PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل چاپ بعد از شارژ جوهر پرینتر HP

GreenPine
30-07-2012, 19:14
سلام , با پرینتر HPمشکل دارم که شاید کسی بداند مشکل چیست و کمکی کند. ممنون میشم.

یک پرینتر (اسکنر هم داره) HP دارم مدل ّf4280, پس از اتمام جوهر اوریجینال یک کیت جوهر افشان از بازار کامپیوتر کمی پایین تر از میدون ولی عصر تهران خریدم و پر کردم,فکر میکنم بیشتر از یک سال پیش بود, پس از کمی چاپ دیگه چاپ نکرد, هر کاری کردم نشد که نشد , هوای کارتریج را چند بار گرفتم.

دیگه بی خیال پرینتر شدم , تا حدودا 2 ماه پیش رفتم میدون ولی عصر تا ببینم چه میشه کرد, خلاصه گفتند بهتره یک کارتریج دیگه بخری ممکنه هد خراب شده باشد و جوهر های اینجا بهش نسازه و از این جور حرفها,
خلاصه یک کارتریج نو خریدم ( 20 هزار تومان), خوب اولش که کارتریج نو بود و خوب کار کرد تا وقتی جوهرش تمام شد, چون جوهر نداشتم رفتم و جوهر هم خریدم , با وسایلی که داشتم پر کردم , کمی چاپ کرد و دیگه چاپ نکرد که نکرد, چند بار دوباره هوا گرفتم, مایع حلال جوهر خریدم یک ساعتی هد را توی یک نعلبکی با کمی حلال گذاشتم بعد با سرنج هوایش را گرفتم, جوهر هم میاد بیرون ولی توی پرینتر که میگذارم چاپ نمیکنه.
کسی میدونه این مرگش چیه؟
بنظر میاد که باید اشکال جوهر باشه,
همینطوره؟
لطفا راهنمایی کنید. اگر از جوهره , لطفا جوهر خوب معرفی کنید و بعد چطوری توی این کارتریج را بشورم که صدمه نبینه.

ممنون از راهنمایی شما.

m_2t_ab
31-07-2012, 05:21
سلام دوست عزیز
منظورتون از هواگیری چیه؟ هواگیری برای سیستم مخزن جوهر یا همون CISS هست تااونجایی که من اطلاع دارم.
ممنونم

GreenPine
01-08-2012, 11:12
سلام دوست عزیز
منظورتون از هواگیری چیه؟ هواگیری برای سیستم مخزن جوهر یا همون CISS هست تااونجایی که من اطلاع دارم.
ممنونم

دوست عزیز
نمیدانم CISS مخفف چیست.
من برای پرینترم مخزن جدا ندارم, مخزن جوهر (کارتریج)همانی است که همراه با پرینتر در کارتون بود, دو تا مخزن دارد یکی برای مشکی یکی برای رنگی, که فکر میکنم حدودا 30 سی سی کمی بیشتر یا کمتر جوهر جا بگیرد.
وقتی پارسال جوهر مشکی تمام شد, یک کیت جوهر خریدم که لوازم پر کردن جوهر در آن بود که جوهر ,سرنج و یک وسیله ای دیگر پلاستیکی هم همراه کیت وجود دارد که کارتریج روی آن بصورت محکمی سوار میشود, بعد از پر کردن کارتیج از جوهر, با سرنج بدون سوزن از سوراخی که در پایین این وسیله گذاشته شده است هوا را کشیده که مقداری جوهر را کشیده و به داخل سرنج میریزد, این فکر میکنم برای جلو گیری از وجود هوا در سر نازل میباشد. یا گرفتگی های سطحی نازل باشد.

