PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره از اساتید جهت انتخاب بین Dell Inspiron N5520-B و Acer V3-571G

AMIR DARKNESS
20-07-2012, 18:59
سلام خدمت کاربران عزیز

همون طور که مطلع هستید من بین خرید این دو مدل لپ تاپ تردید دارم

انتظارات : ظاهر زیبا

گارانتی خوب

بازی هم در حد معمولی

برتری های دل : پردازنده ایوی بریج / یو اس بی 3 اونم 4 تا !!! / ضعف اون هم : نداشتن صفحه کلید عددی هست

برتری های ایسر: فکر میکنم ظاهر شیک تری داره / صفحه کلید عددی / گرافیک بهتر /

ممنون میشم راهنماییم کنید

biostar
20-07-2012, 19:23
ایسر بهتر هست
اگر از پردازنده های سری جدید میخواهی خب ایسر هم داره و بزودی مدل های بیشتری وارد بازار میشه

توی این چند سال متاسفانه کیفیت سری اینسپایرون خوب نبوده و مشکلاتی رو داشته (نه اینکه بد باشه ولی نسبت به مدل های سایر برند ها خرابی های بیشتری داشته)
مطمئن نیستم سری جدید کاملا با کیفیت شده باشه

ulsss
20-07-2012, 19:33
ایسر v3 571g با گرافیک 640 و cpu ivybridge i7 3610 موجوده با حدود قیمت 1770.
بین این و 5520-a مطمئنا ایسر بهتره.
البته اگه به این دومدل گیر ندی مدل های بهتری برات سراغ دارم که تازه وارد شدن.

CoLD-93
20-07-2012, 19:34
منم با ایسر موافقم.
این مدل پردازنده ی اوی بریج هم داره، شیک تر هم هست ، صفحه کلید عددی هم داره، کیفیتش هم از این مدل دل بهتره
-----
میبخشید دوستان، من یه سوالی داشتم:
برای رندر گرفتن از یک کاری مانند: ماشین ، ساختمان و ورزشگاه (!) به چه مقدار CPU احتیاج هست؟؟
چون بعضی از کارام مربوط میشه به طراحی اجسام برای داخل بازی، میخوام بدونم Cpu چقدر باشه تا در حین کار به مشکل بر نخورم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

artyst
20-07-2012, 20:01
خب اینکه معلومه ایسر بهتره دوست عزیز

AMIR DARKNESS
21-07-2012, 14:21
ایسر v3 571g با گرافیک 640 و cpu ivybridge i7 3610 موجوده با حدود قیمت 1770.
بین این و 5520-a مطمئنا ایسر بهتره.
البته اگه به این دومدل گیر ندی مدل های بهتری برات سراغ دارم که تازه وارد شدن.

این ایسر با i5 الان نسل سوم هست؟ یعنی هم دل هم ایسر نسل سوم هستند؟

بعد من تا 1300 پول دارم و بعد از این که تحقیق کردم به این دو تا رسیدم شما تو این محدوده قیمتی مدل بهتری از این دو تا سراغ دارید؟

ulsss
21-07-2012, 15:26
این ایسر با i5 الان نسل سوم هست؟ یعنی هم دل هم ایسر نسل سوم هستند؟

بعد من تا 1300 پول دارم و بعد از این که تحقیق کردم به این دو تا رسیدم شما تو این محدوده قیمتی مدل بهتری از این دو تا سراغ دارید؟
v3 571g با هر دو نوع پردازنده نسل دو ونسل سه ، موجود است.
اینم قیمتش با پردازنده ایوی.

AS V3-571G-5324
Core i5 3210M 3MB
4 GB
500GB
DVD+RW
630M 2GB
15.6” LED
2سال سازگار
Webcam / BT/ HDMI/USB3/Bag/Mouse
DOS
2.7 Kg
Black
14,490,000

اینم پیشنهاد من

Z580-511
Core i5 3210M 3MB
4 GB
500GB
DVD+RW
630M 2GB
15.6” LED
2سال سازگار
Webcam / BT/ HDMI/USB3/Mouse/Bag
DOS
2.7 Kg
Gray
14,200,000

کیفیت ساخت z580 بالاتره .

artin4u
21-07-2012, 17:53
سلام دوستان کممممک.
من گیج شدم یعنی با 1400 میتونم یه Ivy Bridgeبگیرم؟؟؟؟؟؟؟
من فکر میکردم زیر 2 تومن نیست.
اگه اینجوری باشه چرا همه نمیرن Ivy Bridge بگیرن در صورتی هیچ تفاوتی با sandyنداره.
به عنوان مثالasus k43قیمتش1460ولیz580قیمتش 1420

armin 76
21-07-2012, 17:58
سلام دوستان کممممک.
اگه اینجوری باشه چرا همه نمیرن Ivy Bridge بگیرن در صورتی هیچ تفاوتی با sandyنداره.

خودمم هم میخوام لپتاب بگیرم.
ولی وایسادم تا با وین8 بیاد که از نظر سخت افزاری هم یه تفاوت هایی با الانیا دارن .
تازه جدیدتر هم هستن و ...
+ این لبتاب دل هم هست که با قلب نسل سومی کار میکنه : NEW Inspiron 15R N5520

ulsss
21-07-2012, 18:05
سلام دوستان کممممک.

کلا قیمت محصولات ایسوس یکم بالاتره به خاطر اسمی که در اورده.

Amir-Rainman
21-07-2012, 18:30
سلام دوستان کممممک.

کلا میشه گفت، کیفیت مطلوب همراه با قیمت نسبتا پایین (نسبت به سایر رقبا) یکی از مزایا Acer و Levono هستش

میبخشید دوستان، من یه سوالی داشتم:
برای رندر گرفتن از یک کاری مانند: ماشین ، ساختمان و ورزشگاه (!) به چه مقدار CPU احتیاج هست؟؟
چون بعضی از کارام مربوط میشه به طراحی اجسام برای داخل بازی، میخوام بدونم Cpu چقدر باشه تا در حین کار به مشکل بر نخورم.
دوستان منم یه سوالی شبیه این دوستمون داشتم، البته تویه کاره ویرایش بازی زیاد نیستم!
یه جوابی به ما بدین ممنون میشم:7:

MS-Blaster
29-07-2012, 22:54
سوال اساسی من پیرامون باز شده ی عنوان همین پسته.

Dell Inspiron N5520-B
Vs
Acer Aspire V3-571G

از نظر گرافیک :
گرافیکه Radeon HD 7670M کنولوژی GDDR5 ـه . و با اینکه توانایی Share کردن نداره! اما با کمال تعجب توی تست ها ی گیم بنچمارکای مختلف تونسته از گرافیک 2G انویدیا ی ایسر ( ِِ DDR3 GeForce GT 630M) که روی اکثر لب تاب های سطح بالا کارگذاشته شده پیشی بگیره. نمونه ، بازی کرایسیس 2 ، از معروفترین بنچمارک های بازی :

از نظر قدرت پردازنده در رنج قیمتی 1,300 :
مدلهایی که من پیدا کردم از نظر قدرت پردازنده یکی ولی از نظر تکنولوژی پردازنده متفاوت بودند.
دل ، آی وی بریج داشت، نسل سومه پردازنده های اینتل 3210
ولی ایسر مدل سندی.

از نظر استحکام بدنه :
دل بدنه فلزی با روکش ضد خش داشت ولی بدنه ایسر اینطور نیست.

شاید تنها چیزایی که بشخصه من رو تو خرید دل مردد کرده اینا باشه :

1- گارانتی معتبرتری که ایسر داره (سازگار گارانتیش کرده . ولی دل رو من هرچی گشتم گارانتی های شرکتی متفرقه بود. مادیران یا زیگورات رو هم ندیدم.)
2- گرافیکی که Dell شیر نمیتونه بکنه. اما جالبیش میگم همینه که با وجود اینکه قدرت شیر کردن رم رو نداره اما تو تستها از 2 گیگ dedicated جیفورس با قابلیت شیر تا 4 گیگ ، بهتر عمل کرده، و این شاید دلگرم کننده باشه!
3- و نکته ی آخر صفحه کلید عددی ... که فک کنم باز بشه یجور با این کنار اومد!

اساتید، من فرداشب میخوام یک کردوم رو بخرم.
خوشال میشم نظر قطعی شمارو هم بدونم. :)

ali2424
30-07-2012, 00:51
سوال اساسی من پیرامون باز شده ی عنوان همین پسته.

Dell Inspiron N5520-B
Vs
Acer Aspire V3-571G

از نظر گرافیک :
گرافیکه Radeon HD 7670M کنولوژی GDDR5 ـه . و با اینکه توانایی Share کردن نداره! اما با کمال تعجب توی تست ها ی گیم بنچمارکای مختلف تونسته از گرافیک 2G انویدیا ی ایسر ( ِِ DDR3 GeForce GT 630M) که روی اکثر لب تاب های سطح بالا کارگذاشته شده پیشی بگیره. نمونه ، بازی کرایسیس 2 ، از معروفترین بنچمارک های بازی :

از نظر قدرت پردازنده در رنج قیمتی 1,300 :
مدلهایی که من پیدا کردم از نظر قدرت پردازنده یکی ولی از نظر تکنولوژی پردازنده متفاوت بودند.
دل ، آی وی بریج داشت، نسل سومه پردازنده های اینتل 3210
ولی ایسر مدل سندی.

