PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیش فرض مشکل در شناخت یکی از رم های 4 گیگ

MRN1988
25-07-2012, 10:23
با سلام دوستان
مشکل از اینجا شروع شد که من اول که سیستم رو آوردم بالا توی این صفحه مقدار توتال رم رو 8 گیگ و با باس 1333 نوشته بود ولی رم من 1600 بود اطلاعات مدل رم و اینا هم توی این لینک میتونید مشاهده کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون اول که روشن کردم برای اولین بار صفحه بالا مادربرد روی حالت اولیه و کم مصرف بود تنها مشکلی که بود رم رو روی 1333 میشناخت
منم رفتم توی تنظیمات صفحه زیر

و مموری فرکانس رو دستی گذاشتم روی 1600 و از اون صفحه اول هم گذاشتم روی حالت پر مصرف و اتیشی و سیو کردم و ریست شد دوباره که اومد بجای توتال رم نوشته بود 4 گیگ 1600

فکر کردم رم دومی سوخته شاید هم سوخته باشه!!!

رم ها رو تست کردم
متوجه شدم یکی از رو ها رو میذارم
مانتیور روشن نمیشه چراف mem ok! روشن میمونه ولی نگه هم دارم درست نمیشه
ولی با اون یکی رم که 4 گیگ رو قبول میکنه میذارم دیگه سیستم بالا میاد بعد رفتم توی تنظیمات بایوس چک کردم دیدم اون رمی که باهاش بالا نمیاد رو میشناسه حتی شماره سریالش رو !!!
عکس های زیر رو نگاه کنید

بعد یه ویندوز سون 64 بیت نصب کردم اومد بالا توی اطلاعات سیستم نوشته بود 8 گیگ رم ولی 3.48 تا رو بیشتر نمیتونست استفاده کنه
اینجا رو هم به این صوررت شناخته بود

گفتم یعنی 4 گیگ رو برای کارت گرافیک گرفته!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رفتم تنظیمات کارت گرافیک دیدم 512 تا رو گرفته برای گرافیک 2 گیگ هم شیر اول فکر کردم دو گیگ رو از این رم دومی گرفته تست کردم اون رم که باهاش سیستم بالا نمیاد رو برداشتم سیستم رو اوردم بالا متوجه شدم
که 3.48 رم گرفته 512 هم گرافیک که میشه همون چهار گیگ یعنی عملا این رم دوم هیچ استفاده ای نمیشه ولی چهار گیگش رو میشناسه

بایوس رو هم آپدیت کردم ولی بازم مشکل حل نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این راه حل رو هم رفتم بازم نشد
نقل قول:

نوشته اصلی توسط supra [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کلید پنجره + R رو بزن (یا تو منوی Run ، Start رو سرچ و انتخاب کن) بعد بنویس msconfig تائیدش کن ، تو صفحه ای که باز میشه اون بالا تب Boot رو انتخاب کن بعد وسط صفحه Advanced option رو انتخاب کن ، تو صفحه ی جدید تیک Maximum memory رو بردار همه ی صفحه هارو ok و سیستم رو ریست کن به احتمال 90 درصد مشکلت حل میشه !

و یه نکته ای هم هست که بهش پی بردم توی بخش مشکلات سخت افزاری تو انجمن های مختلف که مشکلی شبیه به من داشتن اکثرا مادربرد ایسوز بوده
به نظر شما مشکل میتونه از کجا باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
25-07-2012, 21:39
شما اول دو تا شاتاز تب های مموری و spd نرم افزار cpuz بذار تا وضعیت رم ها مشخص بشه

MRN1988
25-07-2012, 23:20
شما اول دو تا شاتاز تب های مموری و spd نرم افزار cpuz بذار تا وضعیت رم ها مشخص بشه

این وضعیت کلی

اینم spd رم اول روی اسلت 1

اینم وضعیت رم دوم روی اسلت سوم
این رم رو مشکل داره فکر کنم که تنهایی بالا نمیاد

ess_1362
26-07-2012, 18:42
در حال حاضر دو ماژول 4 گیگابایتی به جمع حجم 8 گیگابایت در حال کار با فرکانس 1600 و تایمینگ CL9 هستند
من مشکلی در سیستم شما نمی بینم
اون نرم افزاری که قبلا شما از آن شات گذاشتی 100% باگ داره

موفق باشید

MRN1988
26-07-2012, 19:14
در حال حاضر دو ماژول 4 گیگابایتی به جمع حجم 8 گیگابایت در حال کار با فرکانس 1600 و تایمینگ CL9 هستند
من مشکلی در سیستم شما نمی بینم
اون نرم افزاری که قبلا شما از آن شات گذاشتی 100% باگ داره

موفق باشید
اون تصاویر بایوس هست ؟؟
بعد یکی از رم ها تنهایی که میذارم توی هیچ اسلتی باهاش سیستم بالا نمیاد ولی با یکی بالا میاد
و توی ویندوز هم میگه که 4 گیگ رو انگار یک سخت افزار داره استفاده میکنه
روی یک سیستم عامل لینوکس هم سیستم و آوردم بالا اونجا هم رم 3.5 شناخت
اصلا 8 گیگ هم نشناخت

ess_1362
26-07-2012, 20:24
طبق cpuz که رفرنس برای سخت افزار هست سیستم شما با 8 گیگ رم با فرکانس 1600 داره کار می کنه
طبق شاتی هم که از سیستم امل گذاشتی نوشته که 8 گیگ رم در سیستم شما نصب شده و 2.1 گیگ از آن در حال استفاده هست
اینکه چرا 3.5 گیگ استفاده می کنه به این دلیل هست که به بیشتر از این نیازی نداره که استفاده کنه

EXTREME
26-07-2012, 20:35
اون تصاویر بایوس هست ؟؟
بعد یکی از رم ها تنهایی که میذارم توی هیچ اسلتی باهاش سیستم بالا نمیاد ولی با یکی بالا میاد
و توی ویندوز هم میگه که 4 گیگ رو انگار یک سخت افزار داره استفاده میکنه
روی یک سیستم عامل لینوکس هم سیستم و آوردم بالا اونجا هم رم 3.5 شناخت
اصلا 8 گیگ هم نشناخت
رو my computer راست کلیک کنید و peroperties بزنید و از اونجا یک عکس بزارید

MRN1988
26-07-2012, 20:44
طبق cpuz که رفرنس برای سخت افزار هست سیستم شما با 8 گیگ رم با فرکانس 1600 داره کار می کنه
طبق شاتی هم که از سیستم امل گذاشتی نوشته که 8 گیگ رم در سیستم شما نصب شده و 2.1 گیگ از آن در حال استفاده هست
اینکه چرا 3.5 گیگ استفاده می کنه به این دلیل هست که به بیشتر از این نیازی نداره که استفاده کنه
اگه این تصویر رو نگاه کنید

نوشته 4616 مگابایت رو خاکستری کرده
حالا من اگه سیستم رو با همون چهار گیگی که میگم مشکل نداره بیارم بالا همین صفحه فقط قسمت خاکستری میشه 512 که کارت گرافیک گرفته
و نکته ای که هست یکی از رم ها اصلا باهاش سیستم بالا نمیاد حتی مانیتور روشن نمیشه
فقط در حالتی که با اون یکی رم میذارم شناخته میشه ؟
و ویندوزم هم 64 بیت هست

EXTREME
26-07-2012, 21:52
اگه این تصویر رو نگاه کنید

نوشته 4616 مگابایت رو خاکستری کرده
حالا من اگه سیستم رو با همون چهار گیگی که میگم مشکل نداره بیارم بالا همین صفحه فقط قسمت خاکستری میشه 512 که کارت گرافیک گرفته
و نکته ای که هست یکی از رم ها اصلا باهاش سیستم بالا نمیاد حتی مانیتور روشن نمیشه
فقط در حالتی که با اون یکی رم میذارم شناخته میشه ؟
و ویندوزم هم 64 بیت هست

رو اون قسمتی که من گفتم چند گیگ رو usable نوشته ؟

MRN1988
26-07-2012, 23:24
رو اون قسمتی که من گفتم چند گیگ رو usable نوشته ؟
3.48 نوشته اگه اون رمی که میگم تک بذارم نمیشناسه رو بردارم هم باز 3.48 میشناسه از چهار گیگ

MRN1988
26-07-2012, 23:30
اینم الان که اون یکی رم رو برداشتم و با همون رمی که تک میاره بالا به این صورت نشون میده

MR.CART
26-07-2012, 23:51
عزیز من 8 گیگ رم رو سیستم شما سالم نصب شده الان مشکلت با فری و یوزیج چیه آخه؟

EXTREME
27-07-2012, 00:01
اینم الان که اون یکی رم رو برداشتم و با همون رمی که تک میاره بالا به این صورت نشون میده

الان شما رم هارو تک تک رو همه اسلات ها تست کردین با یک رم سیستم بوت نمیشد رو همه اسلات ها تستش کردین ؟
ولی با اون رم دیگه سیستم بوت میشد ؟
از گرافیک آنبورد هم استفاده میکنید ؟

MRN1988
27-07-2012, 01:49
عزیز من 8 گیگ رم رو سیستم شما سالم نصب شده الان مشکلت با فری و یوزیج چیه آخه؟

مشکل اینجاست که رم دوم رو فقط میشناسه ولی نمیتونه استفاده کنه و توی بخش خاکستری میشناسه و توی بایوس هم مینویسه 4 گیگ ولی توی ویندوز مینویسه 8 ولی 3.48 میتونه استفاده کنه

MRN1988
27-07-2012, 01:51
الان شما رم هارو تک تک رو همه اسلات ها تست کردین با یک رم سیستم بوت نمیشد رو همه اسلات ها تستش کردین ؟
ولی با اون رم دیگه سیستم بوت میشد ؟
از گرافیک آنبورد هم استفاده میکنید ؟
اره تک تک تست کردم با اون رمی که مشکل داره تو همه اسلت ها بالا نمیاد حتی مانتیور تصویر هم نمیده بوق هم نمیزنه چراغ memo ok روشن میشه دکمه اش رو هم نگه دارم ریست بشه بازم نمیشناسه
با اون یکی بوت میشه بدون مشکل
سی پی یو من A8 3870K هست و APU هست کارت گرافیک داخل سی پی یو 512 مگابایت از رم رو گرفته و با بقیه اش کاری نداره

MR.CART
27-07-2012, 02:09
مشکل اینجاست که رم دوم رو فقط میشناسه ولی نمیتونه استفاده کنه و توی بخش خاکستری میشناسه و توی بایوس هم مینویسه 4 گیگ ولی توی ویندوز مینویسه 8 ولی 3.48 میتونه استفاده کنه
پس چرا سی پی یو زد درست نوشته بود؟
یه روش ساده:
اگه بازی PES رو داری برو تو قسمت تنظیمات اون جا رمی رو که استفاده میشه مینویسه :27:
خوب از مای کامپوتر قسمت پروپرتیز هم عکس بزار اینجا

MRN1988
27-07-2012, 04:19
پس چرا سی پی یو زد درست نوشته بود؟
یه روش ساده:
اگه بازی PES رو داری برو تو قسمت تنظیمات اون جا رمی رو که استفاده میشه مینویسه :27:
خوب از مای کامپوتر قسمت پروپرتیز هم عکس بزار اینجا

دقیقا مشکل و ابهام من همین جاست که چرا بایوس نمیشناسه و ویندوز نمیتونه استفاده کنه و فقط اینا میشناسند
و ابهام بعدی اینجاست چرا اون رمی که فقط داره شناخته میشه و استفاده نمیشه رو وقتی میذارم تنهایی باهاش سیستم بالا نمیاد حتی تصویر هم نمیده ولی جفت که میذارم شناخته میشه ولی قادر به استفاده نیست :31:
حالا میخوام ببرم روی سیستم دوست هام تست بگیرم همه DDR2 هستند :31:

MRN1988
27-07-2012, 04:24
الان اون رم دومی رو برداشتم تک داره کار میکنه اگر هم باشه عکس زیر فقط جای 4 گیگابایت نوشته 8 گیگابایت و قسمت usabale نوشته 3.48

ess_1362
27-07-2012, 11:41
شما آن رمی که فکر می کنی ایراد داره را از سیستم خارج کن و دو تا شات از تب های مموری و spd برنامه CPUZ شات بذار

EXTREME
27-07-2012, 12:47
الان اون رم دومی رو برداشتم تک داره کار میکنه اگر هم باشه عکس زیر فقط جای 4 گیگابایت نوشته 8 گیگابایت و قسمت usabale نوشته 3.48

وقتی اون رم رو همه اسلات ها کار نمیکنه اونم در حالت تکی یعنی رم مشکل داره
میمونه اون 4 گیگ
اگه از گرافیک آنبورد استفاده میکنید اون مقداری که نوشته طبیعیه یا گرافیک توربوکش و یک مقدار از رم کم میشه
بایوس مین رو هم آپدیت کنید

