PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : CodeName : Big Boss (Boldozer) T_T

kamron_devil
29-07-2012, 19:37
سلام دوستان .خوبید!؟
ماه رمضانتون هم مبارک

این رو از روی آموزش شرکت Eat 3d مدل کردم ولی متسفانه آموزشش به درد عمه جانش میخورد.
حالا میگید چرا این حرف رو میزنم. آموزش خوبیه ولی به درد کسانی که مکس رو تازه شروع کردن نمیخوره چونکه:

اول خیلی خیلی سریع کار می کنه. طوری که مثلا برای اینکه همه چیز مثل خودش مدل کنم مجبور میشدم گاهی اوقات روی سرعت .25 یا .50 بزارم که ببینم مثلا فلان باکس عددش چنده و کجای بلو پرینت قرار گرفته
دوم اینکه مثلا وقتی یک پارت تموم میشد یکدفعه میدیدی یک سری جزئیات اضافه شده
سوم اینکه بعضی قسمت ها جاشون به عوض میشد و نمی گفت. میرفتی جلو میدیدی شبیهش در نمیاد

بعضی جزئیات رو نگفت خودم مدل کردم
بعضی جاهاش رو هم مثلا من از روش های دیگه استفاده کردم (مثلا از لاین یا چیزهای دیگه استفاده کردم )
بعضی جاها مثل لوله اسلحه ( سوراخ ها ) رو خودم مدل کردم و بولن نشده. درست حسابی مدل شده

بعد بحث رندرش و متریال ها. والا من اعداد رو مثل اون میزاشتم و جای نور ها رو ولی رنگش نمی دونم چزا مثل اون نمیشد
بعد رندر ها رو که گرفتیم ( ambient occulasion & .... Other elements ) اومدیم فتوشاپ. بعد مثل اون رفتم یکجاش رو که اصلا نفهمیدم چی کار میکنه
خلاصه خودم فتوشاپ ور رفتم و نتیجه این شد که میبینید.اگر آموزشش رو ببینید میفهمید من چی میگم.

Software Used:
3d Max 2013 + Photoshop CS 6 + Mental Ray

Time Spent For This Work:
تقریبا کمتر از 1 ماه هستش . شایدم 1 ماه. روزی 7 8 ساعت . تقریبا

Polygons: Turbosmoth 2 ( 27.391.531) T_T
وقتی میزدم مثلا توربو اسموت خاموش یا روشن بشه شاید 6 7 ثانیه میشد. خیلی سنگین بود کار

نظر فراموش نشه لطفا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord-Voldemort
29-07-2012, 22:33
Eat 3d ، اموزش هاش مکینگ اف یعنی همه چیز رو نشون نمی ده فقط سر رشته رو می ده دست شما و چیزی هایی که مهمه (به نظر خودش ) توش هست .در مورد کار که نظر خاصی نمیشه داد چون وایر نذاشتی عزیزم موفق باشی

kamron_devil
30-07-2012, 11:49
مرسی لرد ولی یک نظر میدادی . این هم وایر فریم

Lord-Voldemort
30-07-2012, 18:32
فوق العاده ست .
مشکلی که توش نیست .
راستی بلوپرینت داشت یا نه ؟

kamron_devil
30-07-2012, 19:03
خوب خدا رو شکر. چرا تو مجید انلاین نیستی . اونجا هم نظر بده. بلو پرینتش که کارتونیه. این خودش یارو رفرنس داشت. از چند تا بولدوز جنگی. البته تو فولدر آموزش هست. ولی بیس رو روی بلو پرینت میسازه. بعد چزئیات رو با توجه رفرنس.

Vahidking.75
31-07-2012, 01:03
آقا فقط اینو داشته باش :

ما این همه نخبه توی گرافیک سه بعدی داریم ... چرا ... واقعا چرا توی ایران یک انیمیشن عالی نداریم ؟

واقعا عالیه ... کاش ما هم یه روزه به درجات شما برسیم ... ممنون

ALI2019
31-07-2012, 01:55
سلام علی جان کار مدلینگ خیلی خوب انجام شده
واقعآ حال کردم به این میگن مدلینگ
فقط یه چیزی برای کجای کار از فتوشاپ استفاده کردی؟
من که هیچ اثری از تکسچر نمیبینم!!:9:
موفق باشی

kamron_devil
31-07-2012, 10:56
آقا فقط اینو داشته باش :

ما این همه نخبه توی گرافیک سه بعدی داریم ... چرا ... واقعا چرا توی ایران یک انیمیشن عالی نداریم ؟

واقعا عالیه ... کاش ما هم یه روزه به درجات شما برسیم ... ممنون

سلام وحید جئن.علتش این هستش که تو ایران حتی تو 3 دی هم رفیق بازی و پارتی بازی. من این کار رو توی مجید انلاین گزاشتم یکی نمیگه تاپ گالری. بعد طرف از یک ماشین مدل اماده با موتور رندر Arion رندر میگره ( رندر hdri که تو محیط واقعی هستش. خیلی دیگه از بچه ها هم از این رندر ها البته میزارن ) چون اسمش اقای بوق هستش کارش میره تاپ گالری. خوب منی که 1 ماه مثلا وقت میزارم کارم بره اونجا نمیره. می خوای انگیزه بمونه واسه آدم؟! البته به بوقت. تنت سلامت

انیمیشن هم همینطوره. یارو پارتی بازی می کنه دیگه. اگر تو ایران سرمایه گزاری بکنن تو انیمیشن و بازی راحت می تونه یک حرف هایی بزنه. البته به اون وری ها نمیرسه فعلا ولی میشه رسوند. انگیزه نیست

شما هم می تونی . منم با ساخت توپ ساده فوتبال شروع کردم هنوز هم چیزی نیست که. 3 دی دنیاش بزرگه. من هنوز هیچی هالیم نیست :31:. شما صبر داشته باش. آموزش هم هرچی تو نت هست ببین. 2سوت توپ میشی. قبلا که بهت سایت دادم خواستی دوباره بدم. یک کافی نت می خواد یا یک اینترنت شبانه.
خیلی لطف کردی نظر دادی . مرسی وحید جون. موفق باشی

سلام علی جان کار مدلینگ خیلی خوب انجام شده
واقعآ حال کردم به این میگن مدلینگ
فقط یه چیزی برای کجای کار از فتوشاپ استفاده کردی؟
من که هیچ اثری از تکسچر نمیبینم!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی

سلام علی جون خودمون. والا شما اگر مدلی که رندر شد رو میدید به درد نمی خورد و جزئیات مثل سوراخ ها معلوم نبود. این کار از ترکیب ambient occulasion & specular & ... render درست شده و تو فتوشاپ این رندرها ترکیب شدن که اون سوراخ ها معلوم هستن. به اینکه الان شما تست کن یک کاری بزن سوراخ کوچیک داشته باشه بدون ambient occulasion اصلا سوراخ ها معلوم نمیشن.

بعد تو فتوشاپ هم بهش ور رفتم این رنگی شده. خودش که به این خوشگلی نبود. مخصوصا اون رندر اولی که رنگش آهنی میزنه با بقه فرق داره
مرسی. خیلی لطف کردی نظر دادی. موفق باشی

و در آخر میگم ای کاش سایتمون مثل قدیم شلوغ بود که ما نخوایم بریم سایت بوق و حرص بخوریم :)