PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در حال حاضر خرید tv درسته یا نه

amir 777
20-07-2012, 11:10
سلام من چند سالی هست دنبال خرید تلوزیون هستم تا بالاخره امسال تصمیم گرفتم بخرم
اما با معرفی oled ها و تفاوت نسبتا زیادی که با این نسل داره کمی پشیمون شدم مخصوصا بعد از این که ال جی اعلام کرد قیمت oled ها تا 2سال اینده به قیمت tv های کنونی میرسه
از اون طرف هم پاناسونیک-سونی در حال تولید tv های جدید هستن
حالا من موندم چکار کنم
لطفا دوستان کمک کنند

behzad habib
20-07-2012, 11:45
در مورد oled ها بیشترین برنامه ریزیها و خطوط تولید صرف اسمارت فونها و تبلتها و لپت تاپها بوده و در اندازه های بزرگ هنوز قدمهای جدی انجام نشده و برنامه ریزی های شرکتی مثل ال جی برای تولید محدود به چند هزار در سالهای اول هست و بسیار گران خواهند بود و اگر به سالهای 2004 و 2005 برگردیم که شرکتها در حال ارائه ی محصولات مفهومی از oled بودن کارشناسان و تحلیلگران خبر از سال 2012 برای تجاری سازی و کاهش قیمت میدادن که اصلا اینطور نشد و حالا خبر از 2016 و 2017 میدن که این محصولات به قیمت الان پلاسماها و ال سی دیها میرسن.
تجربه نشون داده که همیشه اولین محصولات از تکنولوژیهای جدید ایرادات زیادی دارن و خود این قضیه به چند سال زمان نیاز داره تا به تکامل برسن و اگر به محصولات 10سال پیش پلاسما و ال سی دی نگاهی بندازیم و با الان مقایسه کنیم میبینیم چقدر پیشرفت حاصل شده و در سایت oled info هم یکی از کارشناسانی که با محصولات oled سایز بزرگ ملاقات داشته رنگهای اونو نا امید کننده دانسته و حتی مشکلاتی که کاربران گجتهایی که از پنل oled بهره میبردن بعد از تنها 1 یا 2 سال خبر از به هم خردگی رنگها و کاهش نور و از این قبیل مشکلات.
و باز هم خود این فن آوری برخلاف اسمش که همه فکر میکنن فقط یک نوع تکنولوژیه برعکس دارای چندین نوع تکنولوژی هست که معروفترینهاش poled,pholed,amoled و چندین نمونه ی دیگر که با توجه به نظر فعلی کارشناسان pholed ها از شانس بیشتری برای ارائه ی تصاویر بهتر برخوردارند و باز باید چند سال صبر کرد تا در عمل همه چیز مشخص بشه.

ali gamma
20-07-2012, 12:00
تا چهار پنج سال ديگه خبري از اوليدي ارزون قيمت نيست.

smhsh121
20-07-2012, 12:00
شما باید به نیازت نگاه کنی. اگر تا 4-5 سال دیگه که تکنولوژی OLED بیاد و جا بیفته و درست و حسابی فراگیر بشه نیازی به تلویزیون جدید نداری صبر کنی بهتره ولی اگر نیاز داری فعلا که اصلا OLED نیومده و اگرم امسال سامسونگ و الجی اولین سریشو بدن بیرون خریدش صلاح نیست چون هم قیمت بالایی داره و همونجوری که دوستمون گفت نسل اول معمولا ایراداتی داره که مشخص نشده.

saman999999
20-07-2012, 20:20
چند ساله دنبال خرید تلویزیون هستید !!!!!
من 3 ماهه دنبال خرید تلویزیونم دارم دیوونه میشم !! صبر ایوب داری شما
اگه قرار باشه صبر کنی مرتب تکنولوژی جدیدتری میاد پس در نتیجه هیچ وقت تلویزیون نمیخری!
بودجتو بگو تا یه چیز خوب بهت پیشنهاد بدیم