PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن لحظه ای لپ تاپ

leo_meb
30-07-2012, 10:07
سلام
من ویندوز تازه عوض کردم، هر چند دقیقه یه مکث چند ثانیه ی میکنه ،کسی میدونه مشکلش چیه؟؟
ویندوزم 7 ultimate sp1 integrated update jul 2012
لپ تاپم دل 5110
رم 8
cori7
گرافیک 1 G525
ihvn 750

jafarian
31-07-2012, 08:22
این مراحلی که میگم بترتیب الویت انجام بدین

مرحله اول

برنامه RealTemp از لینک اول دانلود اجراش کنیددمای لپ تاپ با این برنامه چک کنید ببینید بصورت نرمال یا نه

مرحله دوم

برنامه Vit Registry Fix از لینک دوم دانلود اجراش کنید برای رجیستری کردن این برنامه هم طبق شکلهای اول و دوم پیش برین مسیر کی به برنامه بدین طبق شکل اول بعدشم روی گزینه مورد نظر کلیک کنید وقتی که برنامه اجرا شد ابتدا روی دکمه scan بشه فیکس کنید رجیستری رو بعد به سربرگ tools از برنامه برین روی گزینه vit registery optimizer کلیک کنید که رجیستری شما دیفرگ بشه بعدش سیستم ریست میشه بالا میاد

مرحله سوم

برنامه O&O Defrag ازلینک سوم دانلود اجراش کنید با این برنامه کلیه درایوهای خودتون دیفرگ کنید برای دیفرگم بطور مثال روی درایو c یکبار کلیک کنید بعدشم کلیدهای ctrl+f12 همزمان فشار بدین تا عمل دیفگر شروع بشه حین دیفرگ درایو هم اکیدا توصیه میشه هیچ کاری با سیستم انجام ندین

مرحله چهارم

برنامه Malwarebytes' Anti-Malware از لینک چهارم دانلود کنید بعدش اجر رجیستر کنید برنامه درمرحله بعد برنامه رو فول آپدیت کنید آخر سر سیستم ریست کنید از طریق safe mode بالا بیاین از اونجا با این برنامه سیستم فول اسکن کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

leo_meb
31-07-2012, 12:33
سلام مرسی از راهنماییت
من کلا از نو پارتیشن بندی کردم، بازم دفرگ لازمه؟؟؟
قبل نصب درایورا بیت توتال سکیوریتی نصب کردم ، انتی مالویر لازمه؟؟

leo_meb
31-07-2012, 12:45
یه چیز دیگه، فایر فاکسم هر چند دقیقه یه بار کلا بسته میشه پیغام میده مشکل رو به شرکت میفرستیم تا بررسی بد پیغام میده میخای فایر فاکس ری استارت بشه؟؟
cpu هم مصرفش خیلی بالا میره،
بعضی وقتا رو چند تا پوشه(یه پوشه هایه مشخصی) با هم راست کلیک میکنم هنگ میکنه ،موس حرکتش خیلی کند میشه پیغام میده میخای ویندوز اکسپلورر رو ری استارت کنی؟؟
ری استارت نکنم همونجور گیره البته این مشکل مال ویندوز اورجینالمم بود
حالا به نظرت ویندوز ویروسیه یا مشکل مال خود ویندوزه؟؟؟
بازم مرسی از راهنماییت

LightningII
31-07-2012, 13:37
یه چیز دیگه، فایر فاکسم هر چند دقیقه یه بار کلا بسته میشه پیغام میده مشکل رو به شرکت میفرستیم تا بررسی بد پیغام میده میخای فایر فاکس ری استارت بشه؟؟cpu هم مصرفش خیلی بالا میره،بعضی وقتا رو چند تا پوشه(یه پوشه هایه مشخصی) با هم راست کلیک میکنم هنگ میکنه ،موس حرکتش خیلی کند میشه پیغام میده میخای ویندوز اکسپلورر رو ری استارت کنی؟؟ری استارت نکنم همونجور گیره البته این مشکل مال ویندوز اورجینالمم بودحالا به نظرت ویندوز ویروسیه یا مشکل مال خود ویندوزه؟؟؟بازم مرسی از راهنماییتیک DVD ویندوز شرکت پرنیان که باکیفیت تر از باقی هست رو تهیه کن و باهاش کل پارتیشنهای رو حذف کن و دوباره پارتیشن بندی کن و ویندوز درست حسابی و سبک باهاش نصب کن . تجربه ی من میگه ویندوز ارجینال همیشه آشغال بوده .ضمناً حین و بعد از نصب ویندوز هیچ CD یا فلشی نزن به سیستمت ممکنه آلوده شه دوباره . اول کاریکه بعد از نصب ویندوز کردی این باشه که از روی یک فلش مموری کاملاً سالم و مطمئن ویروس کش کاسپرسکی آخرین نسخه را نصب کن و تنظیمات امنیتیش را هم ببر بالا .آخرین نسخه ی درایورها را هم از خود سایت دل رو دانلود کن .

leo_meb
31-07-2012, 15:11
یک DVD ویندوز شرکت پرنیان که باکیفیت تر از باقی هست رو تهیه کن و باهاش کل پارتیشنهای رو حذف کن و دوباره پارتیشن بندی کن و ویندوز درست حسابی و سبک باهاش نصب کن . تجربه ی من میگه ویندوز ارجینال همیشه آشغال بوده .ضمناً حین و بعد از نصب ویندوز هیچ CD یا فلشی نزن به سیستمت ممکنه آلوده شه دوباره . اول کاریکه بعد از نصب ویندوز کردی این باشه که از روی یک فلش مموری کاملاً سالم و مطمئن ویروس کش کاسپرسکی آخرین نسخه را نصب کن و تنظیمات امنیتیش را هم ببر بالا .آخرین نسخه ی درایورها را هم از خود سایت دل رو دانلود کن .

مرسی داداش
منم خودم فکر میکنم ویروسیه،
فلشو فرمت کنم کاسپرو سند تو کنم خوبه؟؟یا ملا با یه سیستم دیگه این کارو کنم؟؟چون دفه قبل مشکل بدتر بود (ثانیه ای وییندوز گیر میکرد)
دوباره یه فلش فرمت کردم بیت توتال سکیوریتی 13 رو توش کپی کردم باچند تا فیلم، اول بیت نصب کردم بعد بقیه چیزا
ولی هنوز یه پوشه هایی گیر میکنه و فایر فاکس ری استارت میشه

leo_meb
31-07-2012, 15:11
یک DVD ویندوز شرکت پرنیان که باکیفیت تر از باقی هست رو تهیه کن و باهاش کل پارتیشنهای رو حذف کن و دوباره پارتیشن بندی کن و ویندوز درست حسابی و سبک باهاش نصب کن . تجربه ی من میگه ویندوز ارجینال همیشه آشغال بوده .ضمناً حین و بعد از نصب ویندوز هیچ CD یا فلشی نزن به سیستمت ممکنه آلوده شه دوباره . اول کاریکه بعد از نصب ویندوز کردی این باشه که از روی یک فلش مموری کاملاً سالم و مطمئن ویروس کش کاسپرسکی آخرین نسخه را نصب کن و تنظیمات امنیتیش را هم ببر بالا .آخرین نسخه ی درایورها را هم از خود سایت دل رو دانلود کن .

مرسی داداش
فلشو فرمت کنم کاسپرو سند تو کنم خوبه؟؟یا ملا با یه سیستم دیگه این کارو کنم؟؟چون دفه قبل مشکل بدتر بود (ثانیه ای وییندوز گیر میکرد)
دوباره یه فلش فرمت کردم بیت توتال سکیوریتی 13 رو توش کپی کردم باچند تا فیلم، اول بیت نصب کردم بعد بقیه چیزا

LightningII
31-07-2012, 16:51
مرسی داداش
با یک سیستم امن دیگه که ویروس کش قوی داشته باشه باید فلش رو فرمت و فایل رو بهش منتقل کنید .
ویروس کش قوی رایج عمدتاً ایناست: کاسپرسکی - آواست - AVG - آویرا.

leo_meb
31-07-2012, 20:32
با یک سیستم امن دیگه که ویروس کش قوی داشته باشه باید فلش رو فرمت و فایل رو بهش منتقل کنید .
ویروس کش قوی رایج عمدتاً ایناست: کاسپرسکی - آواست - AVG - آویرا.

حاجی بیت خیلی قویه
فقط مشکلم دفه دوم این بود که خاسم بیت رو از سایت خودش دانلود و نصب کنم مجبور شدم درایور نت ورک رو نصب کنم
به همون سی دی درایورا که از خود شرکتی که گارانتی کرده بود اعتماد کردماحتمال میدم همون ویروسی بوده

leo_meb
31-07-2012, 22:49
این مراحلی که میگم بترتیب الویت انجام بدین

مرحله اول

برنامه RealTemp از لینک اول دانلود اجراش کنیددمای لپ تاپ با این برنامه چک کنید ببینید بصورت نرمال یا نه

