PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارزونترین لپ تاپ ivy bridge

HITB0Y
23-07-2012, 16:45
سلام به همگی
ارزونترین لپ تاپ ivy bridge موجود در بازار چیه؟
ترجیحا از برند hp,lenovo,asus
برای کارهای روزمره+فیلم و اینترنت+کمی گیم
- حجم هارد بالا
- کیفیت ساخت خوب
- دارای بیشترین ارزش(نسبت کارایی به قیمت)
- صفحه" 15.4

عجله ای ندارم,اگه بدونم مدل های خوبی در راهند صبر میکنم.

ممنون:40:

ulsss
23-07-2012, 19:08
فرق بین ایوی و سندی خیلی نیست که بخوای حتما دنبال IVY باشی.اتفاقا با اومدن مدل های نسل سوم ، مدلهای سندی ارزونتر میشن .

Amir-Rainman
23-07-2012, 19:29
تفاوت اوی بریج و سندی بریج بیشتر تویه کارها و بازی های 3D هستش، قدرتش تویه 3D، دو برابر سندی بریجه، و چون تویه نیاز هات طراحی سه بعدی سازی نداری، سندی بریج هم به کارت میاد، سندی بریج هم همچین سری قدیم نیست، از پارسال مهر ماه وارد بازار شد
ولی به هر حال ...
لوونو Y580 با پردازنده ی اوی، قیمتش حدود 1450000
یه مورد Acer V3 571 هست که حدود 1400000 هست.

haghili
23-07-2012, 22:28
فرق بین ایوی و سندی خیلی نیست که بخوای حتما دنبال IVY باشی.اتفاقا با اومدن مدل های نسل سوم ، مدلهای سندی ارزونتر میشن .

اما نکته ی مهمی که یه کم آدمو برای خرید لپ تاپی با یه پردازنده Ivy Bridge وسوسه می کنه اینه که Ivy Bridge مصرف انرژیش 20% از Sandy Bridge کمتره. البته این مسلما به اون معنی نیست که مصرف باتری لپ تاپ 20% کمتر میشه...

HITB0Y
24-07-2012, 13:34
درسته,sandy bridge ها ارزون میشن.ولی یه نسل هم فرقشونه!من میگم حالا که میخوام بگیرم حداقل از آخرین نسل پردازنده ها بگیرم که تا مدتی بتونه جوابگو باشه.آخه من نمیتونم زود زود لپ تاپ عوض کنم...

تفاوت اوی بریج و سندی بریج بیشتر تویه کارها و بازی های 3D هستش، قدرتش تویه 3D، دو برابر سندی بریجه، و چون تویه نیاز هات طراحی سه بعدی سازی نداری، سندی بریج هم به کارت میاد، سندی بریج هم همچین سری قدیم نیست، از پارسال مهر ماه وارد بازار شد
ولی به هر حال ...
لوونو Y580 با پردازنده ی اوی، قیمتش حدود 1450000
یه مورد Acer V3 571 هست که حدود 1400000 هست.
ولی گرافیک مجتمع ivy bridge حدودا دو برابر سریعتر از sandy bridge هستش و همینطور از رزولوشن فوق العاده ۴۰۹۶×۴۰۹۶ هم پشتیبانی میکنه!!!این یعنی برا من که گاهی اوقات بازی هم میکنم خیلی عالیه!
اون y580 دقیقا کدوم کانفیگش منظورتونه؟
از acer اصلا خوشم نمیاد!با لپ تاپ چندتا از دوستان کار کردم...انگار یه اسباب بازی از جنس پلاستیک درجه 2 دستم گرفته بودم!!!:18:

اما نکته ی مهمی که یه کم آدمو برای خرید لپ تاپی با یه پردازنده Ivy Bridge وسوسه می کنه اینه که Ivy Bridge مصرف انرژیش 20% از Sandy Bridge کمتره. البته این مسلما به اون معنی نیست که مصرف باتری لپ تاپ 20% کمتر میشه...

بله,مصرف کمتر,سرعت بیشتر, پردازش قویتر

دوستان اگه ممکنه یه چندتا مدل دیگه هم معرفی کنید که دستم برا انتخاب بازتر باشه.
ممنون:40:

fk_u
24-07-2012, 15:19
سلام
amir-rainman منظورتون z580 هست دیگه 1.45 تومن y580 2200 2300 هست دقیق نمیدونم.
hitboy داداش همون طور که گفتید ایوی بگیرید بهتره هر چیزی مدل جدیدش بهتره .
تا چه قدر هزینه میخواهید بکنید؟ هر وسیله ای میخواهید بگیرید از کسی راهنمایی بگیرید که با اون مدل کار کرده یا دسته کسی دیده . بچه ها گاهی میگن بنچمارکش خوبه بس مدل خوبیه . مثلا hp کار نکردم نمیتونم بگم چی هست .

Highbury
24-07-2012, 16:02
دوست عزیز لنوو Z580 رو بگیر و حالشو ببر
گزینه بعدی هم ایسر V3
اینا تو محدوده 1400-500 هستن که ارزش دارن

Amir-Rainman
24-07-2012, 17:05
اون y580 دقیقا کدوم کانفیگش منظورتونه؟

منظورتون z580 هست دیگه 1.45 تومن y580 2200 2300 هست دقیق نمیدونم.
منظورم Z580 بود (Core i5)، بیشتر اوقات این Y و Z رو قاطی میکنم :31:

همینطور از رزولوشن فوق العاده ۴۰۹۶×۴۰۹۶ هم پشتیبانی میکنه!!!
درسته که از این رزولویشن پشتیبانی میکنه ولی شما الآن لپ تاپی سراغ داری که چنین رزولویشنی داشته باشه؟؟!!!

از acer اصلا خوشم نمیاد!با لپ تاپ چندتا از دوستان کار کردم...انگار یه اسباب بازی از جنس پلاستیک درجه 2 دستم گرفته بودم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Acer برنده خوبیه ولی اگه به دلتون نمیشینه، اون یه مسئله ی دیگست! (کلا چون از Acer خوشم میاد، گفتم یه خورده ازش طرفداری کنم:31:)
ولی درحال حاظر لپ تاپ هایی که ارزش دارن، همین لنوو و ایسر هستن!

artin4u
24-07-2012, 20:48
دوستان کی گفته بین ایوی وسندی خیلی فرق نیست. اتفاقا خیلی هم فرق میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HITB0Y
24-07-2012, 22:01
سلام
amir-rainman منظورتون z580 هست دیگه 1.45 تومن y580 2200 2300 هست دقیق نمیدونم.
hitboy داداش همون طور که گفتید ایوی بگیرید بهتره هر چیزی مدل جدیدش بهتره .
تا چه قدر هزینه میخواهید بکنید؟ هر وسیله ای میخواهید بگیرید از کسی راهنمایی بگیرید که با اون مدل کار کرده یا دسته کسی دیده . بچه ها گاهی میگن بنچمارکش خوبه بس مدل خوبیه . مثلا hp کار نکردم نمیتونم بگم چی هست .
ممنون
حدودا تا 1500 میتونم هزینه کنم.
:20:

دوست عزیز لنوو Z580 رو بگیر و حالشو ببر
گزینه بعدی هم ایسر V3
اینا تو محدوده 1400-500 هستن که ارزش دارن
ممنون از راهنمایی
اون z580 نور پس زمینه کیبورد هم داره؟(keyboard backlight)
شما منظورتون کدوم کانفیگش هست؟
و اینکه فرق Ideapad با Thinkpad در چیه؟کدوم بهتره؟
:11:

منظورم Z580 بود (Core i5)، بیشتر اوقات این Y و Z رو قاطی میکنم :31:

درسته که از این رزولویشن پشتیبانی میکنه ولی شما الآن لپ تاپی سراغ داری که چنین رزولویشنی داشته باشه؟؟!!!

Acer برنده خوبیه ولی اگه به دلتون نمیشینه، اون یه مسئله ی دیگست! (کلا چون از Acer خوشم میاد، گفتم یه خورده ازش طرفداری کنم:31:)
ولی درحال حاظر لپ تاپ هایی که ارزش دارن، همین لنوو و ایسر هستن!
بله,متاسفانه لپ تاپی نیست که از این رزولوشن پشتیبانی کنه!حتی دسکتاپش هم نیس!:31:
از اون lenovo کم کم داره خوشم میاد ولی برعکس شما از ایسر خیلی خوشم نمیاد.
ممنون

دوستان کی گفته بین ایوی وسندی خیلی فرق نیست. اتفاقا خیلی هم فرق میکنه

ممنون که زحمت لینک هارو کشیدی.

HITB0Y
24-07-2012, 22:09
راستی دوستان نظرتون درباره لپ تاپ زیر چیه؟
تو ایران هست؟
قیمتش خیلی وسوسه کنندس!:18:

یه سوال دیگه هم اینکه کجا میتونم اون lenovo و Acer رو از نزدیک باهاشون کار کنم؟
پاساژ ایران؟رضا؟پایتخت؟پارسیان؟ ...؟

ممنون

fk_u
24-07-2012, 22:19
قیمتی که داشتم از z580 بین 1560 تا 1810 بود فکر کنم 2 تا گانفیگش و بلوری نداشتن هر دو البته قیمت تهران بهتره 100 درصد
حواسم به ایوی بریج نبود میخاستم بگم سونی خوبه ولی گرافیکش کمتره نسبت به قیمتش . هر دوستی داشت گفت عالیه و از طرفی شنیدم تو طراحی مدار و کولینگ لنوو خوبه و سونی داغ میکنه تو عمل همه راضی بودن خودم موندم چی بگیرم. تو این قیمت منم میگم بیشنهاد بچه ها خوبه لنوو

