PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در حال حاضر خرید Xbox360 بهتره یا PC ؟؟؟

bestnips
19-07-2012, 09:57
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من الان این سیستم رو دارم:
Ram: 2GB DDR2
Cpu:pentim 4 intel 3.00Ghz
VGA: Nvidia 9400GT 1GB
برای خیلی از بازی ها دیگه جواب نمیده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا میخواستم ببینم اگه PC بخرم بهتره یا Xbox360 ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته یادم میاد یه زمانی قیمت Xbox360 با تمام تجهیزات فوقش میشد 400...500،اگه الانم اینطوری بود بدون شک میرفتم سراغ Xbox اما الان قیمتش از 500 شروع میشه تا 1 میلیون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه چیزه دیگه هم که هست اینه که : شنیدم اگه Xbox سه چراغه بشه دیگه امیدی بهش نیست(حالا بزنه و از شانسه من یک هفته بعد از خریدنش اینطوری شه) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موضوع بعدی اینکه:
میگن قراره تا 2 سال دیگه Xbox720 بیاد و اینجوری دیگه بازی برای 360 نمیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه Xbox بخرم و بخوام به LCD 46 inch وصلش کنم،کیفیتش چطوریه؟خوبه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه اصلا اینا رو بیخیال....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نظرتون Xbox بخرم بهتره یا PC ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی اینم بگم که برام خییییلی مهمه که بتونم GTA V رو که قراره تا چند وقت دیگه بیاد رو 100% و رون بتونم بازی کنم :thumbsup:

حداکثر هزینه ای که میخوام خرج کنم: بین 1 میلیون تا فوقش 1 میلیون و 200 (دیگه بیشتر نشه) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد PC (منظورم فقط کیس نیست،سیستم کامل) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

E.N.A.Y.A.T
19-07-2012, 10:17
سلام.در حال حاضر pc.به چن دليل:1- همينطور كه خودتون تقريبا بهش اشاره كردين ديگه xbox360 قديمي ميشه و تا جن سال ديگه 720ــتش مياد. درضمن كامپيوتر اصلا قديمي نميشه.2- اگه كامپيوتر با همين پولي كه خودتون گفتيد بخريد نه تنها gta v بلكه هربازي ديگه اي رو هم به راحتي اجرا ميكنه.3- و.......خلاصه نظر من اين بود.

afshin.nekooi
19-07-2012, 10:18
راستش من خودم xbox 360 داشتم فروختم 560 تومن تا pc بگیرم
به مراتب کیفیت pc بهتره از ایکس باکسه
اگه با دسته می تونی بازی کنی xbox بگیر !

mostafa_360
19-07-2012, 10:22
دوست عزیز خوبی کنسول بازی در برابر PC این است که در کنسولی مثل Xbox 360 شما نگرانی اجرای بازی های روز را ندارید و می توانید بازی های عرضه شده را بدون افت کیفیت با بالاترین فریم ریت اجرا کنید،کیفیت بازی های Xbox 360 در تلویزیون های LCD و LED بسیار عالیست (مثل دیدن یک فیلم HD ).به نظر من خرید کنسول های بازی مثل Xbox 360 خیلی به صرفه تر از خرید یک PC قدرتمند است که ممکن است بالای 2 تا 3 میلیون تومان برای شما اب بخورد.(مگر ان که PC باز حرفه ای باشید و علاقه ی خاصی به بازی های استراتژیک و اول شخص داشته باشید)
من خودم از Xbox 360 راضی هستم و تمامی بازی های محبوب PC مثل سری Call of Duty و GTA را با بالاترین کیفیت و اجرای روان بازی کردم و تقریبآ فرق خاصی با نسخه ی PC خود (ان هم در بهترین حالت تنظیمات) نداشت،در ضمن بازی های انحصاری بسیار زیبای Xbox 360 و داشتن کنترلر مخصوص بازی (گیم پد) از برتری های کنسول های بازی هست.
به نظر من Xbox 360 بگیر و مطمئن باش تا نسخه ی بعدی این کنسول عرضه بشه و توی بازار جا بیفته 2- 3 سالی زمان می بره و حتی اگر الان بهترین کیس بازار را هم به قیمت چند میلیون جمع کنی در برابر نسخه ی بعدی Xbox حرفی برای گفتن نخواهد داشت.:12:

majid322
19-07-2012, 10:33
اگه دوست داری پشیمون بشی ایکس باکس بگیر...کافیه ی سرچ بزنی و تفاوت گرافیکیه بازی ها رو تو ایکس باکس و پی سی مقایسه کنی اصلا زمین تا اسمون فرقشونه...دوستی که میگه برای پی سی خوب باید 2 تا 3 ملیون پول بدی کاملا در اشتباهه..
با بودجه ی شما میشه یه کامپیوتر خیلی خوب جمع کرد که تا چند سال اینده بازی ها رو خوب و روون اجرا میکنه .... در خرید پی سی شک نکن ..البته اینم بگم که GTA V هنوز برای پی سی تایید نشده..ولی خیلی بعید به نظر میرسه که تایید نشه...

ase_pase
19-07-2012, 10:58
سلام

ببین من هم 360 دارم هم PS3 هم PC خوب ولی واسه بازی ولی انتخاب اولم همیشه 360 هست.(الان البته 4-5 ماهی هست کمتر بازی میکنم)
واسه 360 همیشه مطمئن هستی بازی روش با بهترین کیفیت اجرا میشه. دردسر نصب خاص ، کرک و منتظر شدن واسه کرک رو نداری. بازی ها رو کنسول ها خصوصا عنوان های خوب معمولا زودتر روی کنسول ها میان.
توی اینکه قدرت سخت افزاری PC از کنسول ها قوی تر هست شکی نیست اما واسه بازی کنسول ها بهتر هستن.
من خودم یک pc خیلی خفن بستم 6 سال پیش حدود 4 تومن و تا 2-3 سال خوب بود اما کم -کم دیگه ضعیف شد. البته بعد از کمتر از 2 سال دیگه نمیتونستم روی بالاترین کیفیت بازی ها رو اجرا کنم.
یک xbox حدود 3.5 سال پیش خریدم 350 تومن ، هنوز بهترین و جدیدترین بازی ها رو روش با بالاترین کیفیت بازی میکنم.
تازه آنلاین هم بازی میکنم که خیلی کیف میده.
Move و Kinect رو هم فراموش نکن (البته روی PC هم کینکت اومده اما بازی نمیدونم به خوبی 360 واسش رو pc باشه یا نه).
تنها هربنه 360 اینه که هر 7-8 ماه یکبار باید 10-20 تومن بدی فریمور دستگاه رو به روز کنی که تاره میتونی خودتم یاد بگیری.(من کلا 4 بار توی این مدت فریمور رو به روز کردم)
ببین 3 چراغ قرمز فکر کنم یعنی یک مشکل خاص سخت افزاری یا نرم افزاری ناشناس. اون 3چراغی که شما میگی که اگه درست بگم به Red Lights of Death مشهور هست الان مدت ها هست که دیگه خبری ازش نیست و از کنسول های تولید 2009 به بعد دیگه همچین مشکلی ندارن و من با همین دستگاه شده تابستون روزی 14 ساعت هم (البته 2 تا 7 ساعت) بازی کردم و خداروشکر فعلا آخ هم نگفته.
با 1200 اونم اگه سیستم کامل میخوای بگیری (با مانیتور و اسپیکر و موس و کیبورد و...) xbox بهتره به نظرم.
من خودم روی 44 اینچ 3d full hd بازی میکنم و عالی هست. راستی یک سری بازی مثل batman:arckham city و assassins : revelations و Gears of War3 رو میتونی 3d هم بازی کنی.
الیته بازی استراتژیک روی PC هست که میشه خوب بازی کرد.
GTA V هم به احتمال خیلی خیلی خیلی زیاد بدون هیچ مشکلی میتونی با بهترین کیفیت کاملا راحت و روون بازی کنی.

کنسول جدید هم تا بیاد و کپی خور بشه و جا بیفته و بازی هاش بیاد طول میکشه.در ضمن امروز که نسل بعدی xbox رو معرفی کنن از فرداش که دیگه تولید بازی واسه 360 رو متوقف نمیکنن.

afshin.nekooi
19-07-2012, 11:12
مشکل pc اینه که برند ها برای اینکه همیشه فروش داشته باشند مجبور می شن قطعاتی رو رونه بازار کنند که بعد از 2 3 سال از کار بیفتن
شرکت های بازی سازی هم با این ها دستشون توی یه کاسه است
الان با یه ps3 مال 6 سال پیش می تونی بازیهای جدید رو انجام بدی ولی pc چطور
همون xbox رو بخری بهتره تا یه مدت سرگرمت می کنه

bestnips
19-07-2012, 11:15
من واقعا هنگ کردم :18::42::15:هنوزم نمیدونم Xbox بخرم یا PC :24::12: آخه اینطور که گفتین: xbox خوبی های مربوط به خودش رو داره،PC هم خوبی های مربوط به خودش رو :6:اما به نظرم خرید PC یه خوبی داره که 360 نداره : اونم اینکه: الان 360 قیمتش چقدره؟ :15: حالا فرض میکنیم 600 (که فکر کنم بیشتره)،با خرید 360 درسته که میشه بازی ها رو با کیفیت خوب و رون اجرا کرد اما در عوض با خرید یک PC با قیمت حدود 1200 بازم میشه تا 2...3 سالی جدیدترین بازی ها رو با بالاترین کیفیت و رون اجرا کرد(اگه اشتباه نکنم) :14: اما در عوض با PC خییییلی کارای دیگه میشه کرد که با 360 نمیشه...منظورم اینه 360 فقط برای بازیه اما PC ..... :3:
دوم اینکه: به هر حال تا 3 سال دیگه 720 میاد و 360 تو مدت زمان کوتاهی میره کنار،اما با خرید PC فوقش بعد از 2 سال که دیگه نشد جدیدترین بازی ها رو باهاش رون اجرا کرد،میشه با ارتقا و تعویض یکی دوتا از قطعات(فوقش 300تومن) بازم به نتیجه رسید:5::10:
نظر شما چیه؟ :20:

Arius.anthesious
19-07-2012, 11:24
در حال حاضر خریدن pc بعتر از خریدن xbox است به چند دلیل
1.xbox قابل ارتقا نیست
قدیمی بشه قیمت افت شدید می کنه
همچنین این کنسول بعد از مدتی سه چراغه شده و کارایی شو از دست می ده
ولی اگه نظر منو بخواین می گم lap top fov
من خودم می خاستم pc بگیرم ولی در حدود 1200 در میومد ولی یه laptop خریدم در اومد 900
ولی اگه می خوای کنسول بگیری ps3
بگیر
البته بگم من laptop رو یک سال پیش خریدم
ولی در کل امکانات laptop بهتر از pc است:20:
در ضمن لپتاپ همون مشخصات رو داشت
تنها مشکل لپتاپ اینه که نباید به مقدار زیادی ازش کار کشید مثلا2 یا سه روز رزشن بودن
اگه اهل دانلود شبانه ای pc رو نگه دار

ase_pase
19-07-2012, 11:36
ببین شما متونی با 720 تومن الان 360 بخری بقیه پول رو نگه داری و 3 سال دیگه که نسل بعد اومد با باقیمونده این 1200 حالا شاید با 100 یا 200 تومن بیشتر احتمال خیلی زیاد جدیدترین نسل کنسول رو داشته باشی و 5-6 سال راحت باشی.
ببین من الان یک MSI GT780 دارم که سیستمش خیلی خوبه اما Anti Aliasing بازی max payne 3 رو نمیتونم تا آخر بالا ببرم و بازی کنم. خیلی تو خط سخت افزار نیستم اما با 1200 فکر نمیکنم بشه سیستمی که تا 2 سال با نهایت کیفیت بازی رو اجرا کنه بیاری (قیمت VGA های قوی سری 7 ATI یا سری 6 nvidia یا حتی GTX580 فکر کنم تقریبا نصف بودجه رو مصرف میکنه). شما یک گرافیک GDDR5 با حداقل 2GB حافظه اختصاصی لازم داری.
ببین شما سیستم واسه بازی خواستین یعنی اولویت اول بازی هست که استفاده کنی و راحت باشی.
بله 2-3 سال دیگه یا حتی 6 سال دیگه هم میتونی با ارتقا سیستم دوباره کیفیت عالی داشته باشی ولی هزینش از تعویض کنسول هم بیشتر هست که اگه 3 سال دیگه عوض کنی تا 6-7 سال دیگه مشکلی نیست.
ببین اومدیم و شما Pc خریدی و بعد از 3 سال (ولی قطعا خیلی زودتر) خواستی قطعات رو عوض کنی میخوای گرافیک رو عوض کنی ، میبینی که ای داد بیداد واسه تعویض گرافیک باید مادربورد هم عوض بشه و مادربورد هم که عوض شه باید رم عوض بشه و این عوض بشه POWER هم کم میاره......
شما مساله کرک و اومدن بازی ها رو هم در نظر بگیر که بعضی وقت ها چندین ماه بعد واسه PC میاد یا اصلا نمیاد یا مساله کرک که واسه خودش داستانی هست. همین GTA IV یادت نیست ؟ من خودم هم رو pc رفتم و هم کنسول. واسه کنسول فقط دیسک رو گذاشتم و بازی کردم و مشکل پرش و چرخش و .... نداشتم.
تا 3 سال دیگه n تا بازی میاد که ممکنه واسه pc بیاد و ممکن هست نیاد و تا 3 سال دیگه خودت فکر کنم ببین چقدر میتونی حساب کنی که بازی با حداکثر گرافیک بیاد بالا ؟

campuzlit
19-07-2012, 11:39
نظر من اینه که اگه می خوای 2 سال دیگه پولت حروم نشه یه pc خوب بگیر. اگه نسل بعد بیاد شاید نتونی بازی ها رو با کیفیت بالا اجرا کنی ولی لااقل می تونی ارتقا بدی. در حالی که 360 و ps3 همین الان هم با موتورهای جدید مشکل دارن و تفاوت گرافیک pc و کنسول تو بازی های پرگرافیک و شاخ خیلی زیاده. نمونش هم زیاده مثل بتلفیلد 3، کرایسیس 2، ویچر 2 و ........ حالا فرض کن نسل بعد بیاد و با اینکه این کنسول ها با اومدن سری جدید بلافاصله از دور خارج نمی شن اما دیگه خودت حدس بزن چه عملکری داشته باشن وقتی تو نسل خودشون این جور در مقابل موتور های جدید و pc ضعف دارن. کلا خرید این کنسول ها به نظر من الان دیگه اشتباه هست مخصوصا اینکه قیمتشون دو- سه برابر شده.

ase_pase
19-07-2012, 11:45
قدیمی بشه قیمت افت شدید می کنه
همچنین این کنسول بعد از مدتی سه چراغه شده و کارایی شو از دست می ده

بله قدیمی بشه افت قیمت داره ولی قدیمی شدنش 5-6 سال طول میکشه(هنوز قدیمی نشده). تا الان هم که حتی xobx های اسلیم ومده فت ها توی بازار ایران افت شدیدی نداشتن.(قدرت و کیفیت هر دو کنسول فت و اسلیم واسه اجرای بازی ها کاملا یکی هست و هیچ فرقی ندارن و فقط ظاهرشون فرق داره و یک سری تفاوت دیگه که روی اجرای بازی حتی 0.01 درصذ هم تاثیر نداره)
کنسول های xbox خیلی وقت هست که دیگه 3 چراغ نمیشن.

بین 360 , PS3 بحث راه نمیدازم اما 360 به نظرم بهتر هست. از نظر اجرای بازی های کپی .

mostafa_360
19-07-2012, 11:46
دوست عزیز همین سیستمی که شما در حال حاضر دارید برای اجرای تمامی نرم افزارها و مالتی مدیا کاملآ مناسب و قدرتمند است اما خوب برای اجرای بازی های جدید چنگی به دل نمی زند.
اگر شما بخواهید یک سیستم قدرتمند بخرید که حداقل تا سه سال اینده بتوانید تمام بازی ها را با بالاترین تنظیمات و بالای 60 فریم اجرا کنید باید سیستمی در حد زیر داشته باشید:
1.CPU:AMD 8 Cores-FX 8120 حدود 350 تومان
2.RAM:8GB DDR 3-2000 حدود 250 تومن
3.VGA:Radeon 7970 or GTX 680 هر دو بالای یک میلیون تومن
خوب حالا فرض کن این سیستم تا سه سال اینده یک سیستم متوسط خواهد بود.
دوست عزیز خودت می دونی اگر تلویزیون LCD شما جوره Xbox 360 بخر و حداکثر با 700 تومن یک کنسول با بازی های روان خواهی داشت و اگر می خواهی بیشتر خرج کنی PC بخر.
راستی تمامی Xbox 360 هایی که از از اوایل سال 2010 به بعد تولید شد به علت اصلاح برد اصلی (مثل مدار جاسپر) دیگر مشکل سه چراغ شدن ندارند.
البته من منکر این نیستم که در حال حاضر یک سیستم قدرتمند مثل سیستمی که بالا گفتم توان پردازشی بالاتری نسبت به کنسول های فعلی دارد اما خرید این سیستم و ارتقای ان هر دو سال یکبار (که تقریبآ باید کل قطعات کیس رو عوض کنی) به صرفه نیست مگر ان که مشکل مالی نداشته باشی.
خیلی دوست داشتم یک بازی مثل Call of Duty MWF2 را همزمان در یک Xbox 360 (همراه با یک LCD tv) و یک PC قدرتمند اجرا می کردم تا موجه بشی فرق چندانی بین گرافیک نسخه ی PC و Xbox 360 نیست مگر در برخی بافت ها و جزئیات که شاید در نگاه اول تفاوت خاصی را احساس نکنی.
من تجربه ی چندین ساله ی خودمو در زمینه ی بازی (چه در کامپیوتر و چه در کنسول های بازی) گفتم.

Arius.anthesious
19-07-2012, 11:49
این دوستمون کاملا درست می گن
ولی من میگم یکم بیشتر خرج کن ps3 بیشتر از xbox عمر می کنه و خیلی قوی تر هم هست

Mohammad Yek110
19-07-2012, 11:52
به نظر من همین الان وارد تالار سخت افزار بشین و یه مشاوره برای خرید یه سیستم خوب بگیرین.پی سی خیلی به صرفه تره.و همونطور که خودتون میگین با پی سی کار های بیشتری میشه انجام داد.

ase_pase
19-07-2012, 12:06
برد جسپر اوایل 2009 اومده و از اون موقع دیگه 3 چراغ نداریم.

campuzlit
19-07-2012, 13:02
خیلی دوست داشتم یک بازی مثل Call of Duty MWF2 را همزمان در یک Xbox 360 (همراه با یک LCD tv) و یک PC قدرتمند اجرا می کردم تا موجه بشی فرق چندانی بین گرافیک نسخه ی PC و Xbox 360 نیست مگر در برخی بافت ها و جزئیات که شاید در نگاه اول تفاوت خاصی را احساس نکنی.

دوست عزیز اگه می خوای برای تفاوت گرافیک مثال بزنی و اختلاف فاحش رو متوجه بشی بهتره بازی هایی مثل کرایسیس 2 و ویچر 2 رو در کنسول 360 و pc مقایسه کنی نه mw2 که از نظر گرافیک تو آفساید محسوب می شه.
البته اینم بگم که برای اجرای باجزئیات بازی روی پی سی باید یه کارت خوب داشته باشی ولی نه دیگه 680 و 7970 که الان زیاد گرونن. فعلا با یه 560ti هم می شه همه بازی ها رو با جزئیات خیلی بالا و به مراتب بهتر از کنسول ها اجرا کرد. در غیر این صورت که بهتره بری همون کنسول ها رو بخری.

ArashMiniStar
19-07-2012, 13:16
دوست عزیز همین سیستمی که شما در حال حاضر دارید برای اجرای تمامی نرم افزارها و مالتی مدیا کاملآ مناسب و قدرتمند است اما خوب برای اجرای بازی های جدید چنگی به دل نمی زند.
اگر شما بخواهید یک سیستم قدرتمند بخرید که حداقل تا سه سال اینده بتوانید تمام بازی ها را با بالاترین تنظیمات و بالای 60 فریم اجرا کنید باید سیستمی در حد زیر داشته باشید:
1.CPU:AMD 8 Cores-FX 8120 حدود 350 تومان
2.RAM:8GB DDR 3-2000 حدود 250 تومن
3.VGA:Radeon 7970 or GTX 680 هر دو بالای یک میلیون تومن
خوب حالا فرض کن این سیستم تا سه سال اینده یک سیستم متوسط خواهد بود.
دوست عزیز خودت می دونی اگر تلویزیون LCD شما جوره Xbox 360 بخر و حداکثر با 700 تومن یک کنسول با بازی های روان خواهی داشت و اگر می خواهی بیشتر خرج کنی PC بخر.
راستی تمامی Xbox 360 هایی که از از اوایل سال 2010 به بعد تولید شد به علت اصلاح برد اصلی (مثل مدار جاسپر) دیگر مشکل سه چراغ شدن ندارند.
البته من منکر این نیستم که در حال حاضر یک سیستم قدرتمند مثل سیستمی که بالا گفتم توان پردازشی بالاتری نسبت به کنسول های فعلی دارد اما خرید این سیستم و ارتقای ان هر دو سال یکبار (که تقریبآ باید کل قطعات کیس رو عوض کنی) به صرفه نیست مگر ان که مشکل مالی نداشته باشی.
من تجربه ی چندین ساله ی خودمو در زمینه ی بازی (چه در کامپیوتر و چه در کنسول های بازی) گفتم.
دوست عزیز ایکس باکس 360 کجا این سیستمی که شما معرفی کردی کجا؟؟؟؟
آخه آدم چرا بیاد برای FX اینقدر پول بده در حالی که میتونه CORE I5 با پرفورمنس بیشتری داشته باشد و همچینن تا چند سال دیگه خیالش رو راحت کنه؟؟
چرا اطلاعات غلط میدید؟ رم باس 2000 میخواهند چیکار؟ باس 1600 اینقدر قیمتش خوب هست چرا باید 250 پول بدید؟؟
لطفا اطلاعتتون را هم در ضمینه پی سی بالا ببرید.امیدوارم از حرف های بنده ناراحت نشده باشید

ArashMiniStar
19-07-2012, 13:18
دوست عزیز اگه می خوای برای تفاوت گرافیک مثال بزنی و اختلاف فاحش رو متوجه بشی بهتره بازی هایی مثل کرایسیس 2 و ویچر 2 رو در کنسول 360 و pc مقایسه کنی نه mw2 که از نظر گرافیک تو آفساید محسوب می شه.
البته اینم بگم که برای اجرای باجزئیات بازی روی پی سی باید یه کارت خوب داشته باشی ولی نه دیگه 680 و 7970 که الان زیاد گرونن. فعلا با یه 560ti هم می شه همه بازی ها رو با جزئیات خیلی بالا و به مراتب بهتر از کنسول ها اجرا کرد. در غیر این صورت که بهتره بری همون کنسول ها رو بخری.
نظر من هم همین است! 560TI گرافیک ایده عالی حساب میشه و قیمتش هم زیر 400 هست!
نظر من اینکه پول برای یک پی سی با کرافیک 560 و سی پی یو کورآی5 بذار خیلی بهتر جواب میده.2-3 سال دیگه که ایکس باکس 720 بیاد قیمتش خیلی افت میکنه ولی در پی سی اگرسی پی یو و حافظه رم شما رو محدود نکنه با گرافیک جدید تر میتونید جدیدترین بازی هارو راحت بازی کنید!

Mohammad Yek110
19-07-2012, 13:28
در هر صورت قدرت gpu ایکسباکس به هیچ وجه به این مدلا که دوستان معرفی می کنن نمیرسه

MR.CART
19-07-2012, 13:46
یعنی چی؟خوب معلومه که pc بهتره در ضمن 560ti بالای 400 هست یه 6870 همچین قیمتی داره

mostafa_360
19-07-2012, 14:49
اصولآ فلسفه ی کنسول های بازی و PC با هم متفاوت است ان هم زمین تا اسمون،عمدتآ کنسول ها زمان لانچ شدن قدرت بالاتری نسبت به PC ها دارند تا در برابر رشد روز افزون قدرت سخت افزار PC کم نیاورند و بتوانند چند سالی در برابر PC ها مقاومت کنند برای مثال زمانی که Xbox 360 معرفی شد دارای یک پردازنده ی 3 هسته ای بود در حالی که دنیای PC تازه در حال پذیرش پردازنده های 64bit بود و یا زمانی که PS3 رونمایی شد قدرت گرافیکیش دو برابر برتربن کارت گرافیک زمان خود یعنی Fx 6800 ultra بود.
یکی از برتری های کنسول های بازی هم مچ بودن فوق العاده ی سخت افزاری ان هاست،برای مثال: بازی Gears of war 3 با ان گرافیک حیرت انگیزش به راحتی بر روی Xbox سال 2005 اجرا می شود اما شما برای اجرا همین بازی با همین گرافیک و فریم ریت باید یک PC با سخت افزار سال 2011 یا 2012 تهیه کنید ان هم با قیمتی به مراتب دو برابر Xbox.
جناب campuzlit بنده Xbox fan نیستم و می دانم که گرافیک کرایسیس 2 نسخه ی PC دلنواز تر و برتر از نسخه ی Xbox است اما تفاوت این دو نسخه فاحش و به صورت اختلاف یک نسل نیست.
جناب ArashMiniStar بنده تفاوت سری FX و Core i5 را می دانم،تفاوت رم باس 2000 و 1600 و اختلاف قیمت فاحششان را هم می دانم و اگاهی دارم کارت gtx 560 ti یکی از غول های گرافیکی و مناسب بازار است اما سیستمی که من معرفی کردم یک سیستم High End بود نه یک سیستم مطلوب.
جناب bestnips اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم شما در حال حاضر یک PC نسبتآ خوب و مطلوب برای اجرای نرم افزار،دیدن فیلم و گشت و گذار در اینترنت دارید و تنها شما به یک سیستم قوی تر برای اجرای بازی ها جدید با بالاترین تنظیمات به صورت روان ان هم برای حداقل دو سال را دارید که خوب اگر قصد خرید کیس جدید را دارید باید حسابی خرج کنید و در ضمن بازی های انحصاری و بسیار زیبای Xbox را هم از دست می دهید و از ان بدتر زمانی که کنسول های نسل بعد (Xbox Next Gen) رونمایی شود و شما گرافیک خیره کننده ی ان ها را که دست کمی از انیمیشن های هالیوودی ندارند مشاهد کنید قطعآ به حرف من خواهید رسید در واقع شما هر چقدر هم PC قدرتمندی بخرید برای اجرای روان بازی های سال ها 2013-2014 کم خواهد اورد و ان زمان نیز باید مثل امروز میلیونی خرج کنید تا PC خود را ارتقاع بدهید،اما اگر امروز Xbox 360 بخرید دو سال بعد نیز می توانید نسل بعدی این کنسول را بخرید.
در کل:
اگر یک وسیله ی صرفآ برای Game می خواهید*کنسول بازی بخرید
اگر یک وسیله ی همه کاره می خواهید*کامپیوتر بخرید

ase_pase
19-07-2012, 15:30
کسی اینجا نگفته که قدرت سخت افزاری xbox از pc ببشتره.
حرف بازی هستش که xbox به مراتب راحت تر هستش والبته بهتر.
گفتم خیلی از گرافیک نمیدونم اما گرافیک لپ تاپم GTX560 هست اما همه چیز رو تا آخر نمیتونم زیاد کنم.(MSI GT780 ) که 16گیگ رم ddr3 داره و کارت gtx 560 و cpu core i7 2670
یعنی شما میگین که همین gtx 560 تا 2 یا 3 سال دیگه همه بازی ها رو با نهایت گرافیک اجرا میکنه ؟!
در ضمن سایت معتبر gamespot ویدئوHD مقایسه Battlefield 3 رو واسه کنسول و PC گذاشت و تفاوت این همه که میگین زیاد نبودش.(اون عزیزی هم که سوال کرده میتونه بره ویدئو مقایسه تک تک این بازی ها رو ببینه و خودش هم نظر بده)
شما میتونی 1200 بدی یک سیستم که فعلا میتونه بعضی بازی ها رو با جزئیات بیشتر اجرا کنه(هرچند با کمتر از gtx 580 بعید میدونم و مطمئن باش به 1 سال هم دووم نمیاره) و 2 یا 3 سال بعد که نسل جدید کنسول اه اومد و این گرافیک هم کلا دیگه معمولی حساب شد، شما یا باید بیخیال بازی های جدید بشی یا سیستمت رو ارتقا بدی که تا اون موقع باید همه چیز رو عوض کنی(هرچند با خرید pc باید کلا بیخیال خیلی بازی ها شده باشی)
شما میخوای کلا سیستم رو عوض کنی پس بیشتر از200 تومن واسه مانیتور و اسپیکر و موس و کیبورد خرج میشه و کمتر از 1 تومن واسه قطعاتی میمونه که حداقل 100 تومنش رو پول خود کیس میدی.
در ضمن باز هم اومدن بازی ها که واسه pc اگه منتشر بشن دیرتر میان حسابی و مشکل کرک کردنشون که بعضی وقت ها خیلی طول میکشه رو هم در نظر بگیر
همون حرف mostafa_360 رو میزنم :
اگه واسه بازی میخوای کنسول
اگه واسه چیز های دیگه هم حتما میخوای pc بخر.
اما اگه واسه بازی سیستم خریدی مطمئن باش پشیمون میشی.

این عزیزان pc ذوست از وقتی کنسولxbox360 با ps3 اومد کلا علاقه زیادی به کوبیدنشون (خصوصا 360 )دارن.موقعی هم که من میخواستم بگیرم خیلی pcدوست ها همین رو میگفتن به من اما بینهایت خوشحال هستم که pc رو دوباره ارتقا ندادم و کنسول خریدم.
دوست عزیزی که اینجا سوال رو پرسیدین اینجا بخش کامپیوتر هست که طرفدار های متعصب PC اینجا هستن با اطلاعات زیاد،همین رو توی بخش کنسول های فروم مطرح کنید تا پاسخ های کامل تری ببینید.

campuzlit
19-07-2012, 16:29
کسی اینجا نگفته که قدرت سخت افزاری xbox از pc ببشتره.
حرف بازی هستش که xbox به مراتب راحت تر هستش والبته بهتر.
گفتم خیلی از گرافیک نمیدونم اما گرافیک لپ تاپم GTX560 هست اما همه چیز رو تا آخر نمیتونم زیاد کنم.(MSI GT780 ) که 16گیگ رم ddr3 داره و کارت gtx 560 و cpu core i7 2670
یعنی شما میگین که همین gtx 560 تا 2 یا 3 سال دیگه همه بازی ها رو با نهایت گرافیک اجرا میکنه ؟!
در ضمن سایت معتبر gamespot ویدئوHD مقایسه Battlefield 3 رو واسه کنسول و PC گذاشت و تفاوت این همه که میگین زیاد نبودش.(اون عزیزی هم که سوال کرده میتونه بره ویدئو مقایسه تک تک این بازی ها رو ببینه و خودش هم نظر بده)
شما میتونی 1200 بدی یک سیستم که فعلا میتونه بعضی بازی ها رو با جزئیات بیشتر اجرا کنه(هرچند با کمتر از gtx 580 بعید میدونم و مطمئن باش به 1 سال هم دووم نمیاره) و 2 یا 3 سال بعد که نسل جدید کنسول اه اومد و این گرافیک هم کلا دیگه معمولی حساب شد، شما یا باید بیخیال بازی های جدید بشی یا سیستمت رو ارتقا بدی که تا اون موقع باید همه چیز رو عوض کنی(هرچند با خرید pc باید کلا بیخیال خیلی بازی ها شده باشی)
شما میخوای کلا سیستم رو عوض کنی پس بیشتر از200 تومن واسه مانیتور و اسپیکر و موس و کیبورد خرج میشه و کمتر از 1 تومن واسه قطعاتی میمونه که حداقل 100 تومنش رو پول خود کیس میدی.
در ضمن باز هم اومدن بازی ها که واسه pc اگه منتشر بشن دیرتر میان حسابی و مشکل کرک کردنشون که بعضی وقت ها خیلی طول میکشه رو هم در نظر بگیر
همون حرف mostafa_360 رو میزنم :
اگه واسه بازی میخوای کنسول
اگه واسه چیز های دیگه هم حتما میخوای pc بخر.
اما اگه واسه بازی سیستم خریدی مطمئن باش پشیمون میشی.

