PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تئوری نحوه ی خنک سازی و جریان هوا در کیس ها

camry
28-07-2012, 15:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام

چگونه میتوانیم بهترین سیستم خنک سازی را در داخل کیس خود داشته باشیم ؟

فرض کنید کیس را از چهار طرف بسته ایم و قطعات را در داخل کیس قرار داده ایم

در این صورت چه اتفاقی در داخل کیس چه اتفاقی رخ می دهد ؟
به عکس زیر نگاه کنید :

همانطور که در عکس میبینید

کارت گرافیک گرمایش را به پایین کیس منتقل می کند و سی پی یو گرما را به درب کناری یا پایین کیس منتقل می کند
بقیه قطعات هم در جای خودشان گرم میشوند

خوب حالا برای اینکه بتوانیم این گرما رو به بیرون منتقل کنیم از یک فن در پشت یا بالای کیس استفاده میکنیم تا گرما به بیرون منتقل شود
این حداقل کاریست که یک کیس میتواند انجام دهد

برای اینکه گرما سریع تر خارج بشود باید جریان هوا بسازیم

برای این کار در جلوی کیس یا بر روی درب کیس یک فن قرار میدهیم تا هوای خنک را از بیرون به داخل کیس منتقل کند
در این صورت هوا از یک طرف وارد و به همراه گرما از طرف دیگه خارج میشود

در کیس های حرفه ای معمولا روش اول یعنی ورود هوای خنک از جلو و خروج هوای گرم از پشت رعایت میشود

در برخی کیس ها چند فن در بالای کیس قرار میگیرد تا هوا گرم را از بالای کیس خارج کند

دلیل اینکه پاور کیس را پایین قرار می دهند همین است تا بتوان بهترین سیستم کولینگ را در کیس قرار داد

در کیس های حرفه ای تر چند فن در پایین کیس قرار داده میشود که از آن برای جریان بهتر هوا و هدایت هوایگرم قطعات مخصوصا گرافیک به بیرون استفاده می شود

به طور کلی برای داشتن یک کیس عالی یک قن در جلو و دو فن در بالا و پشت کیس قرار داده میشود و باری جریان بهتر یک فن هم در پایین کیس قرار داده میشود

حال شما با توجه به این توضیحات میتوانید بهترین سیستم خنک سازی را در کیس خود اعمال کنید

مثلا میتوانید هوا را از درب بقل کیس وارد و از بالا خارج کنید و یا از جلوی کیس وارد و از درب بقل خارج کنید

مهم این است که بتوان به طریقی هوا را به جریان در آورد و هوای گرم را به بیرون منتقل کرد

امیدوارم که این مطلب برای همه شما عزیزان مفید بوده باشد

با تشکر

:11:

K!ng of th3 K!ngs
28-07-2012, 16:45
با تشکر کامل بود فقط بهترین روش خنک سازی اینه که جزیان هوای منفی داشته باشیم.یعنی حجم هوای خروجی یشتر باشه.

Altairezio
28-07-2012, 18:40
یه دونه ام تو سیستمایه خیلی قوی باید درست از رو به رویه مادر برد گذاشت!
من خودم امتحان کردن بازده بهتر بود!(چون وقتی 3 تا فن گذاشته بودم زمستونا میتونستم تو اتاق بخاری روشن نکنم یا حداقل میتونست پاهامو گرم کنه!:31:)
متشکر از مطالب مفیدتون!
متشکر

ms.yazdan80
09-03-2015, 12:22
با سلام.
من دو تا فن 80mm توی در بغل دارم که هوا رو میارن داخل کیس و یک فن 80mm در بالای کیس و یک فن 80mm دیگه در پشت کیس که هر دو هوا رو میبرن بیرون...
به نظر شما این جریان هوا کافیه؟