PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف ویندوز قدیمی

persian gheysar
18-07-2012, 15:34
من هم ویندوز xp دارم و هم ویندوز 7.یه مدته دیگه از ویندوز xp استفاده نمیکنم.دوستان لطفا راهنمایی کنید چجوری ویندوز xp رو کامل حذف کنم...به طوریکه هنگام بوت دیگه گزینه انتخاب ویندوز نباشه و تمام اطلاعات مربوط به xp پاک بشه و هیچ فضایی از درایوهام رو پر نکنه.خلاصه انگار نه انگار ویندوز xp بوده!
خودم خواستم با ویندوز و صفحه بوت سروکله بزنم ولی ترسیدم ویندوز 7 هم از کار بیفته

GOLI87
18-07-2012, 15:40
من هم ویندوز xp دارم و هم ویندوز 7.یه مدته دیگه از ویندوز xp استفاده نمیکنم.دوستان لطفا راهنمایی کنید چجوری ویندوز xp رو کامل حذف کنم...به طوریکه هنگام بوت دیگه گزینه انتخاب ویندوز نباشه و تمام اطلاعات مربوط به xp پاک بشه و هیچ فضایی از درایوهام رو پر نکنه.خلاصه انگار نه انگار ویندوز xp بوده!
خودم خواستم با ویندوز و صفحه بوت سروکله بزنم ولی ترسیدم ویندوز 7 هم از کار بیفته
از طريق بوت dvd ويندوز 7 بالا بياين بعد اون درايوي كه داخلش ويندوز xp نصب شده رو كلا فرمت كنين سپس سيستم رو ريست كه كردين وارد ويندوز 7 بشين بعد منوي run رو اجرا كنين و داخلش دستور msconfig رو بنويسيد و اينتر كنيد بعد به سر برگ Boot برين بعد گزينه window xp رو انتخاب و روي دكمه Delete كليك كنيد و بعد تاييد و ok كنيد يا كه از برنامه EasyBCD حذف منوي بوت ويندوز هم ميتونيد استفاده كنيد.

persian gheysar
18-07-2012, 15:45
این روش فرقی میکنه با اینکه روی درایو c که xp روش نصبه گزینه quick format رو انتخاب کنم؟اینجوری فرمت کنم بهتره یا روش خودتون؟

GOLI87
18-07-2012, 15:51
این روش فرقی میکنه با اینکه روی درایو c که xp روش نصبه گزینه quick format رو انتخاب کنم؟اینجوری فرمت کنم بهتره یا روش خودتون؟
اگه به صورت quik format نتونستين درايو ويندوز xp رو ااز طريق 7 فرمت كنين از طريق dvd ويندوز7 اين كارم ميتونيد انجام بديد.اين روش quick format با اين روشي كه من گفتم هيچ فرقي نميكنه

atlas-m
18-07-2012, 16:01
به نظرم این طوری یکم بد بشه!
تصور کن درایو C خالیه و ویندوز توی درایو D قرار گرفته!!! اینطوریشو ندیده بودم!
یه کار تمیستر (تمیزتر) اینکه بری از اول Se7en نصب کنی. (زمانی که می خوای ویندوز رو نصب کنی در حالت بوت، هم درایو C و هم D را فرمت کن و در آخر درایو C را برای نصب ویندوز جدیدت انتخاب کن)

persian gheysar
18-07-2012, 16:15
به نظرم این طوری یکم بد بشه!
تصور کن درایو C خالیه و ویندوز توی درایو D قرار گرفته!!! اینطوریشو ندیده بودم!
یه کار تمیستر (تمیزتر) اینکه بری از اول Se7en نصب کنی. (زمانی که می خوای ویندوز رو نصب کنی در حالت بوت، هم درایو C و هم D را فرمت کن و در آخر درایو C را برای نصب ویندوز جدیدت انتخاب کن)
ولی روی 7 از موزیک و فیلم گرفته تا اطلاعات کاریم نمیخوام به همین راحتی پاک بشن.میخواستم بک اپ بگیرم و بعد همونکاری که شما میگین بکنم ولی دیدم برای back up 77 گیگ فضای درایو میخوام که ندارم!!البته بگم که تا حالا backup نگرفتم و نمیدونم راهی داری حجم backup کمتراز حجم اطلاعاتم باشه یا نه.
تا حالا فکر کنم بهترین راه حل quick format باشه.راه حله دیگه ای نبود بروبکس؟!!:20: