PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رنگ های .psd با .jpg فرق میکنن

Shadow-Man
04-08-2012, 22:24
سلام
وقتی یه عکس رو با فرمت psd ویرایش میکن و رنگها رو انتخاب میکنی و همه چیز خوب میشه ولی وقتی آخر کار با jpg سیو میکنم میبینم رنگها عوض شدن.
چه فرمتی هست که به جای jpg استفاده کنم و این مشکل رو نداشته باشه.

Ghaioom
04-08-2012, 22:51
وقتی میخوای ذخیره کنی یه پنجره میاد توش گزینه Quality هست فک کنم باید بزاری high یا maximum تا کیفیتش تغییر نکنه. نظر من که اینه.

Shadow-Man
04-08-2012, 22:57
نه مشکل با اون هم حل نمیشه فکر میکنم jpg تمام رنگهای psd رو ساپورت نمیکنه

اگه میشد کاری کرد که موقع کار با psd بهش فهمون که فقط رنگای jpg رو نشون بده خوب بود

aram_nfs
04-08-2012, 23:20
سلام دوست عزیز

خوب این طبیعیه چون jpeg فرمت فشرده شده هست ولی psd اینطوری نیست ولی تغییر کیفیت معمولا تا حدی نیست که زیاد به چشم بیاد مگر تور چاپ های بزرگ و با ریزولیشن بالا

اول کار توی پنجره ای که هنگام سیو کردن باز میشه همونطور که دوست عزیزمون گفتن عمل کنین و format option رو در حالت baseline قرار بدید و امتحان کنید

ولی اگه کارتون در زمینه چاپ هست و این مشکل رو احساس می کنین از فرمت tiff استفاده کنید

البته قبل همه ی اینها مطمئن باشد که هردو تست رو در یک محیط انجام بدید چون شیوه نمایش رنگ در هر برنامه متفاوته مخصوصا توی مور رنگی cmyk پس شما فتوشاپ رو مرجع در نظر بگیرید

اینها رو امتحان کنید فک کنم حل بشه ولی اگه نشد یکم بیشتر توضیح بدید که در چه محیطی فرق میکنه و تفاوت از نظر شما در چیه

موفق باشی

Shadow-Man
04-08-2012, 23:42
با فرمت jpg این مشکل کمتره بیشتر با gif هستکارهایی که انجام انتخاب رنگ زیاد داره. مثلا تو یه قسمت طیف های مختلف و خیلی وسیعی از رنگ قهوه ای دارم که وقتی کنار هم هستن طبیعیه که با هم مقایسه میشن. من این رنگها رو با دقت تمام انتخاب میکنم بعضی وقتا رنگ ها یه قسمت تا پایان کار چند بار عوض میکنم. بعد از این همه زحمت وقتی فایل رو با فرمت gif یا jpg سیو میکنم احساس میکنم کار خیلی جالب در نیومده. سورس رو باز میکنم که تصحیح کنم می بینم اونجا کار خوبه.کار هامو چاپ نمی کنم. ولی وسواس دارم در این مورد.می خوام بدونم میشه کاری کرد که رنگهای psd محدود کرد مثلا محدود به رنگایی که jpg - gif یا هر فرمت دیگه ای داره، کرد؟

aram_nfs
05-08-2012, 00:03
خوب فرمت gif از گستره رنگی 256 رنگ استفاده می کنه و تفاوت به خاطر اینه

ولی من تا حالا روشی پیدا نکردم که بشه نحوه نمایش رو توی محیط فتوشاپ به تعداد رنگ محدود کرد اگه از دوستان کسی روشی سراغ داره بگه