این عزیزان pc ذوست از وقتی کنسولxbox360 با ps3 اومد کلا علاقه زیادی به کوبیدنشون (خصوصا 360 )دارن.موقعی هم که من میخواستم بگیرم خیلی pcدوست ها همین رو میگفتن به من اما بینهایت خوشحال هستم که pc رو دوباره ارتقا ندادم و کنسول خریدم.
دوست عزیزی که اینجا سوال رو پرسیدین اینجا بخش کامپیوتر هست که طرفدار های متعصب PC اینجا هستن با اطلاعات زیاد،همین رو توی بخش کنسول های فروم مطرح کنید تا پاسخ های کامل تری ببینید.
دوست عزیز که می گی اینجا طرفداران متعصب پی سی هستند خود من اینطور نیستم و روی pc تعصب ندارم فقط با توجه به اطلاعاتی که از کنسول و پی سی دارم نظر می دم. واین یک امر طبیعی هست که در آخر عمر کنسول ها، از pc عقب می افتند و اگه الان کنسول های جدید می اومدن به نظر شما ما باز pc رو پیشنهاد می کردیم؟
اول باید بگم که هیچ وقت گرافیک لپ تاپ رو با مدل مشابه دسکتاپش مقایسه نکنید. 560 ti با 560 کلی فرق داره . چه برسه به مدل لپ تاپش. و همواره مدل مشابه لپ تاپ چند پله ضعیف تر از از مدل دسکتاپ هست. و 560 لپ تاپ اصلا گرافیک شاخی نیست.
بعد من بودجه ایشون رو ندیدم و در پست هام هم گفتم که حداقل یه 560 ti نیاز دارن و غیر از این بهتره که برن کنسول بخرن.
در ضمن این حرف من از روی تعصب نیست بلکه واقعیته چون خودم دیدم گرافیک بازی هایی مثل کرایسیس 2 اصلا قابل مقایسه با کنسول نیست.
اگه بحث بازی های انحصاری و این حرفاست که خب دیگه ......
و اینکه مشکل نداشتن کرک و زودتر اومدن بازی ها و .... یه مزیت برای کنسول هست. اما دلیل قانع کننده ای برای خرید کنسول نیست.
این حرف رو هم قبول ندارم که با اومدن کنسول های جدید به کلی سیستم های فعلی از دور خارج می شن و دیگه قابل ارتقا نیستند. چون همین الانش سخت افزار ها خیلی جلوتر از کنسول هستند . شما که می گین همراه گرافیک باید بقیه قطعات رو هم ارتقا داد لزوما اینطور نیست و همونطور هم که یکی از دوستان گفتند اگه پردازنده و رم مناسبی خریداری بشه که محدودیت ایجاد نکنه بعدا صرفا با تعویض گرافیک می تونن همون قدرت رو بدست بیارند. و باید دقت داشت که مهمترین چیز برای اجرای بازی در pc قدرت گرافیک اون هست و بقیه قطعات باید محدودیت ایجاد نکنند.حتی الان با سی پی یو 4 هسته ای 4 سال پیش بازی ها به راحتی اجرا می شن و تازه زیاد هم هستند.
نکته دیگه ای هم که هست اینه که استارتر از کامپیوتر فعلیش غیر از بازی چه استفاده ای می کنه؟
چون سیستم ایشون قدیمی هست و احتمالا تا چند وقت دیگه جوابگوی کارهای روزمره هم نیست.
پس بهتر نیست که یه پی سی خوب بگیره تا هم باهاش بازی کنه و هم چند وقت دیگه نیاز به تعویض سیستم نداشته باشه.
اگه 360 بخره تا دو سال دیگه هم 360 قدیمیه و هم کامپیوترش قدیمی شده.

mmf66
19-07-2012, 16:30
همیشه پی سی بهتره مگر در مورد بازی های خاص

ase_pase
19-07-2012, 17:26
اول بگم من "دوست عزیز" زیاد گفتم واسه این بود که اسم یوزر های دوستان یادم نبود واسه همین همش میگفتم "دوست عزیز" :دی

در مورد سخت افزار گفتم اطلاعات ندارم و هیچ جا هم نگفتم که xbox قوی تر نیست.
بله عقب میفتن که سازنده ها نسل جدید میدن بیرون ولی با این بودجه نمیشد چیزی بهتر از کنسول بست بعد هم ایشون هدفشون بازی بود که انصافا کنسول کم دردسرتر و راحت تر هست و الان که 2-3 سال آخرش هست یک مقداری از PC عقب تر هست ولی با توجه به مجموع بازی ها و امکاناتی که کنسول واسه بازی میده کنسول بهتر هست.
والا به خدا من فیلم های مقایسه Battlefield 3 نسخه PC که دیگه حسابی سر و صدا کرده بود رو با کنسول دیدم ولی اون همه تفاوت فاحش توش ندیدم.
بحث بازی های انحصاری ،نبودن یا نیومدن بازی واسه pc یا نیومدن کرک یک مزیت واسه کنسول هست ولی وقتی هدف از ارتفا سیستم بازی کردن هستش این میتونه دلیل باشه و دلیل مهمی هم هست. (بازم میگم وقتی هدف از ارتقا فقط بازی هست).
شاید منظورم رو بد رسوندم ، منظورم این نبود که کنسول بیاد نسل گرافیک های الان قدیمی حساب میشه و میدونم که گرافیک xbox قدرت کمتری از گرافیک های معمول فعلی داره و میدونم که سخت افزارهای فعلی خیلی قوی تر از سخت افزار کنسول ها هستن. منظورم این بود که 2-3 سال دیگه (موقعی که نسل جدید کنسول میاد) این گرافیک های الان دیگه با گرافیک هایی که اون موقع توی بازار هستن و واسه با نهایت گرافیک و جزئیات بازی کردن استفاده میشن قابل مقایسه نیست.(منظورم به اومدن کنسول نیست، به فاصله زمانی 2-3 سال هستش)
بله لزوما احتیاج به تعویض نیست اما وقتی بخواد دوباره بخواد یک گرافیک عالی دیگه استفاده کنه واسه سیستمش احتمال اینکه مادربوردش مناسب اون قطعه نباشه کم نیستش و ممکن که با عوض کردن اون نیاز به تعویض cpu و رم هم باشه.
البته بازم سر حرفم هستم که واسه صرف بازی کنسول بهتر هست چون هزینه به مراتب کمتر و ماندگاری بیشتری داره و از نظر تنوع بازی هم تنوع بیشتری داره. البته اگه پول واست مهم نیست PC هم خیلی خوبه اما باز هم قضیه دیر اومدن یا نیومدن بازی ها والبته کرک شدنشون هست.
من با توجه به بودجه که میگفتن pc بهتری میشه خرید گفتم از روی تعصب میگن. تا حالا توی این بحث ها شرکت نکرده بودم ولی دیده بودم چطوری بعضی ها بیخود کنسول رو میکوبیدن و البته آخرش هم دعوا میشد الانم اگه کسی واقعا از روی تعصب حرفی نزده و حرفم باعث ناراحتیش شده ، معذرت میخوام.

campuzlit
19-07-2012, 17:51
اول بگم من "دوست عزیز" زیاد گفتم واسه این بود که اسم یوزر های دوستان یادم نبود واسه همین همش میگفتم "دوست عزیز" :دی

در مورد سخت افزار گفتم اطلاعات ندارم و هیچ جا هم نگفتم که xbox قوی تر نیست.
بله عقب میفتن که سازنده ها نسل جدید میدن بیرون ولی با این بودجه نمیشد چیزی بهتر از کنسول بست بعد هم ایشون هدفشون بازی بود که انصافا کنسول کم دردسرتر و راحت تر هست و الان که 2-3 سال آخرش هست یک مقداری از PC عقب تر هست ولی با توجه به مجموع بازی ها و امکاناتی که کنسول واسه بازی میده کنسول بهتر هست.
والا به خدا من فیلم های مقایسه Battlefield 3 نسخه PC که دیگه حسابی سر و صدا کرده بود رو با کنسول دیدم ولی اون همه تفاوت فاحش توش ندیدم.
بحث بازی های انحصاری ،نبودن یا نیومدن بازی واسه pc یا نیومدن کرک یک مزیت واسه کنسول هست ولی وقتی هدف از ارتفا سیستم بازی کردن هستش این میتونه دلیل باشه و دلیل مهمی هم هست. (بازم میگم وقتی هدف از ارتقا فقط بازی هست).
شاید منظورم رو بد رسوندم ، منظورم این نبود که کنسول بیاد نسل گرافیک های الان قدیمی حساب میشه و میدونم که گرافیک xbox قدرت کمتری از گرافیک های معمول فعلی داره و میدونم که سخت افزارهای فعلی خیلی قوی تر از سخت افزار کنسول ها هستن. منظورم این بود که 2-3 سال دیگه (موقعی که نسل جدید کنسول میاد) این گرافیک های الان دیگه با گرافیک هایی که اون موقع توی بازار هستن و واسه با نهایت گرافیک و جزئیات بازی کردن استفاده میشن قابل مقایسه نیست.(منظورم به اومدن کنسول نیست، به فاصله زمانی 2-3 سال هستش)
بله لزوما احتیاج به تعویض نیست اما وقتی بخواد دوباره بخواد یک گرافیک عالی دیگه استفاده کنه واسه سیستمش احتمال اینکه مادربوردش مناسب اون قطعه نباشه کم نیستش و ممکن که با عوض کردن اون نیاز به تعویض cpu و رم هم باشه.
البته بازم سر حرفم هستم که واسه صرف بازی کنسول بهتر هست چون هزینه به مراتب کمتر و ماندگاری بیشتری داره و از نظر تنوع بازی هم تنوع بیشتری داره. البته اگه پول واست مهم نیست PC هم خیلی خوبه اما باز هم قضیه دیر اومدن یا نیومدن بازی ها والبته کرک شدنشون هست.
من با توجه به بودجه که میگفتن pc بهتری میشه خرید گفتم از روی تعصب میگن. تا حالا توی این بحث ها شرکت نکرده بودم ولی دیده بودم چطوری بعضی ها بیخود کنسول رو میکوبیدن و البته آخرش هم دعوا میشد الانم اگه کسی واقعا از روی تعصب حرفی نزده و حرفم باعث ناراحتیش شده ، معذرت میخوام.
بله من با این حرف شما موافقم که با بودجه ایشون اگر صرفا کامپیوتر رو برای بازی می خوان و بس، بهتره برن کنسول بخرن و خیال خودشون رو راحت کنن.(با این بودجه یه سیستم کامل به از کنسول نمی شه خرید) اما اگه استفاده دیگه ای هم دارن اینجا عنوان کنن تا بهتر بشه راهنمایی کرد. چون سیستم ایشون دیگه قدیمی شده و اگه از کامپیوتر استفاده دیگه ای هم می کنن بهتره سیستم جدید بگیرن تا با یک تیر دو نشون بزنن.

ess_1362
19-07-2012, 18:38
ادامه این بحث بی نتیجه هست به چند دلیل :

1-مقایسه PC با کنسول غلط هست
2-مقایسه کیفیت اجرای بازی ها ی PC و کنسول از پایه غلط هست چون در PC جزییات به مراتب بیشتر هستن به همین دلیل هم حجم نرم افزاری بالاتر میره و هم عرضه محصول نهایی بدلیل پیچیدگی های نرم افزاری دیرتر خواهد بود این مورد در عنوان های مطرحی مثل BF3 و BM : AHC و Crisys 2 و چندیدن عنوان دیگه کاملا مشهود هست

توصیه می کنم این بحث بی نتیجه همین جا خاتمه پیدا کنه

bestnips
19-07-2012, 19:31
ممنون از راهتمایی های همه دوستان :20::7:اعتراف میکنم که اصلا فکرشو نمیکردم یه تاپیک بزنم که تا این حد دوستان لطف کنن و در مورد تاپیک نظر بدن:15::33:واقعا ممنون :10::20::11:بعد از خوندن راهنمایی های دوستان به این نتیجه رسیدم که PC بخرم بهتره:46: (البته در اینکه با هزینه ای که من میخوام بکنم خرید Xbox بهتره کاملا با نظر دوستان موافقم:3:اما منظورم از اینکه گفتم میخوام یه سیستم جمع کنم برای بازی این نبود که استفاده ی فقط و فقط از بازی:8:به این خاظر گفتم برای بازی میخوام که مطمئنن سیستمی که بتونه بازی های جدید رو رون اجرا کنه پس بدون شک برای کارهای دیگه ای که با PC انجام میشه هم سیستم خوبیه:20:بازی زیاد بازی میکنم اما به هر حال بازی کردن فقط یکی از کارهاییه که با PC انجام میدم:10:به همین خاطرخرید PC رو انتخاب میکنم:10:
در خصوص اینکه بعضی از دوستان میگن اگه یه سیستم خییییلی خوب بخری بازم بعد از 2...3 سال دیگه بازی های جدید رو رون اجرا نمیکنه،اما:
من این سیستمی رو که الان دارم رو یعنی:
Ram: 2GB DDR2
VGA : Nvidia 9400GT 1GB
Cpu: pentium 4 intel 3.00Ghz
این سیستم رو حدودا سال 85-86 خریدم یعتی حدودا 6 سال پیش که اون موقع یادمه شد 700 تومن،البته اون موقع Ram و گرافیکش این نبود،بعد حدودا 2 سال پیش یه ram یک گیگ + گرافیک 9400جی تی رو براش گرفتم که رو هم شد نزدیکای 110 تومن.....:5::10:و الان با اینکه 6 سال از خرید این سیستم میگذره اما تموم بازی های روز رو بدون هیچ مشکل و رون باهاش بازی کردم،غیر از battlefiled3 و NFS Run و Max payne 3 ...... :20: البته روی MW3 هم زیاد رون نبود:15:پس خرید PC اونقدرام ضرر تو خریدش نیست:7:
بازم از راهنمایی های همگی ممنونم :20::11::7::14:

zelda64
22-07-2012, 20:51
کنسول به درد بازی‌های انحصاری می‌خوره. و فقط گیمرهای حرفه‌ای می‌دونند مزه بازی انحصاری یعنی چی.

در لیست بهترین بازی‌های هر ساله همیشه چند عنوان انحصاری مخصوص کنسول وجود داره که گاهی اوقات مثل سال 2006 تا 2010 بهترین بازی سال انحصاری PS3 و XBOX360 بودند.

ولی به قول دوستان PC برای اجرای بازی‌های مشترک بین PC و کنسول در کیفیتی بالاتر از کنسول به کار می‌آید.

total over does
20-08-2012, 21:49
سلام سلام صد تا سلام:31:

total over does
20-08-2012, 21:52
سلام به دوستان من خودم یک xbox داشتم الان یک کامپیوتر با قیمت 1200000 تومن گرفتم خداییش کامپیوتر از همه نظر سر تره فقط اگه بخوای با دسته بازی کنی یکم باید روش کار کنی ...البته با چند تا نرم افزار.:7:

ArashMiniStar
20-08-2012, 21:54
کلا در حال حاضر خرید ایکس باکس بصرقه نیست.چون نسل بعدی تا 1 تا 2 سال دیگه میاد و مثل الان نیست که سال هاست 360 عمر کرده:27:

M0hsen3D
21-08-2012, 00:23
سلام. به نظر من خرید XBOX به صرفه تر و بهتر هست چون برای کارهای دیگه که همین PC خودتون جوابگو هست مگر اینکه 3D کار باشین وبرای رندرینگ و کلا کار های گرافیکی سخت افزار بالا نیاز داشته باشین. الان یه GTX 560 TI بین 400 - 500 هزینه داره و یه i5 هم چیزی بین 300-400 هست و این سیستم حداکثر میتونه تا 2 یا 3 سال دیگه با جزئیات بالا بازی ها رو جواب بده , الان هم هنوز بعضی بازیها مانند BF3 و ... رو با جزئیات خیلی بالا شاید نتونه بکشه و دچار افت فریم بشید ... ولی تو XBOX افت فریم بی معنی هست.
کلا اگه میخوایین 2 یا 3 سال دیگه به فکر ارتقای دوباره سیستم بشید و چیزی باز حدود 1 تومن هزینه کنید همون سیستم رو بگیری ولی اگه میخوایین از شر کرک خلاص بشید + کلی مزایای دیگه XBOX که یکی دیگش بازی های انحصاری هست پس پیشنهاد من هم XBOX هست حالا وقتی 720 بیاد تازه که میشه 2-3 سال دیگه تازه باز شرکت ها دچار دردسر انتقال به نسل بعدی بازی ها میشن و خودش باز 2 سال طول میکشه. که کلا حداقل 5 یا 6 سال دیگه کنسول جدید 720 تو بازار جا باز میکنه و بازی های نسل بعد براش ریلیز میشن تا اون موقع غیز از اینه که حداقال بجز الان یک بار دیگه هم باید به کل یه سیستم دیگه بگیرید؟ ولی شما میتونید الان یه XBOX بگیرید به قیمت 600-700 و تقریبا 4-5 سال دیگه با تقریبا همین هزینه کنسول نسل بعد رو بگیرید که دیگه تا حداقل 7-8 سال دیگه اخرین XBOX ی هست که میگیرید.

total over does
21-08-2012, 13:05
خوب اینم راسته ولی فکر کنم xbox 720 سه چار برابر گرون تر از 360 باشه...

M0hsen3D
21-08-2012, 15:29
نه اصلا اینطور نخواهد بود. هدف قشر جوان بازیباز هست که باید قیمت متعادل داشته باشن کنسول ها تا بفروش برسن.

matr!x_2008
22-08-2012, 00:22
منم میخوام XBOX بگیرم، ولی واستادم تا پاییز بشه قیمتا یکم بیاد پایین. الان که قیمتها فضایی بالا رفته! به نظرتون یعنی امکانش هست اوایل مهر قیمتش بیاد پایین تا 500 برسه؟

surena_iran2564
22-08-2012, 03:13
من که گمون نمیکنم قیمت ها بیاد پایین. یادمه سال قبل که یکهو به خاطر سیل تایلند قیمت هارد گرون شد، گفتم واستم که یکم ارزون شه و بازار مساعد شه بعد خارد بگیرم! ولی خب به اصرار بابام رفتم و هارد 1 ترای 100 هزار تومنی رو 165 تومن خریدم. خداروشکر که خریدم. بعد اون سیر صعودی قیمت ها شروع شد و هنوز هم ادامه داره!!!
بنابراین به امید ارزون شدن نباشید.

اما یک سوال کاملآ غیر حرفه ای
من حدود 14 سالی هست که PC دارم و تو رده بازی های کامپیوتر کلا حضور دارم ( به غیر از 20 سال پیش که سگا و میکرو بازی میکردیم D: )
و یکی از برتری های PC رو نسبت به کنسول ها وسیلهأ قدرتمند و ارزان قیمتی به نام ماوس میدونم.
سوال من از دوستان کنسول باز این هست که آیا عادت کردن و بازی کردن با جوی استیک ها برای بازی هایی مثل BF یا MaxPayn یا COD یا GTA که باید تو شلیک ها هدف گیری بشه و یا جهت ها سریع عوض بشه سخته؟؟؟
نمیتونم زیاد از تجربیات سگا استفاده کنم. چون اونموقع دو بعدی بود حرکت ها D:

میدونم سوالم خیلی مزخرف بود. ولی یکی از دلایل همیشگی ترس من از کنسول ها همین نبود ماوس بوده و هست. چاره چیست. آیا دسته های بازی هم اون راحتی رو دارند یا خیر یا کلآ چجورین؟؟

سپاس

K!ng of th3 K!ngs
22-08-2012, 18:00
اکس باکس به صرفه نیست.
پی سی گرافیک بهتری داره
Direct X 11-PhysX-Tesselation.... تازه در حال افزایش هم هست.
کلا پیسی بهتره با 1 میلیون و 200 چیز خوبی میشه گرفت.

total over does
22-08-2012, 22:19
داداش دمت گرم حرف منو زدی:10:

mmf66
23-08-2012, 08:45
خوب این که معلومه پی سی بهتره به شرط این که برای کیس با لوازم داخلش 1.300 خرج کنی xbox هم برای کسایی خوبه که چند نفری و با خانواده و بچه ها میخوان بشینن پای tv و بازی کنند ولی به قیمتش نمیارزه اگه 500 تومان میبود ارزش خرید داشت

total over does
01-09-2012, 20:25
هه هه سرده کاپشنم کو؟

amir_ami
04-09-2012, 12:21
یه چیزی میگم که تمام اونایی که میگن پی سی سر جاشون میخ کوب بشن . نسل جدید ایکس باکس و پی اس از تکنولوژی 4k میخوان استفاده کنن .شما میدونید این فرمت یعنی چی ؟ چیزی بیش از 4 برابرHD کیفیت تصویر خواهند داشت .

دوست عزیز جزیئیات ریزی که پی سی میخواد واست اجرا کنه ونقدر ارزش نداره که بخوای خودتو زجر بدی . همش باید استرس اینو داشته باشی که نکنه فلان بازی که میاد اجرا نشه . اما کنسول اینطور نیست . یه مثال برات میزنم . شما میتونی تفاوت کیفیت HD 1440 رو از فول اچ دی 1920 رو تشخیص بدی ؟ بله میتونی اما به شرطی که این دو تصویر رو کنار هم ببینی . شک نکن که اگه hd 1440 رو برات بزارن و بهت بگن این Full Hd عمرا نمیتونی متوجه بشی . مگه اینکه واقعا اینکاره باشی . به هر حال غولهای بی رحمی در راه هستند که با اومدنشون گردن پی سی رو جوری میشکنن که حداقل 3 سال طول میکشه قد علم کنن . همونطور که با اومدن 360 و پی اس 3 این اتفاق افتاد . حالا بازم خود دانی .