PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : چگونه کیس خود را زیباتر کنیم

mf.designing
17-07-2012, 22:52
سلام خدمت دوستان گلم :40:

چند وقتی بود ذهنم درگیر کاراتر کردن و در عین حال زیباتر کردن کیسم بود. بلاخره تصمیم رو عملی کردم و به نظرم اومد که تجربه بدی نداشتم و بهتر هست با دوستان در میان بزارم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب ، این اولین نما از داخل کیس من قبل از انجام عملیات : ( که برا خودم اصلا دلنشین نبود!)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول برا کارائی بهتر رفتم سراغ خرید SSD و RAM و کولر و فن آپلیش و ...!
بعد باید میرفتم سراغ زیبا سازی .
اولین کار تو این بخش برای من رنگ کردن کیسم بود . پس جز جز کیس رو باز کردم تا راحت رنگامیزی بشه و رفتم سراغ یه نقاش ماشین ! حاصل کار شد این :

مورد بعدی که میخواستم اجرا کنم برش کاور بغل کیس بود و شیشه ای کردن اون ! کیس من دراگون بود و همیشه حسرت میخوردم چرا infinity برنداشتم پس تصمیم گرفتم قالب اونو پیاده کنم !
رفتم یه اکریلیک خرید تو سایز لازم :

قالب شیشه و کاور فلزی رو آماده کردم و بردم برا برش ( البته برا برش اکریلیک فایل وکتورش لازمه !)

البته متاسفانه برا فلز برشکار حرفه ای با ابزار مناسب گیر نیاوردم در نتیجه خودم دست به کار شدم ! خرید یه سنگ برش برا دریل! + سوهان و ...!
اول خودم رو هم ناامید کردم چون برش فلز خیلی سخت بود و درست درنیومد و مجبور به کلی سوهان کارش شدم ! وضع اولش این بود :

خوب سوهان کاری رو هم انجام دادم و جای بستن پیچ رو هم با دریل سوراخ کردم و با اسپری رنگ جاهای برش رو دوباره رنگ کردم. و در نهایت شیشه رو بش بستم.

مورد بعدی که به نظرم اومد تو سیستم های امروزی مهم هست نور پردازی کیس هست ، در نتیجه رفتم سراغ LED
1 متر خریدم و به دو تیکه 50 سانتی تقسیم کردم و با سیم و لهیم به هم چسبوندم تا یکی رو به بالای کیس بچسبونم و یکی رو هم به پایین کیس :

بعد باید میفهمیدم اینا چطوری تغذیه می کنن ، از دوستان انجمن پرسیدم و فهمیدم 12 ولت رو میشه با پاور کیس تامین کرد و کابل زرد طرف مثبت و سیاه طرف منفی یا زمین هست. منم یه کانکتور از یه فن خراب کندم و استفاده کردم ! :دی
تو بازار که برا خرید اینا میگشتم متوجه شدم یه کنترلر هست که میشه به اینا بست و تمام رنگهای RGB رو تولید کرد ! جالبش اینجاست که کنترل از راه دور هم داره ! قیمتش هم به نظرم مناسب بود (9 تومن!)
چون میخواستم به جای آداپتور از پاور برق بگیرم یه تبدیل کوچولی آداپتور + کمی سیم هم گرفتم و در نهایت اینارو سر هم کردم . تصاویر :

تقریبا همه چی آماده بود . نشستم و با حوصله تمام کیس رو مرتب اسمبل کردم و سعی کردم از حداکثر فضا استفاده کنم و سیم هارو هم مخفی کنم ! کنار پاور و جائی که سیم ها جمع میشن یه مقوای مشکی برش زدم گذاشتم تا چیزی مشخص نشه ! ( استفاده از همه چی که دمه دسته !:دی) آخر سر هم LED RGB هارو باید میچسبوندم و جای مناسبتر از تصاویر زیر پیدا نکردم . جای خوشحالی بود که خودشون چسب هم داشتن ! تصاویر :

و بلاخره اسمبل و نصب اینا تموم شد و تقریبا شد این : ( البته یه کوچولو خرابکاری کردم و پیچ گوشی خورد کمی رو کیس خط افتاد!)

و بعد از تست LED میشد بیش از 18 رنگ رو همرا با حالتهی فلشر ، یا تبدیل ملایم و یا ثابت داشت !
اینم نمونه ای رنگها :

و در نهایت تمام
امیدوارم به درد دوستان خورده باشه
شاد باشید
:11:

black.assassin
17-07-2012, 23:26
خیلی عالی کار کردی تبریک میگم. واقعا جرات می خواد به بدنه کیس دست بزنی و آخر سر هم اینطوری درش بیاری. شما خودت برشکار بودی خبر نداشتی :دی

mf.designing
17-07-2012, 23:38
خیلی عالی کار کردی تبریک میگم. واقعا جرات می خواد به بدنه کیس دست بزنی و آخر سر هم اینطوری درش بیاری. شما خودت برشکار بودی خبر نداشتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون. انصافا حس یه برش کار و فلز کار حرفه ای بهم دست داد ! :دی من استعدادم رو پیدا کردم :دی
اول حقیقتا خراب کردم ! :دی اما خوب با سوهان صاف و استوانه ای + سنگی که به دریل بستم تونستم یه کارائی بکنم ! در کل باید کمی ریسک کرد

saeed_136915
23-07-2012, 20:42
واقعا عالی کار کردی :33:
فقط این LED ها رو از کجا خریدین؟؟ از پاساژ سهند؟؟

mahdi1383ma
14-03-2020, 16:57
سلام میخواستم ببینم شیشه وصل کردی یا طلق اگه شیشه هست احتمال شکستن داره:blink::blink::blink::blink:

alimlg
08-10-2020, 15:35
من می خواستم کیشمو شیشه ای کنم کجا باید برم که برام در کیسمو برش بزنن رو اون طرحی که می خوام و برام پشتشو شیشه بزنه