از نظر استحکام بدنه :
دل بدنه فلزی با روکش ضد خش داشت ولی بدنه ایسر اینطور نیست.

شاید تنها چیزایی که بشخصه من رو تو خرید دل مردد کرده اینا باشه :

1- گارانتی معتبرتری که ایسر داره (سازگار گارانتیش کرده . ولی دل رو من هرچی گشتم گارانتی های شرکتی متفرقه بود. مادیران یا زیگورات رو هم ندیدم.)
2- گرافیکی که Dell شیر نمیتونه بکنه. اما جالبیش میگم همینه که با وجود اینکه قدرت شیر کردن رم رو نداره اما تو تستها از 2 گیگ dedicated جیفورس با قابلیت شیر تا 4 گیگ ، بهتر عمل کرده، و این شاید دلگرم کننده باشه!
3- و نکته ی آخر صفحه کلید عددی ... که فک کنم باز بشه یجور با این کنار اومد!

اساتید، من فرداشب میخوام یک کردوم رو بخرم.
خوشال میشم نظر قطعی شمارو هم بدونم. :)
من هم شرایط شما رو دارم بین این دو مدل واقعا موندم ولی میخوام همون دل رو بخرم اخ من از گرافیک amd خیلی خوشم میاد

pic4you
30-07-2012, 01:14
Z580 بخرین :46:

V3 مال زمانی بود که این مدل از لنوو وارد باز نشده بود .

ایوی بریج هست
USB3 داره
گرافیکش مثل ایسر هست
با دوام هست
با کیف و موس و آنتی ویروس رایگان میشه 1400 البته قابلی نداره :20:

MS-Blaster
30-07-2012, 03:34
Z580 بخرین :46:

V3 مال زمانی بود که این مدل از لنوو وارد باز نشده بود .

ایوی بریج هست
USB3 داره
گرافیکش مثل ایسر هست
با دوام هست
با کیف و موس و آنتی ویروس رایگان میشه 1400 البته قابلی نداره :20:

دوسته عزیز مسئله همینجاست!
گراتفیک z580 و Aspire V3 هر دوشون یه مدله، نوع DDR3 که تکنولوژیه قدیمی تره. من عرض کردم توی تستها گرافیک دل بهتر ازین جواب داده. چون GDDR5 ـه .
بعدم مدلی که تو بازارای خارجی ازین برند وجود داره ، گرافیکه Intel HD Graphics 4000 روشه. من الآنیکم مردد شدم ک چرا تو ایران GT630M هس؟!
من راجب بدنه اش هم اطلاعی ندارم. الا ای حال حتما امشب این گزینه رو هم قبل خرید دل ورنداز میکنم. اگه خوب بود چرا که نه!
ولی دیشبم که تک بودم یادمه یکیشون یه مدل لنوو رو پیشنهاد داد ، یادمه یه نقص بزرگ داشت، چی بود یادم نمیاد. ولی اگه فقط همین گرافیک باشه که قابل اغماضه.

MS-Blaster
30-07-2012, 03:39
من هم شرایط شما رو دارم بین این دو مدل واقعا موندم ولی میخوام همون دل رو بخرم اخ من از گرافیک amd خیلی خوشم میاد

مسئله اینجاس که من تک رو که گشتم گارانتی معتبری از این مدل دل نداشتن. (البته وقتی من رفتم بد موقع بود بعضیاشون نبودن)
اگه گارانتی مادیران یا زیگوراتش یافت بشه دیگه جای هیچ تردیدی باقی نمیذاره.
ولی فراموش نکنیم اونور گارانتی سازگارو داریم که در مقابل این گارانتی های متفرقه شرکتی دل، یه چیز دیگس! :|

نمیدونم. آیم کامپلی کیتد!

MS-Blaster
01-08-2012, 04:03
خب من بالاخره انتخاب خودم رو کردم و همون دل اینسپایرون رو خریدم.
خدارو صد هزار مرتبه شکر ازین دوروزی که کاربریشو تجربه کردم جز قشنگی ازش ندیدم.
گرافیکش درست همون چیزیه که انتظارشو داشتم. حتی بیشتر.
چون من گمون نمیکردم 2 گرافیک داشته باشه که گرافیک On-bord وظیفه ی شیر راضر بازار رو انتو هم بعهده بگیره.

مطمئن باشید که گرافیک این محصول از مدل ایسر مورد بحثمون بهتره.

برای تست یکی از بروز ترین و با کیفیت ترین بازی های حال حاضر بازار رو انتخاب کردم.
Ghost Recon Future Soldie ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
باید بگم فوق العاده جواب داد.
من تموم تنظیمات رو از روی حالت دیفالت بروی High گذاشتم اما دریغ از یک اپسیلون تیک یا نرمی تو بازی. دریغ از حرارت و صدای قابل شنیدن فن !
جدا از گرافیک ، نمره ی خوبی که به پردازنده داده ویندوز (7.1 از 7.9) خودش بقدر کافی نشون میده پردازنده چقدر قدرتمند عمل میکنه.برای سیستم 5 هسته ای عدد فوق العادیه.
تنها چیزی که احتمالا تو ذوق شما هم میزنه اینه که چون درایو نوریش از نوع DVD+R DL هست با دیسکهای نوع DVD-R مشکل داره و ناسازگاره و نمیتونه همه اطلاعات شون رو براتون بخونه.
این درحالیه که اکثر DVD های موجود تو بازار ما از نوع DVD-R هستن , DVD+R به مراتب کمتره.
درکل ظاهر زیباش ، سیستم فن و خنک سازیه بی صداش ، گرافیک فوق العادش ، صفحه نمایش با کیفیتش ، پردازنده ی قدرتمندش و ... من رو بقدر کافی مجاب میکنه که این عیب رو ندید بگیرم. :)

iman_85
15-08-2012, 17:59
خب من بالاخره انتخاب خودم رو کردم و همون دل اینسپایرون رو خریدم.
خدارو صد هزار مرتبه شکر ازین دوروزی که کاربریشو تجربه کردم جز قشنگی ازش ندیدم.
گرافیکش درست همون چیزیه که انتظارشو داشتم. حتی بیشتر.
چون من گمون نمیکردم 2 گرافیک داشته باشه که گرافیک On-bord وظیفه ی شیر راضر بازار رو انتو هم بعهده بگیره.

مطمئن باشید که گرافیک این محصول از مدل ایسر مورد بحثمون بهتره.

برای تست یکی از بروز ترین و با کیفیت ترین بازی های حال حاضر بازار رو انتخاب کردم.
Ghost Recon Future Soldie ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
باید بگم فوق العاده جواب داد.
من تموم تنظیمات رو از روی حالت دیفالت بروی High گذاشتم اما دریغ از یک اپسیلون تیک یا نرمی تو بازی. دریغ از حرارت و صدای قابل شنیدن فن !
جدا از گرافیک ، نمره ی خوبی که به پردازنده داده ویندوز (7.1 از 7.9) خودش بقدر کافی نشون میده پردازنده چقدر قدرتمند عمل میکنه.برای سیستم 5 هسته ای عدد فوق العادیه.
تنها چیزی که احتمالا تو ذوق شما هم میزنه اینه که چون درایو نوریش از نوع DVD+R DL هست با دیسکهای نوع DVD-R مشکل داره و ناسازگاره و نمیتونه همه اطلاعات شون رو براتون بخونه.
این درحالیه که اکثر DVD های موجود تو بازار ما از نوع DVD-R هستن , DVD+R به مراتب کمتره.
درکل ظاهر زیباش ، سیستم فن و خنک سازیه بی صداش ، گرافیک فوق العادش ، صفحه نمایش با کیفیتش ، پردازنده ی قدرتمندش و ... من رو بقدر کافی مجاب میکنه که این عیب رو ندید بگیرم. :)

آقا من هم بین این دو مدل موندم. شما که دل خریدین و چند روزه که باش کار کردین، راضی هستین نسبت به ایسر؟ شایعاتی که میگن دل دیگه کیفیتش خوب نیست و ... در مورد سری جدید صادق نیست؟

MS-Blaster
15-08-2012, 18:07
هرچند انتظار داشتم بهتر ازینا مونتاژ بشه، اما بازم راضی کننده است.
چیزی که بنا به تعاریف شنیدم ، توی کیفیت مونتاژ ، ایسر هیچ برتری نسبت به دل نداره. دنبال کیفیت ساختی ، میتونی رو پروبوک 4530 اچ پی رو نظر کنی.
به هرحال من که ازین مدل دلی که دارم راضیم. :)