مرحله دوم

برنامه Vit Registry Fix از لینک دوم دانلود اجراش کنید برای رجیستری کردن این برنامه هم طبق شکلهای اول و دوم پیش برین مسیر کی به برنامه بدین طبق شکل اول بعدشم روی گزینه مورد نظر کلیک کنید وقتی که برنامه اجرا شد ابتدا روی دکمه scan بشه فیکس کنید رجیستری رو بعد به سربرگ tools از برنامه برین روی گزینه vit registery optimizer کلیک کنید که رجیستری شما دیفرگ بشه بعدش سیستم ریست میشه بالا میاد

مرحله سوم

برنامه O&O Defrag ازلینک سوم دانلود اجراش کنید با این برنامه کلیه درایوهای خودتون دیفرگ کنید برای دیفرگم بطور مثال روی درایو c یکبار کلیک کنید بعدشم کلیدهای ctrl+f12 همزمان فشار بدین تا عمل دیفگر شروع بشه حین دیفرگ درایو هم اکیدا توصیه میشه هیچ کاری با سیستم انجام ندین

مرحله چهارم

برنامه Malwarebytes' Anti-Malware از لینک چهارم دانلود کنید بعدش اجر رجیستر کنید برنامه درمرحله بعد برنامه رو فول آپدیت کنید آخر سر سیستم ریست کنید از طریق safe mode بالا بیاین از اونجا با این برنامه سیستم فول اسکن کنید.

انجام دادم فقط به جای MBAM از SAS استفاده کردم بهتر شده فایر فاکس گیر داره ولی ری استارت نمیشه
چند روز بگذره ببینم میشه که مجبور نشم دوباره ویندوز عوض کنم
ممنونم برادر
این پیغام ربطی به ویروس اتوران داره؟؟؟
the file 'autorun.dll' could not be loaded or is corrupt. Setup cannat continue. Error code is [0*3E7]

jafarian
01-08-2012, 07:36
اون فایر فاکس کلا ورژن جدیدش یکمقداری سنگینه پیشنهاد من استفاده از مرورگر Google Chrome که استفاده کنید برای اون پیغام هم مربوط به ویروس نیست نوشته شده این فایل نمیتونه لود بشه به احتمال زیاد فایل خراب شده.

leo_meb
01-08-2012, 13:26
آره معنیشو فهمیدم، منظورم این بود که ان فایل autorun.dll فایل اجرایی نرم افزاره یا ویروسه؟؟
سرعت گوگل کروم بیشتره ولی بعضی جاها با IDM مشکل داره و به زور میخاد خودش دانلود کنه اگه لینکه دانلودو نشه کپی کنی و فایل حجمش بالا باشه دردسر داره واسه همین فایر فاکس نصب کردم
قبلش پرسیده بودم کسی مشکلی باهاش نداشت!
ممنونم

jafarian
02-08-2012, 00:03
آره معنیشو فهمیدم، منظورم این بود که ان فایل autorun.dll فایل اجرایی نرم افزاره یا ویروسه؟؟
سرعت گوگل کروم بیشتره ولی بعضی جاها با IDM مشکل داره و به زور میخاد خودش دانلود کنه اگه لینکه دانلودو نشه کپی کنی و فایل حجمش بالا باشه دردسر داره واسه همین فایر فاکس نصب کردم
قبلش پرسیده بودم کسی مشکلی باهاش نداشت!
ممنونم

ازبرنامه opera هم میتونید استفاده کنیدمن خودم هم با کروم کار میکنم هم فایرفاکس جفتم سازگار با idm هستن مشکلی ندارن برای اون پیغام autorun.dll مربوط به سیدی ویندوز میشه ربطی به ویروس نداره شما بطور مثال از ویندوزی که پایین لینک کردم بسته به نوع سیستم استفاده کنید البته قبلش ابتدا برنامه DLL-Files com FIXER از لینک دوم دانلود کنید رجیستری خودتون با این برنامه فیکس کنید ببینید رفع مشکل میشه اگر نشد فایل لینک سوم دانلود از حالت فشرده خارجش کنید بعدش سیستم از طریق safe mode بالا بیارین داخل این مسیر C:\Windows\System32 فایل مورد نظر کپی کنید .

nick45
27-12-2017, 14:02
لپ تاپ، کامپیوتر و کلیه سیستم هایی که من روش ویندوز 10 نصب میکنم مشکل هنگ لحظه ای داره. بررسی کردم ایمن مشکل مربوط به ویروس، رجیستری، دیفرگ، دمای cpu و مشابه آن نیست و نمیتونه باشه.
مشکل مربوط به یک نرم افزار خاصی است که روی سیستم نصب شده و باید حذف بشه تا مشکل برطرف بشه. من به این دو نرم افزار شک دارم:
1- 360 total security
2- babylon