PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا نیامدن هارد اکسترنال

ehsanttt
27-07-2012, 10:47
با عرض سلام خدمت دوستان
من یه هارد اکسترنال 2ترابایت my book essential WD دارم که وقتی به کامپیوتر وصلش می کنم صدای وصل شدن هارد رو می ده و حتی تو قسمت eject هم نشونش می ده اما توی درایوای مای کامپیوترنشون نمیده و اطلاعات رو بالا نمیاره!!!مشکل از چیه؟

farhadd
27-07-2012, 10:56
در حالتیکه وصل به سیستمه، داخل RUN بزن:
diskmgmt.msc
بعد ببین این هارد اکسترنال به چه صورت داخل Disk Management نامگذاری شده.
روی اون کلیک راست کن و Change driver letter and path رو بزن و با انتخاب دکمه ی change یک حرف دیگه مثلاً H یا یک حرف دیگری رو بهش نسبت بده و نتیجه رو ببین.
اگه توی لیست درایوها نیومد از همون محیط Disk Management یک عکس بگیر و توی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آپلود کن لینکش رو بذار اینجا.

EXTREME
27-07-2012, 12:40
با عرض سلام خدمت دوستان
من یه هارد اکسترنال 2ترابایت my book essential WD دارم که وقتی به کامپیوتر وصلش می کنم صدای وصل شدن هارد رو می ده و حتی تو قسمت eject هم نشونش می ده اما توی درایوای مای کامپیوترنشون نمیده و اطلاعات رو بالا نمیاره!!!مشکل از چیه؟

وقتی هارد رو وصل میکنی یک عکس از disk managment سیستم بزار اینجا

ehsanttt
27-07-2012, 16:39
مشکل not intialize می ده اینم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
27-07-2012, 16:47
الان هارد اکسترنالتون به حالت داینامیک رفته اگه از تو disk managment نمیتونید به حالت basic کانورت کنید سی دی ویندوز xp بزارید و با اون بوت کنید سیستم رو
هارد اکسترنال هم وصل باشه
از اونجا درست کنید اگه اونجا هم پارتیشن هاش مشکل داشت بگین

ehsanttt
27-07-2012, 17:33
مرسی..با برنامه paragon هم میشه درستش کرد؟

EXTREME
27-07-2012, 17:42
مرسی..با برنامه paragon هم میشه درستش کرد؟

بله میشه اگه نشد با سی دی ویندوز xp بهتره

اصلا سی دی ویندوز Xp بزر ببین پارتیشن های اون هارد دیده میشه یا نه

ehsanttt
29-07-2012, 10:50
اقا اصلا هارد و نشون نمی ده سی در ویندوز می ذارم..با برنامه پاراگون اینا رو نشون می ده:

EXTREME
29-07-2012, 11:42
شما اول از همه باید اون هارد رو low level format کنید
درست نشد فریم ویر هارد رو باید آپدیت کنید

farhadd
29-07-2012, 12:20
اقا اصلا هارد و نشون نمی ده سی در ویندوز می ذارم..با برنامه پاراگون اینا رو نشون می ده:
اینطور که از عکست معلومه به یه لپ تاپ hp وصلش کردی. از راه USB2 هست یا USB3 ?
من همین MyBook Essential WD 2TB USB3 رو یکساله دارم چنین مسأله ای باهاش نداشتم.
شما یکجای کارت میلنگه.
به عکس زیر مشخصات هارد من نگاه کن:

ehsanttt
29-07-2012, 12:33
با usb2 وصلش کردم..امکان داره مشکل سخت افزاری داشته باشه؟!!...تو برنامه paragon مثل بقیه ی هاردا نمی شه باش کار کرد.فقط نشونش میده مثل با...فریمور هم که میخاستم آپدیت کنم مشکل I/O داد..البته تو پاراگون هم همین ارور رو داد...

EXTREME
29-07-2012, 19:54
با usb2 وصلش کردم..امکان داره مشکل سخت افزاری داشته باشه؟!!...تو برنامه paragon مثل بقیه ی هاردا نمی شه باش کار کرد.فقط نشونش میده مثل با...فریمور هم که میخاستم آپدیت کنم مشکل I/O داد..البته تو پاراگون هم همین ارور رو داد...

با low level format هم تست کردین ؟

ehsanttt
30-07-2012, 09:12
low level نمی شناسش!با disk managment رفتم این خطا رو داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lbv
03-08-2012, 23:08
فرهاد دمت گرم چند وقت بود مشکل داشتم .حل شد

bardiya200
12-02-2013, 18:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ml

sat190
25-02-2013, 20:18
آقا منم این مشکل رو دارم
فایلا داشت کپی می شد کنسلش کردم نشد انگار ویندوز هنگ کرده بود پس شاتدون کردم دیر شاتدون می شد از برق کشیدم کامیپوترو
حالا هارد فقط اون پایین میاد و خبری ازش تو My computer و disk manager ازش نیست
چراغشم چشمک میزنه
هارد 2tb western هستش

لطفا کمکم کنید اطلاعاتشو نمیخوام فقط هاردو میخوام

EXTREME
25-02-2013, 21:10
آقا منم این مشکل رو دارم
فایلا داشت کپی می شد کنسلش کردم نشد انگار ویندوز هنگ کرده بود پس شاتدون کردم دیر شاتدون می شد از برق کشیدم کامیپوترو
حالا هارد فقط اون پایین میاد و خبری ازش تو My computer و disk manager ازش نیست
چراغشم چشمک میزنه
هارد 2tb western هستش

لطفا کمکم کنید اطلاعاتشو نمیخوام فقط هاردو میخوام

یعنی اصلا تو disk managment اثری ازش نیست ؟
موتور هارد کار میکنه ؟
هارد اکسترنال است ؟

sat190
25-02-2013, 23:11
یعنی اصلا تو disk managment اثری ازش نیست ؟
موتور هارد کار میکنه ؟
هارد اکسترنال است ؟
نه اثری نیست که نیست
موتورشو نمیدونم فقط کامپیوتر نوعشو میشناسه و بس
آره اکسترناله

EXTREME
27-02-2013, 00:43
نه اثری نیست که نیست
موتورشو نمیدونم فقط کامپیوتر نوعشو میشناسه و بس
آره اکسترناله
میتونید هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید ؟
اگر بازم اینطوری بود باید کابل هارد در صورت داشتن آداپتور ، آداپتور هم بررسی بشه گه اینا مشکل نداشت میتونه از برد و موتور هارد باشه یا حتی میتونه فریم ویر این مشکل رو ایجاد کنه البته اگه تشخیصم درست باشه

سنغال
27-02-2013, 01:36
دوستان عزیزم سلام
من یه سال پیش هارد اکسترنالمو کامپیوتر نمی خوند و کلی چیز توش داشتم مخصوصا پایان نامم که از همه برام مهم تر بود! می دونید چقد رتو اینترنت سرچ کردم و چقدر این طرف اون طرف بردم هر کی یه چیزی گفت ولی آخرش می دونید چی شد که درست شد؟!
اومدم اینجا بهتون بگم اگه هاردتون مشکل سخت افزاری نداشته باشه و نسوخته باشه هر چیش باشه اینطوری می تونید به اطلاعتش دسترسی پیدا کنید و کپی شون کنید و بعدشم فرمتش کنید و می شه مثه روز اولش، باید هاردتون رو با برنامه ابونتو بالا بیارید چون تمام مشکل مربوط به انواع ویندوزه که اکثرا ویروسه مشکل رو ایجاد می کنه!

سنغال
27-02-2013, 01:51
توی اوبونتو لینوکس ویروس معنی نداره!

sat190
27-02-2013, 22:10
میتونید هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید ؟
اگر بازم اینطوری بود باید کابل هارد در صورت داشتن آداپتور ، آداپتور هم بررسی بشه گه اینا مشکل نداشت میتونه از برد و موتور هارد باشه یا حتی میتونه فریم ویر این مشکل رو ایجاد کنه البته اگه تشخیصم درست باشه

مرسی
رو سیستم های دیگه حتی سیستم عامل های دیگه هم همینطوره
آداپتور و کابل هم عوض کردم فرقی نکرد
به یه کامیپوتر جدید وصل کردم دیدم هاردش یکم صدا داد پس احتمالا از موتورش نباشه
فریم ویرشو چطوری درست کنم؟

sat190
27-02-2013, 22:11
دوستان عزیزم سلام
من یه سال پیش هارد اکسترنالمو کامپیوتر نمی خوند و کلی چیز توش داشتم مخصوصا پایان نامم که از همه برام مهم تر بود! می دونید چقد رتو اینترنت سرچ کردم و چقدر این طرف اون طرف بردم هر کی یه چیزی گفت ولی آخرش می دونید چی شد که درست شد؟!
اومدم اینجا بهتون بگم اگه هاردتون مشکل سخت افزاری نداشته باشه و نسوخته باشه هر چیش باشه اینطوری می تونید به اطلاعتش دسترسی پیدا کنید و کپی شون کنید و بعدشم فرمتش کنید و می شه مثه روز اولش، باید هاردتون رو با برنامه ابونتو بالا بیارید چون تمام مشکل مربوط به انواع ویندوزه که اکثرا ویروسه مشکل رو ایجاد می کنه!
لینکی دارید واسم بزارید؟
الان رفتم تو سایتش 3 نوع داره کدومش بهتره؟ یسری امکاناتم داره که پولی میشه، لازمه؟
و اینکه چطوری اونجا باید درست بشه؟

king555
11-03-2013, 14:02
منم همین مشکل و با هارد اکسترنالم دارم ولی درایورشم قابل آپدیت نیست درایورش و دانلود کردم ولی نمیتونه آپدیتش کنه
زمانیم که هارد به سیستم وصل باشه موقعی که ریستارت میکنم جلوی بالا اومدن سیستم و میگیره و اجازه نمیده سیستم بالا بیاد

اگه راهکاری دارید لطفا کمک کنید

king555
11-03-2013, 14:09
SYMWAVE generic USB Device
SYMWAVE SES USB Device

این دوتا رو ارور میده و faild و not fond driver نمایش میده و اینطوری میشه که هارد رو نمایش نمیده

ata.royalfalcon
11-03-2013, 14:18
منم همین مشکل و با هارد اکسترنالم دارم ولی درایورشم قابل آپدیت نیست درایورش و دانلود کردم ولی نمیتونه آپدیتش کنه
زمانیم که هارد به سیستم وصل باشه موقعی که ریستارت میکنم جلوی بالا اومدن سیستم و میگیره و اجازه نمیده سیستم بالا بیاد

اگه راهکاری دارید لطفا کمک کنید

SYMWAVE generic USB Device
SYMWAVE SES USB Device

این دوتا رو ارور میده و faild و not fond driver نمایش میده و اینطوری میشه که هارد رو نمایش نمیده

1. در حالت عادي ويندوز هاردهاي اكسترنال را بخوبي شناسايي ميكنه و نيازي به نصب درايور نيست . توصيه ميكنم كه روي يك سيستم ديگر هم تست كنيد (به پورتهاي پشت كيس متصل كنيد) .
2. با توجه به اينكه در اين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتيد كه پارتيشن هارد شما بصورت unallocated درآمده پيشنهاد ميدم كه با برنامه easeus data recovery wizard professional اطلاعات مهم را از اين پارتيشن unallocated شده استخراج و در جاي ديگر ذخيره كنيد و پس از اطمينان از ريكاوري مطلوب آن پارتيشن را فرمت كنيد .

king555
11-03-2013, 14:23
روی سیستمای مختلف تست کردم قبلا هم هیچ درایوری نمیخواست به صورت ناگهانی این بلا سرش اومده
این برنامه که گفتید لینکی ازش دارید ؟
یا توی مجموعه های کینگ یا لرد هست ؟
ممنون از راهنماییتون

king555
11-03-2013, 14:29
این برنامه ریکاوری که گفتید قابلیت برگشت فایلها به صورت فولدر را هست ؟
روشی وجود داره که بتونم فایلهای هارد رو بدون اینکه باز بشند فقط بتونم کپی کنم و از هارد بردارم ؟

ممنون

ata.royalfalcon
11-03-2013, 14:38
روی سیستمای مختلف تست کردم قبلا هم هیچ درایوری نمیخواست به صورت ناگهانی این بلا سرش اومده
این برنامه که گفتید لینکی ازش دارید ؟
یا توی مجموعه های کینگ یا لرد هست ؟
ممنون از راهنماییتون

این برنامه ریکاوری که گفتید قابلیت برگشت فایلها به صورت فولدر را هست ؟
روشی وجود داره که بتونم فایلهای هارد رو بدون اینکه باز بشند فقط بتونم کپی کنم و از هارد بردارم ؟
ممنون

اگر واقعاً در disk management هارد اكسترنال و پارتيشنهاي آن ديده ميشه ولي بصورت unallocated در اومده اين برنامه ممكنه بتونه داده هاي شما رو برگردونه (براي اطمينان يه عكس از disk management اينجا بذاريد) . لينك اين برنامه در پايين گذاشتم ولي ورژن بالاتر را ميتونيد با جستجوي گوگل در سايتهاي فارسي پيدا كنيد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] full.php

نكته : گزینه Complete recovery را باید انتخاب کنید .

سنغال
14-04-2013, 22:44
ذوستان سلام ببخشید دیر اومدم
ولی امیدوارم که بازم به دردتون بخوره
ubuntu (لینوکس) در واقع یه جور سیستم عامل هستش، یکی از ویژگی های مهم اون اینه که اصلا ویروس در این نوع سیستم عامل هیچ معنی و مفهومی نداره! به خاطر همین توصیه کردم بهتون! بعدشم هر ورژن اش که باشه جواب می ده فرقی نمی کنه دوست عزیز، سی دیشو از بیرون بخری گرون نیس توصیه می کنم بخری تا این که بخوای دانلود کنی! مثه سی دی ویندوز که اگه بخری خیلی بهتره اینم همینطوریه! بعد از اینکه سی دی رو گذاشتی توی سی دی رام کاپیوتر رو ریست می کنی بعد یه صفحه ای می آید نوع زبان رو انگلیسی انتخاب می کنی، بعد توی صفحه جدید چند تا گزینه است شما اونی رو انتخاب می کنی که نوشته شروع برنامه اوبونتو بدون نصب آن و هیچگونه تغییری در کامپیوتر! شما اینو باید بزنی، نیازی به نصب اون نداری فقط می خوای کامپیوترت یه بار با سیستم عامل ابونتو (لینوکس) بالا بیاد تا کارت راه بیافته!
بعدش یه کم طول می کشه تا بیاد بالا از اون صفحه سیاها هم میاد نترس بعد که صبر کنی خودش می ره رو صفحه دسکتاپ!!!!:n19:
محیطش شبیه به ویندوزه یه جورایی! می تونی باهاش کار کنی احتمالا! خلاصه بعدش برو و هارد اکسترنالت رو فایل هاش رو بردار و کپی کن یه جایی مثلا تو کامپیوترت بعد هاردو فرمت کن و حلهههههههههههههههه!
:n20:
امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کنم

سنغال
14-04-2013, 22:48
ubuntu (لینوکس) در واقع یه جور سیستم عامل هستش، یکی از ویژگی های مهم اون اینه که اصلا ویروس در این نوع سیستم عامل هیچ معنی و مفهومی نداره! به خاطر همین توصیه کردم بهتون! بعدشم هر ورژن اش که باشه جواب می ده فرقی نمی کنه دوست عزیز، سی دیشو از بیرون بخری گرون نیس توصیه می کنم بخری تا این که بخوای دانلود کنی! مثه سی دی ویندوز که اگه بخری خیلی بهتره اینم همینطوریه! بعد از اینکه سی دی رو گذاشتی توی سی دی رام کاپیوتر رو ریست می کنی بعد یه صفحه ای می آید نوع زبان رو انگلیسی انتخاب می کنی، بعد توی صفحه جدید چند تا گزینه است شما اونی رو انتخاب می کنی که نوشته شروع برنامه اوبونتو بدون نصب آن و هیچگونه تغییری در کامپیوتر! شما اینو باید بزنی، نیازی به نصب اون نداری فقط می خوای کامپیوترت یه بار با سیستم عامل ابونتو (لینوکس) بالا بیاد تا کارت راه بیافته!
بعدش یه کم طول می کشه تا بیاد بالا از اون صفحه سیاها هم میاد نترس بعد که صبر کنی خودش می ره رو صفحه دسکتاپ!!!!:n19:
محیطش شبیه به ویندوزه یه جورایی! می تونی باهاش کار کنی احتمالا! خلاصه بعدش برو و هارد اکسترنالت رو فایل هاش رو بردار و کپی کن یه جایی مثلا تو کامپیوترت بعد هاردو فرمت کن و حلهههههههههههههههه!

سنغال
14-04-2013, 22:49
لینکی دارید واسم بزارید؟
الان رفتم تو سایتش 3 نوع داره کدومش بهتره؟ یسری امکاناتم داره که پولی میشه، لازمه؟
و اینکه چطوری اونجا باید درست بشه؟

hadihadiamir
23-04-2013, 10:41
من یه هارد اکسترنال داشتم به ظرفیت 500 گیگابایت که Bit Locker رو روش فعال کردم و تقریبا هارد پر شده بود و چون رو ویندوز ایکس پی محل کارم کار نمیکرد خواستم از حالت Bit Locker درش بیارم از صبح گذاشتم تا بعدازظهر حدود 90% شده بود و به پیشنهاد بچه ها همیجور تو سرویس گذاشتم رو پاهام که تا رسیدم خونه تموم بشه وقتی رسیدم خونه چکش کردم و به لب تابم وصلش کردم دو تا درایو داشت یکیش رو نشون میده و خیلی سنگین شده زمانیکه پسورد رو وارد میکنی دیگه باید خیلی صبر کنی و هیچی نمیاد تا حالا موفق نشدم وارد هارد بشم. اون درایو دیگه هم زمانیکه میخوای Safe To Remove بزنی یک لحظه نشون میده و میره.میخواستم منو راهنمایی کنید حتی نتونستم فرمتش کنم الان چند ماه گذشته و میخوام اگه بشه درستش کنم طوریکه اطلاعاتم هم سالم بمونه.

Gladiature_Roma
24-04-2013, 15:38
هارد اکسترنال 500 گیگ Goflex

سلام هاردم رو که وصل میکنم به سیستم بالا نمیاد. روی ویندوز 7 بالا میاد راحت. اما روی ویندوز ایکس پی گاهی اوقات اینطور میشه، نمیدونم چطور هم درست میشه، گاهی به خودی خود بالا میاد روی ویندوز ایکس پی ، اما الان یک هفته هست که بالا نمیاد.
توی مای کامپیوتر باید وقتی متصل میکنم اسم هارد بیاد که نمیاد و لوکال دیسک می نویسه و اتواوپن هم میاد اما چیزی رو سرچ نمیکنه...
بعد توی Safe remove که میرم هم اسم هارد میاد هم اسم لوکال دیسک! و هیچ کدوم هم ریموو نمیشن و پیغام میده که سیستم در حال استفاده از اطلاعات این دیسک هست و این حرفها و نمیشه ریموو کرد.از توی مای کامپیوتر هم اگر روی لوکال دیسک هم کلیک کنم که برم توی فایل های هاردم هنگ میکنه ...
لطفا راهنمایی کنید مرسی

عکس از دیسک منجمنت:

عکس از فضای مای کامپیوتر و ... :

aliastonv12
07-06-2013, 13:22
سلام من یه هارد 500 توشیبا دارم.وصلش کردم تلوزیون با فرمتdvrفرمت شد حالا روی کامپیوتر بالا نمیاد کسی میتونه کمک کنه؟

ata.royalfalcon
07-06-2013, 13:38
سلام من یه هارد 500 توشیبا دارم.وصلش کردم تلوزیون با فرمتdvrفرمت شد حالا روی کامپیوتر بالا نمیاد کسی میتونه کمک کنه؟

سلام .
اگر اطلاعات مهم ندارید از طریق disk management ویندوز میتونید بصورت NTFS فرمت کنید .

mehrdadkia
12-06-2013, 10:08
با سلام وتشکر ازد سایت خوبتون من مشکل یکی از درایوامو با توضیحاتتون حل کردم ممنون اما یه مشکل اساسی با هارد اکسترنالم دارم 2 ترا بایت wd، به هیچ عنوان بالا نمیاد زمانی که وصل میکنی یه پیغام برای format میده که کل زندگینامم توشه! :( لطفا" راهنماییم کنید.:n14:

سنغال
20-07-2013, 00:09
دوباره من دیر اومدم اینجاااااااااااا چرا واقعا اینقدر دیر میام؟
راستش الانم خودم دنبال یه جوابی می گشتم که دیدم اومدم توی پی سی ورد خودمون، اومدم آخرین ارسال خودمو دیدم تازه یادم افتادددددددددد.
پست های بعد از پست خودمو خوندمشون، راه حل همگی همینه که من می گم! دوستان گلم حتما برید پست قبلی منو بخونید کامل براتون توضیحش دادم همون طور که من قبلنم گفتم اگه هاردتون مشکل سخت افزاری نداشته باشه 95 درصد مشکلتون حله! البته دوستایی که هاردشون پر اطلاعات مهم هستش و مثلا 2 ترا هست و نمی تونن اطلاعاتشون همشو کپی کنن اول اون کارایی که گفتم رو انجام بدن بعد با انتی ویروس کاسپر و یا نورتون (با آخرین آپدیتشون) هارد رو اسکن کنید که قطعا خیلی طول می کشه. بیشتر این مشکلات ناشی از ویروس هایی که هاردها می گیرن. خلاصه که دوستای عزیز حتما پستای قبلی منو بخونید و عمل کنید مال من و چند تا از دوستام درست شد.
نماز و روزه هاتون هم قبول
التماس دعا

سنغال
20-07-2013, 00:13
دوست عزیز مشکل از ویروسه!
امنیت ویندوز اکس پی پایینه و هاردت هم ویروس داره صد در صد! چون امنیت 7 بیشتر اونجا مشکلی نداری ویروس یابیش کن با کاسپر یا نورتون یا هردوش

سنغال
20-07-2013, 00:16
هارد اکسترنال 500 گیگ Goflex

سلام هاردم رو که وصل میکنم به سیستم بالا نمیاد. روی ویندوز 7 بالا میاد راحت. اما روی ویندوز ایکس پی گاهی اوقات اینطور میشه، نمیدونم چطور هم درست میشه، گاهی به خودی خود بالا میاد روی ویندوز ایکس پی ، اما الان یک هفته هست که بالا نمیاد.
توی مای کامپیوتر باید وقتی متصل میکنم اسم هارد بیاد که نمیاد و لوکال دیسک می نویسه و اتواوپن هم میاد اما چیزی رو سرچ نمیکنه...
بعد توی Safe remove که میرم هم اسم هارد میاد هم اسم لوکال دیسک! و هیچ کدوم هم ریموو نمیشن و پیغام میده که سیستم در حال استفاده از اطلاعات این دیسک هست و این حرفها و نمیشه ریموو کرد.از توی مای کامپیوتر هم اگر روی لوکال دیسک هم کلیک کنم که برم توی فایل های هاردم هنگ میکنه ...
لطفا راهنمایی کنید مرسی

عکس از دیسک منجمنت:

عکس از فضای مای کامپیوتر و ... :

دوست عزیز مشکل از ویروسه!
امنیت ویندوز اکس پی پایینه و هاردت هم ویروس داره صد در صد! چون امنیت 7 بیشتر اونجا مشکلی نداری ویروس یابیش کن با کاسپر یا نورتون یا هردوش

simarana
28-07-2013, 19:33
diskmgmt.msc
روی اون کلیک راست کن و Change driver letter and path رو بزن و با انتخاب دکمه ی change یک حرف دیگه مثلاً H یا یک حرف دیگری رو بهش نسبت بده و نتیجه رو ببین.
اگه توی لیست درایوها نیومد از همون محیط Disk Management یک عکس بگیر و توی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آپلود کن لینکش رو بذار اینجا.

