PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یکی از پارتیشن های هاردم delete شده و قابل create شدن نیست

hadi_vazi
20-07-2012, 11:14
سلام دو تا هارد دارم که یکی از پارتیشن هاش بعد از اینکه فرمتش کردم خود به خود delete شد و هر کاری می کنم نمی تونم ازش استفاده کنم.
نه موقع نصب ویندوز میشه به عنوان یه پارتیشن تعینش کرد نه از قسمت managment قسمت کنترل پنل ویندوز هفت.
تا اینکه با برنامه acronid disk تونستم با هر بدبختی ازش یه پارتیشن بسازم . موقع نصب ویندوز هشت اومدم دوباره delete کردمش و باز هر کاری کردم نشد ازش پارتیشن جدید بسازم اومدم دوباره با acronis disk انجام بدم دیدم اینجا هم ارور میده و نمی تونه.
تو قسمت managment تو کنترل پنل ویندوز 7 این پارتیشن نشون داده میشه.
اینم اروریه که موقع پارتیشن ساختن تو managmet ویندوز بهم میده:

there is not enough space available on the disk(s) to complete this operation.

اینم اروری که توی acronis disk بهم میده:
cannot create a volume on the selected unallocated space. the space is not enough .

jafarian
20-07-2012, 12:53
پارتیشن شما تبدیل به Dynamic Disk شده یا از برنامه mini tools برای درست کردن این پارتیشن میتونید استفاده کنید یا که از طریق disk mangament بالا بیاین روی هارد خودتون بطور مثال اگر Disk 0 کلیک راست بعدشم گزینه Select 'Convert to Dynamic Disk انتخاب کنید یا که برنامه mini tools نصب کنید بعدشم طبق شکل گزینه مورد نظر انتخاب کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hadi_vazi
20-07-2012, 13:19
اگه disk 0 رو به dynamic disk تبدیل کنم تو managment disk واسه بقیه پارتیشن های هاردم مشکلی پیش نمیاد؟
اطلاعات پارتیشن های دیگم پاک نمیشه؟

jafarian
20-07-2012, 15:47
تنها راه برای رفع مشکل شما استفاده از همین روش که سایت مایکروسافتم پست دومش بهش اشاره کرده یا استفاده از اون برنامه ای که معرفی کردم چون همینطور که گفتم پارتیشن شما تبدیل به دینامیک شده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hadi_vazi
22-07-2012, 16:41
داداش دستت درد نکنه با همون روش اول و از طریق خود disk managment کل پارتیشن رو به dynamic تبدیلش کردم و الان میتونم فایلامو بریزم روی اون پارتیشن ولی موقع نصب ویندوز میگه چون این پارتیشن داینامیکه نمیشه روش ویندوز نصب کرد حالا چیکار کنم؟

jafarian
23-07-2012, 23:49
داداش دستت درد نکنه با همون روش اول و از طریق خود disk managment کل پارتیشن رو به dynamic تبدیلش کردم و الان میتونم فایلامو بریزم روی اون پارتیشن ولی موقع نصب ویندوز میگه چون این پارتیشن داینامیکه نمیشه روش ویندوز نصب کرد حالا چیکار کنم؟

اینبار ازطریق همون برنامه که معرفی کردم شکلشم قراردادم پارتیشن دیسک خودتون از دینانیک به بسیک تبدیل کنید تو شکلم مشخص کردم تست کنید از نوع.

consolemarket
04-08-2012, 13:25
سلام.اقای جعفریان.منم یه مشکلی جدیدن واسه هاردم پیش اومده.هاردم 2 تا پارتیشن داره.هر موقع ویندوزم رو عوض میکنم یکی از پارتیشن هامو نشون نمیده.در صورتی که وجود دارد.با برنامه پارتیشن مجیک دیده میشه ولی انگار غیر فعاله.ممنون میشم راهنماییم کنید.

jafarian
04-08-2012, 22:16
سلام.اقای جعفریان.منم یه مشکلی جدیدن واسه هاردم پیش اومده.هاردم 2 تا پارتیشن داره.هر موقع ویندوزم رو عوض میکنم یکی از پارتیشن هامو نشون نمیده.در صورتی که وجود دارد.با برنامه پارتیشن مجیک دیده میشه ولی انگار غیر فعاله.ممنون میشم راهنماییم کنید.

اول از همه منوی run اجرا داخلش دستور diskmgmt.msc رو تایپ اینتر کنید بعدشم یک عکس کامل از صفحه ای که باز میشه اینجا آپلود کنید برای آپلودم اگر سایتی ندارین میتونید ازلینک پایین استفاده کنید.

MILAD2799
06-08-2012, 17:31
درود من میخوام هادرمو از دینامیک به بیسیک تبدیل کنم این اخطار رو میده . چرا؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
06-08-2012, 23:25
درود من میخوام هادرمو از دینامیک به بیسیک تبدیل کنم این اخطار رو میده . چرا؟

سه تا روش پایین که بترتیب توضیح میدم برای برطرف کردن مشکلتون انجام بدین.

روش اول

سیستم ازطریق safe mode بالا بیارین بعدش با همون برنامه که معرفی کردم از طریق safe mode تست کنید

روش دوم

بازم از طریق safe mode بالا بیاین منوی run اجرا داخلش دستور diskmgmt.msc تایپ اینتر بزنید تو صفحه ای مه باز میشه البته قبلش از اطلاعات خودتون پشتیبان بگیرین رو دیسک خودتون کلیک راست گزینه Delete Volume انتخاب کنید بعدش که پاک شد اینبارروی دیسک خودتون کلیک راست گزینه Convert to Basic Disk انتخاب کنید تا تبدیل بشه فقط ازاطلاعات خودتون روی یک هارد دیگه پشتیبان بگیرین

روش سوم

برنامه minitools که پایین قراردادم البته ورژن بوتش دانلود روی سیدی رایت بعدش بصورت بوت بالا بیاین همون مراحلی که تو ویندوز با این برنامه رفتین تو این محیط هم انجام بدین

fafa.sh
08-08-2012, 08:21
من از safe mode استفاده نکردم.چون با این که پارتیشن هام داینامیک شده بود ظاهرا هیچ مشکلی وجود نداشت و سیستم خیلی عادی بوت میشد .من از Acronis استفاده کردم و گزینه ی convert to basic رو زدم.یه بار که سیستم restart شد دیدم که همه ی پارتیشن ها بیسک شدن!!!
ینی الان به همین سادگی مشکل حل شده یا چی؟ :23: