PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد دمای قطعات dell 5110

bestnips
28-07-2012, 10:18
سلام به همگی:20:
من یک هفته پیش dell 5110 گرفتم:46:همه چیزش خوبه فقط یه مشکل داره:13:
دمای قطعاتش به نظره خودم بالاتر از حد نرماله :13:

این عکس هایی که از برنامه های fan speed و hwmonitor گرفتم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم مشخصات dell 5110 : (همون طور که اطلاع دارید 5110 چند نوع کانفیگ مختلف داره:20:مال من اینه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

*این دما ها در حالتی هستن که تنها استفاده ای که داشتم ازش میکردم وبگردی بود ! هنوز بازی سرش نصب نکردم که دمای قطعاتش رو موقع بازی چک کنم،اما این که الان فقط با وبگردی همچین دمایی داره پس به احتمال زیاد اگه یه بازی تقریبا سنگین مثل GTA IV یا NFS The Run بخوام باهاش بازی کنم دما انقدر بالا میره که ریست میکنه:13::9::9:
تازه من الان دارم از cool pad هم استفاده میکنم اما اصلا انگار نه انگار:9:

به نظرتون چیکارش کنم؟ :7::9:

یه سوال دیگه که البته ربطی به موضوع تاپیک نداره:20:
وقتی خونه ام و کلا هر جایی که به برق دسترسی دارم کلا بزنم به برق یا اینکه هر موقع 100% شد از برق بکشمش و وقتی 30% شد دوباره بزنمش برق؟ :20:

:7:

Soroush-S
28-07-2012, 10:53
منم همین کانفیگو دارم - دما لپتاپ که معمولیه یعنی واسه من هم همینه - موقع بازی کردن دماش تا حداکثر 80 درجه بالا میره البته با coolpad و بعد از بیرون اومدن ازبازی دماش سریعا کاهش پیدا میکنه. در مورد استفاده با باتری من بشخصه وقتی باتری داخل دستگاه هست برق هم وصل میکنم.

bestnips
28-07-2012, 13:12
بقیه دوستان م میشه نظرشون رو بگن:7:

LoveLIfe
28-07-2012, 13:15
دما عادی هست تو تابستان !

نیاز به در اوردن باطری نیست ! چون اتوماتیک قطع می کنه باطری رو !

اگه باطری رو در بیارید ، ممکنه یه نوسان ساده لپ تاپ شما از بین بره ، در صورتی که باطری باشه ریسک این کار به شدت پایین می یاد ، به خصوص که تابستان هست و مصرف برق بالا هست و تو شبکه اختلال زیاد هست

farhadd
28-07-2012, 13:21
خیلی به تابستون مربوط نیست. شما زمستون هم میبینی توی حال عادی همین دماها رو داری! البته با این تفاوت که فن کمتر کار میکنه.
کلاً Core i7 ها چه از نسل 1 چه 2 چه 3 همه داغند. البته دماهای شما بازم خیلی خوبه. از من که نرمالش الان در حالت کم کاری 67 درجه هست.
البته شما برای حالت کم کاری برو داخل power options و توان پردازنده رو بذار روی 70 درصد تا خنکتر شه.تاپیک زیر رو ببین:
کاهش دمای لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bestnips
31-07-2012, 11:01
ممنون از راهنمایی ها :20:
جواب این سوالم رو یادتون رفت :7:

یه سوال دیگه که البته ربطی به موضوع تاپیک نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتی خونه ام و کلا هر جایی که به برق دسترسی دارم کلا بزنم به برق یا اینکه هر موقع 100% شد از برق بکشمش و وقتی 30% شد دوباره بزنمش برق؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LightningII
31-07-2012, 13:32
نه . لازم نیست اینکارو بکنی . باتری توی سیستمت باشه ولی هر دو هفته یه بار بذار با باتری کار کنه و کامل بذار خالی شه .
ضمناً dell ها فکر کنم بیشتر از بقیه ی برندهای نوت بوک مشکل داغ شدن رو دارند . یکی از دوستان با نوت بوک جدید دل اش زیاد داغ و ریست میکرد .
یک کول پد خوب بهش معرفی کردم مشکلش حل شده . خیلی از این کولپدهای توی بازار مزخرفند و درست خنک نمیکنند . بدرد نمیخورند .