HITB0Y
26-07-2012, 10:48
من ivy میخوام :44:

l2eza.d
26-07-2012, 11:42
من ivy میخوام :44:

دوست عزیز ، نموداری که الان گذاشتی ، نمونه ی یک تبلیغ تجاری بسیار فریب دهنده است ، شما عملا فقط در "قدرت اجرای بازی های کامپیوتری سه بعدی و مصرف باطری " تفاوت چشمگیری رو مشاهده می کنی (که مورد اول هم در صورت خرید لپ تاپ با گرافیک اختصاصی ، عملا بی فایده خواهد بود ، چون قدرت زیادی نداره هنوز هم ، )
ببینید نمودار ها تفاوت 9 صدمی رو هم (مورد آخر) به چه نحوی نشون دادن !!!
دوست عزیز من نمی گم شما sandy bridge بخر ، اتفاقا با وجود نسل جدید باید هم اونو خرید ، ولی اینتل کار خیلی زیادی رو توی این پردازنده ها انجام نداده ، به جز گرافیک های مجتمع بهتر که اونم توی اولترابوک ها و لپ تاپ های بدون گرافیک اختصاصی بکار می آد .

h!tman
26-07-2012, 12:01
دوستان این Z580 با کانفیگ I7 و رم 8گیگ چند تومنه ؟برام مهمه!

HITB0Y
26-07-2012, 13:52
دوست عزیز ، نموداری که الان گذاشتی ، نمونه ی یک تبلیغ تجاری بسیار فریب دهنده است ، شما عملا فقط در "قدرت اجرای بازی های کامپیوتری سه بعدی و مصرف باطری " تفاوت چشمگیری رو مشاهده می کنی (که مورد اول هم در صورت خرید لپ تاپ با گرافیک اختصاصی ، عملا بی فایده خواهد بود ، چون قدرت زیادی نداره هنوز هم ، )
ببینید نمودار ها تفاوت 9 صدمی رو هم (مورد آخر) به چه نحوی نشون دادن !!!
دوست عزیز من نمی گم شما sandy bridge بخر ، اتفاقا با وجود نسل جدید باید هم اونو خرید ، ولی اینتل کار خیلی زیادی رو توی این پردازنده ها انجام نداده ، به جز گرافیک های مجتمع بهتر که اونم توی اولترابوک ها و لپ تاپ های بدون گرافیک اختصاصی بکار می آد .
بله,حق با شماست...ولی من میگم حالا که دارم میگیرم حداقل یه چیز جدید بگیرم که تا مدتی بتونه نیاز های منو برطرف کنه و از طرفی بعدا پشیمون نشم که چرا به جای سندی بریج ,آیوی بریج نگرفتم!
من کار کانورت حجیم هم خیلی انجام میدم که فکر میکنم ivy هرچند جزئی باز بهتر از sandy هستش.
ممنون

دوستان این Z580 با کانفیگ I7 و رم 8گیگ چند تومنه ؟برام مهمه!
Z580-Core i7-8GB-750GB

1,790,000 تومان

از نظر خودم همین z580 خیلی عالیه تنها مشکلش برا من نداشتن keyboard backlight هستش!
و اینکه من ظرفیت هارد بالای 500 میخوام که گویا با core i5 بیشتر از 500 نیست!

fk_u
26-07-2012, 15:02
سلام
ایوی سری جدیده درست فقط ci7 داره یا ci5 هم ایوی بریج میشه؟
سونی یک مدل خوشم اومد usb 3 نیس هم ci5 هست 2450m
'گفت 2 هسته هست 2 هسته هم مجازی . ای7 هم همین طوره چند هسته هست و مجازی جریانش علمی مختصر بگید چیه؟
ممنون

HITB0Y
26-07-2012, 17:26
سلام
ایوی سری جدیده درست فقط ci7 داره یا ci5 هم ایوی بریج میشه؟
سونی یک مدل خوشم اومد usb 3 نیس هم ci5 هست 2450m
'گفت 2 هسته هست 2 هسته هم مجازی . ای7 هم همین طوره چند هسته هست و مجازی جریانش علمی مختصر بگید چیه؟
ممنون

سلام
بله,هم ci7 و هم ci5 از سری ivy bridge موجوده.
اون دو هسته مجازی هم مربوط به فناوری hyper threading میشه که انحصارا برای پردازنده های اینتل هست.
برای جزئیات بیشتر لینک زیر رو مشاهده کنید: