PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اپدیت شدن خود بخود بایوس nvidia fx 5500 به ati mobility radeon 9000 توسط یه برنامه مزخرف

hamed_aa
19-07-2012, 13:14
سلام
کامپیوتر دوستم رو گرفتم تا براش ویندوزشو عوض کنم
یه برنامه به اسم driver max نصب کردم که گفت درایورت قدیمیه.جدید رو که دانلود کرده برداشته خود سر بایوس رو هم تغییر داده و به ati تبدیل کرده

حالا کارت گرافیک با درایور خودش تا میاد تو ویندوز تصویر قر و قاطی میشه و با درایور خود برنامه قید شده ، فیلم و اینا رو که پلی میکنم سیستم هنگ میکنه.

توروخدا کمک کنید.امانته خراب شده!:41:

هر چی گشتم بایوسش نیست تو نت . هر کی میتونه لطفا کمک کنه

hamed_aa
19-07-2012, 13:16
ضمن اینکه با اخرین درایور ویندور xp هم تست زدم ، ارور the nvidia setup could not locate any drivers that compatible میده
یعنی این کارت رو دیگه به عنوان nvidia نمیشناسه

EXTREME
19-07-2012, 18:33
اگه بایوس گرافیک تغییر کرده باید بدید بیرون با پروگرمر دوباره براش بایوس بریزن
بایوس این گرافیک تو سایت techpowrerup باید باشه بگردید پیدا میشه
بایوس که ریخته شد درایورشو از سایت انویدیا دانلود کنید و درایور رو نصب کنید

hamed_aa
20-07-2012, 00:09
مرسی از پاسخ ولی تو این سایت گشتم بایوس رو نداشت ! :( مدل دقیق هم NVIDIA GEFORCE FX 5500 256 Mb Agp 8x هست اگه لینک پیدا کردید بدید ممنون میشم

EXTREME
20-07-2012, 00:49
مرسی از پاسخ ولی تو این سایت گشتم بایوس رو نداشت ! :( مدل دقیق هم NVIDIA GEFORCE FX 5500 256 Mb Agp 8x هست اگه لینک پیدا کردید بدید ممنون میشم

تو این سایت هم یک نگاهی بندارید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بایوس رو که دانلود کردین با نرم افزار nibitor میتونید بایوس رو به اون ورژن ببرید

hamed_aa
20-07-2012, 12:19
مرسی.یه فلش پیدا کردم.ولی 128 مگ هست به جای 256
فکر نمیکنم مشکلی باشه.
حالا چطوری فلش کنم؟
submit to BIOS رو میزنم یه لیست باز میشه.توش هیچ کارت گرافیکی رو نشون نمیده

EXTREME
20-07-2012, 12:55
مرسی.یه فلش پیدا کردم.ولی 128 مگ هست به جای 256
فکر نمیکنم مشکلی باشه.
حالا چطوری فلش کنم؟
submit to BIOS رو میزنم یه لیست باز میشه.توش هیچ کارت گرافیکی رو نشون نمیده

نرم ازار nibitoor رو نصب کردین ؟

hamed_aa
20-07-2012, 13:09
بله ، نصب کردم
اما نمیدونم چطوری باهاش کار کنم.

اگه باید subimt رو بزنم، وقتی لیست کارت های گرافیک باز میکنه که ok داره برای انتخاب ، تو لیست خالیه

گفتم شاید بایوس ati هست این نرم افزار نمیشناسه.
نرم افزار ATI Winflash رو هم دانلود کردم.توی لیسن این نرم افزار کارت گرافیک میاد.اما وقتی بایوس رو انتخاب میکنم و program رو میزنم ، ارور میده و میزنه file mismatch

EXTREME
20-07-2012, 13:15
بله ، نصب کردم
اما نمیدونم چطوری باهاش کار کنم.

اگه باید subimt رو بزنم، وقتی لیست کارت های گرافیک باز میکنه که ok داره برای انتخاب ، تو لیست خالیه

گفتم شاید بایوس ati هست این نرم افزار نمیشناسه.
نرم افزار ATI Winflash رو هم دانلود کردم.توی لیسن این نرم افزار کارت گرافیک میاد.اما وقتی بایوس رو انتخاب میکنم و program رو میزنم ، ارور میده و میزنه file mismatch

Ati win falsh که برای گرافیک های رادئونه که با این نرم افزار بایوس گرافیک خودم یعنی 4850 رو آپدیت کردم

با nibitoor وقتی submit رو بزنید باید فایل بایوس که rom یا bin است رو انتخاب کنید شما submit میزنید فایل رو نمیتونید اینتخاب کنید ؟

البته من گرافیک انویدیا نداشتم تاحالا و با این نرم افزار کار نکردم

hamed_aa
20-07-2012, 13:37
وقتی submit رو میزنم یه لیست باز میشه که باید از توش کارتی که بخوایم اپدیت کنیم رو طبیعتا انتخاب کنبم.
اما موضوعی که هست، چون این کارت الان تبدیل به ATI شده ، تو لیست این نرم افزار نمیاد.
ولی توی لیست ATIWinflash میاد

حالا الان ، اگه بخوایم فرض رو بگیریم که این کارت گرافیک ATI هست و من میخوام بدون توجه به مدل که 9000 میزنه ، با نرم افزار های فلش ATI یه فایل فلش بریزم که ارور همخوانی مدل و سایز فلش و اینهارو نزنه ، با چه نرم افزاری فلش کنم؟

hamed_aa
20-07-2012, 13:38
وقتی submit رو میزنم یه لیست باز میشه که باید از توش کارتی که بخوایم اپدیت کنیم رو طبیعتا انتخاب کنبم.
اما موضوعی که هست، چون این کارت الان تبدیل به ATI شده ، تو لیست این نرم افزار نمیاد.
ولی توی لیست ATIWinflash میاد

حالا الان ، اگه بخوایم فرض رو بگیریم که این کارت گرافیک ATI هست و من میخوام بدون توجه به مدل که 9000 میزنه ، با نرم افزار های فلش ATI یه فایل فلش بریزم که ارور همخوانی مدل و سایز فلش و اینهارو نزنه ، با چه نرم افزاری فلش کنم؟

hamed_aa
20-07-2012, 17:50
آقا خوشبختانه ترکوندم کارتو!!!
بایوسشو از یه سایت گرفتم ریختم دیگه سیستم بالا نمیاد و بوق هم نمیزنه!
بکاپ بایوس قبلی رو دارم

چجوری باید دوباره بریزم؟کارت گرافیک که یه اسلات بیشتر نداره.چجوری باید یه کارت دیگه رو استفاده کرد واسه بالا اوردن این کارت؟