آقا فرهاد عزیز منم مشکل بالا نیامدن هارد اکسترنالم را در ویندوز 7 داشتم که با این راهکاری که گفتید مشکلم براحتی حل شد.یک دنیا ممنون دوست گرامی

kiarash195
25-10-2013, 12:13
سلام دوست عزیز.
من یک هارد اکسترنال 500 seagate دارم. تا دیروز هیچ مشکلی نداشته و راحت کار می کرده. اما الان 2 روزه که روی هیچ سیتم عاملی ( نه xp و نه win 7 ) بالا نمی اد. وقتی به سیستم وصلش میکنم فقط صدای موتور خود هارد می آد و چرغ هارد روشن میشه ولی در سیستم و disk managment شناسایی نمیشه.
لطفا کمکم کنید. اطلاعات مهمی توش دارم.

m_reza_2110
15-11-2013, 19:54
با عرض سلام خدمت دوستان

سلام
من هم مشكلي مشابه دوستمون برام پيش اومد الان!! هارد 2 ترا وسترن همين مدلي!

امروز يعني چند دقيقه پيش وصلش كردم بالا اومد ... مشكلي نداشت يه ذره گشت و گذار كردم بين فايلها ... يه جا يه فايل 12 گيگي داشتم اونو پاك كردم ... مشكلي نبود پاك شد ... بعد به اندازه 20 ثانيه كاريش نداشتم بعد برگشتم كه دوباره خواستم توي فايلها دور بزنم، بك زدم گير كرد!!
بالاي پنجره پيغام not respond اومد ... 15 دقيقه اي دست نزدم همينطوري موند ... قطع هم نكردم ... ري استارت كردم كامپيوتر رو ... روي شات دان موند ! اون موقع يو اس بي رو جدا كردم تا كامپيوتر ري استارت شد!
بعد ويندوز بالا اومد دوباره وصل كرد هارد بالا اومد 30 ثانيه اي بالا بود صداي قطع يو اس بي اومد و قطع شد!

خلاصه الان كه وصل ميكنم به پي سي شناسايي مي كنه ولي بالا نمياد دقيقا مثل دوستمون!

توي ديسك منيجمنت هم شناسايي ميكرد ولي not ready يه همچين چيزي پيغام ميداد!!

بعد از چندبار قطع و وصل الان ديگه توي ديسك منيجمنت نمياره !!!! ولي براي پي سي شناسايي ميكنه مي تونم eject كنم!

موتورش هم الان 1 دقيقه اي روشن مي مونه وقتي نمي شناسه ديگه بي صدا ميشه! البته الان صداي يه تقه هايي هم از داخل هارد ميشنوم! انگار لگد داره ميزنه!!!!!! :n04:

m_reza_2110
15-11-2013, 19:59
تمام هارد فيلم و سرياله فقط! فكر كنم از 70% هم كپي دارم! منتها مشكل اينه كه نميدونم از چيا كپي ندارم!! :n13: فكر كنم دكستر فصل ششم و هفتمش رو فقط روي همين هارد داشتم! حوصله ندارم دوباره دانلود كنم!!!:n03::n02:

imanplusi
02-08-2014, 07:45
با عرض سلام خدمت دوستان
سلام من دقیقا همین مشکل رو دارم میخوام ببینم تونستی حلش کنی؟جواب بده اگه میتونی دمت گرم

ata.royalfalcon
02-08-2014, 11:25
سلام من دقیقا همین مشکل رو دارم میخوام ببینم تونستی حلش کنی؟جواب بده اگه میتونی دمت گرم

سلام .

دوست عزير ؛ لطفاً از Disk management ويندوز وقتيكه هارد اكسترنال به سيستم متصل هست يك عكس بگذاريد تا بتوان تا حد امكان دقيقتر راهنمائي كرد .

مشكلي كه براي آن كاربر اتفاق افتاده ممكن هست كاملاً متفاوت با مشكل شما باشد !

fereydoon1
02-08-2014, 14:18
ضاحرا یه مشکلی دارن این سری هاردهای وسترن حدود 3 ماه پیش یه هارد usp3 یک ترا گرفتم برای رفیقمون .چند روز پیش گفته موقع کپی هارد پریده دیگه بالا نمیاد
فرستادیم گارانتی یکی نو اومد کلی اطلاعت هم داشته پریده
تو نت هم یه سرچ بزنید سایت های خارجی مشکل مشابه هست

مثلا یه جا خونده بودم اگه هارد رو دو سه ساعت به کامیوتر وصل باشه هارد رو میاره بعد میتونید یه سری راه داره که شاید بتونید هارد رو برگردونید
---------------
دوستانی از نرم افزار iso buster استفاده کنید تو اکثر مواقع که هارد رو نشون نمیده به عنوان درایو این نرم افزار هار رو شناسایی میکنه و به صورت درایو میاره و میتونید از فایل ها کپی بگیرید

sadas1
08-08-2014, 21:56
دوستان مشکل من بالا نیامدن ویندوز وقتی که هارد اکسترنال به اون وصله؟چه باید کرد

ata.royalfalcon
08-08-2014, 22:44
دوستان مشکل من بالا نیامدن ویندوز وقتی که هارد اکسترنال به اون وصله؟چه باید کرد

برید بایوس و از قسمت integrated peripherals اگر چیزی به اسم legacy usb storage detect وجود داشت غیر فعالش کنید .

babrfun
04-10-2014, 23:32
سلام دوستان
لطفا اگه میتونید کمک کنید هارد wd یک ترا دارم وقتی داشتم فرمتش میکردم وسط فرمت کردن ارور داد که نمیشه فرمتش کرد از اون موقع به بعد هارد بالا نمباد بعضی وقتا تو دیسک منیجر نشونش میده بعضی وقتا هم نه وقتی هم که نشونش میده نمیشه هیچ کاریش کرد یعنی وقتی روش راست کلیک میکنی هیچ گزینه ای نمیشه زد.. همیشه موقع وصل کردن صدا میاد که وصل شده و موتورش هم کار میکنه تو قسمت اجکت هم نشونش میده تو هارد اطلاعاتی ندارم فقط میخوام هارد درست بشه در ضمن وقتی که تو دیسک منیجر نشونش نمیده خودش خود به خود قطع و وصل میشه کابلش رو هم تست کردم موردی نداره

danavan
04-10-2014, 23:50
این اتفاق برای من هم افتاد... هاردم 1 ترا بایت وسترن دیجیتال بود...
1-اول باید اطلاعاتتون رو ریکاوری کنید با نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard 8.0 .... که البته بگم تا بایت آخرش بر میگرده ... پس نترسید
2- پارتیشن های از دست رفته (Lost partition) رو از طریق خود سیستم عاملتون قسمت Disk Management دوباره پارتیشن بندی و فرمت و استفاده کنید...

akbarnet
31-10-2014, 01:47
سلام هارد من مشکل پیدا کرده؛ وسترن دیجیتال هست اکسترنال
چند روزی اصلا بالا نمیومد فقط شناخته میشد ولی در Disk Management چیزی نمایش داده نمیشد !!
الان شناخته میشه و در قسمت Disk Management نیز قرار داده میشه و به آن نامی داده میشه مثل j و در کنار بقیه درایوها نمایش داده میشه ولی بسیار کند است و اصلا باز نمیشه و اطلاعات نمایان نمیشه به طوری ک وقنی کلیک میکنم هنگ میکنه و وقتی وارد یو اس بی میکنم Disk Management نیز به سختی باز میشه ، با برنامه quick format wd نیز نتونستم فرمت کنم بسیار زمان میبره و حرکتی نمیده ،

ممنون میشم راهنمایی کنید

pouyamemar
03-12-2014, 09:49
سلام به همگي. ميخواستم بپرسم هارد اكسترنالم رو نمي خونه آيكنش تو my computer مياد ولي نوشته local Disk و وقتيم ميخوام بازش كنم ميگه بايد فرمت شه.
اطلاعاتشم برام خيلي مهمه. لطفا راهنمائيم كنيد.

راشا تهرونی
15-03-2015, 23:35
diskmgmt.msc

سلام
من هم این مشکل رو داشتم همین کار شما رو انجام دادم الان یه درایو به مای کامپیوترم اضاف شده چطوری حذفش کنم؟
این عکسی که از درایوهام گرفتم

در ضمن مشکل بالا نیامدن هارد رو چیکار کنم؟

ata.royalfalcon
16-03-2015, 07:56
سلام
من هم این مشکل رو داشتم همین کار شما رو انجام دادم الان یه درایو به مای کامپیوترم اضاف شده چطوری حذفش کنم؟
این عکسی که از درایوهام گرفتم

در ضمن مشکل بالا نیامدن هارد رو چیکار کنم؟

سلام .

1. پارتيشن System Reserved مربوط به هارد ديسك سيستم را اگر حذف كنيد ويندوزتان ديگر بالا نخواهد آمد . پس حداكثر كاري كه ميتونيد انجام بديد اين هست كه فقط Letter آن پارتيشن را برداريد تا ديگر در my computer ديده نشود .
2. فضاي پارتيشن بندي نشده 150.26 گيگابايتي مربوط به هارد ديسك سيستم را بصورت Logical پارتيشن بندي كنيد تا بتونيد از فضاي آنهم استفاده كنيد . البته اين مسئله هيچ ارتباطي با مشكل هارد ديسك اكسترنال ندارد . تاكيد ميكنم كه اين فضا بايد بصورت Logical پارتيشن بندي بشود در غير اينصورت ممكن هست هارد ديسك به دايناميك تبديل شود .
3. فضاي هارد ديسك اكسترنال نه Letter دارد و نه حتي فايل سيستم آن براي ويندوز مشخص هست . اگر اطلاعات مهمي نداريد آنرا با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد تا در my computer ديده شود . اگر هم بطور اتوماتيك Letter نگرفت يه Letter غير تكراري هم اختصاص بديد . در صورتيكه اطلاعات مهمي داريد قبل از اينكه بخواهيد فرمت كنيد ، بررسي كنيد كه آيا ميتوانيد با EaseUS Data Recovery Wizard Professional اطلاعات را بازيابي كنيد يا خير (آموزش در پست 2# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

راشا تهرونی
16-03-2015, 20:21
سلام .

