PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فهمیدن تاریخ آپدیت ویندوز xp

hamidreza2010
26-07-2012, 02:05
سلام دوستان خوبین؟
آقا من دو تا سئوال دارم که چند جا پرسیدم هر کی یه چیز میگه یا اصلا نمیدونن خواهشا اگه کسی دقیقا میدونه جواب بده بذارین منم گیج نشم
من از یه سایتی یه ویندوز دانلود کردم که به گفته خودشون تا تیر ماه 91 آپدیت شده هست (سایتش معتبره پس کاری به دروغ و راستش نداشته باشین) حالا من میخوام بفهمم از کجا میشه فهمید ویندوز xp من دقیقا تا چه تاریخی آپدیت هست؟
سئوال دومم اینه که اگه بخوام ویندوزم رو آپدیت کنم از خود ویندوز آپدیت کنم بهتره یا با نرم افزار (مثلا Wsus Offline 7.4 ) فقط حتما حتما میخوام از آپدیت ها بک آپ بگیرم که بعد از نصب مجدد ویندوز دوباره برگردونمش پس روش بک آپ گرفتن آبدیت ها و برگردوندنش رو هم بگین

ممنون

jafarian
26-07-2012, 13:46
برای سئوال اول طبق شکل به کنترل پنل بعدش add remove تیک گزینه مورد نظر بزنید اونجا از رو شماره آپدیت باید متوجه بشین این آپدیت مال چه موقعی هست برای سئوال دوم هم از برنامه AutoPatcher Updater یا همون wsus offline update استفاده کنید طرزکارشم طبق شکل پایین بجای 7 شما xp رو انتخاب کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidreza2010
27-07-2012, 02:08
دوست عزیز دستت درد نکنه فقط ایکاش میگفتی چطوری بعد از نصب ویندوز دوباره آپدیت ها رو برگردونم؟
کسی میدونه کمک کنه (ویندوز xp )

jafarian
27-07-2012, 07:17
دوست عزیز دستت درد نکنه فقط ایکاش میگفتی چطوری بعد از نصب ویندوز دوباره آپدیت ها رو برگردونم؟
کسی میدونه کمک کنه (ویندوز xp )

اگر که با اون برنامه wsus offline update بخواین آپدیت بازگردانی کنید از همون فایل iso که ساخته میشه میتونید آپدیت از نوع نصب کنید من دو تا پیشنهاد به شما میکنم یا که از برنامه AutoPatcher Updater که لینکشم برای شما قراردادم استفاده کنید به اینصورت که وقتی برنامه رو از حالت فشرده خارج کردین روی فایل apup کلیک کنید بعد طبق شکل پایین ابتدا گزینه ویندوز xp sp3 رو انتخاب میکنید بعدشم next میزنید تو صفحه بعدم برای شما شروع به جمع آوری آپدیت تو پوشه نصب همین برنامه میکنه خوبی این برنامه نسبت به یکی قبلی سرعت بالای این برنامه هست در جمع آوری سرویس پک روش دیگه هم به اینصورت شما وقتی که ویندوز ازنوع نصب کردین قبل از اینکه برنامه داخلش نصب کنید ابتدا آپدیتش کنید بعد از ویندوزتون یک ایمیج بگیرین بطور مثال با برنامه اکرونیس سری بعد که خواستین همین ایمیج بازگردانی کنید آپدیتهای ویندوزم برگرده از نوع .

hamidreza2010
30-07-2012, 02:13
دوست عزیز دستت درد نکنه
فقط یه مشکل دارم اونم اینه که با اینکه اینترنت من پرسرعته ( 512 kb ) ولی وقتی با برنامه پیشنهادی شما زدم آپدیت خیلی طول کشید.حدود 270 مگ آپدیت پیدا کرد که زدم واسه آپدیت ولی 6 ساعت موندم آخرش آپدیت نشد حالا من میخواستم ببینم اگه کسی
موفق شده با این برنامه آپدیت کنه آپدیتاش رو واسه دانلود بذاره که بتونم با لینک مستقیم دانلود کنم سریعتره.اگه کسی لینک داره ممنون میشم کمک کنه
یا اگه راه حله بهتری دارین بگین
ممنون

jafarian
30-07-2012, 07:21
دوست عزیز دستت درد نکنه
فقط یه مشکل دارم اونم اینه که با اینکه اینترنت من پرسرعته ( 512 kb ) ولی وقتی با برنامه پیشنهادی شما زدم آپدیت خیلی طول کشید.حدود 270 مگ آپدیت پیدا کرد که زدم واسه آپدیت ولی 6 ساعت موندم آخرش آپدیت نشد حالا من میخواستم ببینم اگه کسی
موفق شده با این برنامه آپدیت کنه آپدیتاش رو واسه دانلود بذاره که بتونم با لینک مستقیم دانلود کنم سریعتره.اگه کسی لینک داره ممنون میشم کمک کنه
یا اگه راه حله بهتری دارین بگین
ممنون

روش دیگه رو که خدمت شما عرض کردم که منم از همین طریق استفاده میکنم که ابتدا برنامه اکرونیس دانلود کنید ورژن بوتش روی سیدی رایت کنید بعدش ویندوز خودتون از نوع نصب کنید وقتی که ویندوز بصورت خام یعنی داخلش هیچ درایوری نصب نیست با برنامه ای ویندوز بصورت عادی آپدیت کنید وقتی که آپدیتش تموم شد سیدی اکرونیس داخل دستگاه قراربدین سیستم ریست بصورت بوت بالا بیاین از ویندوز خودتون با این برنامه ایمیج تهیه کنید که سری بعدم خواستین ویندوز نصب کنید هم دردسر نصب ویندوز نداشته باشین هم اینکه با این برنامه کلیه آپدیتها برمیگرده ورژن بوت این برنامه داخل لینک اول بهمراه آموزش برنامه بصورت pdf داخل لینک دوم.

hamidreza2010
31-07-2012, 01:30
پس منظورتون اینه که من ویندوز رو از توی خودش آپدیت کنم دیگه؟نه با نرم افزار؟
آخه با نرم افزار طول میکشه هر چقدر هم وایسم تموم نمیشه

jafarian
31-07-2012, 08:24
منظورم همینه که اشاره کردین گفتم که خودمم از همین روش استفاده میکنم یعتی اول ویندوز بصورت خام نصب میکنم یعنی بدون اینکه درایور یا برنامه ای نصب کنم بعدشم ویندوز بصورت عادی بروز میکنم آخر سرم از اون برنامه که معرفی کردم برای گرفتن بک آپ ازویندوز استفاده میکنم کلش همینه.

hamidreza2010
01-08-2012, 18:36
دوست عزیز دستت درد نکنه من ویندوز رو آپدیت کردم و با همون روشی که گفتی ازش بک آپ گرفتم.خیلی ازت ممنونم فقط دو تا دیگه سئوال دارم که اگه جواب بدی ممنون میشم: 1- من که الان ویندوز رو آپدیت کردم فول آپدیت میشه یا نه منظورم اینه که ویندوز ایکس پی برای سال 2001 هست و الان سال 2012.منکه آپدیتش کردم تموم آپدیت های این 11 سال رو گرفت یا نه؟چون فقط 27 تا آپدیت پیدا کرد که حجمش 160 مگ بود؟ 2- میدنم جواب این سئوالمو دادی فقط میخوام بدونم نرم افزار اختصاصی و یا روشی که بشه فقط از آپدیت های ویندوز بک آپ گرفت نیست؟نمی خوام از کل ویندوز بک آپ بگیرم فقط آبدیت هاش؟ ممون

jafarian
01-08-2012, 23:32
دوست عزیز دستت درد نکنه من ویندوز رو آپدیت کردم و با همون روشی که گفتی ازش بک آپ گرفتم.خیلی ازت ممنونم فقط دو تا دیگه سئوال دارم که اگه جواب بدی ممنون میشم: 1- من که الان ویندوز رو آپدیت کردم فول آپدیت میشه یا نه منظورم اینه که ویندوز ایکس پی برای سال 2001 هست و الان سال 2012.منکه آپدیتش کردم تموم آپدیت های این 11 سال رو گرفت یا نه؟چون فقط 27 تا آپدیت پیدا کرد که حجمش 160 مگ بود؟ 2- میدنم جواب این سئوالمو دادی فقط میخوام بدونم نرم افزار اختصاصی و یا روشی که بشه فقط از آپدیت های ویندوز بک آپ گرفت نیست؟نمی خوام از کل ویندوز بک آپ بگیرم فقط آبدیت هاش؟ ممون

برای سئوال اول شماگفتین ویندوزش تا تیرماه آپدیت شده پس همون مقدارآپدیتی که گرفتین درسته برای سئوال دوم هم تو فروم بحث دراین زمینه زیاد شده مثلا من یک لینک پایین قراردادم اما پیشنهاد من لینه یا ازویندوز ایمیج بگیرین یا که با همون برنامه هایی که گفتم آپدیت ویندوز ذخیره کنید.

hamidreza2010
14-10-2012, 00:07
سلام دوستان
من ویندوز xp sp3 دارم با برنامه wsus offline update آپدیتش کردم.فول آپدیت هم شد.حجمش حدود 460 مگ شد.فقط یه سئوال دارم وقتی با این برنامه آپدیت شد یه فایلی کنارش میاد به اسم UpdateInstaller که روش کلیک میکنی شروع میکنه به آپدیت ویندوز.
الان مشکل من اینه که من وقتی ویندوز رو به صورت دستی (منظورم اینه که میرفتم توی کنترل پنل قسمت آپدیت ویندوز) و آپدیتش میکردم بعد میومدم توی add or remove programm وقتی گزینه show update رو میزدم آپدیتهامو با تاریخشون رو نشون میداد ولی وقتی با این برنامه (wsus offline update) آپدیت میکنم با اینکه نوشت فول آپدیت شد ولی توی قسمت add or remove programm آپدیتها نشون داده نمیشن.به نظرتون مشکل کجاست؟

hamidreza2010
15-10-2012, 01:39
دوستان کمک نمی کنین؟