MRN1988
27-07-2012, 13:48
وقتی اون رم رو همه اسلات ها کار نمیکنه اونم در حالت تکی یعنی رم مشکل داره
میمونه اون 4 گیگ
اگه از گرافیک آنبورد استفاده میکنید اون مقداری که نوشته طبیعیه یا گرافیک توربوکش و یک مقدار از رم کم میشه
بایوس مین رو هم آپدیت کنید
بایوس رو آپدیت کردم
تنها راهی که مونده به نظرم تست روی یک سیستم دیگه هست وگرنه باید ببرم گارانتی که مادام العمر هست

MRN1988
02-08-2012, 18:25
آقا امروز بردم روی یک سیستم دیگه تست کردم کامل 8 گیگ رو تونست استفاده کنه سیستم طرف حتی با اون رمی که میگم سیستم من بالا نمیومد سیستم اون تنهایی بالا میمومد و چهار گیگ رو میشناخت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
02-08-2012, 22:03
آقا امروز بردم روی یک سیستم دیگه تست کردم کامل 8 گیگ رو تونست استفاده کنه سیستم طرف حتی با اون رمی که میگم سیستم من بالا نمیومد سیستم اون تنهایی بالا میمومد و چهار گیگ رو میشناخت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس رم ها سالمه

اگه مشخصات رم ها یکی باشه و یکی باشن و اسلات حافظه هم مشکل نداشته باشه شاید این مشکل از پاور سیستموتون باشه با یک پاور دیگه سیستمتون رو چک کنید
بایوس رو هم که آپدیت کردین

MRN1988
02-08-2012, 22:21
پس رم ها سالمه

اگه مشخصات رم ها یکی باشه و یکی باشن و اسلات حافظه هم مشکل نداشته باشه شاید این مشکل از پاور سیستموتون باشه با یک پاور دیگه سیستمتون رو چک کنید
بایوس رو هم که آپدیت کردین
پاور از چه نظر میتونه مشکل داشته باشه ؟؟؟
پاورم green 530a-eu هست خیلی ضعیف نیست :23: کارت گارفیکی هم نذاشتم که خیلی برق و ولتاژ کم بیاره
حالا یه کاری کردم کل این مستندات و مشکلات و با اسکرین شات ها رو برای بخش ساپورت ایسوز فرستادم شاید مشکل از مادربرد باشه
کلا خیلی مشکل عجیبی هست

EXTREME
02-08-2012, 23:15
پاور از چه نظر میتونه مشکل داشته باشه ؟؟؟
پاورم green 530a-eu هست خیلی ضعیف نیست :23: کارت گارفیکی هم نذاشتم که خیلی برق و ولتاژ کم بیاره
حالا یه کاری کردم کل این مستندات و مشکلات و با اسکرین شات ها رو برای بخش ساپورت ایسوز فرستادم شاید مشکل از مادربرد باشه
کلا خیلی مشکل عجیبی هست

شما مگه با اون رم هایی که سیستم بوت میشه رو همه اسلات ها تست نکردین ؟وقتی رو همه اسلات ها بوت میشه میشه گفت مین مشکلی نداره
من میگم با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید و همه رم ها رو سیستم رو بزارید و تست کنید

MRN1988
03-08-2012, 00:26
شما مگه با اون رم هایی که سیستم بوت میشه رو همه اسلات ها تست نکردین ؟وقتی رو همه اسلات ها بوت میشه میشه گفت مین مشکلی نداره
من میگم با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید و همه رم ها رو سیستم رو بزارید و تست کنید

اره ولی یک موردی دیدم توی دفترچه مادربرد یکم من و شک انداخته این رم من توی لیست Qualified Vendors Lists این مدل رم من نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این تست با یک پاور دیگه یکم سخت هست کلی دنگ و فنگ داره باز و بسته کردن

EXTREME
03-08-2012, 00:27
اره ولی یک موردی دیدم توی دفترچه مادربرد یکم من و شک انداخته این رم من توی لیست Qualified Vendors Lists این مدل رم من نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این تست با یک پاور دیگه یکم سخت هست کلی دنگ و فنگ داره باز و بسته کردن

شما مگه دوتا ماژول 4 گیگ از یک برند و بایک مشخصات ندارین ؟

MRN1988
03-08-2012, 00:43
شما مگه دوتا ماژول 4 گیگ از یک برند و بایک مشخصات ندارین ؟
چرا دارم دوال چنل هست. توی این لیستی که توی توضیحات مادربرد نوشته Qualified Vendors Lists این مدل ماژول کینگ استون رو ننوشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MRN1988
03-08-2012, 19:04
ایسوز اینجوری جواب داد

Dear Valued Customer,

Thank you for contacting ASUS Technical Service.

