PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم استفاده شدن رم در ویندوز 7 - 64 بیتی

MRN1988
20-07-2012, 12:38
سلام دوستان یک سوالی من ویندوز سون 64 بیت نصب کردم و رم هم 2*4 گیگ هست
8 گیگ رو میشناسه ولی نوشته 3.5 گیگ رو داره استفاده میکنه
سی پی یو هم AMD A8 3780 هست که APU هست دو گیگ از رم رفته برای برای کارت گرافیک داخلی سی پی یو
من موندم این دو گیگ بقیه چی شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
20-07-2012, 15:54
یک مشکل شما شاید مربوط به بایوس باشه که با آپدیت بایوس مشکلتون رفع بشه مشکل دیگه احتمالش هست مربوط به ویندوز باشه همینطور که برای منم روی یک لپ تاپ پیش اومده بود که رم لپ تاپ 2 گیگ بود اما 1.45 گیگ رم شناسایی میشد تو ویندوز من ویندوزش چنج کردم کامل 2 گیگ شناسایی شد ویندوز لینک پایین که براتون لینک کردم دانلود کنید نصبش کنید بعدش از نوع چک کنید اگر بازم به همون صورت بود پنجره نسک منیجر باز کنید طبق شکل پایین که به صورت شماره گذاری مشخص کردم پیش برین تو قسمت physical memory ببینید رم شما رو به چه صورت نمایش میده البته قبلش اون دو تا موارد که گفته شد انجام بدین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MRN1988
20-07-2012, 18:23
ممنون از راهنمایی تون
اون ویندوز رو گذاشتم برای دانلود
این صفحه ای رو هم که گفتین به صورت زیر هم نشون میده

jafarian
20-07-2012, 22:14
تو عکسی که من از خودم گذاشتم تو همون جدولی که بصورت نمودار مشخص شده دقت کنید قسمت خاکستری که نوشته شده 2mb کنارشم hardware reserved که مربوط به این میشه که از رم شما یک سخت افزار داره استفاده میکنه پس ربطی به نرم افزار نباید داشته باشه چون طبق شکل دوم که پایین قرار دادم از شما تو نوار خاکستری 4 گیگ از رم شما داره استفاده میشه حالا اون ویندوزم دانلود کردین یک تست بزنید به احتمال زیاد مربوط به همون گرافیکتون میشه یا یک قسمت دیگه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MRN1988
20-07-2012, 23:28
اره توجه کردم به اون موضوع ولی کارت گارفیک رو از تنظیمات نگاه کردم فقط دو گیگ رو گرفته
حالا باید صبر کنم دانلود بشه بعد دوباره نصب کنم
بازم ممنون :11:

MRN1988
24-07-2012, 02:33
بایوس رو اپدیت کردم ولی هنوز مثل قبل هست حالا از شانسمون یه پروژه گرفتم احتمالا تا اخر هفته نمیتونم ویندوزش رو عوض کنم

jafarian
24-07-2012, 08:30
بایوس رو اپدیت کردم ولی هنوز مثل قبل هست حالا از شانسمون یه پروژه گرفتم احتمالا تا اخر هفته نمیتونم ویندوزش رو عوض کنم

اگر با همون ویندوزم که گفتم دانلود کردین رفع مشکل نشد مشکل شما سخت افزاری این مقدار رم شما مربوط به سخت افزار میشه که داره استفاده میشه ربطی به نرم ازافزار نداره چون بصورت ثابت.

MRN1988
25-07-2012, 10:24
فکر کنم مشکل سخت افزاری باشه اخه رویداد ها رو از اول تا الان کنار هم گذاشتم
توی این تاپیک توی بخش سخت افزار گذاشتم
مشکل در شناخت یکی از رم های 4 گیگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
25-07-2012, 15:15
مشکل شما مربوط به سخت افزار میشه هیمنطور که اشاره کردم منظور از مشکل این نیست که سیستم مشکل داره یعنی یک قسمت از سیستم شما به صورت سخت افزاری داره از 4 گیگ رم شما استفاده میکنه همونطورم که داخل عکس مشخص کردین رم شما کامل 8 گیگ شناسایی شده 4 گیگش به یک یا چند قطعه دیگه بصورت سخت افزاری اختصاص پیدا کرده برنامه cpu-z رو هم نصب کنید به سربرگ memory برین ببینید رم شما اونجا کامل شناسایی کرده یعنی همین 8 گیگ .

MRN1988
25-07-2012, 18:25
مشکل شما مربوط به سخت افزار میشه هیمنطور که اشاره کردم منظور از مشکل این نیست که سیستم مشکل داره یعنی یک قسمت از سیستم شما به صورت سخت افزاری داره از 4 گیگ رم شما استفاده میکنه همونطورم که داخل عکس مشخص کردین رم شما کامل 8 گیگ شناسایی شده 4 گیگش به یک یا چند قطعه دیگه بصورت سخت افزاری اختصاص پیدا کرده برنامه cpu-z رو هم نصب کنید به سربرگ memory برین ببینید رم شما اونجا کامل شناسایی کرده یعنی همین 8 گیگ .

اره درسته توی cpu z هم نوشته 8 گیگ اما مشکل اینجاست یکی از رم ها جدا جدا که میذارم بالا نمیاد ولی با یکی میشه ولی جفت که میذارم توی ویندوز این برنامه ها میشناسه ولی توی بایوس صفحه اصلیش 4 گیگ میشناسه توی این تاپیک کامل ریز گفتم مشکل در شناخت یکی از رم های 4 گیگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد رفتم حتی سایت ایسوز برای مادربرد چک کردم دیدم این مدل رم رو هم گذاشته بود توی لیست رم هایی که ساپورت میکنه حتی دیدم ایسوز اپدیت جدید گذاشته برای بایوس دیروز اونم آپدیت کردم ولی هنوز مشکل برطرف نشده الان اگه اون رمی که مشکل داره رو بردارم وقتی میاد بالا فقط 512 تا میشه برای هاردوار 3.5 هم برای استفاده سیستم عامل

jafarian
25-07-2012, 23:18
اینطوری که شما میگین مشکلتون یا که مربوط به رم یا که اسلات رم رو مادربورد شما اون رمی که بصورت تک تو اسلات مادربورد قرارداره رو جاش تو همون اسلات اون یکی رم بزارین ببینید بالا میاد به این طریق اگر که بالا اومد مشکلتون مربوط به اسلات رم روی مادربورد میشه برنامه cpu-z که نصب کردین به همون سربرگ مموریش برین دو تا عکس اررمهای خودتون اینجا آپلود کنید .

MRN1988
25-07-2012, 23:37
اینطوری که شما میگین مشکلتون یا که مربوط به رم یا که اسلات رم رو مادربورد شما اون رمی که بصورت تک تو اسلات مادربورد قرارداره رو جاش تو همون اسلات اون یکی رم بزارین ببینید بالا میاد به این طریق اگر که بالا اومد مشکلتون مربوط به اسلات رم روی مادربورد میشه برنامه cpu-z که نصب کردین به همون سربرگ مموریش برین دو تا عکس اررمهای خودتون اینجا آپلود کنید .
این کارو کردم اونی که سالم هست رو توی همه اسلت ها تست کردم سیستم بالا ولی اون یکی رو روی همه تست کردم روی دو تای اولی تصویر نمیده بالا نمیاد توی دو تای اخری که میذارم بوق میزنه

این وضعیت کلی

اینم spd رم اول روی اسلت 1

اینم وضعیت رم دوم روی اسلت سوم
این رم رو مشکل داره فکر کنم که تنهایی بالا نمیاد

jafarian
25-07-2012, 23:45
رمهایی که دارین جفت بصوتر دوال هست ازهمه نظر یکی هستن اگراونی که مورد داره روی دو تا اسلات اولی میزارین بالا نمیاد تو دو تا اسلات آخرم اگر بوق ممتد میزنه مشکل مربوط به رم میشه پیشنهاد من اینه با یک رم دیگه کناز این یکی رم تست کنید ترجیحا همین برند باشه سئوال خودتونم تو قسمت سخت افزار پیگیری کنید چون مشکلتون دیگه ربطی به نرم افزار نداره.

MRN1988
25-07-2012, 23:51
رمهایی که دارین جفت بصوتر دوال هست ازهمه نظر یکی هستن اگراونی که مورد داره روی دو تا اسلات اولی میزارین بالا نمیاد تو دو تا اسلات آخرم اگر بوق ممتد میزنه مشکل مربوط به رم میشه پیشنهاد من اینه با یک رم دیگه کناز این یکی رم تست کنید ترجیحا همین برند باشه سئوال خودتونم تو قسمت سخت افزار پیگیری کنید چون مشکلتون دیگه ربطی به نرم افزار نداره.
ممنون از کمک و پیگیریتون فعلا دسترسی به رم دیگه ای ندارم مگر اینکه توی بخش های سخت افزاری راه حلی پیدا کنم یا اینکه بعدا مسیرم خورد رفتم تهران ببرم نمایندگی اونجا تست بگیرم ببینم چی میگند

بازم تشکر از پیگیری و راهنمایی هاتون :11:

consolemarket
04-08-2012, 13:09
معمولا در ویندوز 32 بیتی بیتر ار 4 گیگ داشته باشی نمیشناسه...درسته بچه ها!!!!!!!!!!!!!!

jafarian
04-08-2012, 22:52
معمولا در ویندوز 32 بیتی بیتر ار 4 گیگ داشته باشی نمیشناسه...درسته بچه ها!!!!!!!!!!!!!!

نهایتش تو ورژن 32 بیتی 3.5 گیگ شناسایی میشه اما تو 64 بیتی از 4 گیگ یاکه بیشتر راحت شناسایی میکنه.