PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی کارت شبکه وایرلس در VMWARE Workstation

Ahmad-Ra
23-07-2012, 21:23
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من vmware نسخه 8 رو نصب کردم. یک توزیع لینوکسی روش بالا اوردم. از طریق NAT اینترنت وصل میشه. اما من میخوام که کارت شبکه ام شناسایی بشه .. طبق جستجو هام ظاهرا کلا این حالت غیر فعاله. اما باز هم انگار راه داره برای دور زدنش. فعلا در حالت default تنها کارت شبکه usb میشه به راحتی شناخته بشن. اما مال من اینطور نیست.

از دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنن.

با تشکر...

Aryalee
24-07-2012, 00:42
سلام
فقط کارت شبکه ی usb رو میشه توی vmware به شکل واقعی استفاده کرد. در غیر اینصورت اگه از bridge یا nat استفاده کنی، آداپتور LAN مجازی خود vmware وارد عمل میشه. برای نصب کارت شبکه ی usb توی لینوکس هم اول باید درایورش رو پیدا کنی. چون معمولا بصورت خودکار شناسایی نمیشه. کمی دردسر داره ولی انجام میشه. اگه یه جستجو توی گوگل کنی، یعنی مدل دقیق کارت شبکه ی usb و توزیع لینوکس رو وارد کنی حتما پیدا می کنی.

Ahmad-Ra
24-07-2012, 11:14
مرسی از شما ...
من از حالت bridge هم استفاده کردم و کارت شبکه رو هم تو همون حالت bridge شناسوندم. اما تو توزیع لینوکسم وقتی iwconfig میکنم نوشته میشه no wireless extension found ... یعنی چیزی پیدا نمیکنه .. چیکار باید بکنم ؟
یک سوال کوچیک هم داشتم اگر بخوام از کارت usb استاده کنم میتونم بجاش از آنتن وایرلس usb برای شناسایی شبکه های اطراف تو حالت ad hoc استفاده کنم ؟؟