1. پارتيشن System Reserved مربوط به هارد ديسك سيستم را اگر حذف كنيد ويندوزتان ديگر بالا نخواهد آمد . پس حداكثر كاري كه ميتونيد انجام بديد اين هست كه فقط Letter آن پارتيشن را برداريد تا ديگر در my computer ديده نشود .
2. فضاي پارتيشن بندي نشده 150.26 گيگابايتي مربوط به هارد ديسك سيستم را بصورت Logical پارتيشن بندي كنيد تا بتونيد از فضاي آنهم استفاده كنيد . البته اين مسئله هيچ ارتباطي با مشكل هارد ديسك اكسترنال ندارد . تاكيد ميكنم كه اين فضا بايد بصورت Logical پارتيشن بندي بشود در غير اينصورت ممكن هست هارد ديسك به دايناميك تبديل شود .
3. فضاي هارد ديسك اكسترنال نه Letter دارد و نه حتي فايل سيستم آن براي ويندوز مشخص هست . اگر اطلاعات مهمي نداريد آنرا با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد تا در my computer ديده شود . اگر هم بطور اتوماتيك Letter نگرفت يه Letter غير تكراري هم اختصاص بديد . در صورتيكه اطلاعات مهمي داريد قبل از اينكه بخواهيد فرمت كنيد ، بررسي كنيد كه آيا ميتوانيد با EaseUS Data Recovery Wizard Professional اطلاعات را بازيابي كنيد يا خير (آموزش در پست 2# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

ممنون با سیستم دیگری تست کردم امد بالا بدون مشکل

79522
20-06-2015, 11:54
سلام کسی میتونه منو راهنمایی کنه منم همچین مشکلی دارم هاردا کامپیوتر میشناسه اما تو درایوام نمیاد چیکار کنم
خواهشا کمکم کنید

ali_n2011
23-06-2015, 22:13
سلام
من یه هارد 1 ترا اکسترنال سیگیت دارم دو روز پیش خواستم تو تلوزیون با هاردم فیلم ببینم منتها منصرف شدم صبح دیدم تلوزیون هاردو نمی شناسه بردم رو لپ تاپ رو اونم قابل شناسایی نبود فقط بعد 10 ثانیه صدایی که هارد وصل شده رو ویندوز می اومد ولی دزایو هارد بالا نمی اومد جالبه می خواستم remove کنم اجازه نمی داد یه جا بردم گفتن فریمورش پریده و راه حلی برا درست شدنش ندارند اگه دوستان راه حلی دارند ممنون می شم راهنمایی کنند چون اطلاعات حیاتیم رو این هارده.

ata.royalfalcon
24-06-2015, 07:17
سلام
من یه هارد 1 ترا اکسترنال سیگیت دارم دو روز پیش خواستم تو تلوزیون با هاردم فیلم ببینم منتها منصرف شدم صبح دیدم تلوزیون هاردو نمی شناسه بردم رو لپ تاپ رو اونم قابل شناسایی نبود فقط بعد 10 ثانیه صدایی که هارد وصل شده رو ویندوز می اومد ولی دزایو هارد بالا نمی اومد جالبه می خواستم remove کنم اجازه نمی داد یه جا بردم گفتن فریمورش پریده و راه حلی برا درست شدنش ندارند اگه دوستان راه حلی دارند ممنون می شم راهنمایی کنند چون اطلاعات حیاتیم رو این هارده.

سلام .

وقتيكه هارد اكسترنال به سيستم متصل هست ، يك عكس از Disk management ويندوز اينجا بذاريد .

79522
25-06-2015, 15:52
درست نمیشه احتمالا ببر گارانتی اگه داره تا برات عوض کنن
منم همچین مشکلی داشتم عکساشم گذاشتم برو ببین

851086245
25-06-2015, 16:20
ممنون از راهنماییتون:n16::n16::n16:

ali_n2011
26-06-2015, 13:50
متاسفانه هارد الان دستم نیست که عکساش بزرام من تو چند جا دیدم مشکل فرم ور را حل می کنند

pj1499
16-07-2015, 23:18
سلام برای من این مشکل پیش اومد که هاردمو که سیگیت 1 ترا هستش وصل کردم به تلویزیون LED خونه ، یه پیغام داد منم اوکی کردم. بعد نوشت یو اس بی رو نمی شناسه. بعد دوباره وصل کردم پیغام داد که فایل یا دایرکتری خراب شده.به کامپیوتر وصل کردم بوق اتصال میاد تو قسمت ایجکت هم میاد ولی تو مای کامپیوتر نمی یاد. از disk mangment هم رفتم اونجا میاد و انلاینه ولی گزینه ...change drive letter and paths رو که راست کیلک می کنم فعال نیست. فقط گزینه delete volume فعاله.حالا چه کار کنم.اطلاعات خیلی مهمی روش دارم نزدیک 900 گیگ اطلاعات دارم روش.

ali_n2011
16-07-2015, 23:47
سلام برای من این مشکل پیش اومد که هاردمو که سیگیت 1 ترا هستش وصل کردم به تلویزیون LED خونه ، یه پیغام داد منم اوکی کردم. بعد نوشت یو اس بی رو نمی شناسه. بعد دوباره وصل کردم پیغام داد که فایل یا دایرکتری خراب شده.به کامپیوتر وصل کردم بوق اتصال میاد تو قسمت ایجکت هم میاد ولی تو مای کامپیوتر نمی یاد. از disk mangment هم رفتم اونجا میاد و انلاینه ولی گزینه ...change drive letter and paths رو که راست کیلک می کنم فعال نیست. فقط گزینه delete volume فعاله.حالا چه کار کنم.اطلاعات خیلی مهمی روش دارم نزدیک 900 گیگ اطلاعات دارم روش.
برا منم همینطور شده منتها من شب فیلم دیدم و تاوزیونو خاموش کردم صبح نمی شناخت رو disk mangment هم نشان نمی ده فقط بعد 15 ثانیه صدای اتصال می آد و دیگر هیچ جالبه اجکتم نمی شه.یکی دو جا بردم یکی گفته فریمورش پاک شده یکی گفته بردش سوخته دوستان اگه راه حلی دارن ممنون می شم راهنمایی کنند.

ata.royalfalcon
17-07-2015, 09:35

سلام .

1. قبل از اینکه هر پیغامی رو OK کنید باید دقیق مطالعه کنید و در صورتیکه مطمئن هستید کاری که میخواد روی هارد اکسترنال انجام بده بیخطر هست اونوقت OK کنید . چه پیغامی داده بود ؟ پیغام فرمت و تغییر فایل سیستم هارد اکسترنال بوده ؟

2. هر چند که توضیحاتتون غیر دقیق هست (باید عکس از همین قسمت Disk management ویندوز اینجا میذاشتید) ولی اینطور حدس میزنم که فایل سیستم درایو هارد اکسترنال برای ویندوز نا مشخص هست (شاید توسط تلویزیون با یه نوع فایل سیستم متفاوت فرمت شده) . یه چک دیسک با دستور دستور Chkdsk X: /f انجام بدید و اگر هم فایده ای نداشت باید اطلاعات رو با نرم افزارهای مناسب بازیابی و روی هارد اکسترنال دیگه ذخیره کنید .

ali_n2011
17-07-2015, 19:22
مشکل هارد من که توسط دیسک منیجمنت شناسایی نمی شه ولی آیکون remove کردنش تو تسک بار می آد چیه؟ آیا فریمورش پریده؟ یا بوردش سوخته؟ من تهران نیستم کسی هم اینجا نیست که کمکم کنه

teyhoo83
19-07-2015, 13:19
راحتترین راه حل این هست که یک باکس جدید بخرین با قیمت حدود 10 تومن.
مشکل هارد شما این هست که تبدیل هارد لپ تابی شما به usb تون دچار اشکال شده.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

ali_n2011
19-07-2015, 14:55
راحتترین راه حل این هست که یک باکس جدید بخرین با قیمت حدود 10 تومن.
مشکل هارد شما این هست که تبدیل هارد لپ تابی شما به usb تون دچار اشکال شده.

نه مشکل از این نیست یه جا با استفاده از تبدیل هم استفاده کردند هارد بالا نیومد به جا گفتند فریم ورش پریده و فرم ور زدن کار سختیه و یه نفر هم گفت بردش سوخته و باید بردش عوض شه ضمنا هارد سیگیت من دو تیکه هست که یه تیکش که کوچیکه ازش جدا می شه و می شه به کامپیوتر وصلش کرد و حالت تبدیل مانند داره و کابل usb 3 هم به این تیکه وصل می شه.
موتور هارد کار می کنه ولی تو دیسک منیجمنت نمی آد و تو task tray می آد که می شه removeش کرد وفتی هم وصل می کنی به لپ تاپ بعد 15 ثانیه صدای اتصال می آد.

teyhoo83
19-07-2015, 15:11
خوب وقتی شما باکس میخری اون تیکه ای که تبدیل میکنه هم هست.
ضمنا تمام هارد اکسترنال ها یه هارد لپ تابی هست که یه تبدیل و یه جعبه داره.

mab124000
22-07-2015, 13:02
سلام خدمت دوستان و اساتید
من یک هارد اکسترنال وسترن یک ترا دارم که شناسایی نمیشه نه در ویندوز سون و نه در 8 ، تو دو تا لپ تاپ امتحان کردم و تو هردو تا در دیسک منیجمنت نشونش نمیده.
بدون آدابتوره اما چراغ پاورش روشنه و صداش مثله قبل معمولیه.
ضمنا در دیوایس منیچر نشونش میده. من هارد رو به دستگاه دیجیتال هم وصل میکردم .
لطفا راهنماییم کنید ممنون.

ali_n2011
22-07-2015, 16:23
خوب وقتی شما باکس میخری اون تیکه ای که تبدیل میکنه هم هست.
ضمنا تمام هارد اکسترنال ها یه هارد لپ تابی هست که یه تبدیل و یه جعبه داره.

خوب من یه جا هم از طریق تبدیل به کامپیوتر وصل کردم باز نشناخت

kasi58
25-08-2015, 14:18
سلام من یک هارد اکسترنال ۵۰۰ مگ usb2 دارم ،چند سالی هست که دارمش ولی خیلی استفاده نمیکردم،چند روز پیش زدم به کامپوترم اصلا نشناختش و نشون نمیده ،..
usb های لپتاپم هم همه کار میکنه ،ممکنه ولتاژ کم بده ،دسکتاپ ندارم که امتحان کنم
ویندوز هم میگه باید فرمت شه ،میزنم فرمت ،فرمت هم نمیتونه بکنه ،واقعا موندم چی کار کنم ،لطفا راهنمائی کنید
عکس هم پیوست شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
25-08-2015, 16:39
یک عکس از disk managment بزارید اگر اطلاعات مهم ندارید پارتیشن رو با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن پاک کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع کنید اگر درست نشد با فرمت سطح پایین تست کنید اگر اطلاعات مهم دارید قبلش کل پارتیشن رو با نرم افزار easeus data recovery ریکاوری کنید بعد اون کارهارو انجام بدید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

kasi58
25-08-2015, 17:34
یک عکس از disk managment بزارید اگر اطلاعات مهم ندارید پارتیشن رو با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن پاک کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع کنید اگر درست نشد با فرمت سطح پایین تست کنید اگر اطلاعات مهم دارید قبلش کل پارتیشن رو با نرم افزار easeus data recovery ریکاوری کنید بعد اون کارهارو انجام بدید

الان که وصل ش کردم حتی نشون هم نمیده ،بعضی وقتا نشون میده که میگه ویندوز باید فرمتش کنه ،میزنم فرمت ،فرمت هم نمیتونه بکنه ،هیچ ضربه هم نخورده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
25-08-2015, 18:12
من عکس اولی برام باز نمیشه یعنی تو disk managment هم نیست؟

kasi58
25-08-2015, 19:35
من عکس اولی برام باز نمیشه یعنی تو disk managment هم نیست؟

هارد رو که میزنم چراغش روشن میشه ،لرزش هم داره که نشون میده میچرخه ،ولی detect نمیکنه ،فقط یک بار detect کرد که گفت باید فرمت شه زدم فرمت که فرمت هم نکرد ..
الان هم که device manager نشون نمیده ،یک بر هم driver اش را uninstal کردم دوباره نصب کردم ،فرقی نکرد ،نمیدونم چی کار کنم ،هر کاری از دستتون بر میاد دریغ نکنید لطفا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این ۲ تا عکس هم در ۲ حالت مختلف گرفتم ،امیدوارم نشون بده،اگه نداد خصوصی بفرستین تا عکس رو بفرستم

EXTREME
25-08-2015, 22:23
سلام device manager نه disk managment روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید گزینه manage بعد disk managment

kasi58
26-08-2015, 19:34
سلام device manager نه disk managment روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید گزینه manage بعد disk managment

EXTREME
27-08-2015, 13:30
برای هارد اکسترنال کابل هاردو بررسی کنید هارد رو میزنید موتور هارد کار میکنه؟ اگر موتور کار میکنه و با تعویض کابل درست نشد میتونه مشکل از فریم ویر باشه در غیر این صورت اگر موتور هارد کار نمیکنه مبتونه هم مشکل از کابل باشه هم موتور هارد هم برد اصلی هارد
بهتره هارد روی یک سبستم دیگه هم تست بشه

mehran650
10-09-2015, 18:43
دوستان سلام. مشكل من اينه كه هاردم از نوع بووفالو هست و تا چند مدت پيش روي ويندوز XP ام بالا مي اومده ولي الان بالا نمياد. روي بقيه سيستم ها هم بالا مياد ولي براي خودم هركار ميكنم جواب نميده. حتي داخل سيستم هم شناخته نميشه. ممنون ميشم اگر راهم بياندازيد خيلي گيرم. تشكر

EXTREME
10-09-2015, 21:14
هارد رو به سیستم زدید یک عکس از disk managment بزنید

mehran650
12-09-2015, 12:13
متاسفانه داخل disk mng هم شناخته نمیشه. تا دیروز روی ویندوز 7 بالا می اومد که امروز حتی روی این ویندوز هم بالا نمیاد.

EXTREME
12-09-2015, 15:04
متاسفانه داخل disk mng هم شناخته نمیشه. تا دیروز روی ویندوز 7 بالا می اومد که امروز حتی روی این ویندوز هم بالا نمیاد.
اگر هاردتون روی سیستم های دیگه بالا میاد ولی روی سیستم شما نمیاد باید سیستم عاملتون رو اول از همه بررسی کنید تعویض یا ریپیر کنید درست نشد اگر به پی سی میزنید بایک پاور دیگه سیستم رو چک کتید

mehran650
12-09-2015, 19:14
متاسفانه الان ديگه روي هيچ سيستمي ديگه و هيچ سيستم عاملي بالا نمياد. واقعا توي دردسر افتادم كل اطلاعات تزم روي اين هارد هست. نرم افزاري چيزي اگر هست كه امكان شناسايي اينجور هاردها رو فراهم ميكنه ممنون ميشم بفرماييد.

EXTREME
12-09-2015, 21:18
متاسفانه الان ديگه روي هيچ سيستمي ديگه و هيچ سيستم عاملي بالا نمياد. واقعا توي دردسر افتادم كل اطلاعات تزم روي اين هارد هست. نرم افزاري چيزي اگر هست كه امكان شناسايي اينجور هاردها رو فراهم ميكنه ممنون ميشم بفرماييد.
موتور هارد کار میکنه؟ وقتی به سیستم متصل میشه ؟ کابل هارد رو هم بررسی کنید اگر موتور هارد درست کار میکنه و کابل هم درسته باید هارد رو به مرکز گارانتی کننده ببرید چون میتونه مشکل سخت افزاری داشته باشه
ببینید با ویندوز لایو میتونید به هارد دسترسی داشته باشید یا نه

mehran650
12-09-2015, 22:06
ويندوز لايو چگونه هست

EXTREME
13-09-2015, 11:18
نرم افزار هایرن بوت سی دی رو بگیرید توش ویندوز لایو داره با اون سیستم رو بوت کنید

matador5550
05-11-2015, 10:32
دوستان من هارد توشیبا دارم ، توی سیستم مک به خوبی کار میکنه ولی تو ویندوز فقط درایورشو نصب میکنه سپس توی My Computer هیچی نمیاره Low Level Format هم کردم فایده نداشت، اینم عکس ازش :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]);

EXTREME
05-11-2015, 11:27
اگر اطلاعات مهم ندارید با نرم افزار easeus partition master هارد رو مجددا پارتیشن بندی کنید هاردتون درایوش نه فایل سیستم داره نه لیبل برای همین دیده نمیشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

matador5550
05-11-2015, 13:42
مرسی داداش خیلی ممنونم ،درست شد خدا خیرت بده

peyman.opop
24-11-2015, 20:27
آقا من ی هارد 1ترا سیگیت دارم بعضی وقتا خودش میاد بعضی وقتا اصلا هاردو نمیاره. ممنون میشم کمک کنید

- - - Updated - - -

آقا من ی هارد 1ترا سیگیت دارم بعضی وقتا خودش میاد بعضی وقتا اصلا هاردو نمیاره. ممنون میشم کمک کنید

EXTREME
25-11-2015, 10:53
یعنی بعضی وقت ها هارد دیتکت میشه بعضی وقتا نمیشه ؟ هارد روی یک سیستم دیگه تست شده ؟
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید و اتصالات هارد رو بررسی کنید
هارد اینترنال هست یا اکسترنال؟

behnam.pur
28-11-2015, 19:13
با سلام خدمت اساتید گرامی

یه هارد اکسترنال ADATA HD650 خریداری کردم که به تلویزیون که متصل میکنم شناسایی میشه اما به سیستم که متصل میکنم تو مای کامپیوتر نمایش داده نمیشه .. قسمت Divice manager هم نمایش داده میشه اما تو قسمته disk management هم نمایش داده نمیشه

در ضمن هارد نو هست و به پورت پشت کیس هم متصل کردم ویندوز هم تازه عوض شده

تاپیک و مطالعه کردم اما به نتیجه ای نرسیدم

این هم عکس هاش

خوشحال میشم گره از کارم باز کنید:n16:

behnam.pur
28-11-2015, 19:31
:n28:;کسی نبود؟

EXTREME
28-11-2015, 22:07
با لینوکس لایو هم ببینید میتونید هارد رو ببینید یا نه

amir200812
30-11-2015, 12:53
سلام
دوستان یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال المنت هست که مشکلش به شرح زیر هست:

وقتی به سیستم میزنم، چراغ روشن میشه و موتور کار میکنه!
تو دیوایس منجر هم نشون میده.
تو دیسک منیجمنت هم نشون میده.
Hdtune هم نشون میده.

ولی درایو رو نشون نمیده.
تو hdtune نمیشه تست انجام داد و پیام Read error میده.
تو دیسک منجمنت بصورت Unknown و Not Initialized هست.
اولین باری که به سیستم وصل میشه، پیام میده you must initialize a disk before logical disk manager can access it و 2 گزینه MBR و GPT برای انتخاب وجود داره که در هر 2 مورد پیام Access is denied میده.
بعدا دیگه کلا گزینه initialize disk غیر فعال میشه.

راهی سراغ دارید برای درست کردن این مشکل؟

EXTREME
30-11-2015, 18:16
سطح دسترسی یوزرتون رو چک کنید ادمین باشه همچنین با لینوکس لایو و mini xp داخل hiren boot cd هم تست کنید درست نشد بهتره روی یک سیستم دیگه هارد رو بررسی کنید

amir200812
01-12-2015, 09:15
سطح دسترسی یوزرتون رو چک کنید ادمین باشه همچنین با لینوکس لایو و mini xp داخل hiren boot cd هم تست کنید درست نشد بهتره روی یک سیستم دیگه هارد رو بررسی کنید

هم یوزرم ادمین هست، و هم با اکانت پیشفرض ادمین هم تست کردم! نتیجه همونه.
mini xp تو دیوایس منجر نشون میده، ولی توی دیسک منیجمنت کلا هارد رو نشون نمیده.
با parted magic هم تست کردم ( بر اساس لینوکس هست و داخل همین hiren هم هست) میگه جدول بوت نداره و باید تعریف بشه که وقتی میخوام ایجاد کنم ارور میده و نمیشه.
با diskpart هم چک کردم،هارد رو میشناسه، انتخابش میکنم، ولی وقتی می خوام پارتیشن رو ایجاد کنم یا تبدیل به MBR/GPT کنم ارور میده که:
DiskPart has encountered an error: Access is denied

یادم نیست کدوم نرمافزار بود، ولی یکی از نرمافزار ها هم درست اولین سکتور رو بعنوان بدسکتور تشخیص میداد (HDTUNE که کلا قرمز نشون میده همه هارد رو).

حلا این هارد درستبشو هست!؟
*درضمن هارد قاب نداره ها، همینطوری بیرون هست!
مثل عکس زیر:

یه پین 2 تایی هست با یه پین 12 تایی! اینا چی هستند؟ ممکنه به اینا ربطی داشته باشه!؟

*درضمن با 2 تا کابل و 3 سیستم تست کردم.

EXTREME
01-12-2015, 16:53
نرم افزار hd tune تب health همه قرمزه ؟

amir200812
01-12-2015, 18:23
نرم افزار hd tune تب health همه قرمزه ؟

نه، منظورم تب Error scan هست.

kasi58
01-12-2015, 18:35
سلام
من اکسترنال هاردم رو لپتاپم detect نمیکرد ،چراغش روشن میشد ولی چشمک نمیزد که داره میخونه
بردم تعمیرگاه گفت که اول سیلندرش مشکل ممکنه داشته باشه بعدش که رفتم بگیرم گفت که ی چیزی مثل cpu توی هارد سوخته که دگه قابل تعمیر نیست ،درست میگه یا میخواسته از سر و اکنه ؟

EXTREME
02-12-2015, 09:24
آی سی اصلی هارد هم میتونه خراب بشه اگر پیدا نشه و با هیتر هم درست نشه میگن قایب تعمیر نیست

EXTREME
02-12-2015, 09:28
نه، منظورم تب Error scan هست.

آپدیت فریم ویر رو هم تست کردید ؟ اگر درست نشد به نظر من به گارانتی نشون بدید بد نیست

amir200812
02-12-2015, 12:06
آپدیت فریم ویر رو هم تست کردید ؟ اگر درست نشد به نظر من به گارانتی نشون بدید بد نیست

چطوری آپدیت کنم؟
WDFirmwareUpdater.exe چک کردم، ولی کلا میگه هیچ هارد wd رو پیدا نمیکنه و میگه دوباره اسکن کن!
تو سایت wd هم برای wd element هیچ فریموری برای دانلود وجود نداره.

EXTREME
02-12-2015, 19:35
اگر فریم ویری پیدا نکردید در سایت پس نیست به گارانتی نشون بدید هارد رو ببینید چی میگن

10024
21-12-2015, 17:41
سلام
هارد 1 ترا ADATA HD710 دارم. به تلویزیون وصل کردم ازش استفاده کردم بدون کندنش رفتم تو حالت خود تی وی بعد که دوباره خواستم وارد هارد بشم اسمشو نشون میداد اما خالی بود.
به پی سی هم وصل کردم از پشت چراغش روشنه اما تو ما کامپیوتر درایوش نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم عکس disk managmenش

EXTREME
21-12-2015, 21:45
فایل سیستم و برچسب پارتیشن دچار مشکل شده ببینید با لینوکس لایو میتونید به اطلاعات دسترسی داشته باشید اگر نشد بعترین کار ریکاوری کل اطلاعات پارتیشن با نرم افزار easeus data recovery هست برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارید

10024
22-12-2015, 00:15
لینوکس لایو هم نتونست شناسایی کنه
اینجا باید اسم هاردمو میاورد دیگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

10024
22-12-2015, 00:38
الان دارم اطلاعات رو ریکاوری میکنم بعدش دقیقا باید چیکار کنم که خوب بشه؟؟؟؟؟؟؟
مرسی از راهنمایی بالایی:n16:

10024
22-12-2015, 08:13
برنامه باید کرک میشد اول؟؟؟؟

ata.royalfalcon
22-12-2015, 08:49
الان دارم اطلاعات رو ریکاوری میکنم بعدش دقیقا باید چیکار کنم که خوب بشه؟؟؟؟؟؟؟
مرسی از راهنمایی بالایی:n16:

باید دوباره پارتیشن بندی و سپس فرمت بشه .
یعنی باید اون فضای 47 مگابایتی و 931.46 گیگابایتی رو حذف کنید تا با فضای 9 مگابایتی unallocated یکی بشه و سپس یک پارتیشن بسازید و فرمت کنید .

برنامه باید کرک میشد اول؟؟؟؟

بله ، باید کرک بشه در غیر اینصورت محدودیت در بازیابی اطلاعات خواهید داشت .

10024
24-12-2015, 13:02
نرم افزار کرک نمیشه مشکل پیدا نکردن فایل gc.dll میده
یه نرم افزار دیگه معرفی کنین لطفا

ata.royalfalcon
24-12-2015, 21:49
نرم افزار کرک نمیشه مشکل پیدا نکردن فایل gc.dll میده
یه نرم افزار دیگه معرفی کنین لطفا

میتونید از نرم افزار MiniTool Power Data Recovery استفاده کنید .

90213245
16-01-2016, 20:40
سلام من یه هارد WD My Passport Ultra یک ترا دارم چندماهی هست خریدم ولی امروز وسط کار یهو قطع شد، به 4 تا سیستم مختلف زدم موتورش کار میکنه چشمک هم میزنه چراغش ولی تو درایوا نمیاد، بعضی از سیتم ها هم میگن فرمتش کن ، تو disk management هم رفتم اسمشو عوض کردم ولی فرقی نکرد این هم عکس disk mamangement

EXTREME
16-01-2016, 20:46
هارد فایل سیستمش raw شده قبل از هر چیز یک چک دیسک روی هارد انجام بدید درست نشد اگر اطلاعات مهم ندارید با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن یا از داخل همین محیط پارتیشن هارد رو پاک کنید و دوباره ایجاد کرده و فرمت کنید اگر اطلاعات مهم دارید قبل از اینکار کل اطلاعات پارتیشن رو باید ریکاوری کنید با نرم افزار easeus data recovery

90213245
16-01-2016, 23:46
ممنون از راهنماییت، برم امتحان کنم ایشالله که درس شه.

90213245
16-01-2016, 23:52
هارد فایل سیستمش raw شده قبل از هر چیز یک چک دیسک روی هارد انجام بدید درست نشد اگر اطلاعات مهم ندارید با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن یا از داخل همین محیط پارتیشن هارد رو پاک کنید و دوباره ایجاد کرده و فرمت کنید اگر اطلاعات مهم دارید قبل از اینکار کل اطلاعات پارتیشن رو باید ریکاوری کنید با نرم افزار easeus data recovery

برای چک کردن میگه حتما باید فرمت شه، این که شما گفتی ریکاوری انجما بدم رو قبل از فرمت کردن انجام بدم یا بعدش؟

EXTREME
17-01-2016, 09:51
قبل از فرمت باید بکنی اینکارو حجم اضافه باید داشته باشید

90213245
20-01-2016, 01:00
قبل از فرمت باید بکنی اینکارو حجم اضافه باید داشته باشید

آقا دم شما گرم، خدا صد در دنیا و هزار در آخرت بهت بده. تقریبا تمام اطلاعات و ریکاوری کردم و هاردم با موفقیت فرمت شد. خیلی سریع و بی دردسر. بازم ممنون.

masoudtr
26-01-2016, 19:15
یک هارد یک ترا وسترن اکسترنال اداپتوری دارم
نه جایی خورده نه چیزی
الان میزنم به سیستم نمیشناسه ولی روشن میشه و تو دیسک منیجمنت میزنه not initialize
و وقتی هم روش میزنم میزنه دیویاس نات ردی
چکار کنم؟

EXTREME
26-01-2016, 23:03
این مشکل رو فکر نکنم بتونید نرم افزاری حل کنید یک راه هست اونم اینکه با mbr fix موجود در hiren boot cd بیاین mbr رو ریستور یا دوباره ایستال کنید اگر نشد باید ببرید گارانتی البته با این کار ممکنه به اطلاعاتتون هم آسیب برسه

masoudtr
26-01-2016, 23:21
اطلاعات اش هم رفت اشکال نداره
فقط بشه ذوباره هارد و استفاذه کرد
این روشی که گفتی را توضیح میدی؟

EXTREME
26-01-2016, 23:38
اموزشش تو یوتیوب هست شما هایرن بوت سی دی رو روی سی دی رایت میکنید داخلش ابزارهای مربوط به mbr هست که باهاش میتونید mbr رو درست کنید

KINGHMA
27-01-2016, 16:01
با سلام..
یک هارد اکسترانلWD Element 1TB داشتم حاوی 600گیگابایت فایل!داشتم یه عکس توش نگاه میکردم که هنگ کرد و مجبور شدم سیستمو ریست کنم!بعد بالا اومدن سیستم دیگه هارد بلا نمیاد اما موتورش کار میکنه و چراغش روشن میمونه...هارد شناخته میشه تو دیوایسها...حالا موندم چه کنم اطلاعاتمو چه کنم!:n03:
اینم اسکرین از دیسک منیجر ویندوز.

masoudtr
27-01-2016, 17:14
من این هارد را وصل که میکنم ویندوز هم بالا نمی یاد .
با هیرن هم نتونستم کاری کنم.
چه کنم ؟ توش اطلاعات شخصی دارم نمیخوام بدم بیرون

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

EXTREME
27-01-2016, 19:58
من فکر کنم مشکل از فریم ویر هاردون باشه اگر به هیچ عنوان دیتکت نمیشه باید به یک مرکز معتبر نشون بدید با امکاناتی که دارید نمیتونید درستش کنید

Per$ia
28-01-2016, 18:41
درود

یک عدد هارد اکسترنال wd دو ترابایت برای یکی از دوستام هست ازش گرفتم که چند تا فیلم کپی کنم ، ولی دیگه بالا نمیاد ، سیستم شناسایی میکنه و تو قسمت Devices and Printers نشونش میده اما درایوهاش نمیاد لطفا راهنمایی کنید ، چند صفحه از این تاپیک رو خوندم ولی به نتیجه ای نرسیدم

KINGHMA
28-01-2016, 21:54
درود

یک عدد هارد اکسترنال wd دو ترابایت برای یکی از دوستام هست ازش گرفتم که چند تا فیلم کپی کنم ، ولی دیگه بالا نمیاد ، سیستم شناسایی میکنه و تو قسمت Devices and Printers نشونش میده اما درایوهاش نمیاد لطفا راهنمایی کنید ، چند صفحه از این تاپیک رو خوندم ولی به نتیجه ای نرسیدم

دقیقا مشکل منم همینه خدا کنه بتونم هاردمو درست کنم!!!!!

EXTREME
29-01-2016, 09:56
یک عکس از disk managment بدید

Per$ia
30-01-2016, 10:44
دقیقا مشکل منم همینه خدا کنه بتونم هاردمو درست کنم!!!!!

مشکل من خیلی سریع با برنامه MiniTool Partition Wizard Professional Edition ورژن 8.11 حل شد
از قسمت partition recovery wizard کافیه تو قسمت اسکنش بتونه درایو ها رو پیدا کنه مشکل حل میشه
بعد از پیدا کردن هم ، یا باید با همین برنامه یا از کنترل پنل و Disk Management بهش لیبل داده بشه تا درایوها تو my computer نشون داده بشه

KINGHMA
31-01-2016, 15:39
مشکل من خیلی سریع با برنامه MiniTool Partition Wizard Professional Edition ورژن 8.11 حل شد
از قسمت partition recovery wizard کافیه تو قسمت اسکنش بتونه درایو ها رو پیدا کنه مشکل حل میشه
بعد از پیدا کردن هم ، یا باید با همین برنامه یا از کنترل پنل و Disk Management بهش لیبل داده بشه تا درایوها تو my computer نشون داده بشه
-------------
سلام اسکن کردم و دیسکو شناخت...
میگه دسک بد یعنی هارد اسیب دیده؟

, و اینم پارتیشن ریکاوری....

حالا یکم بیشتر توضیح بدین چکار کنم که هم دیتام پاک نشه هم بتونم از هارد استفاده کنم...
با تشکر

Per$ia
01-02-2016, 17:58
-------------
سلام اسکن کردم و دیسکو شناخت...
میگه دسک بد یعنی هارد اسیب دیده؟

, و اینم پارتیشن ریکاوری....

حالا یکم بیشتر توضیح بدین چکار کنم که هم دیتام پاک نشه هم بتونم از هارد استفاده کنم...
با تشکر

اگه با همین برنامه گزینه ی ریکاوری ویزارد رو بزنید چیزی یا فایلی رو از دست نمی دین
شما باید دیسک ۲ رو انتخاب و اسکن کنید ، اگه شانس بیارید هارد مشکل فیزیکی نداشته باشه درایوها رو
پیدا میکنه و به حالت اولیه در میاره بدون اینکه تغییر تو دیتا های دیسک انجام بده

هاردی که من اسکن کردم درایو ها رو بطور کامل اورد ، اما فکر کنم مشکلش فیزیکی و سخت افزاری داره
چون بعضی از فایلها حذف نمیشن ، و بعضی از فایلها هم به سختی و تنها با برنامه کپی میشن
هارد وقتی همچین مشکلی داشته باشه دیگه نمیشه روش حساب کرد

mhd.tht
20-06-2016, 23:43
درود بر دوستان هارد اکسترنال من چراغش روشن میشه،صدا هم میده اما بالا نمیاد ،در disk management هم اثری ازش نیست،چگونه میتونم به حالت اولیه بر گردانم

iHanif
24-06-2016, 01:15
باسلام خدمت تمامی دوستان . خواهش میکنم مشکلمو رفع کنید چند هفته ای هست که یک هارد 3 ترا وسترن مدل my book گرفتم که روش هم رمز قرار دادم اما امروز که میخواستم رمزشو بزنم اررور داد که رمز های اشتباه خیلی زده شده حالا نمیدونم کسی قبل از من میخواسته بازش کنه یا نه به هر حال الان روش باز کردنشو گفته اما من کامل متوجه نشدن و نرم افزار هایی مثل wd utility که گفته باید نصب باشه و کلا تمامی نرم افزار ها رو روی سیستم دارم . یک گزینه کنارش هم هست که حذف کل محتویات هارده . خواهشن نگین که تنها را همینه . من پسوورد رو میدونم چیه . تصاویر اررور و تصاویر آموزش باز کزدنش هم میزارم لطفا اگر کسی میدونه خواهشا کمک کنه مطالب شرکت داخلشه . خواهشا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
24-06-2016, 01:42
باسلام خدمت تمامی دوستان . خواهش میکنم مشکلمو رفع کنید چند هفته ای هست که یک هارد 3 ترا وسترن مدل my book گرفتم که روش هم رمز قرار دادم اما امروز که میخواستم رمزشو بزنم اررور داد که رمز های اشتباه خیلی زده شده حالا نمیدونم کسی قبل از من میخواسته بازش کنه یا نه به هر حال الان روش باز کردنشو گفته اما من کامل متوجه نشدن و نرم افزار هایی مثل wd utility که گفته باید نصب باشه و کلا تمامی نرم افزار ها رو روی سیستم دارم . یک گزینه کنارش هم هست که حذف کل محتویات هارده . خواهشن نگین که تنها را همینه . من پسوورد رو میدونم چیه . تصاویر اررور و تصاویر آموزش باز کزدنش هم میزارم لطفا اگر کسی میدونه خواهشا کمک کنه مطالب شرکت داخلشه . خواهشا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سلام .

در پنجره WD Drive Unlock نوشته که برای وارد کردن مجدد پسورد باید ابتدا Safely remove کنید و سپس از برق جدا کنید و سپس مجدداً به سیستم متصل کنید (حداقل 30 ثانیه ای صبر کنید) و برید به my computer و روی آیکون WD unlocker دابل کلیک و پسورد وارد کنید تا درایو آنلاک بشه .

مطمئن بشید پسورد رو درست تایپ میکنید .

daneshclup
05-11-2016, 08:55
سلام . آقای farhadd خیلی کار شما درسته به مولا . منم دقیقا همین مشکل رو داشتم . به محض اینکه اون دستور اول رو توی RUN زدم هارد رو آورد و تونستم فرمتش کنم و اومد بالا . خیلی کارت بیسته داداش:n40:

یزدان8
06-11-2016, 23:51
سلام خسته نباشید من یه هارد wd elements یک گیگ دارم که موقع اتصال به ال ای دی فایل ها رو نشون میده ولی موقع اتصال به کامپیوتر بالا نمیاد...لطفا راهنمایی کنید چون باهاش کار ضروری دارم

ata.royalfalcon
07-11-2016, 08:31
سلام خسته نباشید من یه هارد wd elements یک گیگ دارم که موقع اتصال به ال ای دی فایل ها رو نشون میده ولی موقع اتصال به کامپیوتر بالا نمیاد...لطفا راهنمایی کنید چون باهاش کار ضروری دارم

سلام .
1. اول مطمئن بشید فایل سیستم پارتیشن توسط ویندوز بدرستی شناخته شده مثلاً NTFS هست . برای اینکار برید Disk management ویندوز و پارتیشنهای مربوط به هارد دیسک رو بررسی کنید .
2. مطمئن بشید اطلاعات مخفی نشدند . برای اینکار میتونید از تنظیمات Folder options گزینه های show hidden files و همچنین hide protected operating system files رو تیک بزنید .
3. در نهایت با توجه به اینکه اطلاعات در LED دیده میشه میتونید با نرم افزارهای ریکاوری مثلاً MiniTool Power Data Recovery اطلاعات رو بازیابی و در فضای دیگه ذخیره کنید .

silviyna
19-11-2016, 11:29
سلام
من دیروز از طریق دیجی کالا هارد اکسترنال وسترن دیجیتال my passport 1T گرفتم وقتی به کامپیوترم وصلم کردم که ویندوزم ایکس پی هست و نصب شد گزینه SAFTELY REMOVE رو تسک بار ظاهر شده اما درایو تو مای کامپیوتر نشون نمیده، تو قسمت Disk management هم رفتم درایور هارد نشون داده میشه اما اسم نداره وقتی هم کلیک راست میکنم که اسم بزارم همه گزینه هاش غیر فعاله اینم عکسش

فایل ses driver for windows هم دانلود و نصب کردم اما باز درایو رو نشون نمیده، پشکلش چیه؟

ata.royalfalcon
19-11-2016, 12:47
سلام
من دیروز از طریق دیجی کالا هارد اکسترنال وسترن دیجیتال my passport 1T گرفتم وقتی به کامپیوترم وصلم کردم که ویندوزم ایکس پی هست و نصب شد گزینه SAFTELY REMOVE رو تسک بار ظاهر شده اما درایو تو مای کامپیوتر نشون نمیده، تو قسمت Disk management هم رفتم درایور هارد نشون داده میشه اما اسم نداره وقتی هم کلیک راست میکنم که اسم بزارم همه گزینه هاش غیر فعاله اینم عکسش

فایل ses driver for windows هم دانلود و نصب کردم اما باز درایو رو نشون نمیده، پشکلش چیه؟

سلام .

طبق عکسی که کذاشتید فایل سیستم پارتیشن مربوط به هارد اکسترنال برای ویندوز مشخص نیست . لطفاً پارتیشن رو با فایل سیستم NTFS فرمت کنید .

silviyna
19-11-2016, 15:39
خب مشکل اینجاست که تو مای کامپیوتر درایور هارد مشخص نیست از کجا میتونم فرمتش کنم؟!!!

ata.royalfalcon
19-11-2016, 16:38
خب مشکل اینجاست که تو مای کامپیوتر درایور هارد مشخص نیست از کجا میتونم فرمتش کنم؟!!!

باید از همان Disk management ویندوز اقدام کنید ولی با توجه به غیر فعال بودن تمام گزینه ها (طبق عکسی که گذاشتید) ، برنامه minitool partition wizard رو دانلود ، نصب کنید و ببینید میتونید فرمت کنید ؟ اگر بازهم نشد پیشنهاد میکنم روی سیستمی که ویندوز جدیدتری داره (مثلاً win7) هارد اکسترنال رو تست کنید .

silviyna
19-11-2016, 17:06
باید از همان Disk management ویندوز اقدام کنید ولی با توجه به غیر فعال بودن تمام گزینه ها (طبق عکسی که گذاشتید) ، برنامه minitool partition wizard رو دانلود ، نصب کنید و ببینید میتونید فرمت کنید ؟ اگر بازهم نشد پیشنهاد میکنم روی سیستمی که ویندوز جدیدتری داره (مثلاً win7) هارد اکسترنال رو تست کنید .

بله روی ویندوز 7 و 8 جواب داد و باز شد فقط برای ویندوز xp باز نمیشه

ata.royalfalcon
19-11-2016, 18:51
بله روی ویندوز 7 و 8 جواب داد و باز شد فقط برای ویندوز xp باز نمیشه

حدس میزنم هارد اکسترنال بصورت GPT باشه ، چون ویندوز XP از این حالت پشتیبانی نمیکنه .
اگر حتماً میخواهید در ویندوز XP استفاده کنید با استفاده از Diskpart درایو رو clean و سپس از طریق Disk management ویندوز ، درایو رو بصورت MBRد، initialized کنید در نهایت پارتیشن بندی و فرمت پارتیشن .

در عکس زیر نحوه clean کردن یک درایو دیده میشه . فقط دقت کنید اشتباهاً درایوهای دیگه رو clean نکنید که اطلاعات از بین میره . نرم افزارهای موجود هم پاک میشه با دستور clean ولی میتونید بعداً از سایت دانلود کنید یا اینکه روی همان ویندوز 7 از نرم افزارها کپی بگیرید .

sadeghdx
25-12-2016, 23:42
سلام یه هارد اکسترنال وسترن مای بوک 3 ترا دارم بدون مشکل کار میکرد ولی از امروز دیگه بالا نمیاد . دیسک منیجمت تا باز میکنم میگه تبدیل کن به mbr یا gpt به هیج کدوم هم تبدیل نمیشه .
uupload.ir/files/444w_photo_2016-12-25_23-25-34.jpg
uupload.ir/files/tniy_photo_2016-12-25_23-25-28.jpg
uupload.ir/files/q8w8_photo_2016-12-25_23-25-40.jpg

ata.royalfalcon
26-12-2016, 18:45
سلام یه هارد اکسترنال وسترن مای بوک 3 ترا دارم بدون مشکل کار میکرد ولی از امروز دیگه بالا نمیاد . دیسک منیجمت تا باز میکنم میگه تبدیل کن به mbr یا gpt به هیج کدوم هم تبدیل نمیشه .
uupload.ir/files/444w_photo_2016-12-25_23-25-34.jpg
uupload.ir/files/tniy_photo_2016-12-25_23-25-28.jpg
uupload.ir/files/q8w8_photo_2016-12-25_23-25-40.jpg

باسلام.
روی سیستمهای مختلف تست کنید ، همچنین مطمئن بشید کابل و کانکتورها سالم هست یا اینکه میتونید از کابل USB هارد دیسک اکسترنال دیگه استفاده کنید . از نرم افزارهای دیگه ای برای Initialized کردن هارد دیسک استفاده کنید مثلاً minitools partition wizard .
اگر مشکل همچنان باقیست باید ارسال بشه به گارانتی .

sadeghdx
26-12-2016, 19:25
ممنون از راهنمایتون . با کلی نرم افزار وسیستم های دیگخ تست کردم نشد با مینی تولزم نشد . کابلشو هم عوض کردم نشد . گارانتی نداره . می خواستم ببینم اطلاعاتش بر میگرده . مشکل از چیه ؟تعمیر میشه ؟

DIKT
06-03-2017, 18:12
دوستان من یه هارد 500 گیگ اکسترنال مکس تور دارم که بالا نمی یاد اصلا این هارد برام ارزشی نداره اما اطلاعات داخلش برامخیلی ارزشمنده چجوری می تونم هارد رو بالا بیارم وصل میکنم به سیستم روش دستم رو میزارم لرزش داره اما تومای کامپیوتر چیزی دیده نمیشه

هارد از این مدل قدیمیاست با ادابتور روشن میشه

zed2
07-03-2017, 17:09
دوستان من یه هارد 500 گیگ اکسترنال مکس تور دارم که بالا نمی یاد اصلا این هارد برام ارزشی نداره اما اطلاعات داخلش برامخیلی ارزشمنده چجوری می تونم هارد رو بالا بیارم وصل میکنم به سیستم روش دستم رو میزارم لرزش داره اما تومای کامپیوتر چیزی دیده نمیشه

اگر در device manager ویندوز دیده نمی شده یک بار با یک سیستم دیگر که قبل ازمایش نکردی رو پورت USB2 ازمایش کن ببین چی میشه اگر جواب داد اطلاعات رو کپی بگیر اگر نشد بهتره بدی جاهایی که بازیابی اطلاعات می کنند تا بررسی کنند.:n15:

manutd1
07-03-2017, 21:50
ممنون از راهنمایتون . با کلی نرم افزار وسیستم های دیگخ تست کردم نشد با مینی تولزم نشد . کابلشو هم عوض کردم نشد . گارانتی نداره . می خواستم ببینم اطلاعاتش بر میگرده . مشکل از چیه ؟تعمیر میشه ؟

وقتی با همه اینها تست کردید و نشد دیگه باید ببرید مراکز تخصصی تا عیب هارد مشخص بشه چون علت های مختلف داره

manutd1
07-03-2017, 21:58

تو قسمت دیوایس منیجر بخش هارددیسک نگاه کن ببین اصلا مدل هارد میاد بالا؟؟کابل ها رو تست کن اگه میتونی بازش کن و مستقیم به کیس وصل کن ببین چجوریه؟؟

dash_yaser24
14-03-2017, 19:33
سلام. مشکل من اینه که هارد اکسترنال وسترن دیجیتالم رو وقتی به usb2 لبتاب میزنم شناسایی میشه و بالا میاره. فرقی هم نمیکنه به کدوم پورت وصل باشه ولی وقتی به پورت usb3 میزنم چراغش روشن میشه، موتورش هم کار میکنه ولی بالا نمیاره. ممنون میشم کمک کنید.

ata.royalfalcon
14-03-2017, 22:13
سلام. مشکل من اینه که هارد اکسترنال وسترن دیجیتالم رو وقتی به usb2 لبتاب میزنم شناسایی میشه و بالا میاره. فرقی هم نمیکنه به کدوم پورت وصل باشه ولی وقتی به پورت usb3 میزنم چراغش روشن میشه، موتورش هم کار میکنه ولی بالا نمیاره. ممنون میشم کمک کنید.

سلام .

وقتیکه هارد اکسترنال به سیستم متصل هست یک عکس تمام صفحه از Disk management ویندوز اینجا بذارید تا دقیقتر بررسی بشه .

96hesam
15-03-2017, 08:51
سلام من هم به تازگی یک هارد 3T my book خریدم تو سیستم خودم باهاش به مشکل خوردم
موضوع اینه الان تغریبا 1.5 تراش پر شده ولی الان فقط قابلیت read داره و نه چیز دیگه ای driver شو هم اپدیت کردم
تمام درایور های سیستمم رو هم اپ کردم
ویندوزم 7 هست

حالا وقتی با ی سیستم ویندوز 10 باز کزدم درست کار کرد

manutd1
15-03-2017, 20:45

چک کنید درایوررهای usb 3 و نصب کردید ؟؟

dash_yaser24
16-03-2017, 15:16
سلام .

وقتیکه هارد اکسترنال به سیستم متصل هست یک عکس تمام صفحه از Disk management ویندوز اینجا بذارید تا دقیقتر بررسی بشه .

سلام. من همه مطالب و پستای این بخش رو خوندم. میدونم منظورتون چیه ولی باید بگم توی دیسک منیجمنت چیزی نشون نمیده تا بخوام بذارم عکسشو

dash_yaser24
16-03-2017, 15:17
چک کنید درایوررهای usb 3 و نصب کردید ؟؟

سلام. وقتی فلش رو میزنم میخونه و کار میکنه. ویندوزم 10 هستش و کاملا آپدیت فقط هارد رو نمیخونه. یو اس بی 3 هم نصبه. نمیدونم چه مرگشه

dash_yaser24
19-03-2017, 20:55
کسی کمکی نمیکنه؟

ata.royalfalcon
19-03-2017, 23:16
کسی کمکی نمیکنه؟

روی یه سیستم دیگه که USB 3 داره تست کنید . اگر میتونید با کابل USB 3 دیگه ای تست کنید .

dash_yaser24
20-03-2017, 21:20
روی یه سیستم دیگه که USB 3 داره تست کنید . اگر میتونید با کابل USB 3 دیگه ای تست کنید .

روی سیستم دیگه میاد.البته گاهی هم قطع و وصل میشه.یعنی تند تند قطع میشه.

ali_ab
20-03-2017, 21:53
با سلام به دوستان عزیز و عرض تبریک سال نو
چند روز قبل واسه دانلود کردن ویندوز 10 از روی سایت ماکروسافت اقدام کردم .حجم دانلود بیشتر از 8 گیگ بود و چون فلش مموری نداشتم مجبور شدم از هارد اکسترنال استفاده کنم با تصور اینکه فولدری میسازه و محتویات ویندوز داخلش دانلود میشه بعد از اتمام دانلود پیام داد که برای تکمیل دانلود باید هارد فرمت بشه که چون اطلاعات دیگه ای روی هارد داشتم این کار رو انجام ندادم ولی متاسفانه الان وقتی هارد رو به سیستم وصل میکنم هارد 1 ترا رو به این صورت نمایش میده . به نظر دوستان آیا امکانش هست که اطلاعات روی هارد رو برگردونم ؟ ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید
تعطیلات شادی رو برای همه دوستان آرزومندم

Fighter 18
22-03-2017, 12:16
سلام ببخشید من یک هارد اکسترنال دارم روی لب تاپ unallcatedنشون میده ولی روی کامپیوترم مشکلی نداره در ضمن در لب تاپ ایکونشم در my computer نشون نمیده لطفا جواب بدید ممنون

therezamaleki
05-05-2017, 13:28
با عرض سلام خدمت دوستان

سلام منم دقیقا همین مشکل رو دارم فقط اینکه وقتی به کامپیوتر وصل میشه دیسک منیجمنت خیلی دیر لود میشه و هیچی نمیاره
مای کامپیوتر هم لودش کند کند میشه ولی شناسایی میشه
راهی هست ؟ چون اطلاعات داخلش هم برام خیلی مهمه

feranko724
08-05-2017, 07:00
سلام دوستان یه هارد اکسترنال adata 720hdگرفتم 1ترا وصل میکنم سیستم بالا نمیاره البته هاردو میشناسه درحالی که تو 2سیستم دیگه تست کردم جواب داد البته این بگم سیستم های تست شد ddr3بودن سیستم خودمddr2 عکس هارم میزارم کسی تا به حال به این نوع مشکل برخورده هاردسالم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

taj2520
13-07-2017, 23:34
سلام من یه هارد 2 ترا دارم ولی امشب وقتی وصل کردم به پی سی بالا نیومد.رفتم توی دیوایس منیجمنت تا از اونجا بشناسونمش ولی پیغام آپدیت دیسک منیجمنت کنسول ویوو رو میده.لطفا راهنمایی کنین چکار کنم.

behnamoon
21-07-2017, 11:07
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنالwdدارم.وقتی به pc میزنم خیلی دیر میشناسه یا اصن نمیشناسه(هاردی دیگم روی سیستمم تست کردم همین مسکل رو داره)
میخام از روی pcهر فایلی رو کپی بکنم این خطا رو میده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بنظرتون مشکل از کجاست؟؟

mohammadalimajd7
04-08-2017, 16:13
درستان من هم همچين مشكلي رو دارم و هارد ٢ترام بالا نمياد چي كار كنم اطلاعاتش خيلي برام مهمه

dash_yaser24
04-08-2017, 16:59
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنالwdدارم.وقتی به pc میزنم خیلی دیر میشناسه یا اصن نمیشناسه(هاردی دیگم روی سیستمم تست کردم همین مسکل رو داره)
میخام از روی pcهر فایلی رو کپی بکنم این خطا رو میده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بنظرتون مشکل از کجاست؟؟

احتمال داره بدسکتور گرفته باشه. هارد من هروقت فایلی خراب بود این ارور رو میده. تست کردی هارد رو؟؟

dash_yaser24
04-08-2017, 17:03
میتونین با لینوکس اطلاعاتتون رو بریزین تو درایوهاتون بعد این هارد رو فرمت کنید

edward_durden
07-10-2017, 00:44
دوستان سلام
من هاردم رو (Adata hd710 2T) وقتی به کامپیوتر وصل میکنم صدای شناخته شدنش میاد، حتی توی دیوایس منیجر هم وقتی میرم میشناسش ولی توی disk management یا برنامه Paragon و خود ویندوز شناخته نمیشه!!
میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم!!؟
اطلاعات داخلشم خیلی مهمه برام :(

- - - Updated - - -

hamidtoc
21-10-2017, 15:24
سلام ببخشید من یه هارد وسترن یک ترابایت دارم ولی یک مدتیه چراغ ال ای دی روشن میشه و بالا نمیاد و چند دقیقه بعدش یه صدای تق از هارد درمی یاد نمیدونم چپیکار کنم راهنمایی کنین ممنون میشم ...

- - - Updated - - -

سلام ببخشید من یه هارد وسترن یک ترابایت دارم ولی یک مدتیه چراغ ال ای دی روشن میشه و بالا نمیاد و چند دقیقه بعدش یه صدای تق از هارد درمی یاد وپسورد هم نداره نمیدونم چپیکار کنم راهنمایی کنین ممنون میشم ...

aminjr11
10-11-2017, 18:22
سلام دوستان.. من هارد اکسترنال 2ترا دارم..هاردم فقط با سیستم خودم بالا نمیاد... روی تمام سیستمای دیگه بالا میاد
..حتی تو disk magementهم بالا نمیاره انگار که نه انگار هارد به سیستم وصله خواهشا کمک کنید

Mehdi-usus
17-01-2018, 10:11
سلام دوستان عزیز
من یه هارد وسترن دیجیتال 1 ترا my book essential WD دارم که وقتی به کامپیوتر وصلش می کنم در my computer ظاهر میشه و هیچ اطلاعات دیگه ای نداره و توش هیچی نیست. در properties هم هیچ اثری از مشخصاتش نیست. نه حجمشو زده نه حجم خالی نه حجم استفاده شده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ضمنا عضو جدیدم نتونستم عکس بزارم

میثم عبدالهی نژاد
07-11-2018, 11:27
سلام
من یه هارد اکسترنا 1 ترا از نوع وسترن دیجیتال مای پسپورت دارم
یکبار به ال ای دی خونه وصلش کردم و بالا اومد
اما بار دوم دیگه نشناختش
به لب تاب و pc میزنم صدای شناختن درایورش میاد اما اثری از درایور نیست
disk manag هم میرم اونا هستش اما اسم نداره
حجش رو نشون میده ولی نمیتونم با کلیک راست هیچ کاری انجام بدم

roozbeh837
17-01-2019, 18:58
سلام دوستان عزیز بنده یک هارد 1 ترابایت سیگیت دارم.مدتیه که داخل this pc شناسایی نمیکنه در بخش device manager شناسایی میشه ولی در بخش managment نشون نمیده صدای اتصال میده ولی بالا نمیاد.مطالب رو خوندم از بخش cmd چک کردم درایو شناسایی نمیشه با نرم افزار های ریکاوری هم یه چک کردم ازم به نتیجه نرسید.هیتر سرد هم گرفتم روی ای سی هاش ولی بازم جواب نداد.لطفا راهنمایی کنید تا مشکل رو حل کنم اطلاعاتش مهم هستن

zx7
18-02-2019, 00:23
اساتید با تجربه با درود
هارد اکسترنال 1 ترابایت وسترن مای پسپورت دارم که هنگام اتصال به ویندوز چراغش چشمک میزنه و موتور کار میکنه اما در مای کامپیوتر نمایش داده نمیشه.
عکس اول از دیوایس منیج ویندوز وعکس دوم از محیط برنامه R-Studio لطفا برای بازیابی و راه اندازی راهنمایی کنید. سپاسگزارم

alirezaamir1369
09-03-2019, 13:10
مشکل بالا نیومدن هارد اکسترنال که درایو رو بالا نمیاره ویندوز دیوایس منیجر هم نشون نمیده فقط به عنوان سخت افزار جایی که پرینتر و اینارو نشون میده شناخته میشه من این مشکل رو داشتم و چون چیزای با ارزشی تو هارد داشتم مثل فیلم عروسیمون و خیلی چیزای دیگه به خاطر همین هم نمیتونستم اعتماد کنم ببرم بیرون خیلی گشتم و همه ی این راه هایی که اینجا و سایتای دیگه میگن امتحان کردم نشد تا اینکه یه راه حل پیدا کردم که جواب داد و فکر میکنم بهترین راه حل باشه از طریق یه برنامه با فرمان هایdosتونستم هارد رو بالا بیارم فقط یک گیگ از اطلاعاتم از بین رفت که اونم به انتخاب خودم بود اگه کسی این مشکل رو داشت و مثل من گیر کرده بود با ای دی تلگرامم یا جیمیلم تماس بگیره راهنماییش کنم تلگراممAlireza_amire@هستش و جیمیلممalirezaamir1369@gmail.com هستش خوشحال میشم بتونم کمکی کنم موفق باشید در ضمن هارد من silicon power sp2trabaitهستش

mohsen-baghyar
07-11-2019, 02:28
سلام
آخرش چیشد؟

- - - Updated - - -

سلام
آخرش چیشد؟

- - - Updated - - -

سلام
آخرش چیشد؟

hosein729
15-03-2020, 20:59
سلام دوستان.
من یه هارد وسترن دیجیتال دارم که تو مای کامپیوتر چیزی بالا نمیاره.
تو manage شناسایی میکنه ولی هیچ اطلاعاتی ازش نیست فقط مینویسه not initialized
کسی میتونه راهنماییم کنه باید چی کار کنم.اطلاعاتش اصلا برام مهم نیست

maryam.5600
16-06-2020, 00:25
سلام بنده یک هارد wd دو ترابایت دارم که درmy computerشناسایی نمیشه ولی در disk manegement شناسایی شده و آیتمhealthy میاد .‌برای رفع مشکل چه باید کرد. آیا اطلاعات قابل برگشت هست؟

maryam.5600
16-06-2020, 00:26
بنده یک هارد wd دو ترابایت دارم که درmy computerشناسایی نمیشه ولی در disk manegement شناسایی شده و آیتمhealthy میاد .‌برای رفع مشکل چه باید کرد. آیا اطلاعات قابل برگشت هست؟

CORTANA
18-06-2020, 16:10
بنده یک هارد wd دو ترابایت دارم که درmy computerشناسایی نمیشه ولی در disk manegement شناسایی شده و آیتمhealthy میاد .‌برای رفع مشکل چه باید کرد. آیا اطلاعات قابل برگشت هست؟

درود

بر روی ویندوز دیگری تست کنید

اگر نتیجه ای حاصل نشد

بر روی سیستم عامل لینوکس تست کنید

برای این کار لینوکس رو ب صورت زنده (Live/Try) اجرا کنید

:» :»:»

alireza_naeemy
09-01-2022, 23:02
سلام. وقت همگی به خیر.
هارد اسکترنال 1ترابایت دوستم که مارک وسترن دیجیتال هست ئر قسمت disk management لیبل unknown not initialized میده. در صورتی که به تلویزیون میزنه اطلاعات هارد دیده میشه ولی وقتی وصل میکنم به ویندوز این مشکل هست. چون اطلاعات مهمی چه روشی به نظرتون میشه انجام داد؟

ممنون