EXTREME
06-08-2012, 07:59
سلام،
امروز بعد مدت ها تصمیم گرفتم که بایوس مادربورد رو آپدیت کنم و بعد از نصب Asus Update و اجرا کردن بایوس دانلود شده در آخرین مرحله با یه پیغام خطا مواجه میشم.
بعد از راه اندازی مجدد سیستم بالا نیامد و مکرراً ریستارت میشد...
باتری مین رو دوباره جا گذاشتم و جامپر رو هم جاشو تغییر دادم ولی هیچ چیز عوض نشد...
ورژن بایوس مربوطه با مادربورد یکی بود «P5K» ولی به هر جهت این مشکل پیش اومد و می خواستم ببینم راه حل چیست ؟
کلاً اگر تمام راه هارو امتحان کرده باشم و جواب نگرفته باشم تعویض چیپ بایوس موثر هست ؟ یا پروگرام کردنش ؟
متشکر.

بایوس مینتون پریده باید با پروگرمر بدید بیرون براتون درست کنن راه دیگه ای ندارین
نیاز به تعویض آی سی فلش رام نیست

OMVocational
12-08-2012, 14:24
سلام! ممنون از پاسختون،
من مادربورد رو دادم بیرون برای پروگرام کردن گفتند چیپ اصلی مین سوخته!!!!!!!!!!
می خواستم ببینم اصلاً همچین چیزی ممکنه که با یه ارور آپدیت بایوس و مشکلاتی که ذکر کردم چیپ اصلی مین بسوزه ؟؟؟؟

ess_1362
12-08-2012, 17:45
بارها گفته شده که بایاس را از طریق اینترنت و تحت سیستم عامل آپدیت نکنید چون احتمال چنین ایرادی بسیار زیاد هست!!
حتما از خود بایاس اقدام به آپدیت کنید

من مادربورد رو دادم بیرون برای پروگرام کردن گفتند چیپ اصلی مین سوخته!!!!!!!!!!
می خواستم ببینم اصلاً همچین چیزی ممکنه که با یه ارور آپدیت بایوس و مشکلاتی که ذکر کردم چیپ اصلی مین بسوزه ؟؟؟؟
اول که چیپ مادربرد به این سادگی نمی سوزه
دوم اینکه به فرض اگر هم بسوزه قابل تعمیر نیست به فرض هم که امکان تعمیرش باشه اینکار مقرون به صرفه نیست مخصوصا برای بردی با سوکت 775 چون خرید یک برد جدید کم هزینه تر خواهد بود
شما برد را ازش بگیر ببر یک جای دیگه

OMVocational
12-08-2012, 18:10
ممنون از شما.
من می برم یه جای دیگه خبرشو میدم، اگه سوخته باشه مادربورد قوی 775 چی پیشنهاد می کنید ؟

EXTREME
12-08-2012, 20:32
ممنون از شما.
من می برم یه جای دیگه خبرشو میدم، اگه سوخته باشه مادربورد قوی 775 چی پیشنهاد می کنید ؟

بهتون گفتن کدوم چیپ سوخته ؟

OMVocational
12-08-2012, 20:47
بهتون گفتن کدوم چیپ سوخته ؟

گقت چیپ اصلی مین من دیگه نپرسیدم ازش مین رو گرفتم... نمی دونم شاید منظورش چیپ بایوس بوده...
الان در به در دنباله راه حلم....

EXTREME
12-08-2012, 21:53
اگه منظورشون چیپ جنوبی بوده اون بسوره اصلا مین روشن نمیشه چون گفتن چیپ اصلی
ممکنه منظورشون چیپ شمالی بوده
با پروگرمر بایوس برای مین ریختن ؟ باتری مین رو هم چک کردن ؟

OMVocational
12-08-2012, 23:01
اگه منظورشون چیپ جنوبی بوده اون بسوره اصلا مین روشن نمیشه چون گفتن چیپ اصلی
ممکنه منظورشون چیپ شمالی بوده
با پروگرمر بایوس برای مین ریختن ؟ باتری مین رو هم چک کردن ؟
من دیگه هیچی نپرسیدم گفت باید صبر کنی یه مادربورد دست دوم پیدا کنم چیپ رو عوض کنی یا مادربورد جدید بگیری.
یک دنیا ممنونم ازتون.:40:
حالا فردا دارم می رم بازار خبرشو اینجا میگذارم که اگه کسی مشکل مشابه داشت یه کمکی بهش بشه.
باز هم تشکر.

OMVocational
13-08-2012, 18:28
امروز بردم تعمیر "پاساژ قائم ولیعصر تهران" به طرف میگم بعد ار آپدیت بایوس مشکل پیش اومده طرف میگه پاور دستگاهت احتمالاً خرابه... من این جوری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قرار شد 4شنبه جوابمو بده، من خودم که چشمم آب نمی خوره بتونن درست کنن! احساس می کنم تمام این آدمایی که تو کار تعمیر قطعات هستند تجربی یاد گرفتنش...
تمام فروم خارجی گفتن با عوض کردن چیپ بایوس مشکل حل میشه ولی اینا میگن مشکل از چیپ اصلی مادربورده ... :eh:
اینم یک نمونه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه حسی بهم میگه اینا عرضه ی تعمیرشو ندارن...

EXTREME
13-08-2012, 18:51
وقتی اینطوری میشه اینا با دیباگر تست کنن بعد میفهمن مشکل از کجاست به ترتیب مراحل رو میرن تا به مشکل برسن
اون هم علت های زیادی میتونه داشته باشه یک علتش آی سی فلش رام است میتونه از i/o هم باشه چون راه انداز بایوس است
بله میتونه این مشکل از پاور هم باشه علت های زیادی داره
میتونه از چیپ شمالی و ... هم باشه

OMVocational
17-08-2012, 20:26
متعجبم که از پسش بر اومدن... فقط وقتی ازشون سوال کردم مشکل چی بود گفتند که نعمیرکارمون نیست ... :23:
به هر حال کار ما که فعلاً راه افتاد. :7:
ممنون از شما دوستان عزیز به خاطر همراهی...