PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ شدن كارت گرافيك و ريستارد شدن در بازي ها

Reza R"ch
31-07-2012, 11:58
سلام دوستان.
كارت گرافيك منم خيلي داغ ميشه و تو بازي ها هم كامپيوترم 30-40 دقيقه اي ريستارت ميشه!!
چند وقت پيش ورژن جديد درايو كارت گرافيكمو نصب كردم و كامپيوترم تا دو روز خوب بود ولي روز سوم كه كامپيوترمو روشن كردم,مثل اين بود كه كارت گرافكم وصل نيست ولي وقتي اون ورژن جديد درايو كارت گرافيكمو پاك كردم كامپيوترم مثل قبل شد!!
من چه كار كنم كه خوب بشه؟قبلا خمير zp به كارت گرافيكم زده بودم ولي زياد تاثيري نداشت! پاور من 1200w مشكل كه از اون نيست؟هاردم هم خيلي داغ ميشه!!
مدل كارت گرافيكم:9500gt 550m 1GB DDR2
اين يه عكس دماي قطعات در حالت عاديه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
31-07-2012, 19:05
سلام دوستان.
كارت گرافيك منم خيلي داغ ميشه و تو بازي ها هم كامپيوترم 30-40 دقيقه اي ريستارت ميشه!!
چند وقت پيش ورژن جديد درايو كارت گرافيكمو نصب كردم و كامپيوترم تا دو روز خوب بود ولي روز سوم كه كامپيوترمو روشن كردم,مثل اين بود كه كارت گرافكم وصل نيست ولي وقتي اون ورژن جديد درايو كارت گرافيكمو پاك كردم كامپيوترم مثل قبل شد!!
من چه كار كنم كه خوب بشه؟قبلا خمير zp به كارت گرافيكم زده بودم ولي زياد تاثيري نداشت! پاور من 1200w مشكل كه از اون نيست؟هاردم هم خيلي داغ ميشه!!
مدل كارت گرافيكم:9500gt 550m 1GB DDR2
اين يه عكس دماي قطعات در حالت عاديه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دمای گرافیک به نظر من طبیعیه و تا 80 برای گرافیک شما جا داره
دمای سی پی یو و مین هم خوبه
ولی دمای هاردتون یکم بالاست
شما نرم افزار furmark رو دانلود کنید و تست پایداری بزنید و حین تست با نرم افزار hw monitor دمای گرافیک رو تست کنید ببینید به چند درجه میرسه

Reza R"ch
31-07-2012, 20:03
من با اين تست كردم.

دماش هم اين شد.
ولي نگفتيد چطوري دور فن كارت گرافيكمو زياد كنم؟
چطوري دماي هاردمو پايين بيارم؟
مشكل ريستارت شدن در بازي ها از كارت گرافيكه يا هاردم؟

EXTREME
31-07-2012, 20:08
دمای گرافیک در لود بالاست
گرافیک رو یک خاک گیری کنید و چک کنید فنش خوب میچرخه یا نه اگه بدون فن است براش فن تهیه کنید
همچنین اگه فن داره ببینید میتونید با نرم افزار msi after burner مقدار speed fan رو افزایش بدین یا نه
در آخر تهویه کیس و دمای محیط رو هم چک کنید

Reza R"ch
31-07-2012, 20:12
در مورد خاك گيري كه گرافيكم پاكه و مشكلي نداره!
فنش هم هي بد نمي چرخه! يه فن اضافه هم جلوش هست!
ولي بيشتر قسمت پشت كارت گرافيكم داغ ميشه و از فن باد گرم در نمياد!!
خمير zp بزنم بهتر ميشه؟

Reza R"ch
31-07-2012, 20:36
ببخشيد ميشه بگيد من كدوم قسمت رو بايد تغيير بدم كه ديگه تو بازي ها ريستارد نشه و دماي كارت گرافيكم پايين بياد؟
دور فنو زياد كردم كافي هست؟

1376MAXIMUM
31-07-2012, 20:47
اپ دیتش کن ببین مشکلت حل می شه یا نه بعد هم برای سرعت فن گزینه ی اخر را می بینی بزن روی چرخ دنده بعد هم از روی گزینه ی اتوماتیک برش دار و هر چی به سمت MAXباشه سرعتش بالا تره بعد این که عکس گرفتی تو لود هست یا عادی چون سرعتش تا اخر بالا هست اگه رو لود نیست یا هیت سینک داری یا سرعت فنت قابل تنظیم نیست اگه هیت سینک هست می تونی بیری یه فن خوب بخری

EXTREME
31-07-2012, 21:38
ببخشيد ميشه بگيد من كدوم قسمت رو بايد تغيير بدم كه ديگه تو بازي ها ريستارد نشه و دماي كارت گرافيكم پايين بياد؟
دور فنو زياد كردم كافي هست؟

الان speed fan رو که زیاد کردین کاهش دما نداشتین ؟
دما در حالت عادی و زمان فعالیت گرافیک چقدر میشه ؟
علاوه بر دور فن موارد دیگه ای هم گفتم اونهارو هم چک کنید

Reza R"ch
01-08-2012, 02:54
در حالت عادي دماي كارت گرافيكم 64-65 شده ودر حالت لود هم به 96-95 ميرسه!!

EXTREME
01-08-2012, 09:05
در حالت عادي دماي كارت گرافيكم 64-65 شده ودر حالت لود هم به 96-95 ميرسه!!

کارهای دیگرو کردین ؟
تهویه کیس و دمای محیط ؟

Reza R"ch
01-08-2012, 11:15
الان كيس من يه فن داره كه بر ديواره ي كناري كيسم هست كه هوا را به داخل مياره و فن پاورم هوا رو به بيرون ميده!!
دماي محيط هم طبيعيه!
تهويه خوبه يا يك فن ديگه هم بگذارم؟
دماي قطعاتم عادي شده؟

EXTREME
01-08-2012, 18:27
دمای قطعات همه طبیعیه ولی اگه گرافیک دماش ماکسیمم 90 باشه بهتره
گرافیک رو خاک گیری کردین ؟
تهویه کیس و دمای محیط هم که خوبه دور فن رو هم بالا بردین

Reza R"ch
01-08-2012, 19:46
اره کارت گرافیکم تمیزه!

smohsen
01-08-2012, 20:34
عجب چیزایی!
منم کارت گرافیکم بدون فن هست و سیستم هم فن اضافی نداره
تهویه خاصی هم نداره
دمای محیط هم عادیه
اما در حالت بازی گرافیک تا 80 بیشتر نمیره تقریبا
بعد اون 3000 دور در دقیقه؟ مال فن سی پی یو هست؟
اگه آره اون رو رو اسمارت بذارید تا اینقد الکی نره بالا

Reza R"ch
01-08-2012, 20:42
منم که از اول این شکلی نبودم! تا چند ماه پیش مثل تو بودم,نمیدونم یکباره چی شد کامپیوترم کن فیکون شد!!