ممنون از کمک شما.

m_2t_ab
01-08-2012, 19:59
دوست عزیز
نمیدانم CISS مخفف چیست.
من برای پرینترم مخزن جدا ندارم, مخزن جوهر (کارتریج)همانی است که همراه با پرینتر در کارتون بود, دو تا مخزن دارد یکی برای مشکی یکی برای رنگی, که فکر میکنم حدودا 30 سی سی کمی بیشتر یا کمتر جوهر جا بگیرد.
وقتی پارسال جوهر مشکی تمام شد, یک کیت جوهر خریدم که لوازم پر کردن جوهر در آن بود که جوهر ,سرنج و یک وسیله ای دیگر پلاستیکی هم همراه کیت وجود دارد که کارتریج روی آن بصورت محکمی سوار میشود, بعد از پر کردن کارتیج از جوهر, با سرنج بدون سوزن از سوراخی که در پایین این وسیله گذاشته شده است هوا را کشیده که مقداری جوهر را کشیده و به داخل سرنج میریزد, این فکر میکنم برای جلو گیری از وجود هوا در سر نازل میباشد. یا گرفتگی های سطحی نازل باشد.

ممنون از کمک شما.

Countinious Ink Suply System یا سامانه تامین مداوم جوهر یا به قول خودمون تانک!
اونی که شما دارید بهش میگن کارتریج.
من پرینتر کانن مشابه همین کارتریج های شما دارم ولی کیت نگرفتم و شاید توصیه هم نکنم. اون کشیدن جوهر اگر با فشار انجام بشه می تونه به هد آسیب برسونه.
دیگه اینکه این کارتریج ها (اونم اچ پی!) خرابی زیاد دارن و وقتی خراب بشن در اغلب موارد باید یکی نو خرید.
من فکر می کنم در مورد شما هم همین اتفاق افتاده باشه.
کارتریج رو می تونید با مراقبت و آرامی باز کنید. بالای کارتریج یه درپوش که معمولا کل سطحشو می پوشنه و یه رنگ دیگه است وجود داره، به آرومی زیرش یه چاقو بندازید تا کنده بشه چون چسبیده. البته اگر فشار زیادی بیارید ممکنه یا خود درپوش یا دیواره های داخل کارتریج (در کارتریج رنگی) بشکنه.
البته گمون نکنم با این روش درست بشه اما برای کنجکاوی خوبه!
موفق باشید

alpha_cafe
06-08-2012, 16:08
من یدونه hp مدل mp250دارم و کارتریجش رو هم خودم با کنجکاوی باز کردم و جوهر ریختم داخلش و راحت هم چاپ می کنه و لی مشکلی که این پرینتر ها دارن اینکه باید هر دوسه روز یکبار یه پرینت ازشون گرفت چون جوهر درون هد خشک میشه که باید با شیشه شور و یا محلول رقیقی اونو شست تا درست شه ولی به هر حال هرچقدر بابت یه پینتر پول بدی همونقدر هم آش میخوری و این بستگی به تعداد چاپ شما در ماه یا روز داره
موفق باشید .

m_2t_ab
06-08-2012, 23:59
من یدونه hp مدل mp250دارم و کارتریجش رو هم خودم با کنجکاوی باز کردم و جوهر ریختم داخلش و راحت هم چاپ می کنه و لی مشکلی که این پرینتر ها دارن اینکه باید هر دوسه روز یکبار یه پرینت ازشون گرفت چون جوهر درون هد خشک میشه که باید با شیشه شور و یا محلول رقیقی اونو شست تا درست شه ولی به هر حال هرچقدر بابت یه پینتر پول بدی همونقدر هم آش میخوری و این بستگی به تعداد چاپ شما در ماه یا روز داره
موفق باشید .

عجب کاری!!!
دستگاهتون احتمالا کانن نیست؟ (آخه کانن هم یه مدل با همین نام داره)
نیازی به این کار نبود و درواقع نباید این کار رو می کردید، اما نیاز به هواگیری هم نیست.
این کارتریجا چون برای یه بار مصرف طراحی شدن، دیگه مقدار جوهر رو بعد از شارژ نشون نمی دن و باید خودتون حواستون به تموم شدن جوهر باشه.
موفق باشید

دوست عزیز، اونی که شما شستید فقط یه ماده (الیاف) ساده برای نگهداشتن جوهر هست و هد دستگاه چیز دیگه است و با این کار شما هد گرفته باز نمیشه.
موفق باشید

andy_694
17-06-2013, 09:57
فروشگاه کامل برای خرید مخزن و کارتریج قابل شارژ و مشاوره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]