PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همکاری سی‌ان‌ان و فیسبوک برای انتخابات 2012

القاسی
19-07-2012, 08:58
کاربران فیسبوک دیگر برای رای دادن به کاغذ و قلم احتیاج نخواهند داشت. سی‌ان‌ان و فیسبوک همکاری خود را در راستای برگزاری رای گیری 2012 شروع کردند.
رسانه‌ها اعلام کردند این همکاری شامل یک برنامه‌ در فیسبوک به نام "I'm voting" یا "من رای میدهم است" و به کاربران اجازه می‌دهد تا تعهد خود را مبنی بر رای دادن و صحه گذاشتن بر نامزدها و مسائل خاصشان اعلام دارند. آرا، سپس بر روی timeline, news feeds و real-time tickers کاربران فیسبوک، نمایش داده خواهد شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این روش یک سوال از طرف سی‌ان‌ان از کاربران فیسبوک بوسیله‌ی برنامه‌ی "من رای می‌دهم" مطرح شده و نتایج آن به صورت نقشه‌های تعاملی در سی‌ان‌ان نمایش داده خواهد شد سپس از همین نمودارها گزارش تهیه خواهد شد. برنامه‌ی "من رای می‌دهم" با دو زبان انگلیسی و اسپانیایی پشتیبانی می‌شود و به کاربران فیسبوک نشان می‌دهد که کدامیک از دوستانشان هم طرفدار آن کاندیدای مورد علاقه یا یا اتفاق خاصی هستند که مورد انتخاب آنها برای رای‌گیری قرارگرفته است.

این دو کمپانی سپس به بررسی آمار به دست آمده از این کاربران خواهد نمود. این آمار، نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره‌ی رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما، معاون رئیس جمهور "جو بایدن" و نامزد انتخابات ریاست جمهوری "میت رامنی" را نشان خواهد داد.
فیسبوک مدت طولانی است که از طرف کاربران به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده می‌شود. بسیاری از مردم بر این اعتقادند که رسانه‌های اجتماعی برای باراک اوباما مزیت بزرگی جهت پیروزی در انتخابات سال 2008 محسوب می‌شدند و همچنین این رسانه‌ها می‌توانند در محبوب کردن یک اتفاق یا فرد تاثیر بسزایی داشته باشند و فیسبوک برای شفاف سازی این اطلاعات منبع بسیار خوبی محسوب می‌شود. همچنین فیسبوک با "پلیتیکو" همکاری خود را برای انتخابات امسال شروع کرده است. بدین صورت که به این سایت خبری اجازه می‌دهد تا احساسات رای دهندگان را در فیسبوک بررسی کند.

از طرف دیگر رای دهندگان می‌توانند انتخاب کنند که رای آنها برای همگان پخش شود و در اخبار انتخابات در شبکه‌های خبری مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر چراکه بسیاری از افراد رای را بسیار شخصی می‌دانند و تمایلی برای بازگویی آن در چنین جاهایی ندارند.

منبع: sitepack.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-2012)