Please clear CMOS for a try.
If possible, please change other memories for test.
If still, please contact your retailer for further check.

Sorry for the trouble. Wish you a good day.

If you continue to experience issues in the future, please do not hesitate to contact us again.
Best Regards,
Cherry
ASUS Global Technical Support Center

اقا ما این بایوس رو کلیر کردیم اول جواب نداد گرفتم جفت رم ها رو در اوردم کلیر کردم بدون رم روشن کردم بعد دوباره خاموش کردم اون رمی که مشکل داشت گذاشتم درست کار کرد چهار گیگش رو شناخت سیستم رو هم بالا آورد دوباره خاموش کردم اون یکی رم رو گذاشتم سیستم رو اوردم بالا دیدم باز داره چهار گیگ میشناسه هیچی دوباره جفت رم ها رو برداشتم کلیر کردم روشن کردم و خاموش کردم این دفعه جفت رم ها رو با هم گذاشتم و روشن کردم نتایج رو زیر میتونید ببینید

توی بایوس 8 گیگ رو شناخت

و توی ویندوز هم تونست کامل از رم ها استفاده کنه

اما سیستم رو یک ریستارت کردم که برم توی بایوس که از 1333 بذارمش روی 1600 دیدم دوباره خودش شده 4 گیگ توی بایوس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
04-08-2012, 00:09
الان درست شده
فرکانس رو 1600 میکنید میشه 4 گیگ ؟

MRN1988
04-08-2012, 01:00
الان درست شده
فرکانس رو 1600 میکنید میشه 4 گیگ ؟
نه 8 گیگ رو که میشناسه دفعه اول اگه یه ریستارت کنم دوباره 4 گیگ میشناسه اصلا به فرکانس ها هم دست نزدم

EXTREME
04-08-2012, 09:22
میتونید با دو ماژول رم دیگه سیستم رو تست کنید ؟

MRN1988
04-08-2012, 10:54
میتونید با دو ماژول رم دیگه سیستم رو تست کنید ؟
خیلی سخته پیدا کردنش توی دوست و آشنای دور و ورم اکثرا DDR2 دارند
حالا امروز زنگ زدم گارانتی مادربرد کلی بهش توضیح دادم بعد میگه رم دوئل چنل هشت گیگ باید 4 گیگش رو بشناسه دیگه :9: بعد اخرش میگه پس مادربرد رو بفرست گارانتی چک کنیم

MRN1988
08-08-2012, 01:29
اقا این ایسوز دوباره جواب داد گفت با یک ماژول رم دیگه تست کن
البته یه چیز دیگه هم که گفت این بود که این مدل رم کینگ استون جدید هست توی لیست معرفی شده های مادربرد نیست و میتونه علت مچ نبودم مادربرد با رم ها باشه
توی بازار هم هرچی گشتم هیچ کس توی شهرمون رم ماژول 8 گیگ نداشت دست دو 4 گیگ هم دوال چنل کسی نداد ازاین مغازه دارها برای تست دیگه به این نتیجه رسیدم یک رم دیگه بخرم با اون تست کنم
این مدل رم 8 گیگCORSAIR CMX8GX3M2A1600C9 که مدلش هم توی لیست مادربرد هم بود به نظرتون خوب هست نسبت به این کینگ استون؟ چند بخرم خوبه ؟ 140 قیمت گفته؟

abbas3232
31-08-2012, 17:06
مشکل منم همینه نمیدونم از چیه 2 تا رم 4 گیگ دارم که میزنه 8 گیگ اما 3.99 فابل استفاده میزنه همه چیزم مثل این دوستی که این مشکل داره اما مینم msi هست.اگه کسی هست راهنمایی کنه .1 ماه هست سیستمو خریدم.

MRN1988
05-09-2012, 10:08
احتمال زیاد مشکل مچ نبودم رم با مادربورد هست من رم ها رو با یک برند دیگه عوض کردم درست شد