PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل خیلی عجیب

somayeh_63
17-07-2006, 00:20
چند ماه پیش برادرم ویندوز رو عوض کرد و سیستم فایل پارتیشن D رو از Fat32 به Ntfs تغییر داد؛ البته به گفته ی خودش چون بازم Fat32 بود. ولی بدبختی این بود که تمام برنامه ها و پروژه هایی که تا به حال کار کرده بودم تو درایو D بود و همه شون پاک شد
بعد اون قضیه خودم یکبار دیگه ویندوز رو عوض کردم، در نهایت تعجب دیدم من درایو C رو فرمت کردم درحالیکه درایو D هم خودبخود فرمت شده و بازم بودونبودش پاک شده، راستش شک کردم به خودم که نکنه من اشتباه کردم. ولی بااین همه ویندوز درست اومد و سر جاش (درایو C ) نصب شد
امروز بازم احساس کردم ویندوزم نیاز به تعویض داره. اومدم فرمت کنم گفتم بذار یه دایر بگیرم ببینم چه خبره. وقتی از درایو C دایر گرفتم دیدم محتویات درایو D رو نشون داد و با دایر گرفتن از درایو D محتویات درایو E رو نشون داد. و بقیه شم این طوری. اما اصلا درایو ویندوزموc رو نه فرمت میکنه نه دایر میگیره نه فرمانهای دیگه روش اثر میذاره.
خلاصه با همون فرمان Dir C پارتیشن رو فرمت کردم و ویندوز جدید رو ریختم. اما وقتی تموم شد دیدم هم درایو D کاملآ خالی شده (البته خوشبختانه خالیش کرده بودم، محض امتحان چند تا فولدر توش بود) و همچنین ویندوز هم هیچ تغییر نکرده و فقط وقت من گرفته شده. یعنی ویندوز قبلی سر جاش هست
الان هر کاری میکنم نمیتونم بفهمم قضیه از چه قراره. بعد نیاز مبرم هم ب ویندوز جدید دارم؛ سرعتم در حد زیر صفره.

کسی میتونه منو کمکم کنه
خواهش ميكنم يه كم زودتر
دارم از استرس مي ميرم

saman_uv
17-07-2006, 01:07
سلام اولا خونسرد باش استرس نداره كه
ان تي اف اس رو نميشناسن .Me , 9xويندوز

somayeh_63
17-07-2006, 08:10
آخه ميترسم هاردمو مجبور بشم فرمت کنم
هيچ بک آپي هم ندارم

نه بابا ويندوز ايكس پي هستش
در ضمن اصلا عوض نشده بود كه همون Fat32 بود

ali_hoseini
17-07-2006, 08:31
درايو سي شما ntfs شده
توي Dos درايواي ntfs رو نشون نميده و فقط fat رو نشون ميده
توي dos درايواي fat رو هم پشت سر هم با اسماي سي . دي . اي ..... نشون ميده
اگه درايو c شما ntfs باشه و درايو d شما fat باشه تو dos درايو c رو نشون نميده و درايو d رو به اسم c نشون ميده
بخاطر همين وقتي dir c زدي درايو d رو نشون داده
اگه خواستی قبل از نصب ویندوز درایو سی رو فرمت کنی باید با همون سی دی بوت ویندوز xp بياي بالا اونجا ميتوني درايو سي رو فرمت كني

M.B.Asadi
17-07-2006, 08:55
بهتره از سيستم فرمت موجود در برنامه ي نصب ويندوز ايكس پي يا 2000 استفاده كني .چون dos ان تي اف اس رو نميشناسه

somayeh_63
17-07-2006, 10:41
درايو سي شما ntfs شده
توي Dos درايواي ntfs رو نشون نميده و فقط fat رو نشون ميده
توي dos درايواي fat رو هم پشت سر هم با اسماي سي . دي . اي ..... نشون ميده
اگه درايو c شما ntfs باشه و درايو d شما fat باشه تو dos درايو c رو نشون نميده و درايو d رو به اسم c نشون ميده
بخاطر همين وقتي dir c زدي درايو d رو نشون داده
اگه خواستی قبل از نصب ویندوز درایو سی رو فرمت کنی باید با همون سی دی بوت ویندوز xp بياي بالا اونجا ميتوني درايو سي رو فرمت كني

اوه بله درسته درايو سي ntfs هستش
حالا متوجه شدم
ممنونم از لطفتون
برم ويندوزمو عوض كنم ببينم درست ميشه
مرسي از لطفتون

somayeh_63
17-07-2006, 10:43
بهتره از سيستم فرمت موجود در برنامه ي نصب ويندوز ايكس پي يا 2000 استفاده كني .چون dos ان تي اف اس رو نميشناسه

ياشا اسدي قارداش

saman_uv
17-07-2006, 12:04
يه نكته اي كه مي مونه اينه كه گفته ويندوز ايكس پيه .تو cmd ايكس پي هيچ فرقي نميكنه فت بتشه يا ان تي اف اس.هر دو شو نشون ميده

M.B.Asadi
17-07-2006, 12:41
ياشا اسدي قارداش
قابيلي يوخدو :biggrin: